yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • oylar (7)
  • medya (1)
  5

  40. Bu başlıktaki süslülerin yorumlarına güvenerek kahverengi ve siyahını satın aldım. Normalde göz kalemini göz içine sürerken gözlerim yaşarır kalem akardı. Sırf bu yüzden nefret etmiştim bırakmıştım göz kalemi kullanmayı. Ama her iki kalemi de defalarca kullandım. Ve gönül rahatlığıyla benim gibi göz kalemini sürerken problem yaşayanlara tavsiye ederim. Hem sürerken ucu sert olmadığı için gözü sulandırmıyor ve rahatsız etmiyor. Hem de sürer sürmez yoğun bir renk veriyor. Bundan sonra favori göz kalemlerim bunlar. Ayrıca kahverengi olanının içinde sanırım hafif altın bakır tonlarında ışıltılar var çok güzel bir etki veriyor göze.

  23 ekim 12:47

  4

  39. (gbkz: gosh velvet touch eyeliner) ile birlikte severek kullandığım, gosh'un boşluğunu bir nevi onunla doldurduğum göz kalemi. bir kere yapı olarak gerçekten çok benziyorlar. en büyük benzerlikleri de suya dayanıklı olmaları zaten. ten rengi, yeşil, lacivert ve gri başta olmak üzere birçok rengini kullanıyorum. yalnız favorim gri bu arada onu baştan söyleyerek rengimi belli edeyim(gizlinot: swh).

  öncelikle gerçekten yapıları oldukça yumuşak ve bu sayede de çok rahat sürülüyor kalem göze. öyle renk versin diye bastırmanıza, gözünüzü kazır gibi sürmeye hiç gerek yok. göze değdiği anda kendiliğinden rahatça kayıyor çünkü. yumuşak yapıda oldukları ve aynı zamanda da asansörlü olmadıkları için kısa sürede ucunu açmanız gerekiyor yalnız. hatta bu sayede sürekli aynı kalemi kullanan biriyseniz, mesela belli renklerde ben öyleyimdir, bu çok hızlı bittiği anlamına geliyor tabii. 04 gray rengini sanırım iki kere falan bitirmişimdir ben. bu bağlamda gosh kesinlikle daha uzun ömürlü yalnız onu kesin ve net olarak söylemem lazım. pigmentasyon konusunda yine ikisini kıyaslarsam, rimmel'e 5 üzerinden 4 veririm. tamam kolay renk veriyor, yormuyor ama rengin keskinliği anlamında biraz zayıf gosh'a kıyasla. ucu da biraz daha yumuşak olduğu için incecik kalem çekmek istediğinizde sürekli ucunu açmanız gerekiyor bu arada.

  başka bir konuysa suya dayanıklı olması. bu açıdan beklentimi karşılıyor karşılaşmasına, yalnız şöyle bir şey var bir süre sonra renginde silikleşmeler oluyor. lacivert ve gride bunu bariz olarak yaşadım mesela. göz içinde genellikle ten rengini kullandım onda bir sorun yaşamadım ama diğer renkler çabuk sulanan gözlerde bir miktar akma ve dağılmaya neden olabiliyor açıkçası. yani suya dayanıklı olsa bile göz içinde kullanmak kişiden kişiye fark yaratan bir durum.

  özetle; indirim dönemlerinde uygun fiyatlı oluşu nedeniyle tercih edilebilir, günü rahatlıkla kurtaran, sürümü kolay, yumuşak yapıda bir göz kalemi arayanların memnun kalacağı türden bir kalem bu. yalnız dediğim gibi iki kullanımda bir ucunu açmak gerektiğinden yanınızda sürekli bir adet kalemtraş bulundurmanız kesinlikle şart. yoksa kalemi rahat kullanamıyorsunuz. sürekli ucunu açınca da çok hızlı bitiyor derken durum tam bir kısır döngüye giriyor bir yerden sonra. onun için asansörlü kalemler benim çoğu zaman tercih sebebim. benim gibilere bu konuda uyarıda bulunmayı kendime borç bilerek girdimi burada bitiriyorum (gizlinot: lol).

  25 mart 21:50

  38. Bendeki gilded gold yani haki içinde altın simler bulunan rengi. Öncelikle bu kalem gerçekten pigmentli yumuşak ve göz içinde bile kalıcı. Benim tek sorunum simlerin gün içinde tüm yüzüme yayılmış olması. Ürün waterproof olduğu için sanırım göz içinde kalma ve renk verme olarak gayet güzel. Rengi ve yapısını sevdiğim için simleri önemsemeden kullanmaya devam ediyorum ama bir daha simli olanlarını tercih etmem bu sebeple sanırım.

  24 mart 23:09


  4

  37. tanım: nude ve siyah göz kalemi neredeyse hiç kullanmadığım için bu serinin bu renklerini denemediğim; ancak kullanıp çok memnun kaldığım ve daha önce hakkında pek fazla yorum yapılmamış birkaç rengi hakkında azıcık yorum yapayım istediğim, suya dayanıklı olduğunu iddia eden ancak öyle bir özelliği olmayan, nispeten kalıcılığı yüksek göz kalemleridir.

  benim kullandığım ve aşağıda ayrıca yorumlayacağım tüm kalemlerin ortak özelliği kolay sürülebilen, kirpik diplerini acıtmayan ve kendiliğinden sulanan gözlere sahip değilseniz far üzerine sürüldüğünde hızlı sabitlenip en az 4-5 saat bozulmadan kalan göz kalemleri olmalarıdır. bir ürünün "waterproof" niteliğini kazanması için bu seviyede bir kalıcılık sergilemesi yetmez tabii ki o yüzden kesinlikle kirpik dibinden akmayan, göz kapağına zamk gibi yapışan kalemler olduğunu söyleyemem. ayrıca; benim göz içimden akmayan kalem daha üreticisinin fabrikasından doğmadığı için göz içinden akma konusunda da yorum yapamıyorum. tüm bu bilgiler ışığında yine de denemiş olduğum drugstore tüm kalemler arasında sürüm olarak en yumuşak olup kalıcılığı buna rağmen en fazla olan ve nispeten uygun fiyatlı olarak satılan kalemlerden biridir.

  indirimsiz fiyatı olan 35 tl'yi hak etmez ki zaten o fiyatla gidip çok daha iyi performans gösteren nyx slide on kalemleri alırsınız ancak ben bir kozmela indiriminde her bir rengini 12-15 tl civarında satın aldığımı hatırlıyorum; bu fiyatını kesinlikle hak ettiklerini söyleyebilirim. kalemlerin normalde raf ömrü 2,5 yıl ancak çok yumuşak olduklarından çabuk bitiyorlar ve biraz bereketsiz olduklarını da söyleyebilirim. peki bu kalemleri neden alalım sorusunun cevabı da kullandığım renklerinin güzelliğindedir. bu renkleri kısaca tanımlamaya çalışayım.

  003 brown - bronz bakıra dönük içinde çok hafif altın ışıltılar olan ancak sürüldükten sonra ışıltılarını sedefli gibi yansıtan güzel bir kahverengi göz kalemi. kahverengi göz rengini daha açık ve parlak göstermeye yardımcı oluyor. neredeyse yakışmadığı hiçbir far yok diyebilirim. biterse ve yeniden indirimli fiyatıyla denk gelirsem satın alabilirim.

  006 green - yine sıcak alt tonlu olan ve içinde çok hafif altın ışıltılar olan ancak sürüldükten sonra ışıltılarını sedefli gibi yansıtan güzel bir haki tonlu kalemdir. tek başına kullanıldığında bile çiğ durmadığı için ve gerçekten pigmentasyonu da yerinde olduğu için ten rengi bir farın üzerine tek kullanıp dağıtıldığında güzel duruyor. bu ürünü fazla kullanmıyorum ama biterse yine indirimli fiyatıyla satın alabilirim.

  007 purple - mat ve soğuk alt tonlu net bir mor. tek başına kullanıldığında da güzel duruyor. tüm kalemlerimin içerisinde en sıradan mor olduğu için biterse bu kalemi yeniden satın almayı düşünmüyorum ama yapı olarak diğerleriyle aynı, kötü bir kalem değil.

  009 gilded gold - serinin en özgün kalemi olup haki üzerine net altın simler içeriyor. ben şahsen bu kalemi çok açık kahve mat bir farın üzerine kalın bir şekilde çekip dağıtarak hafif dumanlı bir görüntü elde etmeyi ve bu makyajı da bolca siyah maskara ile tamamlamayı çok seviyorum. sıcak alt tonlu kırmızı, turuncu sarı renklerde farlarla da çok yakışan bir kalem. elimdeki bir gün biterse markanın bu serisinden yeniden muhakkak satın alacağım kalem bu olur.

  3 ocak 09:35 3 ocak 09:45

  4

  36. 008 blue rengine sahip olduğum kalem. yapısı çok yumuşak yağ gibi kayıyor ama bir o kadar da aşırı hızlı sabitleniyor ve sabitlendikten sonra çok zor dağılıyor. ben gece makyajı yapacağım zaman mavi farın altına baz olsun diye almıştım göz içine vs kullanmadım o yüzden bu saydığım özellikleri alış amacınıza göre avantaj veya dezavantaj olabilir tabii. ben seviyorum.

  29 mart 2019 21:02

  35. süslülerin akma problemlerinden sonra çok korkarak almıştım bu serinin kahverengi kalemini ama kullandığım zaman hiçbir şekilde bana sorun çıkarmayan harika ve akmayan bir kalemle karşılaştım. şu zamana kadar neden bu rengi alıp da kullanmadım dedirtecek kadar harika ve en az exaggerate serisi kadar kusursuz bir göz kalemi.

  9 şubat 2019 03:40 9 şubat 2019 03:41

  34. Siyahına sahibim ama yorumların aksine bendeki zamk gibi sürdüğümde yerde kalıyor. Yağlı bir temizleme ürünü kullanmam gerekiyor, diğer türlü temizlerken gözlerimin altına iniyor. Ucu çabuk kütleşiyor. Açması oldukça sıkıntılı ama ben bunu bütün kalemlerde yaşadığım için bir yorum yapamayacağım. Siyahı oldukça yoğun bir siyah ve akma gibi sıkıntılar yaşatmadı bana. Eyeliner niyetine kullanıyordum, benim için vaatlerini yerine getiriyor.

  5 şubat 2019 17:54


  33. Transparan bir pudra ile gözaltı kapaticimi sabitliyorum.boylece akma gibi bir problem yaşamıyorum.bu zamana kadar kullandığım en kalıcı kalem diyebilirim.

  22 ağustos 2018 20:23

  32. Kahverengi rengi mac'in meşhur teddy göz kaleminin muadili. Kızıl kahve simli bir kalem. Rahat sürülüyor ancak çok da rahat dağıtılmıyor. Alerjik olan cildimde rahatça kullanabiliyorum.  

  11 şubat 2018 23:51

  31. Ten rengi olanına sahip olduğum göz kalemi. Hiç memnun kalmadım. Göz altımda feci birikme yaptı, kirpiklerime bulaştı ve sanki pastel boya sürmüşüm gibi yapısı var kalıcılığı da tatmin etmedi.

  18 mart 2017 22:07