sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.2
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (80)
 • oylar (26)
 • medya (2)
4

80. kesinlikle 25 saat kalıcı olmamakla beraber benim favori fondötenimdir.bende 100 ivory ve 303 true nude renkleri var.ten rengimin dönemsel/mevsimsel değişimine bağlı olarak 1 pompa ivory döküyorum ve 303den az bir şekilde karıştırıp kendi rengime getiriyorum.ben elimle uygulamayı tercih ediyorum çünkü çok doğal bir sonuç verdiğini düşünüyorum.kuru ciltlilerden çok yağlı ve karma ciltlilerin daha çok seveceğini düşünüyorum çünkü sürdükten sonra matlaşıyor.yapısı bence kullandığınız miktara göre değişir.ben fondötenı ağır kullanmayı sevmeyen biri olarak tüm cildime oldukça az fakat lokal olarak(sivilce izlerimin olduğunu bölgelere)yoğun uyguluyorum.ağırlık yapan bir fondöten kesinlikle değildir.üstünden pudra ile geçiyorum,gün içinde 2 kere cildimi tekrar pudralıyorum.kalıcılığı konusunda pek emin değilim.9 saat sonunda ten makyajımın cildimde tamamen kaldığını söyleyemem fakat uçup gidiyor da diyemem.genel olarak memnun olduğum bir fondöten.

10 şubat 21:06

79. Fiyatı aşırı uygun renk skalası dar bir ürün ama renginizi bulursanız mutlaka alın. Gerçekten çok iyi. Kapatıcılık olsun kalıcılık olsun yazın çok sıcak günlerde bile rahat rahat kullandım ben.

28 ocak 01:27 10 şubat 19:43

5

78. Aldığımdan beri iki defa, biri bugün olmak üzere, iki ekstrem günde kullandım. Bugün itibariyle 20 saatten biraz fazla yüzümde kaldı. iki uçak yolculuğu geçirdim ve arada bol bol uyudum uyandım. Allık, bronzer, kontür yüzümde çoktan kayboldu. Fondöten ise burun kısmımda şeffaflaşmış olsa da yüz genelinde gayet güzel duruyordu. Sadece gün ortasında bir kez peçeteyle yağı aldım. Bende bekledikçe fondötenler iki şekle bürünür: ya yağlanır ve yüzüm fondöteni kusar yada parça parça ayrılıp yamalı bir hal alır. Bu fondötende ikisi de olmadı. Hatta 20 saatin sonunda yüzümde daha güzelleşmiş duruyordu diyebilirim. 

İlk kullandığımda ise baya bir kar fırtınasında saatlerce dışarda işim vardı. Bir sürü kar yedi, sıcak soğuk ortam değiştirdi, çok koşturduğum için terlemeye dayandı. 

indirimde 20 tl civarına almıştım, bir de kalkıp evi temizlese kendisiyle evlenebiliriz. 

Özellikleri: silikon bazlı, orta kapatıcılıkta ve yağlıya dönük ciltlere daha uygun. Makyaj olduğu nispeten belli olsa da yine de doğala yakın yarı mat bir sonuç veriyor. Gözeneklerle arası iyi, çizgilere ve burun kenarlarına dolmuyor. Altına güneş kremiyle sorun çıkarmadı. Yüzdeki pürüzleri kamufle etmesi iyi.

Bendeki rengi 300 sand. Nc35 tenime cuk uydu. Hatta mac’in nc35’leri bazen çok sarılık içerdiğinden beni rahatsız eder. 300 nötrden sıcağa meyleden tam bir mükemmel renk.

12 ocak 01:26

77. Yapısını kıvamını orta kapatıcılığını inceliğini çok seviyorum ama sarı alt tonlu yüzüme olmadı sanki ya. Bir de bunun mavi kapaklısını deneyeceğim umarım o olur. Ben hm'in siyah süngeriyle uyguluyorum cildime yapışıyor bütünleşiyor ama boynumla birlik sağlayamadı malesef.

Çok açık tenli de değilim aslında Ama birkaç tık koyu geliyor malesef belki takas veya hibeye koyabilirim.

18 aralık 2018 18:37

76. En açık rengi bile bana koyu geliyor benim gibi çok beyaz tenli olup almak isteyen süslülere duyurulur 

5 aralık 2018 12:57 19 aralık 2018 01:41

75. cildim yağlı ve bu nedenle birçok fondöten yüzümde kusma yapıyor. ama bu fondöteni çok sevdim. uygulama öncesinde yüzümü nemlendiriyorum. daha sonra da golden rose'un matlaştırıcı & gözenek küçültücü bazından kullanıyorum. pudra kullanmadığım günlerde bile parlama yapmadan beni 5-6 saat idare ediyor. Daha sonra burnumda ve alnımda hafif yağlanmalar oluyor. Ciltte de asla kapkalın ve kuru durmuyor hatta bir tık parlak diyebilirim. Ayrıca kapatıcılığı çok iyi. Sivilce de yapmadı cildimde. Fiyatına göre çok iyi bir ürün.

23 ekim 2018 16:01

74. hassas ciltlere iyi gelmiyor ayrıca kullanırken hafif nemli kullanırsanız daha iyi gösterecektir kendini.

19 ekim 2018 19:53 26 ekim 2018 01:11

73. Hassas ciltlerin uzak durması gereken fondöten

18 ekim 2018 22:39

72. açık buğday ten rengime ivory rengi tamamiyle uydu. kalıcığı güzel, ilk sürüldüğünde biraz yapış yapış bir his veriyor, ilerleyen saatlerde bu geçiyor. bende parlama yapmadı. koku hassasiyetim olmasına rağmen kokusu beni rahatsız etmedi. cildimi gerçekten çok güzel gösterdi. ama tabiiii her güzelin illa bir kusuru oluyor :d yüzümde maalesef sivilce yaptı :( böyle bir sorun olmasaydı uzun süre kesinlikle kullanabileceğim bir fondöten olurdu...

14 eylül 2018 02:24

71. eski kullandığım fondötenlerden. kullandığım dönem aşırı memnun kalmıştım. (gizlinot: kuru ciltliyim) sonra bir bb krem furyası başladı, missha kullanmaya başladım. (fazlasıyla memnumum) tabi kur artışından dolayı olsa gerek missha'nın fiyatları uçmuş vaziyette. ben de tekrar bu fondötene döneceğim. ürünü kendi görüşlerime göre yorumlayacak olursam:

1) süngerle uyguladığınızda ıslak bitişli ve glowy bir görüntü bırakıyor. kuru ciltliler için biçilmiş kaftan kendisi bana göre.

2) renkleri genel olarak koyu. en açık rengi bile çok çok açık değil. yani buğday tenliler 100- ivory rengini kullanabilirler.

3) kapatıcılığı orta-yüksek arası.

4) fiyat olarak çok uygun. tasarruf etmeye çalışan kuru ciltli süslüler indirim zamanı kaçırmasın bence.

31 ağustos 2018 23:05