yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (2)

  10. Kendisiyle 3. Günümüz, dün gece üstüne yatmışım şu an canımı feci yakıyor ve aşırı şişti. Normalde piercinglerimi (göbek,tragus,helix, burun) kolonyayla temizleyip üstüne antibiyotikli kremler sürerdim yani temizliğini hep öyle yaptım ama bu rook yer olarak biraz garip olduğu için napsam bilemedim, piercingçi beyefendi fucidin sür dedi 3 gündür öylr yapıyorum, eğer güzel önerileriniz varsa gelen kutumu morartabilirsiniz süslülerim

  10 mart 2019 17:02

  9. Een sevdiğim piercingim. Tabi iyileşme süresi biraz daha uzun oluyor ama deldirirken acıdığını düşünmüyorum. 

  24 ağustos 2018 23:29

  8. Rook ile snug arasında çok kalmıştım, piercer’ın snug’ın iyileşmesinin 1 yıla yakın süre alacağını ve şişlikler vs ile uğraşabileceğimi, kendi haline bırakınca çabuk iyileşmediğini söyleyince rook ile devam ettim. Acı olarak daha önce deldirdiğim helix’den bir tık daha fazla acıdı sanırım.1 gün de sızısı sürüyor. Günde iki kez serum fizyolojik ile temizliyorum kulak çubuğu aracılığıyla. Genel olarak memnun kaldım görüntüden, bir an önce iyileşse de,  barını kısaltsam.

  12 ağustos 2018 01:30


  7. Bir tek dileğim var tanrıdan, o da günün birinde bu piercingi yaptıracak kadar delirmek. 4 yıldır aklımda ama kendimde o cesareti bulamıyorum bir de güvenebileceğim bir yer bulmam gerek. 3 kere helix deldirdim ve sorun çıkmadı ama niye bilmiyorum normalde gittiğim piercingciye de güvenmiyorum bu konuda.

  1adet reverse helix de deldirebilirim bunun yerine nasılsa yakın bölgeler ve rook bölgesi kadar kalın değil ordaki kıkırdak.

  Tanım: kulak üzerinde en güzel duran piercing

  1 yıl sonra gelen edit: gittim sonunda ama piercingci kulağın çok küçük istersen yapayım ama normalden daha fazla acır ve temizlemen zor olur kulak pamuğu falan girmez ve doğru düzügn görünmez bile dedi. o zaman reverse helix yapalım dedim onun için de kulağımın çok küçük olduğunu söyledi. normal helix yaptırıp çıktım sonra.rook çok güzel duruyor kızlar ben yapamadım ama siz yaptırın :(

  20 ağustos 2017 23:00 4 ekim 2018 18:49

  6. görüntüsü çok hoş geliyor fakat çok kolay enfeksiyon kapabilecek gibi duruyor..... (gizlinot: bilen morartsın )

  15 haziran 2017 20:16

  5. yaptımayı çok uzun süredir istediğim ama sene başında deldirdiğim helix bile iyileşmemişken yaptırmaktan korktuğum çok kibar duran piercing. ama taktım kafaya kaçış yok tabi :) 

  Edit: yaptırdım arkideşlerr. Benim helix bende duramadı çıkardım kapandı. Şimdi mis gibi bir rook'um var, arada yakıyor canımı ama iyileşme sürecinde çok normal. Özetle koşun yaptırın  ben çok sevdim kendisini :))))))

  15 haziran 2017 14:55 18 eylül 2017 00:21

  4. geçen sene deldirip, sonra iyileşmediğini düşünüp çıkardığım, sonra pişman olup geçtiğimiz aylarda yine deldirip, yine iyileşmediğini düşünüp çıkardığımdır :)

  kesinlikle çok güzel bir piercing lakin hemen her piercing'in kolayca iyileştiği vücudumda, maalesef bu piercing bana göre iyileşmedi. neden bana göre diyorum? çünkü bakımını yaptığım halde ve belli bir ay geçmesine rağmen hala hafif şiş ve acı veriyordu. tabii ki piercing i çıkarıp deliği kapatınca geçti.

  iyileşme açısından zor bir bölge oldu, en azından benim için. o nedenle tragus ve helix ile yola devam.

  15 haziran 2017 14:42 15 haziran 2017 14:45


  3. 2 saat önce yaptırdığım 4. piercingim. Çok acır falan dediler ama standart delim acısından fazla değildi. Halka istemedim ama delen arkadaş iyileşirken halka takalım iyileşince istediğini takarsın dedi, daha iyi oluyormuş öyle. Hafiften bir ben buradayım diyen sızısı var ama o kadar da olur. Hehehe çok mutluyum valla uzun süredir istediğim bir piercingdi.

  15 haziran 2017 14:20

  2. şubat ayında yaptırdığım, son piercingim. benim acı eşiğim mi yüksek bilmiyorum ama canım hiç acımadı. bunun öncesinde de 2 helix ve 1 conch piercing deldirmiştim, yer açısından saçıma takılmayan ve bu sebeple çok zorlamayan bir piercing oldu. ancak yine yeri sebebiyle temizliği biraz daha zordu, bence bu da iyileşmesini yavaşlatan etkenlerden biri.

  şimdi oldukça rahat hareket ettirebiliyorum, yalnız her piercing gibi bence özellikle ilk 1 ay falan üstüne uyumamak en garanti yol olur iyileşmesine yardımcı olmak için. :)

  21 mayıs 2016 16:42

  1. Kulak içi bir piercing çeşiti olup neredeyse her türlüsünü denemiş biri olarak en acı veren olduğunu söyleyebilirim.

  Çünkü kulağın iç üst kıvrımına delim yapılıyor o bölgede kıkırdak çok sert ve çift katlı olduğu için acı olayı yüksek ama öyle yandım ben allahım buna can dayanmazlık bir durumu da yok. Acıyor yani ama öldürmüyor.

  Benimki çok hızlı iyileşti 3.gün üzerine yattım 1 hafta sonra fazla çekiştirmeden oynayabiliyordum. Şu an 3.ayımızdayız.

  İyileşme hızı cildinizin yapısıyla alakalı olduğu kadar delimin profesyonelliğine göre de değişiyor.

  Küpe kullanmayı sevmediğim için kulak piercinglerini tercih ediyorum. Diğer piercinglerle ilgili de entry gireceğim rookun görselini de bırakıyorum aşağıya.

  31 mart 2016 20:52