4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (289)
  • oylar (32)
  • medya (3)

289. Karmadan yağlığa cilt tipi için olanına sahibim. Cildim kuru evet ama bu fondötenin normal ve kuru ciltler için olan versiyonunu nereye baksam da bulamadım. Evet rengi harika. Gerçekten açık tenliyseniz ve yüzünüze uyum sağlamıyorsa hiçbir fondöten rengi bu fondötenin 110 rengi sizin için büyük ihtimalle biçilmiş kaftan olacaktır. Benim deneyimlediğim kadarıyla eğer kışın kuru yazın normal bir cilt tipine sahip oluyorsanız kesinlikle almamanız gereken bir fondöten. Altına ne kadar nemlendirici sürsem de asla yüzümde parçalanmasına engel olamadım. Yüz yağlarıyla idare etmeye çalıştım olmadı yok mümkün değil kullanmak bu fondöteni. Süngerle uyguladığımda burnumun üstünden silindi. Kaç kat geçersem geçeyim burnumun üzerinde kalmadı. Fırçayla çok fazla iz kaldı. Ama yüze verdiği aydınlık görüntü gerçekten muazzam. Büyük ihtimalle yağlı ciltlilerin bayılacağı bir fondöten. Fakat fiyatı hiç de uygun gibi gelmiyor artık. Almadan mutlaka denenmesi gereken bir fondöten..

14 ağustos 17:31

288. kuru ve normal ciltliler için olanına sahibim. kim nasıl memnun kaldı bilmiyorum çünkü güzelce yıkayıp nemlendirdiğim cildimi kurak çöle çevirdi. Burun kenarlarımda fondöten çizgilerini görebiliyordum. Kuru ciltliyseniz ancak çok yoğun bir nemlendirici ya da baz sürerek kullanabilirsiniz öyle sür çık bir fondöten olmadı benim için. Madem kuru ciltlilerde bu kadar çöl etkisi yaratacaktı neden cilt tipine göre versiyon yaptıklarını anlamadım.

14 ağustos 01:29

287. Cildim karma. Bu fondöten ile bazen anlaşıyor bazen anlaşamıyoruz. Cok pudra yagli olan bolgelere gun icinde daha da yaglanmasin diye pudra sürüyorum oyle olunca yüzümdeki tum kusurlari belli ediyor cakey bir görüntü oluşuyor. Pudra sürmezsemde parliyor. Cok cok az pudra surulerek kullanilabilir birde iyice süngerle yedirmek gerekiyor cilde.

12 ağustos 22:35


5

286. Favori fondötenlerimden biridir. Şuan kaçıncı şişemi kullanıyorum bilmiyorum bile.

Benim için fondötende aradığım en büyük kriter; yüzü pudralı/topaklaşmış/pütür pütür göstermemesi; aydınlık/sağlıklı göstermesi. Ve bu fondöten bu kriterimi oldukça sağlıyor.

Karma ciltli olmama rağmen;kuru ciltler olanını kullanıyorum. Bence arasında çokta aman amanlık bir fark yok,kuru ciltler için olanı bana daha ince geliyor.

*Ürün orta bir kapatıcılığa sahip fakat yapısı bence kapatıcılığına göre oldukça ince. Yüz yağı ile karıştırarak ta kullanıyorum hem olduğundan daha inceltiyor ve çokta güzel bir aydınlık veriyor.(gizlinot: yağ 1-2 damla damlatılmalı,yoksa yüzü yağlandırabilir)

*Beyaz tenli biri olarak renk konusunda çok başarılı olduğu söyleyebilirim. Fondötenler bende ya fazla sarı duruyordu ya da fazla pembe. Benim gibi renk sıkıntısı çeken beyaz tenliler bu ürüne bence bir şans verebilir.

*Dezavantajına gelirsek; bence tek dezavantajı var o da fiyatının sıklıkla değil nadiren indirime girmesi. 60 TL fiyatı var,fakat fiyat/performans açısından kesinlikle değer.

30 temmuz 17:47 31 temmuz 11:38

285. fırça ile uygulanmasını imkansız bulduğum mükemmel fondöten. yağlı ciltler için olanını kullanıyorum ve kendi fiyat aralığında daha iyisini görmedim. cilde oturması biraz zor olsa da, üzerine uyguladığım pudra ile 5-6 saat kadar yağlanma yapmıyor ve benim gibi yağlı ciltli bir insan için mükemmel bir zaman bu. ancak fırça ile uygulamanın kolaylığını sunmadığı için bir türlü bu mükemmel fondöteni kullanmaya elim gitmiyor ve kendisini 3/5 puan ile uğurluyorum.

29 temmuz 18:49

284. Doğru şekilde uygulandığında ciltte harika duran fondöten. Doğru uygulamadan kastım ise önce fırça sonra nemli sünger ile üzerinden geçmek.

Bence renk seçenekleri güzel , cilt tipine göre seçenekleri var. Herkes kendi cildine uygun halini bulabilir diye düşünüyorum.

Kapatıcılığı ortadan yükseğe doğru. Ama ben bu ürünü elime çok az alıp sonra sünger ile dağıtınca çok doğal bir görüntü de elde edebiliyorum bence bu şekilde günlük olarak da kullanılabilir.

Watsonslarda satılıyor, fiyatı 60 tl civarıydı ben alırken. Tavsiye edebileceğim bir ürün.

29 temmuz 18:02

283. Karma yağlı ciltler için olanını aldığım mezuniyet günümde kullandığım ve çok sevdiğim fondötendir. Wet n wild'ın primeri ile birlikte kullanmıştım. 4-5 saat sonra eve geldiğimde Adana sıcağına rağmen yüzümde ilk sürdüğüm gibi duruyordu. Fakat yüzünüzden iyice temizlemezseniz(garnier temizleme suyu ile kazıdığım halde zor çıkıyor) size küçük sivilceler armağan edebilir.

Yeni temizleme yöntemim ise bebek şampuanı gerçekten hiç bir kalıntı bırakmadan çok güzel temizliyor.

11 temmuz 10:05


282. Yağlı ciltler için olan versiyonunun en açık rengini kullanıyorum. İyi nemlendirip süngerle uyguladığım zaman harika kapatan tam bir özel gün (gizlinot: bide belki kışları günlük kullanıyorum)fondöteni benim için. Fırçayla uygulandığında cakey görüntüden kaçamıyorsunuz.

5 temmuz 16:43

2

281. Benim açımdan tek avantajı rengi oldu her fondotende tenime uygun tonu yakalayamıyordum en açık olanını kullanıyorum fakat yüzümde kalıp gibi duruyor öncesinde cildimi nemlendirmeme rağmen pütür putur oluyor o kadar övülecek neyi varmış çözemedim yüzüme siva mı sürdüm kireç mi sürdüm belli değil. Kapatıcılığı da tatmin etmedi. Makyaj süngeriyle uyguladım çamur gibi oldu rt Face expert fırça ile denedim yapısı kalın geldi yayılmadı çizgi çizgi durdu, elimle sürdüm yine olmadı hele de yazın hiç kullanılası değil çok rahatsız edici bundan sonra yere göğe sığdırılamayan ürünleri katiyen almıycam süslülerim bu üründen uzak durun 

5 temmuz 13:26 5 temmuz 13:28

280. genelde bb krem kullanan biri olarak sırf merakımdan indirimde aldım. Sanırım ben yanlış uyguluyorum ya da cildim ile alakalı bir şey bilemeyeceğim bende çok kötü duruyor ürün. çizgilerime doluyor cake dedikleri görüntü oluşuyor ki cildimi iyi hazırlarım makyaja. Aşırı sivilcelenme de yaptı zaten o yğzden 10 kere falan kullanıp arkadaşıma verdim çünkü her seferinde aynı sonucu elde ettim. Çok güzel yorumları olmasına rağmen hiççççççççççççççç sevmediğim bir ürün oldu ne yazık ki

5 temmuz 12:54