sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • oylar (31)
  • medya (6)

  62. (link: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQdRIrOyEh7KIougiPjPV2IIhQAfd0DiKFSySzx_mThZRRxY_1l 103 numarası) türkiyede bulunmayan fondöten. çünkü ara ton çünkü bi çok tene uyumlu olabilecek bi ton ve doğal olarak türkiyede bulunsa şaşardım. internette de bulamadım. ya da vardı, bitti. kozmetik mağazalarında bulamadım. 

  8 haziran 01:39

  4

  61. Rengim 010 light porcelain medyada görebileceğiniz gibi tenimle birebir aynı değil ancak renk boynumla aynı renkte olmasada yüzüme oldukça yakın bir rengi var hafif jelimsi ve nemlendirici bir yapısı olduğu için yüzünüzde sanki bir krem sürmüşsünüz gibi dağılıyor ve rengi boynuma değil yüzüme yakın bir renk olduğu için sanki yüzüm kendiliğinden çok pürüssüzmüş gibi duruyor .Sakın kat kat uygulamayın çünkü üzerinde görebileceğiniz gibi cildi olduğu gibi bırakıp 24 saat boyunca nemli tuttuğunu iddia eden bir ürün.Yani yağ bazlı ben yağlı bir cilde sahip olmama rağmen kusma,sivilce vs. bir problemle karşılaşmadım.Cildimide gerçekten nemli tuttuğunu gözlemledim bu fondöteni yüzümden her çıkardığında yüzüm yumuşacık oluyor.Ancak ürün hafif pudralı kuru ciltler dikkat etsinler! Ayrıca yaş aralığımıda belirtmem gerektiğini düşünüyorum çünkü her ten ürünü her yaş grubunda aynı etkiyi vermiyor.18 yaşındayım yani cildim genç.Olgun ciltlerde nasıl durduğunu bilmiyorum.

  ilgili medya:
  1
  25 mayıs 21:30 25 mayıs 21:33

  5

  60. Bu markanın tanıştığım ilk ten ürünü yine match perfection serisinden kapatıcısı olmuştu ve çok çok severek kullanıyorum. Kesinlikle en iyi drug store kapatıcı. Sonra dedim ki fondötenini de denemeliyim. Yağlı cildimle en iyi kırmızı kapaklı lasting finish anlaşır diye düşünüp aldım ve yapısını, duruşunu çok beğendim ama ne yazık ki sivilce yaptı.(gizlinot: Kış için daha uygun olacağını düşündüğüm bu fondötene tekrar şans vereceğim.)(gizlinot: önce şu çıkardığı sivilcenin kinini unutayım.) Sonra match perfection fondöteni aldım. Hani yazarlarımız bazı fondötenleri kağıt testine sokuyor ya -beyaz kağıda bir damla fondöten sıkıp bıraktığı yağı gözlemliyor- işte bunu ben de bu fondötende denedim ve şok oldum. Lasting finish çok az miktarda yağ bırakırken bu match perfection kısa sürede çok fazla yağ bırakmıştı. “Aha s.çtık!” dedim. O yağsız fondöten bende sivilce yaptı bu cıbır yağ reyiz kim bilir beni neye çevirir o.o

  Ama bilen bilir oohhooo ne biçim cesaretliyimdir\o/ 

  Yüzü çok güzel gösteriyor. Apaydınlık, pürüzsüz, doğal. Hiçbir kullanımda zemine baz vs sürmedim performansını tam anlamak için. Kalıcılığı başarılı. Pudra kullanmamıştım 3 saat sonra parlama yaptı. Pudra kullandıktan sonra cakey görünüm vermedi. Ve en önemlisi de sivilce yapmadı. Severek kullanacağım bir ürün. hazır indirim varken size de tavsiye ederim:)

  10 mayıs 21:55 10 mayıs 21:59

  4

  59. 1 haftadır deneyimleme fırsatı buldum.İlk kullandığım günün ertesi sabahı çenemde ve ağız çevremde sivilcelerle uyandım.Yine de şans vermek istedim,ve hala kullanmama rağmen sivilce sorunu yaşamadım yakın zamanda.Sanırım hayatımın fondötenini bulmuş olabilirim.

  İlk olarak açık rengi gerçekten açık olan nadir drugstore fondötenlerden.(010 light porcelain) ciltle çok iyi bütünleşiyor,ikinci katta bile bende oksitlenme yapmadı ve kapatıcılığı ortadan yükseğe doğru.Satin bitişli ve özellikle ıslak bitişli aydınlatıcı ile çok fresh bir görüntü oluşuyor.Yüzümde pul pul görüntü yapmadı,sadece burun kenarlarımda çok az bir birikme yaptı.Gün içinde burnumun yan kısımları parlama yapmıştı,onu da transparan pudrayla geçerek hallediyorum.1 haftadır deneyimledim ve sivilce sadece ilk gün yaşadım,sanırım başka bir nedenler dolayı,gerçekten memnun kaldığım ve bittikçe alacağım bir ürün

  29 mart 21:47

  58. Denediğim fondötenler arasında bugüne kadar en memnun kaldığım fondöten. Light porcelain rengini kullanıyorum ve rengi bana tam oluyor ve ikinci şişemdeyim. Kuru cildimde en normal duran drugstore fondöten bu oldu. Ne mat ne de parlak bir bitişi var. Ancak parfümden rahatsız olanlar sevmeyecektir çünkü yoğun bir çiçek kokusu var.

  22 mart 18:23

  57. Buradaki kuru ciltlere uygun yorumlarını görünce çok şaşırdım. Benim cildim karmadan kuruya dönük burnum ve alnım zaman zaman parlama yapar ama bu fondoten pudralı yapıda olduğu için suratım aşırı mat görünüyordu. Kapatıcılığı orta ama yapısından ötürü yüzdeki pütürleri aşırı belli ediyor. İlk sürdüğümde fena durmasa da zamanla daha fazla kuruyup çizgilere doluyor. Sağ yanağımda ince biz çizdi var belli belirsiz ne zaman bu fondoteni sürsem o çizgi iyice belirginleşip derinleşiyor. Ne kadar nemlendirsem de baz da sürsem bu pullanma ve kuru görüntüden kurtulamadım. Ama ürünün kuruluk sorunu dışında ciltle bütünleşmesini sevdim. Yine de bir daha alacağım bir ürün değil anlaşamadık kendisiyle.

  18 mart 18:38

  4

  56. orta kapatıcılıkta böyle ne çok mat ne de çok ışıltılı, ikisinin arasında canlı bir bitişi olan fondöten. fakat kokudan rahatsız oluyorsanız alırken bir daha düşünün çünkü bariz parfüm kokuyor.

  herhangi bir sivilce ve alerji yapmadı. 10 light porcelain rengini kulanıyorum beyaz tenli ve alt tonunuz notrden pembeye yakınsa cildinizle uyum sağlayacağını söyleyebilirim

  11 şubat 18:53

  4

  55. orta kapatıcılıkta, sarı alt tonlu ve doğal duran bir fondöten, ciltle bütünleşiyor. kuru ciltlerin daha çok seveceğini düşünüyorum fakat benim karma cildimle de iyi anlaştı, ancak günün sonlarına doğru biraz parlama yapabiliyor, bunu da pudra ile hallediyorum. indirimli fiyatı 29 tl olması lazım. cildimde herhangi bir reaksiyona sebep olmadı. tekrar alacağım ürünlerden biridir.

  9 şubat 01:02

  4

  54. Tam aradığım fondöteni buldum hafif yapılı, orta örtücülü, sarı alt tonlu harika bir fondöten. Cam pompalı şişede olması çok kolay bir kullanım sağlıyor ve fiyatına göre gerçekten performansı harika bittikçe alacağım bir ürün kesinlikle.

  9 ocak 12:41 20 şubat 01:28

  2

  53. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. memnun kalmadığım bir fondöten oldu maalesef. Bütün kurulukları belli etti ki güzelce nemlendirmiş olmama rağmen. Ayrıca cilt üstünde duruyor ve asla bütünleşmedi ilk defa böyle bir problem yaşadım. Fırça , sünger ve elimle denedim her seferinde aynı sonuç , istediğim ciltle bütünleşmiş görüntüye ulaşmadım. Oysa ki en açık pembe alttonlu rengi cildimle birebirdi ve yarı ıslak bitişinden çok umutluydum. Bunu bir şekilde bitirip bir daha asla almayı düşünmüyorum. Eğer farklı uygulama yöntemleriniz varsa , şu bazla dene süslü güzel oluyor derseniz mesajlara beklerim. 

  5 ocak 15:27