yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (345)
  • oylar (85)
  • medya (3)

  345. bir dönem asla rengimi bulamadığım fondoten. o kadar çok satılıyordu ki yağlı cilt için olanı. numaramı falan bırakmıştım ki arasınlar diye. aradılar bir gün gittim aldım, ilk nemlendirici sürmeden sürdüm bunu yüzüme. resmen canım acıdı, mimik yapmak imkansız. altına bol nemlendirici sürdüm ilk başta fena gözükmüyordu çıktım dışarı cidden zaman geçtikçe daha da katılaşıyor. mimiklere doluyor geriliyor botokslu gibi hissettiriyor. çok çok çok yağlı bir cildiniz varsa altına bol bol nemlendiriciyle belki olabilir.

  10 ekim 07:04

  3

  344. geçen sene youtuber tayfanın övmesiyle edindiğim fondöten

  şahsen ben kapatıcılığını çok övmeleri yüzünden almıştım çünkü o zamanlar herkesin ortak olarak övdüğü bir üründü. hata bendeymiş pr ürünü olduğunu çok sonradan öğrendim.

  kesinlikle abartılı bir kapatıcılığı yok orta derecede. diğer bir sorunda asla benim yüzümle özdeşleşmiyor. böyle sürdüğüm yerde kalıp gibi kalıyordu ürün. hangi yolu denediysem o cakey görüntüden kurtulamadım en sonunda yüzüm bu ürünü sevmedi abi deyip çekmeceye attım.

  10 ekim 01:00 10 ekim 12:49

  1

  343. Bir ara övüldüğü için almıştım ama hiç beğenmedim. Ben yağlı ciltler için olanını aldım. Malesef ciltte durmuyor, kalıcı değil. Ayrıca cildi yağlandırıyor nasıl yağlı cilde uygun anlamadım parıl parıl parlıyor t bölgem iki saate. Kapatıcılığı kesinlikle yüksek değil, orta. Cakey duruyor ben burdayım diyor kusurları belirginleştiriyor. Sanırım pr ürünü olduğu için bu kadar övüldü.

  9 ekim 22:23

  3

  342. 2 sene önce baya kapatıcı diyerek 200 numarasını almıştım bana pembe ve koyu kalmıştı, yapısı su gibiydi ve bb kremle aynı orand kapatıyordu lekelerimi. meğersem yağlı ciltler icin olanı aşırı kapatıcı, kuru/normal ciltler olanı ise bb krem gibiymiş. beğenmemiştim arkadaşıma vermiştim seve seve kullanmıştı.

  9 ekim 20:43

  341. 180 sand rengini uzun süredir kullanıyorum. zaman zaman pullanma yaptığı için kuru ciltler için olanını alayım demiştim, ancak iki 180 arasında dağlar kadar renk farkı var. kuru cilde uygun seride de rengimi bulamadım maalesef.

  bunun haricinde oldukça beğeniyorum. oksitlenme yapmıyor, az miktarda kullanıldığında doğal duruyor ve çok sorunlu bir cildiniz yoksa kapatıcılığı yeterli.

  9 ekim 16:14

  4

  340. Benim beğendim diyebilirim. Tek katta kapatıcılığı orta bana kalırsa. İkinci kata çok müsait olduğunu düşünmüyorum. Cakey bi görünüm oluşturmaya başlıyo çünkü arttırılınca. Ama tek katta doğal duruşunu beğeniyorum. Uzun süre kalıcı olduğunu söyleyemeyeceğim. Sonlarına doğru yağlandırmaya başladı t bölgemi. En iyi uygulamayı ben sünger ile yaptım. Yani full kapatıcılık aramayan, tek katta şöyle bi eşitlesin orta derece kapatsın, doğal görünsün diyen karma ciltlilere önerebilirim.

  8 ekim 17:16 8 ekim 17:18

  2

  339. Yere göğe sığdırılamayan fondoten ne yazık ki cakey duruyor, heyy ben buradayım diye sellektör çakıyor resmen. Youtuberların bize aldırdığı kozmetiklerden biri işte, beğenenlere saygı duyarım ben sevmedim.

  8 ekim 16:38

  338. bana baya kapatıcı bir fondoten geliyor. onun için sevmiyorum. ama bu tamamen benimle alakalı. bb krem ve çok ince yapıdaki fondotenler dışındaki fondotenleri cildime sürünce adeta yaşlı bi surata sahip oluyorum. bana yaş katıyor bence. mac studio fixi bir dönem çok kullandım muadil diyebilir miyim çok emin değilim studio fix yüzümde kuruma yapmıyordu ancak bu burun çevremde kuruma yapıyor. ama uygun fiyatlı fondoten ve kapatıcı bir fondoten arayanlara öneririm. çok iyi nemlendirme yapılırsa drug store fondotenler arasında tavsiye edebilirim. gerçi uygun fiyat dediğim indirimli dönemde alınırsa yoksa revlon bile uçmuş gitmiş fiyat olarak.

  8 ekim 12:09

  4

  337. Bugün yağlı ciltler için olan seriden 180 sand beige rengini bitirdim. Rengi bana koyu geldiği için kışın pek kullanamadım ama yazın biraz bronzlaşınca tam oldu. Gene de biraz oksitlenme yapıyor ve koyu koyu turuncu durabiliyor.

  Kapatıcılığı ve kalıcılığını çok iyi bulmama rağmen bir daha alır mıyım bilmiyorum çünkü cakey duruyor, sürünce bir ağırlık hissi veriyor. İçeriği de hiç temiz değil. (link: https://www.skincarisma.com/products/revlon/colorstay-makeup-for-combination-oily-skin içeriği için bkz)

  Hassas ve alerjik ciltlere günlük kullanım için asla tavsiye etmiyorum. Fiyatı da bir drugstore ürününe göre fazla.

  7 ekim 23:31

  336. Buradaki yorumlara bakarak satın aldım ama tam bir hayal kırıklığı oldu köşede duruyor. Şu ana kadar kullandığım en cakey fondoten. Üstelik suratımı derinlemesine temizlenmiş, peeling uygulamış ve üzerine nyx pore filler uygulamama rağmen bu görüntüyü aldım. Daha önce bu kadar yapay duran bir fondoten kullanmamıştım.

  14 eylül 14:10