yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (152)
  • medya (5)

  152. hilal'i senelerdir biliyorum instagramdan, takip ediyorum demiyorum çünkü yaklaşık bir 3 sene önce çıktım takipten. Ondan önceki iki sene falan makyajlarını, kullandığı ürünleri takip ederdim. Fotoğrafları da bende hep temizlik hissi uyandırırdı. Tarzı bana uymasa da, yaptığı makyajları kendisine çok yakıştırdığını düşünüyordum, yüzünü de beğenirim. ne zaman gerçek mesleğini bıraktı ve instagram ve youtube'u "iş" olarak görmeye başladı, işler o zaman değişti. makyajdan hijab moda olaylarına geçiş yaptı, hitap ettiği kitle değişti, kendisi de değişti. instagram dışında işler yapan insanların gerçek bir hayatları var gibi geliyor, kim artık sadece intagrammer vlogger olmaya başlıyor, o zaman sıradanlaşıyorlar. daha çok para kazanıyorlar ama tek bir tipe bürünmüş oluyorlar. hilal'in önceden bizim bilmediğimiz bir hayatı,işi+instagramda hayatının sadece bir parçasını paylaştığı fotoğrafları vardı. artık tüm hayatı instagram oldu, sadece hilal için geçerli değil tabii. sürekli aynı insanlarla aynı yerlere gidip, aynı markaların reklamlarını yapmaktan daha fazlasıydı bir zamanlar. şimdi fendi sandalet giyip, ünlü markaların önünde fotoğraf çekilirken dior çanta alıyor. sonra o çantayla fotoğraf çektirmeye gitmişken başka binlerce liralık ayakkabı alıyor. sonra o binlerce liralık ayakkabısını başka bir gün, başka bir binlerce liralık bir ayakkabı seçimindeyken giyiyor. sürekli lüks mağazalardan storyler, arada toplantı, arada çok sorulan şal reklamı, sonra biraz kedi-kahve-arkadaş ve yine lv, chanel, burberry torbalarına geri dönüyoruz... çok zengin olup çakma ürünler kullananlar çok olduğu için benimkiler gerçekten "gerçek" kanıtlaması için mi bu kadar mağazalardan storyler, bu kadar marka poşet gösterme takıntısı? bilemiyorum. bir yandan bu işin içinde olan diğer insanlara bakıyorum, bir rekabet ortamı var diyorum, bir nebze anlayabiliyorum. hala çok tatlı bir kız ama eskiden ikea makyaj masasında chanel allığını, mac highlighterını face and body fondotenini paylaşan hilal'i takip etmek şu anki chanel torbalı hilal'i takip etmekten daha keyifliydi sanki.

  22 eylül 2019 14:22

  151. yüzü baya güzel hoş hatun. ne şekil örtündüğü ve neresinin göründüğü zerre kadar umrumda değil. kişinin inancını yaşayış biçimi derdim değil. katalog gibi bir profili var bir fayda sağlayamayacağımdan takibi çoktan bıraktım. zira tanımadığım etmediğim, zerre kadar kişisel iletişimimin olmadığı bir insanın köşe başlarında, merdivende vs çekilmiş fotoğraflarının timeline akışımda karşıma çıkmasına gerek yok.

  26 nisan 2019 10:53

  150. tanım: youtuberlığı meslek olarak görüp halihazırda elindeki mesleğini çok 'yoğun' olduğu dolayısıyla bırakan reklam oyuncularından biridir kendisi.

  reklam oyuncusu diyorum çünkü reklamdan başka bir içerik 'ürettiğini' düşünmüyorum. ne zaman youtube'a video yüklese altından reklam çıkıyor ki bu konuda da şeffaf değil açıkçası. sadece bazı videolarında sponsorlu olduğunu söylüyor. ama kanalına girip bakınca son videolarının hepsinde bir reklam olduğunu görüyoruz. madem youtube'u bir iş olarak görüyorsunuz o zaman ona göre davranın. 'youtube elimin altında dursun, iş gelirse oradan yürütürüm' kafasında olan biri.

  birkaç gün/hafta buralarda aktif ol(a)mayan da çıkıp ermiş gibi video çekiyor. ay nen.

  25 ocak 2019 13:29


  149. Dikkat çekmek için süslüman modunda takılan youtuber.her şeyin gayet de farkında,sırf insanların ilgisini çeksin negatif de olsa yorum yağmuruna tutulsun diye yaptığına eminim.

  23 aralık 2018 21:12

  148. son şapkalı şal bağlama videosundan geliyorum, ben hayatımda daha saçma bir içerik görmedim Allahaşkına nedir. çoluk çocuk youtuberın kışkırtma videoları bile daha dolu içerik gibi geldi bana

  Zaten kendisi de yiyeceği lincin farkında herhalde ki tüm yorumlar devredışı bırakılmış

  12 kasım 2018 15:42

  147. Vizyonla alakalı yorumlara sonsuz katılmakla beraber son zamanlarda kapalılık durumu gözüme fazlaca batmaya baslayan blogger. Öz iradesiyle kapandığını söylemisti bir kez ama hic öyle durmuyor. Şal bağlama videosu çekmiş ama şapka ile. Bilemiyorum yüzlerce rihab videosu var ama bunun gibi özenti cekeni görmedim. Haddime değil belki ama sanki zorla kapalı gibi. Açsan da kurtulsak diyesim geliyor ara ara.  Bir de yorumları kapatarak zaten ne kadar ezik olduğunu kanıtlamıstır artık gözümde. Madem eleştiri kaldıramıyorsun o zaman öyle boyundan büyük videolar cekmeyeceksin. Touche denen markadan kazandığın oarayı yurtdısında Sadece 2 kare fotoğraf cekilmek icin harca hilalcim sen en iyisi.

  11 kasım 2018 22:52 12 kasım 2018 18:50

  146. youtube yüzünden iş bıraktığında resmen 'yok artık ya' diye dedim. senelerce okuyoruz günleri geceleri peşpeşe diziyoruz mesleğimiz olsun layıkıyla yapalım diye didiniyoruz. bizim izlememiz sayesinde bu kadar birim efora maksimum gelir, ürün, avantaj. bazen keşke youtube geçici süreliğine kapatılsa diyorum.

  edit: bu girdiyi aynı zamanda 'süslülerin linç yiyeceklerinden korktukları için söyleyemedikleri' başlığında da kabul edebiliriz.

  10 eylül 2018 18:12 10 eylül 2018 18:13


  145. Bilmiyorum yazıldı mı ama annem Zuhal Topal izlerdi geçen sene bir baktım bu kız birine talip gelmiş şok oldum sklshklf bence oydu kesinlikle. 

  16 mart 2018 16:45

  144. Hayatımda bir kere ayak için mr girdim. Onda bile nasıl gerildim anlatamam. Düşünsenize siz o durumdasiniz, mr'inizi çeken de "Mart Favorilerim" düzenliyor. Bunu da gayet normal bir şekilde anlatıyor. Sanki o hastalar youtuberligina engelmiş gibi davranıyor.

  Onlarca insan iş bulamazken hak etmeyen insanların hak etmediği yerlerde olması çok kötü bir şey değil mi ?

  16 mart 2018 15:45

  143. Bence en çok eleştirilmesi gerekenlerden. Saçını göstermiş, gerçekten kapalı değilmiş falan umrumda değil. Sadece bu kadar vizyonsuz, imkanı varken kendini geliştirmeyen, vloglarında etraftan çok kendini çeken hiçbir şekilde Bilgi de vermeyen, ama bu işten para kazanan youtuber.

  Bana göre (şımarıklık bakımından) duygu’nun muhafazakarımsı versiyonu.

  15 mart 2018 21:39