yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (127)
  • oylar (42)
  • medya (0)

  127. Zamanında her kızın ömründe bir kere düştüğü kakül bataklığına düşmüştüm. Sonuç olarak ilk hafta bir değişiklik yapmanın verdiği heves geçince pişmanlık içinde saç uzatma sürecine girmiş bulundum. Bemiks alındı, çam terebentin yağı alındı, restoreks alındı. Üçünü de ayrı ayrı ve aynı zamanda olmak üzere kullanıp etkilerini gözlemledim.

  Maalesef ki restorex tek başına benim saçımda bir işe yaramadı. Zaten kutunun üzerinde sağlıklı uzatma vaadi olduğu yazıyordu. Açıkçası alırken pek bir beklentim de yoktu.

  Üç ay kadar kullandım. Saçımda ekstra bir uzama gözlemlemedim. Ancak fark ettiğim birkaç şey var, bence bu şampuan (bitkisel şampuanların geneli gibi) boyayı hızlı akıtıyor maalesef.  Eğer saç boyanızı akıtmak istiyorsanız iyi bir alternatif olabilir. Ek olarak saçı birazcık kuruttuğunu düşünmüyorum. Kepek yapmadı. Kokusu ortalama bir şampuandan bir tık daha kötü bence. Bir daha almam.

  18 şubat 22:56

  5

  126. (Fazla boş ve gereksiz bir yazı olabilir, belirtmiş olayım)

  Benim üniversite şampuanımdı. O zaman burada büyük bir market vardı, annemle gittiğimiz zaman 2 tane falan alırdım. Tüm üniversite dönemi boyunca kullandım ki o dönem 3 4 TL'ye kadar düşüyordu fiyatı. En ucuz samojanlar arasında yerini alıyordu. Benim o dönem şaşırtıcı derecede saçlarımı uzatmıştı.

  Sonra ben annemi kaybettim, o şampuan bana annemle anneli kızlı hayatımızı hatırlatır oldu, ben de bıraktım...

  Şimdi uzun zaman sonra , saçlarımı kestirmiş olmamın verdigi kısmı pişmanlık doğrultusunda yeniden aldım. Pek umudum yoktu hatta geçen günlere kadar gözümde ucuz ve basit şampuan statüsünde yer alırken nasıl oldu da yeniden aldım bilmiyorum. Aldım işte.

  Biraz canımı yaksa da gerçekten tiroid yüzünden dökülen saçlarıma canlılık verdi, hacim verdi, ve kokusu inanılmaz kalıcı.

  Kendisiyke birlikte saç maskesini aldım. Saçlarım çabuk yağlanan türden ve maskeyi tüm saça uygulamak gerekiyor. Diplere kadar surmeme rağmen asla agirlasma ve yağlanma yapmadı. Aksine süreyi uzattı diyebilirim.

  Ancak sanırım bu gerçekten saç tipiyle de degil tamamen bireysel saç yapısıyla alakalı. Çünkü bana çok iyi gelen bu canım şampuan arkadaşımda kaşıntı ve dökülme yaptı. Ama annesi 5 aydır severek kullanıyor.

  Her neyse.

  Ben yine de deneyin derim süslüler :))

  18 şubat 02:22

  125. Sebebi bu şampuan mı emin olamamakla beraber, saçlarım şuan oryantal Asena kıvamında, çatalıma dek uzamış durumda :} 2 şişe bitirdim ama bir süre sonra saçlarımı kuruttuğu için dönüşümlü ya da ilk yıkamayı restorex, ikinci yıkamayı daha nemlendirici bir şampuan ile yaptım. Çok kısa zamanda uzamasını beklemek mantıksız olur, ama süreyi kısaltmaya katkısı oluyor gibi göründü bana.

  1 aralık 2019 18:58 4 aralık 2019 22:40


  124. 3 yıl kadar önce ara vererek 3 kutu bitirmiştim hızlı uzayan saçlarımı daha hızlı uzatmıştı. O dönemler saç uçlarım çok kuru, kırık ve yıpranmıştı bu şampuan biraz da olsa yumuşattı. Kokusu bana çok güzel gelmedi ama kötü de değil saçlarımın yağlanma süresini de değiştirmemişti ki saçlarım şampuanın yarısına geldikten sonra çok dökülmeye başlıyordu bi daha da kullanmadım. Fiyat performans açısından çok başarılı olsa da uzun süreli kullanıma uygun değil ben 600 ml'lik kullandım bu yüzden küçük boyları tercih edilmeli diye düşünüyorum. Tüylendirme konusuna gelince de ben başımı aşağı eğerek duruladım saçlarımı böylece hiç bir sorun olmadı.

  26 kasım 2019 12:46

  123. Onca sağlam markaların şampuanlarını kullandım. Çoğu ya saçımı kuruttu ya da zor taranan bir hâle getirdi. Şuan Restorex onarıcı bakımı kullanıyorum ve saçlarımda ki yumuşaklığı, canlılığı gayet iyi hissediyorum. Kesinlikle denenmesi gereken bir ürün.

  22 kasım 2019 01:07 26 kasım 2019 05:23

  122. Saçım bu şampuanı kullanmasam da aynı sürede belli cm'lerde uzuyor zaten. Çok övülünce denemek istedim ama bende de saç dökülmesi yaptı. Üzerine saçımda da ekstra hızlı bir Uzama gözlemlemedim maalesef.

  18 kasım 2019 00:37

  4

  121. Saçlarımı her kestirdiğimde başvurduğum şampuandır kendisi yok arkadaş bu şampuan olmadan uzamıyor saçlar! Şampuan saçları döküyor farkındayım bu yüzden restorex kullandığım zamanlar saç kremlerini hayatımdan çıkarıyorum şampuan saçımı çok kurutuyor bu da bir gerçek saçlarım çok zor açılıyor bu yüzden urban care argan oil kullanıyorum saçlarım ne dökülüyor ne de kuru oluyor. Saç kremini kullanmayı kestiğimde saçlarımın dökülmesi duruyor  o yüzden denemenizi tavsiye ederim.

  17 kasım 2019 23:47


  5

  120. geçen yıl kullanıp sevgiye yakın şeyler hissetmiştim saçımın uzamasına bir minik dokunuş yaptığı için ancak geçen ay aldım içerik mi değişmiş ne olmuşsa artık temizlemiyor gibi bir his üstüne bi de sert ve kupkuru saçlar elde edince vazgeçtim kendisinden. şerefimle kısa saçlı kalırım şahsen bunu kullanmaktansa.

  20 ağustos 2019 04:14

  4

  119. Saçları gerçekten uzattığını düşünüyorum ama uzun vadede kepek sorunu yapıyor. Bundan dolayı 3. Şişemde bıraktım kullanmayı.

  15 ağustos 2019 22:01

  118. Uzun süre kullandım.Benim saçımda uzatma etkisi olduğunu düşünmüyorum,bir süre sonra da kepek sorunuyla karşılaştım.Ancak kullanan bir arkadaşımda hızlı uzama gözlemledik.Yani etkisi saç tipine göre değişiyor denebilir.

  15 ağustos 2019 17:16