yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (354)
  • medya (1)

  354. diğer regliniz şu anki reglinizin ilk gününden 24-38 gün sonra ise ( eskiden 34tü şu an 38) regliniz düzenli demektir endişelenecek bir şey yok

  23 nisan 00:32

  353. Herhangi bir sorun olmamasına rağmen, doktora neden hep geciktiğini sorduğumda 10-15 gün gecikmesinin normal olduğunu söylemişti doktor hanım. Benim görüşüm stres ve spor. Ağır spor yapıyorsanız ve/veya stresliyseniz gecikiyor.

  22 nisan 22:59

  352. Sağ yumurtalığımda kist olduğu için sık sık yaşadığım durum.

  Ben adet olmadan önce memelerim dıştan içe doğru ağrımaya başlar ve ağrı iç kısma tamamen yayılınca adet olurum. Adetim 10 gün gecikti ve meme ağrım daha yarıda bile değil. En az 6 7 güne olurum gibiydi. Bu ön bilgiyi verdiğime göre asıl söyleyeceğim şeye gelebilirim. bugün öylesine girdiğim soru cevapta yumurtalık masajı diye bir şey okudum ve araştırınca 3 4 gün içinde işe yaradığını gördüm. Denedim ve max 4 saat geçmiştir üstünden adet oldum. Hiçbir bitkisel yöntem adetimi söktürmede işe yaramıyorken bunun yaramasına çok şaşırdım. Hem de bu kadar kısa sürede olması garip geldi. Belki çoğunuz biliyordur ama bilmeyenler için yazayım dedim.

  Ekleme: adet döngüm 35 gün minimum. zamanında olduğumda 35 günde oluyorum yani 10 gün geciktiğine göre 45 gündür adet olmamışım. Sonraki girdileri görünce ekleme gereği duydum.

  22 nisan 21:27 23 nisan 01:32


  351. hiç bekletmeden kadın doğum doktoruna gidilmesi gerekir. eğer kist kaynaklı bir gecikme ise regl döngüsünde geçen her gün kistlerin büyümesi ve üreme sisteminizi tahrip etmesi ve tedavisini zorlaştırması riski yaratır.

  regliniz normalden daha farklı (daha az kanamalı/ daha çok kanamalı/ daha çok sancılı) geçiyorsa üşenmeyin ve doktor görüşü alın.

  pandemi sürecinde illa ki hastaneye gitmeseniz de doktora telefonla ulaşıp fikir almayı deneyin en azından, bırakın doktorunuz sizi yönlendirsin. örneğin adet söktürücü diye adaçayı içip durmanız vücudunuzda östrojen seviyesini arttırıp hormonal kistleri büyütüyor olabilir ve farkında bile olmayabilirsiniz. ama başka bir durumda da adaçayı içmeniz tam tersine bilinçsiz de olsa faydalı da olabilir. kendinizi riske atmayın.

  21 nisan 00:46

  350. Nedenini bilmiyorum ama 2-3 ay düzenli olunca 3-4 ay gecikiyorum. sorun şu ki 1 hafta geciktiyse o 1 hafta adet sancısı çekiyorum. Aynı zamanda memelerim de çok acıyor. Adet söktürücü çaylar veya bitkiler konusunda yardım edeniniz olursa çok mutlu olurum.

  20 nisan 16:54

  349. Süslülerim çare soğan kürü. Regl olduğum günden beri saat gibi işleyen regl tarihim. Stres, hava değişimi ve bilumum farklı sebeplerle 30 gün evet evet tam 30 gecikti. Doktora gitmek için randevu araştırırken doktorlar hakkında yapılan yorumları okuyup daha da gerildim. (yanlış ilaç verdi, herkese aynı tanıyı koydu vs) kekik suyu, maydonoz suyu artık daha ne suyu bulabilir de içerim diye gezerken, bir arkadaşım hemen soğan kürü yap dedi. Olasılıkla 4 ya da 5 gün regl olacaksın dedi ve ta tamm 4.gün regl oldum. İnanılmaz stresli bir süreç neden regl olamıyorum bir sorun mu var vs gerçekten çok yorucu. Soğan kürünü nasıl uyguladığıma gelince ise 15 gün boyunca sabah akşam 1 soğanı kabuklarını soymadan sadece 2 ye bölerek 2 bardak su ile kaynattım. Sabah ve akşam düzenli şekilde içtim. Regl olmama rağmen bırakmadım 6 ayda bir 15 gün kullanım öneriliyor. Bu yüzden pzt tekrar 2 haftalık küre başlayacağım sağlık açısından çok faydalı size de öneriyorum süslüler.

  11 nisan 08:46

  348. Pandemi başladığı dönem başıma gelendir. Saat gibi işleyen bünyem stres sebebiyle iki ay saçmaladı ama sonra stres seviyem düşünce normale döndü. Fakat çok zor iki aydı. O dönem babam radyoterapi görüyordu ve her gün hastaneye gidiyordu. hatırlamak bile istemiyorum. Erken menopoza giriyorum sanmıştım stresten. Annem de stres sebebiyle erken menapoza girmiş biridir. Bu tür şeylerde genetik yatkınlık da söz konusu olduğu için hepten moralim bozulmuştu. Doktora gidecek ortam yoktu. Tamamen bir çaresizlik içine düşmüştüm fakat neyseki geçti. Stresin bünyemizde nasıl şeylere yol açtığına kanıttır benim için.

  15 şubat 15:18


  347. normalde her ay tam 28.gün regl olurum en azından bir yıldır hatırladığım kadarıyla. O yüzden 1 gün bile gecikince ister istemez bir sorun mu var diye düşündüm, düşündükçe de daha da streslendim. 1.günden beri de adaçayı olsun kekik çayı olsun burda ne gördüysem demleyip demleyip içtim. O kadar ki 4 günde hepsinden iğrendim onları da içmeyi bıraktım. Oturdum beklemeye başladım ve 8.gün o tanıdık ağrı başlayınca derin bir nefes aldım. Yine burda okuduğum gibi spor olsun diye geciken her gün 6-7 km yürüdüm artık onun faydası oldu mu bilemem. Gecikmenin sebebine gelirsek de tahminimce il değiştirmek ve sınav dönemimin stresli geçmesi etkili oldu bunda.  O çayları demlemeyi falan da düşünmüyorum bir daha gecikirse, bende faydası olmadı çünkü. Spor iyidir ağrıları da azaltıyor benim deneyimlediğime göre. Özetle stres yapmayın kızlar, belirtiler varsa zaten er geç oluyor.

  15 şubat 12:47

  346. Ilk kez regl olduğumdan beri (gizlinot: 12 yaş ) normal bir şekilde 1 kez bile düzenli regl olamadım sanırım. Ilk zamanlarda düzensiz olmasını doğaldır, yavaş yavaş düzene girer dediler, girmedi. Hatta daha da düzensizleşmeye bazı aylar hiç regl olmamaya başladım. En sonunda bu "regl olamama" psikolojisinden dolayı sinir stres küpüne dönmüş halde doktora gidip pcos'lu olduğumu öğrendim(gizlinot: Şaşırtmadı bir anormallik olduğu ). 6 ay dkh kullandığım sürede tabi ki düzenliydi ama tedavim bittiği anda yine bozulmalar olmaya başladı. Uzun süredir tek çareyi vücudumu dinlemekte ve dilinden anlamaya çalışmakta buldum. Pms belirtileri çok fazla olan biriyim, ki bu işimi çok kolaylaştırıyor, sinir-stres durumunda, gereksiz ağlamalarda, tatlı krizlerinde, koku hassasiyetlerinde tarihe dikkat ediyorum devamlı. Regl olduğum zamanları kaydediyorum. Bir süre sonra yaklaşık 5 haftada bir regl olma eğilimi gösterdiğimi fark ettim ve 4. Haftadan itibaren yavaş yavaş regli tetikleyecek şeyler yapmaya, bitki çayları içmeye başlıyorum. Özellikle maydanoz, kekik, adaçayı vb. Gibi bitki çayları içiyorum. Ufak tefek gecikmelerde(gizlinot: Başka bir rahatsızlığım için ilaç kullanıyorsam çokça yaşıyorum mesela) kendimi rahatlatmaya çalışıyorum, ne kadar stres o kadar düzensizlik...

  Ayrıca 167 boyla 44-45 kilo olduğum dönemlerde bile aldığım sadece 1 kilo bütün regl düzenini yerle bir ediyordu. O yüzden kilo pcos lu biri için en büyük sorunlardan biri bence

  24 eylül 2020 08:43 24 eylül 2020 08:48

  345. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-kullandığı-regl-söktürücü-çaylar?i=1153676 süslülerin kullandığı regl söktürücü çaylar) burada bahsettiğim çaylar gecikme için içilebilir.bir de bu ay yaşadığım gecikme için youtubeda regl söktüren,düzenleyen yoga hareketi aratırken bir masaj buldum.(link: https://www.youtube.com/watch?v=U8MEGrYRSvE&t=68s masaj) bir gün boyunca günde 3 set 20 defa yaptım.masajın ve içtiğim çayların da etkisiyle reglim ertesi gün geldi.yapan kişi nelere dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor videoda.

  17 mayıs 2020 23:03 17 mayıs 2020 23:04