yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (104)
  • medya (0)

  104. Essence’in kaş rimelini almak için ankara kızılay mağazasına gitmiştim birkaç ay önce. Çalışan essence rimel kalmadığını ama pastelin rimelinin daha güzel olduğunu ve şimdi %40 indirimle 20 liraya düştüğünü söyledi. Ben de aceleyle onu alıp çıktım. Birincisi pastel rimel tam bir kahverengi ve asla benim kaşlarıma uygun değildi ikincisi ve asıl önemli olan ise ürün indirimde değildi ben asıl fiyatından almışım bunu çok sonra fark ettim. Ürün satmak için ne gerek var %40 indirimde, indirim bitmeden alın diye yalan söylemeye. Aşırı çirkin bi davranıştı. O günden beri rossmandan alışveriş yapmıyorum.

  18 ocak 09:38

  103. İstanbul'dayken karşılaştıklarim hep iyiydi aslında ama bir süre önce Ankara'da Ankamall şubesindeyken garip bir şekilde kasiyerlerin pazarcı gibi bağırıp indirimdeki ürünleri satmaya çalıştığına şahit oldum.

  Hatta adam kendini bağırmaya o kadar kaptırmış olacak ki aldığım ürünlerden birini okutmadan bana vermiş,sonradan az ödediğimi fark edip geri döndüm.

  Yani AVM'de bir mağazada çalışıyorsun, böyle ürün satmaya çalışmak neden?

  18 ocak 02:35 18 ocak 02:36

  102. Gratis ve watsons çalışanları ancak getir götürünü yapar.

  Genel bağlamda hepsi aynı gibi görünse de rossmann yardımseverlik ve nezaket konusunda, ayrıca rezalet puanı konusunda zirveyi alır.

  18 ocak 01:41


  101. Bu başlığa 2. Kötü tecrübemi aktarıyorım. Bugün bir avmdeki mağazasına girdik annemle beraber. Annem bir şeyler alırken ben de şöyle bir bakmak istedim. Pastelde belli şeylerde indirim olduğu için oraya yöneldim. Rujlar 6 liraya düşmüş onlara bakıyordum. Arkada bir hanımefendiye de ürün satmaya çalışıyorlardı. 15 liralık pudra sattılar sanırım. Sonra hanımefendinin arkasından, sanırım Pastel danışmanı olan hanımefendi  “ ben alıcı müşteriyi nasıl anlıyorum ama... 20 yıl çalıştım bu meslekte” dedi. 6 liralık rujlardan bir renk sordum. Yok ama bakayım dedi aynı Pastel danışmanı hanımefendi. Sonra yok deyince farklı bir renge baktım aynı ambalajlı gruptan. bu diğer grup da aynı ambalajda olduğu için onun da Aynı fiyatta olup olmadığını sordum. "sormana gerek yok bence altında yazıyor” dedi pastel çalışanı hanımefendi. Birincisi ben bir müşteriyim benimle senli benli konuşamaz kimse. İkincisi Pastel danışmanı hanımefendi 20 yılını boşa harcamış çünkü ben Rossmann'a uğramadan yarım saat önce macten alışveriş yapmıştım. Demek ki çalışan hanımefendinin kendisi engin tecrübeleriyle alıcı müşteriyi tanıyamıyor. yaşım küçük gösteriyor sanırım, bir de makyajsız olunca hanımefendi beni küçük sandı galiba.  aslında koskoca kadın olan müşterilerine karşı senli benli ve saygısızca “orada yazıyor sorma” mantığında yaklaşılmamalı. Rossmann çalışanları müşterinins sorusuna cevap vermeyip ellerine krem sürmek yerine biraz müşteriye saygılı olmalı bence. Diğer bir çalışan ellerine krem sürerken sorduğum soruyu duymayıp, farklı markadan bir rujun 15 adet satışını yapması gerektiğinden vs. bahsetti yanındaki arkadaşına. Müşterinin yanında bu tarz şeylerin konuşulmaması gerektiğinin bilincinde olmalı bence. Müşteriyi bu kadar tiye alıp karşısında elini kremlemek yerine müşteriyle nasıl muhatap olunur, yanında ne konuşulur/ ne konuşulmaz öğretin bir zahmet. Kasadaki arkadaşın savunması ise “diğer markanın müşteri temsilcisiyse ondan öyle demiştir, biz de karışamıyoruz onlara" oldu. Ben müşteri olarak Rossmann çalışanlarınınsenli benli üslubuna, aşağılamasına, hangi rujdan ne kadar satması gerektiğini duymaya ve " biz bir şey yapamıyorozzzz" muhabbetine katlanmak zorunda değilim. Her önünüze geleni çalışan yapmayın ya da bir zahmet öğretin. Herkes çalışıyor ama herkes böyle üslup sergilese ne olur düşündünüz mü? Müşteri hizmetlerine mesaj bıraktım dönüş bile olmadı. Yani hiç umurlarında değil.

  Edit: sinirden yazım hatası yapmışım onları düzelttim.

  17 ocak 18:08 17 ocak 18:15

  100. Aynı şubede aynı davranışa üç kere denk gelince haklarında şikayet maili yazdım buraya da not düşmek istedim.anlamlı bir dönüş olursa editleyeceğim.

  Çalışanlar birbiriyle kavga ediyor.kâh imalı homurtular ve bakışlar kâh gerçekten bağırmak. (gizlinot: Merve hanıım şu müşteriye bak dedim sana şeklinde)

  Diğer iki gidişimde de kavgayı kaçırmışım kavga sonrası kritiklere yetişmişim (gizlinot: swh) o öyle dedi bu böyle dedi sen bak ben onu napıyorum stok kasa günü gelince...

  Tamam hadi ürünleri bilmek zorunda değiller,hadi ilgili güleryüzlü olmak zorunda da değiller.ama nerede olursa olsun iş bu be kardeşim iş!

  24 nisan 2019 14:58

  99. En son Ankara Kentpark mağazasında kasada küçük insan sevimli bir kadın çalışıyordu, bir güzellik mağazasını geçtim daha önce hiçbir mağazada çalışan küçük insan görmemiştim, ilk kez görünce de acayip sevindim. Rossman bu incelik ile bir adım öndedir her zaman benim için (aslında incelik değil olması gereken bir şey bu elbette ama günümüzde engelli insanların çalışması hala büyük bir tabu gibi), diğer mağazaların çalışanları kadar sık boğaz da etmiyor çalışanları.

  21 mart 2019 23:24

  98. gezinirken yanımda dikilmelerinin hoşuma gitmediği mağaza çalışanları.

  21 mart 2019 09:49


  97. Taze taze yaşadığım olayı paylaşmak istiyorum.

  Metrocity şubEsinde Bugün catrice maskaralara bakıyordum. dışlarında kıl tipi görünmediği için çalışana sordum şu hangi özellikte üzerinde yazmıyor biliyor musunuz diye çünkü tester yoktu. Standdan kaptığı Ambalajlı (?) ürünü çat diye açtı ve bana gösterdi -ben durun napıyorsunuz diyemeden-. Sonrasında dediği daha da trajikomik:

  Merak etmeyin ya biz bunları yine bantlıyoruz (gizlinot: Wtf??) 

  Bu cehalet karşısında sadece hım diyebildim ve koşarak uzaklaştım. Sonra rdl standına gittim, kaş maskarasını alacaktım. Dört tane ürün vardı ve ikisi tekrar bantlanmıştı ki üzerine yine alarmını yapıştırmışlar. Bunu ben dikkatle inceleyerek fark ettim. E yuh yani.

  Bir kişi üzerinden genelleme yapmak bu zamana kadar denk geldiğim o kadar tatlı çalışanına haksızlık olur fakat bu kadar basit bir kuralı bile çalışanına öğretmeyen rossmann... bilemiyorum.

  20 mart 2019 19:34

  96. Bahçeli rossmann’dan birşeyler aldık ödemeyi yaptık. Tam çıkıyoruz alarmlar öttü. Sonra bizi içeri aldılar ama alarmlar susmuyor. Kasiyer kız önce poşettekilere baktı alarm mı kaldı diye. Bulamayınca çantaları açtırdı. Yine birşey yok. Biz panik olduk tabi. Sonra daha kıdemli birini aradı. Adam geldi. Gelir gelmez farketti. Çıkışın ordaki alarmın yanına birisi alışveriş sepetini bırakıp gitmiş, ondan ötmüş o kadar. Biz o panikle farkedemedik, çalışan kız da fark edemedi. Bu da böyle bir anımdır.

  6 şubat 2019 12:06

  95. dün oradaydım, bir takım stresli anlara şahit oldum paylaşmak isterim. yorumunu size bırakıyorum.

  bir müşteri karısının aldığı kremin kapağı bozuk diye yeni kapak istemeye gelmiş, kızcağız kapağı verdi devamında şu tarz bir dialog ortaya çıktı:

  + bu bunun kapağı mı" (müşteri)

  - pardon?! hı, evet

  + anladınız değil mi beni, bununla bu aynı ürün mü diye soruyorum?

  - anladım, bu ürünün kapağını aldınız zaten bir sorun olmaz, bende bunu içeri götüreceğim

  + hanımefendi!! elma ile elma mı diye soruyorum bu ürünle bu aynı mı

  - evet beyefendi aynı ürün kapağını aldınız zaten

  + off çok çalışmaktan aklınız bulanmış sizin bir şey anlamadınız ( dedi ve hışımla mağazadan çıktı)

  5 şubat 2019 12:08