yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (2)

  18. Yalnız kaç yıldır piyasada olan alet ülkemizde birden ne patladı değil mi? İki ufluecerımsı yetti. Reklam yok, pazarlama yok. Özendir bırak. Ne koysan patlıyor ülkede. İnsanlar hava atmak için alıyor, altın bilezik yerine geçti. Enteresan.

  23 nisan 20:59

  17. ben de xioami mop pro modelini kullanıyorum, alalı 7-8 ay oldu. Öncelikle çok dağınık ve çok eşyalı eviniz yoksa inanılmaz iş gören bir alet. bazen işteyken açıyordum, eve gelene kadar silip süpürmüş oluyordu. 90 m2 evim 1 saate yakın sürüyor bu işlem bu arada. 2 ay önce dyson v11 aldım kendime, öncesinde bu başlığa iş görür değil de mükemmel yazardım muhtemelen. sırf denemek için robot süpürgeyi çalıştırdıktan hemen sonra dyson ile üzerinden geçtim ve 2 avuç toz çıktı resmen. o yüzden çekim gücü yüksek bir makine ile robot süpürge arasında kalsıysanız robotu önermem. sizde başka süpürge mevcutsa alınır bence, o zaman inanılmaz iş görüyor. her gün robot süpürge çalıştırıyorum, hafta da 1 de süpürge ile süpürüyorum çok kasmadan ahah. bu sayede evde hiç toz olmuyor. 

  onun dışında günlük temizlik için ideal, bende olan modeli ile hiç sorun yaşamadım diyebilirim. bekar erkek arkadaşlarım da aldı onlar alete tapacak durumda neredeyse.

  mop özelliğinden daha çok memnunum açıkçası, yer silme tam bir baş belasıydı benim için. her gün mop yaptırıyorum, ayda 1 de dip köşe çamaşır suyu ile ben siliyorum. robot süpürge yokken 4-5 günde bir silmek zorunda kalıyordum, çünkü beyaz çoraplar sinyal veriyordu ahah.

  23 nisan 20:48

  16. Benim için teknolojinin gelebileceği son nokta. Marsa,aya çıkmak falan umrumda bile değil. Yapanlara, üretenlere her gün dua ediyorum. 

  Bendeki modeli 1c xiaomi. Mopta yapıyor. Çekim gücü sanıyorum bir üst pro modelinden daha güçlüymüş. Ama prodaki gibi harika bir haritalama sistemi yok. Açıkçası 6,7 aydır kullanıyorum haritalamayı hiç kullanmadım gibi birşey. 

   Ben şu şekilde yapıyorum mutfağa robotu getiriyorum. Mutfakta iki tane sandalyem ve ortada bir yolluk var. Sandalyeleri kaldırıp yolluğu yere silkiyorum ve kapıyı kapatıyorum. Robot mutfakta dönüp duruyor ve harika bir temizlik sağlıyor. Çekim gücünden, mop özelliğinden çok çok memnunum. Mop özelliği asla ıslak ya da nemli bırakmıyor. Tabi ki elle silmek gibi leke varsa çıkarmıyor ama benim yerlerimde beyaz granit var. Resmen parlıyor ki bu benim için çok yeterli. Mutfak bittikten sonra aynı işlemleri kapıları kapatarak diğer odalara uyguluyorum. 

  Hiç mi kötü özelliği yok derseniz var, halıların ya da yollukların püskülleriyle çok iyi anlaşamıyor. Koparabiliyor ya da dolanabiliyor. Salondaki halılarıma zamanında çok para verdiğim için püsküllerini korumak adına içeri doğru bantladım püskülleri. Ve yine halıların tüylerini birazcık yoluyor uzun vadede halıların kel kalmasında farkedilir olabilir bu durum. Ama salon halım dışında diğer odalardaki halılarım özel halılar olmadığı için hiç umrumda değil yaşattığı kolaylık paha piçilemez. Ki evdeki eşyaları robota göre şekillendirmeye bende başladım. Mesela kolidor ve girişteki halıları değiştirip püskülsüz bir model aldım. Aynı şeyi oturma odası içinde yapacağım. Kıyamadığınız bir halınız varsa o odaya sokmazsınız olur biter. Mutfak ve banyo için bile alınır bu süpürgeler gerçekten müthiş rahatlık.

  Influencerlar çok övdüğü için şişirlmiş olduğunu düşündüm uzun zaman keşke daha önce alsaydım. Mükemmeeel

  23 nisan 16:24


  15. Daha almadan evime alacağım eşyaları kendisine göre seçtiğim alet, canım benim. 2015'te ilk robotumu aldım, neato signature pro, haftada en az 3 gün çalışır bana iş bırakmazdı sağolsun. Geçen seneye bi arıza çıkardı, parça değiştirdik olmadı, servis de bir tane var kargoyla sıkıntı yaşamamak adına gönderemedik. neredeyse bir yıl idareden sonra dayanamadım bir tane daha aldım valla dünya varmış. Distribütörlüğünün olmadığını bilsem de yine neato aldım, düzenli süpürüş algoritması başta da iroboto göre tercih sebebimdi zaten. Şimdilerde milyon model mevcut tabii ama kendimde hepsini tekraar inceleme sabrı bulamadım. Wifi kontrolünü pandemi döneminde aktif kullanamıyorum tabii hep evde olduğumdan ancak bu günler de bitecek. Alınız aldırınız efenim, gerçekten büyük rahatlık. zaten klasik süpürgelere göre, fırçası motora doğrudan bağlı olduğu için emiş gücü çok çok daha iyi, toz torbasının her seferinde dolması çok normal.

  22 nisan 11:37

  14. Benim gibi çalışıp ev işlerine fırsat bulamayan süslüler kesinlikle almalı zira hayatım resmen değişti. Xiaomi pro kullanıyoruz biz de. Bu makinalarda çekim gücü önemliymiş çünkü daha düşük çekim gücü olan makinaları kullanan tanıdıklarım pek memnun değil,yani alacakken iyisini almak gerek. Roboroc ve xiaomi arasında kalmıştım ama hiç pişman olmadım.

  22 nisan 00:51

  13. 2 aydır xiaomi mop pro kullanıyorum. Hayatımızı değiştirdi diyebilirim zira nöbet ve çalışma temposundan evi süpürmek çok zor geliyordu. Çamaşırlar evin içinde kuruduğu için camları açmamamıza rağmen 2 günde bir mutlaka süpürmek gerekiyordu. 

  Öncelikle ürünü çok araştırdık ve haritalama , belirli bölgeyi temizleme ve silme süpürme özelliklerinden dolayı bu ürünü seçtik ve amazon'dan temin ettik. (Taksitlerde fark eklemiyordu, trendyol'da taksitlerde fark ekleniyor ) 

  Amazon prime üyesi olduğumuz için bir günde elimize ulaştı.

  İlk kurulumda mi home uygulaması yüklenmesi gerekiyor sonrasında evin kenarlarından başlayarak haritasını çıkartıyor. Bu noktada evdeki  sandalyeleri masanın üstüne kaldırdık, evi normalde olduğu şekilde düzenledik. 

  Evi taramasını bittikten sonra süpürme işlemini yaptırdık önce ve çıkan toza inanamadık. Şarjı büyük evler için yetmeyebilir, o zaman kaldığı işaretleyip şarjı tamamlandıktan sonra kaldığı yerden devam ediyor. 

  Evi sildirdiğimizde de silme ve süpürme veya sadece silme özelliğini seçebilirsiniz. Silme özelliğini kullanırken içine bir damla yer temizleyici de kullanıyoruz. Damlatma özelliğiyle çalışıyor. Banyodaki paspasları silme yaptırırken de kaldırmıyorum. Onları da temizlemesi hoşuma gidiyor. Islatmasını ve süpürmesini genelde maksimumda kullanıyoruz. Bu kadar zamandır bazen şaşırmasından başka bi sıkıntı yaşamadık (link: https://youtu.be/ABoGfvvTQ_Q Xiaomi Mop Pro ). 

  19 mart 00:03

  12. Tertemiz evde çalıştırdığımda bile öbek öbek toz toplayarak beni hayrete düşürüp kendine aşık etmiş cihaz. Kocam bu ilgimi kıskanıyor sanırım, aldığına pişman oldu olacak swh, bense onu övmelere doyamıyorum. En basit modeli dahi olsa alınmalı. Bir süre sonra, evde dolandırmalı hortumlu acayip süpürgeler tarih olacak bence, tıpkı elde çamaşır yıkamanın son bulması gibi.

  Astım değilim ama gebelik kaynaklı zor nefes alıyorum bazen. Robot süpürge sayesinde Nefesim açıldı resmen, biz ne kadar uğraşsak bu kadar temiz olmuyormus parkelerim, onu farkettim. Mopsuz bir model kullanıyorum, haftada iki paspas yapmak hiç zor gelmedi bana, yeter ki süpürülsün ev. Her gün çalıştırıyorum, tertemiz kalıyor, silinecek pek bir şeyi de olmuyor açıkçası. Moplulara çok güvenemedim, 1 bardak suyla evin tamamıyla silinebileceğine inancım pek yök. Pandemiden beri eve kadın almayı bıraktım, kaymak gibi süpürüldüğü takdirde hiç zor gelmedi bana paspas yapmak, hızlıça bitiyor.

  Kesinlikle tavsiye ederim. Keşke çok önceden alsaymışım

  Edit: mesajlar gelmiş, cevap olsun, ben anker eufy 35 c modelini aldım, 2.299 liraya Media Markt tan getirttim, 1 günde geldi adresime. Yorumları çok okudum, bir sürü karşılaştırmalar yaptım .Fiyat performans ürünü olarak biliniyor. İnce olduğu için koltukların altından bile geçti. Kocaman banyo eşiğinden atlamaya çalıştı falan, vızır vızır bir şey. Haritalama yok, navi yok, deli dana gibi dolanıyor evde ama supurmedik yer bırakmıyor. Halılarda da çok başarılı. Anneme de alacağım aynısından, memnunum gayet.

  9 eylül 2020 03:20 9 eylül 2020 20:21


  11. Kedi tüyüyle mücadele kapsamında aldığım, ev temizliğine büyük katkıda bulunan süpürgedir. Bende Eufy var, 8-9 aydır kullanıyorum. Önceden evi haftada bir kapsamlıca, bir iki kere de işten gelince şöyle bir ortalığa tutuvermek şeklinde süpürüyordum. Artık haftada bir kapsamlı temizlik yapıyorum yetiyor. Bir de toz alma özelliği olsa mükemmel olurdu <3 Üç günde haznesi tamamen doluyor bende. Bu arada yerde asla şarj kablosu benzeri ince, uzun şeyler veya çorap bırakmamamak gerekiyor, bunlara dolanıyor ve çalışmayı durduruyor. Şarj kablosunun parçalayabiliyor da :( Ama alışınca her gün otomatik kablo vs şeyleri yerden temizleyip çıkıyorum, hem yerlere çorap tamamızın da önüne geçilmiş oldu bahanesiyle ahah.

  8 eylül 2020 15:32

  10. Benim gibi köpek sahibi süslülerin hayatını kurtaran/kurtaracak icat. Evi süpürdükten yarım saat sonra yine tüy olabiliyor. Her gün çalıştırıyorum ve ev tertemiz oluyor. Kesinlikle evdeki en değerli şeyim bu süpürge, ben xiaomi vacuum cleaner kullanıyorum. Mop özelliği yok fakat ileride değiştirirsem moplusundan alabilirim. Şehir dışındayken bile evi süpürtüp eve geldiğiniz toz olmaması müthiş bir duygu. Ben kendi süpürgemin adını "gırgır" koydum :)

  7 eylül 2020 23:20

  9. Xiomi vacuum pro mop modeline sahip olduğum, kurutma makinesi ile birlikte evimin baş tacı yaptığım güzel alet. çalışan, çocuğu olan ya da evcil hayvanı olan herkes için mükemmel bir icat. Haritalama özelliği sayesinde odaları tanıtmak için tekrar tekrar uğraşmıyorsunuz. Alanı sınırlandırma özelliği ile moplamasını/ süpürmesini istemediğiniz yerlere sokmuyorsunuz. Her defasında çıkan toza inanamıyorum. Mop yaparken suyuna temizleyici eklemiyorum ben sonuçta elektronik alet. Ama mopa sürüyorum yüzey temizleyiciyi mis gibi oluyor. Bütçe ayırabiliyorsanız mutlaka alın derim çok büyük kolaylık. 

  7 eylül 2020 15:02