sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (179)
 • medya (21)

179. Eğlenceli olur diye düşünüp aldığım, tam bir alacakaranlık vegan vampir göz rengi olan; freshlook honey rengi ve korkunç bakışlarımla ben. Yakın bir arkadaşım ısrarla beğeniyor, geri kalanlar gözüme bakamıyor. (gizlinot: Ahahhahahahahaha)

Kendisi 3 aylık numaralı. Aldığım şeffaf lensler patır patır düştüğü ya da yırtıldığı için şu aralar görmek için bunu takıyorum. 50 liraya aldım. Şeffaf lensler kadar rahat. Görüşünüzü kısıtlamıyor. Bazı renkli lensler görüşü kısıtlıyor.

ilgili medya:
1
9 mart 22:23

178. "bir musubet bin nasihattan iyidir " diyerek başlamak istiyorum. ergenlik dönemimde, içimde önlenemez bir renkli gözlü olma isteği vardı. hatta bazı zamanlar kahverengi gözlü olmama "çocuğumu kesmişler" gibi üzülürdüm. renkli lens almak istediğimde de annem izin vermezdi. neyse, gel zaman git zaman ben bu durumu unuttum ve kendimle barıştım. birkaç ay önce arma optik diye bir sayfaya rast geldim, birkaç fotoğrafa baktım, birkaç lens hoşuma gitti. biraz araştırıp düşündükten sonra en pahalısını(450), en kalitelisini(!), bana en yakışacağını düşündüğümü sipariş ettim. bugün geldi, takmam ile birlikte gözümün feri söndü. meğer o beğenmediğim kahverengi gözlerim ışıl ışıl parlıyormuş da ben farkedememişim. lens sadece fotoğraflarda güzel duruyor, o da ışıkla oynandığı için. yoksa gerçekte gözünüzün üstünde plastik bir tabaka duruyor. "acaba bikaç kere takar mıyım ?" diye düşünmeden çöpe attım. 450 lira çöp oldu ama aklımdan da çıkıp gitmiş oldu, hatta en güzel halim doğal halim diyerek yaptıracağım birkaç işlemden de vazgeçtim böylece. belki daha fazla gidecek paraları önlemiş oldum. :d

22 eylül 2018 20:50 ed.23 eylül 2018 10:33

177. (bkz: karpuz ve kivi gibi bakmak)

18 eylül 2018 13:13

176. gözlük kullanamayan bir insanım . 400 tl vererek aldığım gözlüğümü 2 ayda parçalayınca zaten renkli lenste takmak istediğim için renkli lense geçtim. ilk freshlook markasının honey rengini kullandım ancak kalındı ve batıyordu 1 ay zor kullandım ve rengi uzaktan hoş olsa da yakından çok kötüydü. daha sonra adore markasının bi tone yellow rengini aldım ve koyu kahve gözlerimde müthiş durdu :) (gizlinot: lens adından da anlaşılacağı gibi sarı ama açık kahve de yeşilimsi koyu kahve de elamsı bir renk gibi duruyor ) yüzüme iyice yaklaşmadan hiç kimse anlayamıyor . ölene kadar ben bunu kullanırım süslüler :)))

18 eylül 2018 10:45

175. gözlerim 5,50 numara miyop. Üniversite yıllarımda 2-3 yıl dönüşümlü olarak hareli yeşil lens kullandım. Koyu kestane renginde olan saçlarımla da uyumlu olmuşlardı. Bazı kişiler kendi göz rengim sanıyordu.

18 eylül 2018 09:48

174. miyop olduğumu öğrendiğimden beri ortaokulda başladım kullanmaya, almışken renkli olsun dedim. solotica nc quartzo kullandım çok uzun süre. aşırı güzel duruyordu gözümde ve kimse anlamıyordu. hatta söyleyince inanmıyorlardı, sen mavi gözlü doğmalıymışsın falan diyorlardı. ama yeni quartzonun boyamasını değiştirmişler, yapısı da çok rahatsız.

hidrocor quartzo deniyim dedim, komutan logar oldum. galiba mavi lens maceram burda bitecek :(

17 eylül 2018 13:27 17 eylül 2018 13:27

173. Bi türlü anlam veremediğim aksesuar mı desem ne desem bilemediğim şey. Yoksa yoktur yani. Ne bu renkli göz sevdası... Ayrıca bazı renkler görüyorum. Takanın sibirya kurdu gibi gözleri resmen. Bari biraz doğal olanlarına yönelin çok takmak istiyorsanız. Ama hiç gerek yok doğal halinizle daha güzelsiniz emin olun yani.

8 eylül 2018 20:55

172. freshlook fiyatları dahi uçuşa geçince yurtdışı sitelere yöneldim. ancak onlarda dolar bazında satış yaptığından fiyatlar gene yüksekti. şimdiki çözümüm bir satış hesabı.

kullandığım meetone serisinin 2 rengi var elimde. biri aurora blue diğeri green.

(gbkz: sante organik yoğun hacim veren maskara siyah 01) başlıkta aurora blue rengi gözlerimde.

yapay durmuyor, gözde batma yapmıyor. senelik kullanımları var. aurora blue yedekledim.

green rengi kendi göz rengimden bir kaç ton açık, oldukça doğal duruyor.

şimdi aklımdaki rengi yellow green

renkli lens neredeyse 15 yıldır kullanıyorum. kendi deneyimlerimden yola çıkarak çerçeveli yani hareli lensler eğer göz dianıza tam oturmuyorsa çok yapay bir görüntü veriyor. çünkü göz dianızdan kayma yapıyorsa eğer göz çeperiniz 2 farklı çizgi halinde görünüyor.

3 renk olan lensler açıktan koyuya doğru gittiği için daha doğal duruyor.

ben meetone serisi lensleri 60tl civarına satın alıyorum. senelik kullanım için hem bütçemi sarsmıyor hem de alerjik gözlerimde bir sıkıntı yaratmıyor.

ilk satın aldığım yıllarda lens optik mağazalarında deneme ürünleri olurdu, gözlerimde deneyerek rahatlıkla yakışanını görebiliyordum. ancak son 5 yılda bu kalktı. bu yüzden almayı düşündüğünüz bir renkli lens varsa çok iyi araştırın. optik sayfalarına güvenmeyin, ışık oyunları, lensler üzerinde oynama yaparak renkleri paylaşıyorlar. siz doğal bir mavi tonu beklerken, gök mavisi bir ton çıkabiliyor. google üzerinden yüzlerce gerçek kullanıcı görsellerini bulabilirsiniz.

damarlı lensler göz üzerinde çok belli oluyor. damarlı lens çok fazla tercih etmemenizi öneririm.

lenslerinizi mutlaka size uygun solüsyonla kullanın. eğer lensleriniz batma, yanma yapıyorsa öncelikle solüsyonunuzu değiştirin. halen devam ediyorsa kalın yapılı bir lenstir, sizin gözlerine uymamıştır. ısrarla kullanmayın, gözlerinizde alerji oluşabilir.

çantamda daima boş lens kutusu içerisinde solusyonum olur. onu kullanmasamda haftada 2-3 kez değiştiriyorum. acil durumlarda kurtarıcı oluyor.

8 eylül 2018 12:39

171. Herkese yakışan bir renkli lens var illa ki. Yakışmadığını düşünenler doğru rengi bulamamıştır süslüler. Lens sevmeyeni de seveni de eksiliyorsunuz kafalar karışık herhalde xd

ilgili medya:
1
8 eylül 2018 04:26 8 eylül 2018 14:17

170. gerçekten itici bulduğum nadir şeylerin arasında. Çok yapay duruyor ve bazı insanların doğal göz rengi kesinlikle lensli halinden daha hoş. Bence renkli gözlü değilsek zorlamanın bir anlamı yok..

seri eksi yiyorum..

8 eylül 2018 00:39 8 eylül 2018 01:11