yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (11)
  • medya (3)

  8. Renkli farlar içeren bir paletim olmasını istiyordum uzun bir süredir, aklım nyx in ultimate shadow paletindeydi ancak o kadar parayı gözden çıkarmak istemedim bir öğrenci olarak, şu anki kozmetik fiyatları malum. Bunu indirimde yaklaşık 38 tl'ye aldım. Renkli makyaja yeni başlamış biri olarak çok beğendiğim bir palet oldu. Renkler birbiriyle rahatça karıştırılabiliyor ve rengini gün içerisinde iyi bir şekilde koruyor. Kendisiyle uzun bir süre aşk yaşayacağız gibi gözüküyor.

  25 ağustos 22:03

  5

  7. Renkli far seviyorsanız bu paleti kesinlikle tavsiye ederim. Pigmentasyonu yüksek, kolay dağılıyor, çoğu renk arasında güzel bi geçiş yaratabiliyorsunuz. Yeşil ve mavileri beni çok heyecanlandırmıyor ama genel olarak çok güzel renkler.

  24 ağustos 20:44

  5

  6. Rossmanda indirimde 38tlye aldığım içinde bir sürü güzel renk barındıran mat far paleti. Tek bulunması bile zor olan turuncu, sarı gibi renkleri var. Biraz fazla tozutuyor ama güzel renk veriyor,far bazı kullanmadan da uygulanabilir

  23 haziran 15:58

  5. Bu renkleri sadece nyxte bulabildiğim ve nyxin refill tekli farları indirimde bile 20 lira civarı olduğu için benim de edindiğim palet. Kullandıkça performans açısından editleyeceğim.

  Edit. Renk vermesi çok iyi ama kalıcılığı mehh.

  ilgili medya:
  1
  7 haziran 14:50 14 haziran 12:20

  4. Sürekli renkli makyaj yapan biri değilim ama jkissa ve atleeeeeey gibi rainbow grunge youtuberlar sağolsun uzun zamandır neon, parlak renklerde, glamden uzak, çabasız göz makyajları yapmak için mat renkli bir palet arıyordum. Bu paletten haberdar olmadan önce huda'nın Obsession serisinden bir tane almayı düşünüyordum ama a) o kadar parayı gömecek kadar renkli makyaj yapacak mıyım emin değilim b) huda'nın far formülünün fanı değilim, ki neonlara yeni başladığımı düşünürsek fazla pigmentli kaçabilir c) bahsettiğim palette maviler ve ışıltılı farlar da var, göz rengime mavi hiç gitmiyor, pek de sevmem

  Türkiye'de yine böyle çok renkli palet bilenler, duyanlar inbox'umu yeşillendirebilirler. Paletten memnun kalsam da beni pek kesmedi. Önce genel değerlendirmemi yazayım, ardından tek tek renklerle ilgili tecrübelerimden bahsedeyim.

  18 adet mat fardan oluşuyor, plastik ve aynası olmayan bir paketlemeyle geliyor, çok sağlam değil, ama wet n wild gibi elinizde dağılmaz sanırım. Aynasının olmaması iyi, böylece palet ağırlık yapmıyor, kapağı da şeffaf direkt renkleri görüyoruz.

  Farlar genel olarak yumuşak ve pigmentli. Gördüğünüz rengi alıyorsunuz, bazı renklerde iki kat geçmeniz gerekebiliyor. bence böylesi daha mantıklı çünkü palyaçoya dönebilirdim full pigmentli bir palet olsaydı, Ayarını iyi yapmışlar. Genel olarak iyi dağıldılar, birkaç tane renk parçalı durabiliyor.

  Saint: Renkleri alabilmek için revolution'ın beyaz kapatıcısını kullandım. Bu renkle sabitleriz diye düşünmüşler galiba ama gerek yoktu, transparan pudra da kullanılabilir. Gereksiz gördüğüm renkleri yazıyorum, birazdan eksik gördüğüm renkleri koyacağım yerlerine çünkü.

  Attached: Orta tonlu bir bej. Benim için geçiş bölgesi farı olabilir, beyazla bu rengi karıştırıp ten rengimi bulabilirim ama ne gerek var ki, beyaz üzerinde çalışıyoruz zaten? Ten rengi farı da gereksiz buldum yani.

  New day: Palette en sevdiğim renk. Elimdeki tüm sarılar hafif turuncumsuydu. Bu hafif sıcak bir limon sarısı diyeyim. Pigmenti, dağılması, rengin parlaklığı çok güzel. Yeşille karıştırıp lime rengi yaratma hayallerim vardı ama olmadı. Tek başına maskarasız muhteşem duruyor.

  Daydream: yine pigmentli, güzel dağılan bir turuncu. Yanık değil, kiremit-kırmızı değil, kahvemsi değil, şeftaliye kaçmıyor, neon değil. Tonunu Mac'in rule'una benzettim, daha koyusu sanki.

  Half time: Paletin kırmızısı olarak tasarlanmış ama kiremit. Şöyle güzel bir bayrak kırmızısı olsaydı keşke. Koyu turuncu-kırmızı gibi bir renk hatta, tam kiremit de değil. Tüm göz kapağıma, siyah maskarayla kullandım, göz içlerind biraz da sarı geçince harika gözüktü. Sarımsı soluk yeşil gözleriniz varsa, aranan kan budur.

  Believer: Bu farla sarıyı karıştırmayı denedim. Karışmadılar. Yeşil makyajın hiçbir yerinde kullanmayı sevdiğim bir renk değil, zira gözlerim yeşil, koyu teal renkleri dahi tercih etmiyorum. Bu rengin swatchu kötü, gözdeki performansı da kötü. Tonu güzel, farklı, grunge bir yeşil. 

  Ringleader: kırmızı-pembe, şu hot pink dedikleri renkten ve neon gibi sanki. Paletteki en sevdiğim renklerden birisi. Pigmenti muhteşem. Tüm göz kapağıma sürüp, kenarlarını sarıyla dağıtmayı ve bol maskaralı görüntüsüne bayıldım.

  Fearless: Ringleadera kıyasla daha soğuk tonlu bir pembe. Hafif sürünce Toz pembe gibi gösterilebiliyor. Monochrome rosey makyajlarda kullandım. Kahverengi maskara, kahverengi dumanlı eyeliner, gloss ve pembe allıkla romantik makyajlar yaptım daha çok.

  Shrine: Pandeki renk çok güzel dursa da göze bu renk çıkmıyor, sıkıcı bir mor. Alt kirpik dibinde kullandım, üst kapağımda ringleader varken.

  Indication: Shrine gibi pandeki parlaklığı vermiyor, koyu sıkıcı bir mavi. Kahverengi gözlere yakışacaktır, ben kullanmadım.

  Crusade: Şöyle güzel bir bulut mavisi demek isterdim ama, değil. Orta tonlu bir mavi. Alt kirpik dibimde birkaç kez kullandım.

  Poison: Güzel bir mavi-yeşil. Kahverengi bir makyajımda alt kirpiklerimde kullandım. Tüm göz kapağında da kirpik dibimde dağıtılmış kahverengi göz kalemiyle kullandım. Pigmentasyonu çok kuvvetli değil. 

  Upperhand: yama yama duran, kırmızı kahverengi. Böyle bir palette bunun ne işi vardı?

  Underdog: Üstteki pembelerden sonra bu pembeye hiç gerek yoktu, pigmentasyonu görece daha zayıf, düz bir pembe. Ringleader varken sanmıyorum bunu kullanacağımı.

  Ricochet: Cranberry dedikleri renk. Koleksiyonumda daha iyi formüllerde sahibim bu renge. Pembe makyajlarımda gözün dışına v çizip dağıtmaya çalıştım, bayılmadım performansına. Uğraştırdı biraz. 

  Exclusive: Sıcak bir eflatun. Yine sevdiğim renklerden bir tanesi. Alt Kirpik dibinde güzel durdu, crusade ile, poisonla da, ringleader ile de kullandım. Tek başına, bol maskarayla da, göz pınarlarında sarıyla kullandığım da oldu.

  Haunted: Makyajları koyultmak için kullandım.

  Cursed: morumsu siyah. Haunted'ı tüm göz kapağımda, kenarlarını mac haux ile dağıtıp, kirpik diplerimi bununla dağıtarak bir makyaj yapmıştım. Performansını test edecek kadar kullanmadım yani. Ama düz bir siyahtansa güzel olmuş bu, dağıtınca farklı olduğu belli oluyor, yine mac'in çok eski bir farına benzettim fakat nerede olduğunu bilmediğim için kıyaslayamıyorum şuan. Dökülme yaşamadım.

  Saint, attached, en alt sıra en sağdaki kahve ya da en soldaki siyah yerine; neon bir mint yeşili, kan kırmızı, tatlı pembemsi bir şeftali ve açık bir gök mavisi konulabilirdi bu palete. Bu paletin pastel edition'ını ya da vol.2'sini falan çıkarsalar ne güzel olur.. Ama 38 liraya almıştım galiba indirimden. Bu paraya harika bir palet bence. Renkli makyajlardan çok bir beklentiniz yoksa sadece oynamayı seviyorsanız, bayılarak kullanırsınız diye düşünüyorum. 

  Edit: bu girdiyi sabah-öğle saatlerinde yazmıştım benzer palet önerilerine açığım demiştim, jeffree star 4 saat önce yaz koleksiyonunu çıkarmış ve bilin bakalım renk hikayesi nasıl :') (link: https://images.app.goo.gl/Yc1fhS4D4Ff3vVj7A )

  7 haziran 14:23 8 haziran 00:52

  3. dün rossmanndan 38.5 liraya edindim. gökkuşağı temalı makyajların ideasına bayıldığımdan aldım aslında. bugün sarı, turuncu, alt sıradaki pembe ve morla bir makyaj yaptım. baz olarak nyc individual eyes paletteki bazı kullandım ve 9-10 saat dışarda olmama rağmen en ufak birikme yapmadı. wetn wild rose in the air yaptığından ötürü sinir oluyordum, bu yüzden fazlasıyla memnunum alışverişimden.

  15 nisan 23:31

  2. renkli makyaj yapıyorsanız kesinlikle alın derim, sade makyaj yapanlar için biraz gereksiz olur. kalite olarak şahsen ben nyx in gökkuşağı paletinden daha çok beğendim. indirimsiz fiyatı belki abartı olabilir ama indirimli fiyatıyla kalitesine göre uygun gelen bir ürün.

  şimdi içerik yorumu. içinde iki tür paraben bulunuyor ama oranları az (en sondalar çünkü) ben gözde kullanmayı zararlı bulmuyorum (gizlinot: yani kendim kullanıyorum sonuçta bu paleti) ama yinede 10 saaatten uzun süre gözünüzde bulunmasın, iyi temizleyin ürünü. pudra olmasına rağmen talc içermiyor ve bu çok iyi bir şey. hem ürünün kalitesini arttırıyor hemde talc solunum yoluyla vücudumuza girerse zarar veren bir ürün, bulunmaması iyi.

  renklerinin hepsi aynı kalitede değil ama fiyatına göre bazılarının düşük kalitede olması hiç sorun değil çünkü geneli çok iyi renklerinin veriyor. bazen uğraşmak gerekiyor renkler için, kötü tarafı anca bu olabilir.

  10 mart 21:32

  5

  1. Bugün itibari ile edindiğim palet. Fiyat performans oranı aşmış. Normalde 50 tl gibi bir fiyatı olan palet şimdi rossman mağazalarında 35 tl gibi bir indirimli fiyatı ile satışta. en son beğendiğim drugstore paleti soph x di fakat şuan yerini bu palet almış durumda. muhteşem pigmentasyon, uygun fiyat, şahane renkler. ilk çıktığında beni çok heyecanlandırmıştı. testerı denedikten sonra daha bir aşık oldum.

  ilgili medya:
  2
  2 şubat 15:59