sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (87)
  • oylar (33)
  • medya (3)

  87. çok yağlı ciltler harici tüm cilt tipleri ile uyum sağlayabilir bir ürün. kuru ciltte dahi cildi germeyen ve kurutmayan bir yapısı var, karma ciltlerin bir süre sonra pudralaması gerekebilir. benim cildim karma ve gözlük kullanmama rağmen burnumda aşırı parlama yapmadı.

  bence kokusu güzel fakat koku hassasiyeti olanlar için sorun olabilir.

  7 temmuz 17:32

  86. Kapatıcılığı iyi seviyede. Mat değil kuru cildi olan arkadaşlar deneyip alsın derim.

  27 haziran 18:11 3 temmuz 14:40

  5

  85. Hayatimda kullandigim en guzel fondoten. Atiyorum sadece kizarik yanak bolgenize uygulasaniz bile uygulamadiginiz yerle butunlesiyor garip durmuyor. Cok kalici ve uygun fiyatli. Yazin kullanmak icin de garip bir sekilde uygun cunku ilk uygulandiginda yapis yapis sonra yapiskanlik hissi gidiyor ve hafif islak gorunmeye devam ediyor mukemmel

  27 haziran 17:30

  3

  84. Bu föndoten hakkında duygularım çok karışık. Çünkü;

  - Föndotenin en açık rengi bile koyu. Ki ben çok beyaz tenli değilim. Yani çok beyaz tenliyseniz kesinlikle en açık rengi bile koyu gelecektir.

  - Kesinlikle kalıcı evet çok oynamıyor yerinden, ama bir ton oksitleniyor diyebilirim saatler sonra. Yinede telafi edilebilir boyutta.

  - Bu föndoteni kesinlikle yağlı ve karma ciltlilerin seveceğini düşünüyorum. Çünkü mat bir bitişi var. Kolay kolay yağlanmıyor. Ben karma-kuru olmama rağmen biraz daha ışıltılı, nemli bir görünümü seviyorum. Fakat yine de uzun saatler çıkacağım bir yer varsa kullanırdım, eğer rengime uymuş olsaydı.

  -Kapatıcılığı gayet iyi ve yeterli düzeyde.

  - Herhangi bir sivilcelenme yapmadı bende.

  8 haziran 16:16

  83. Çağla ÇETİNÖZ'ÜN hayatımın fondötenini buldum videosuyla merak edip, hakkında yazılanları da okuyunca şansıma olan indirimle karma ciltler için olanı kaptım.Gerçekten hiç fondöten sürmemiş gibi hissi var.Oksitlenmiyor.Tabi 4-5 saat sonra yenileme ihtiyacı hissediyorum.

  8 mart 01:53

  5

  82. *Cilt tipim: t bölgesi yağlı, geri kalan yerler normal karma cilt. Hafif eski sivilce izlerim var, aktif sivilcem yok.

  *Yapısı: sleek cc kreme hafif benziyor, bazı fondötenler sıvı olsa da tortu tortu bir yapıda olur, wetn wild photofocus fondöten gibi. Ama bu böyle değil ancak su gibi bir fondöten de değil. Fondöten sürüldükten sonra hafif yapışlık hissi var ama uzun süren cinsten değil.

  *Uygulama yöntemim:

  İlk önce yüzüme nokta nokta bıraktım hafif yaydıktan sonra nemli süngerle uyguladım. Süngerle uygulamama rağmen kapatıcılığı iyiydi, orta seviye diyebilirim, ikinci kat uygulamaya müsait. T bölgem yağlı olduğu için oraları pudra ile sabitledim. Sabah 8de yaptığım makyaj saat 6da hala yüzümdeydi. Yüzümdeki allık vs uçuşmamıştı.

  Fiyatı bu indirimde 18.40 tlye düşmüştü,mevcut piyasa düşünülünce bu performansa böyle bir ürün bulmak çok zor. Bitince alır mıyım evet kesinlikle. Favori fondötenim oldu, kalbimi kazandı.

  edit: wnw p55 fondöten fırçası ya da rt buffing brush & expert face brush ile uygulayınca kapatıcılık daha fazla oluyor süslüler.

  7 mart 23:38 6 temmuz 19:50

  4

  81. Kullanımınıza göre hafif veya yoğun kapatılıcıkta ayarlanabilen bir fondöten. Diğer kapatıcılık ve kalocok vaadeden fondötenler gibi pudralı veya aşırı mat değil en sevdiğim özelliği bu oldu. Hafif mat ama ışıltılı bir bitişi var cilt gibi daha çok. Yeterince uygularsam sivilce izlerini kolaylıkla kapatıyor. Bu kadar yoğunluk istemediğimde ise azcık parmaklarımla ısıtarak yayıyorum ve parça parça durmuyor. Duruma göre vazen pudralıyorum bazen pudralamıyorum tamamen makyaja bağlı. Kalıcılık konusunda vaadi yeterli bence hiç 24 saat denemedim ama uzun saatler gidiyor. Ben yanılmıyorsam 103 true ivory tengini kullanıyorum biraz daha sarılık barındıran bir renk ama 100 ivory ile arasında bir fark göremedim. Gün sonunda da azıcık oksitlenme yapıyor gibime geldi ama çok sorun olacak kadar değil. Uygun fiyatlı alınabilecek en iyi fondötenlerden bence.

  25 şubat 09:48

  4

  80. kesinlikle 25 saat kalıcı olmamakla beraber benim favori fondötenimdir.bende 100 ivory ve 303 true nude renkleri var.ten rengimin dönemsel/mevsimsel değişimine bağlı olarak 1 pompa ivory döküyorum ve 303den az bir şekilde karıştırıp kendi rengime getiriyorum.ben elimle uygulamayı tercih ediyorum çünkü çok doğal bir sonuç verdiğini düşünüyorum.kuru ciltlilerden çok yağlı ve karma ciltlilerin daha çok seveceğini düşünüyorum çünkü sürdükten sonra matlaşıyor.yapısı bence kullandığınız miktara göre değişir.ben fondötenı ağır kullanmayı sevmeyen biri olarak tüm cildime oldukça az fakat lokal olarak(sivilce izlerimin olduğunu bölgelere)yoğun uyguluyorum.ağırlık yapan bir fondöten kesinlikle değildir.üstünden pudra ile geçiyorum,gün içinde 2 kere cildimi tekrar pudralıyorum.kalıcılığı konusunda pek emin değilim.9 saat sonunda ten makyajımın cildimde tamamen kaldığını söyleyemem fakat uçup gidiyor da diyemem.genel olarak memnun olduğum bir fondöten.

  10 şubat 21:06

  79. Fiyatı aşırı uygun renk skalası dar bir ürün ama renginizi bulursanız mutlaka alın. Gerçekten çok iyi. Kapatıcılık olsun kalıcılık olsun yazın çok sıcak günlerde bile rahat rahat kullandım ben.

  28 ocak 01:27 10 şubat 19:43

  5

  78. Aldığımdan beri iki defa, biri bugün olmak üzere, iki ekstrem günde kullandım. Bugün itibariyle 20 saatten biraz fazla yüzümde kaldı. iki uçak yolculuğu geçirdim ve arada bol bol uyudum uyandım. Allık, bronzer, kontür yüzümde çoktan kayboldu. Fondöten ise burun kısmımda şeffaflaşmış olsa da yüz genelinde gayet güzel duruyordu. Sadece gün ortasında bir kez peçeteyle yağı aldım. Bende bekledikçe fondötenler iki şekle bürünür: ya yağlanır ve yüzüm fondöteni kusar yada parça parça ayrılıp yamalı bir hal alır. Bu fondötende ikisi de olmadı. Hatta 20 saatin sonunda yüzümde daha güzelleşmiş duruyordu diyebilirim. 

  İlk kullandığımda ise baya bir kar fırtınasında saatlerce dışarda işim vardı. Bir sürü kar yedi, sıcak soğuk ortam değiştirdi, çok koşturduğum için terlemeye dayandı. 

  indirimde 20 tl civarına almıştım, bir de kalkıp evi temizlese kendisiyle evlenebiliriz. 

  Özellikleri: silikon bazlı, orta kapatıcılıkta ve yağlıya dönük ciltlere daha uygun. Makyaj olduğu nispeten belli olsa da yine de doğala yakın yarı mat bir sonuç veriyor. Gözeneklerle arası iyi, çizgilere ve burun kenarlarına dolmuyor. Altına güneş kremiyle sorun çıkarmadı. Yüzdeki pürüzleri kamufle etmesi iyi.

  Bendeki rengi 300 sand. Nc35 tenime cuk uydu. Hatta mac’in nc35’leri bazen çok sarılık içerdiğinden beni rahatsız eder. 300 nötrden sıcağa meyleden tam bir mükemmel renk.

  12 ocak 01:26