sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (66)
 • oylar (20)
 • medya (1)

1. Mat, sarı alt tonlu, likit yapıda bir far bazı. Kendisi young serisinden değil öncelikle. Çünkü o da sevilen bir baz olduğundan karıştırılıyorlar. (bkz: rival de loop young far bazı)

Daha önce hiç far bazı kullanmadım, çünkü far kullanmaya yeni başladım. Ancak kısa sürede en iyi anladığım şey farın uçup giden bir şey olduğu. Bu baz ile bu sorun tamamen kalkıyor. Bütün gün açık havada dolaşıp evde saatlerce bulaşık yıkadıktan sonra aynaya baktığımda farımın aynen durduğunu görmek güzeldi mesela. Üstelik fiyatı geerçekten çok uygun. Ben sanırım sevgililer günü ya da kadınlar gününde aldım. %50 indirimle 4,79 tl. Denemek için çok uygun bir fiyat. Yalnız belki farımdan kaynaklanıyordur ama bazdan sonra sanırım ya beklemek lazım ya da benim gibi ten rengi bir farla karıştırmaya zemin hazırlamak lazım. Bir kere bu adımı uygulamadığımda farları karıştıramamıştım.

edit: ben bol sürüyormuşum rengi o yüzden daha sarı duruyormuş. ince sürünce güzelce eşitledi göz kapağımı. eh ince sürünce hemen de kuruyor beklemeye gerek kalmıyor.

5 nisan 2015 02:12 11 mayıs 2015 18:01

2. bir dönem kapatıcı sanarak üstünü okumadan aldığım ve 1 ay kadar kullandıktan sonra "aaa bu bazmış yaaaaa!" diyerek hayretle ürünü evirip çevirip incelediğim makyaj ürünüm. bu da benim ne kadar gözü kapalı alışveriş yaptığımın kanıtıdır.

baz olarak iyi ama kapatıcı sanarak aldığımda beğendiğim bir kapatıcı olmamıştı zaten ürünün de öyle bir iddası yok=)

15 nisan 2015 10:20

3. Far sürmeyecek olsam da kullandığım bazdır. Göz kapaklarımın rengini o kadar güzel eşitliyor ki, ben onu artık krem far ilan ettim, o şekilde kullanıyorum.

1 ekim 2015 00:12

4. Far sürmeyi seven bi insanım ama dusuk goz kapaklıyım yani gozumu kapatınca o arada farların hepsi birbirine karısıyo mesela siyah kalem ceksem o serit seklinde kapandıgı kısma gecmis olurdu. Bu baz resmen harika. Bana normalde 1saat bile dayanmayan farlarım simdi 6saat idare ediyor. Renk esitlemesinden memnun kaldım, ama farı tutmasından kat kat daha memnun kaldım.9.99a almıstım. Ama young olanı degil karısmasın. Tam adı rdl eyeshadow base. Silindir şişede.

10 aralık 2015 15:34

5. göz kapağındaki renk eşitsizliklerini ortadan kaldıran, farın rengini ortaya çıkaran ve bütün gün farı çizgilere dolmadan ilk sürüldüğü gibi bırakan likit yapıdaki far bazıdır. yılbaşı indiriminde 6 lira gibi bir fiyata aldım. açıkçası iyi çıkacağını düşünmeden sırf denemek amaçlı almıştım ama kullandığım ilk günden beri bir daha hiç değiştirmeyeceğim far bazım oldu. sürüldüğü anda hemen kuruyor. uzun süre bekleme olayını ortadan kaldırıyor. çok az miktarda sürmek bile işe yarıyor. gün içinde far tazelemeye gerek kalmıyor ve göz kapağında ağırlık yapmıyor. çok severek kullanıyorum biter bitmez yeniden alacağım bir ürünüm daha oldu.

6 ocak 2016 03:31

6. Rossman indiriminden 6 tl gibi bir fiyata aldım bu kadar iyi olacağını hiç tahmin etmemiştim. Normalde hep çizgilere dolan yada kaybolan farı akşama kadar sabit tuttu ayrıca yapısı da çok güzel asla ağırlık yapmıyor bu fiyata böylesine güzel bir ürün gerçekten harika.

11 mart 2016 21:32

7. Fiyatına göre idare eder diyebileceğim far bazı. Renkli göz kapağını eşitliyor. Yapısına çok ağır değil ama kalıcılık yönünden sınıfta kaldı bende. Farklı günlerde kullandım 6-7 saatten sonra çizgileniyor farım. Eyeliner dağılıyor falan.

The balm ın far Bazı da var elimde, o daha iyi kalıcılık yönünden. Ama fazla silikon içeriyor gibi. Yani sanırım ihtiyaca göre seçmek mantıklı çok uzun süreler için makyajını sabitlemek istemeyene öneririm.

11 mart 2016 22:40

8. Bursaya rossman açılınca koşa koşa gidip almıştım . Uygun fiyatlı olması beni şaşırtmıştı . Acaba performansı kötü olur mu diye tereddütte kalmıştım ama öyle olmadı .Gayet memnun kaldım . Kapağını sıkıca kapatıyorum . Şimdiye dek sorun yaşamadım . Uzun süre gözümde kalması gereken makyajları kurtardığını düşünüyorum . Beni 7-8 saat idare ediyor ama ondan sonra sanki farın rengi soluyor . Eyelinerım da sorun yaşatmadı . Bana yettiğini düşünüyorum . Uygun fiyatlı far bazı arayanlara öneririm .

12 mart 2016 02:47

9. Fiyatına göre performansından memnun kaldım. Bir haftadır bu ürünü kullanıyorum. Göz kapağımın rengini gayet güzel nötrledi. Çabuk kuruması ve farı tutuculuğu gayet güzel, bitince tekrardan alırım ben bunu.

12 mart 2016 23:38

10. 2 yıldır kullanıyorum kendisini. bu kadar uygun fiyata bu performans ne diyim helal. saat 8'de makyaj yaptım akşam 6 gibi çıkarırken göz kapağımda taş gibi duruyordu her şey

13 mart 2016 00:02 ed.4 haziran 2016 03:10