girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (726)
  • medya (16)

726. AdıYamanda açılması için dua ediyorum hep.

dün 22:03

725. Artık doğu illerinde de açılmalı 

dün 22:02

724. 30 tl üzeri alışverişte indirimli olan ürünler kampanyasını gördüm. hoş ama kasada anında karar vermenizi istiyorlar. "fişi saklayayım, ihtiyacım olduğu zaman gelip göstereyim" dedim. "maalesef. sadece şu anda yararlanabilirsiniz" dedi kasiyer.

dün 13:00


723. şehrime açılına çok sevindim ama içeriye girince hiç de eski rossmann gibi olmadığını gördüm. eski cazipliği, havası kalmamış. fiyatlarından bağımsız olarak da gezme isteği uyandırmadı bende.

domol ürünleri de beni sıktı artık neredeyse kapı kolu temizlemek için bile ayrı ürün çıkaracaklar. kafa karışıklığı ve sanki almaya ihtiyacın varmış gibi hissettirmekten başka bir şey değil, leke çıkarıcının bile kaç tane çeşidi var domates için ayrı, çimen için ayrı, tükenmez kalem için ayrı mı almalıyım ?

cam silme mendilini aldım mesela o kadar gereksiz bir şey ki ıslak mendil/havluyla camı silmem de aynı pratiklikte ve aynı sonucu alırım.

tanım: kişisel bakım, kozmetik ve sağlık marketi

17 eylül 14:30 17 eylül 14:32

722. en pahalı drugstore olmaya aday, belki de en pahalısı şu an. indirimde bile fiyatlar gratis indiriminin üzerinde kalıyor (bugün ikisine de uğradım). ki gratis için de bindirim indirimi yapıyor derdik. hey gidi.

14 eylül 17:57

721. şubeden şubeye bebeksilikleri değişen kozmetik ve herşey market.

bugün fondöten almak amaçlı avmye gittim, gratis'te dişime göre birşey bulamayınca rossmann'a girdim. ucuz yollu ve "demek gözeneklerin var hemen krater edeyim" demeyecek bi fondöten aradığımdan standları kurcaladım, en son essence'nin başına vardım. testerları denedim, yüzüme sürdüm sildim, en son fiyatı da 22 tl olunca köpük fondöten almaya karar verdim.(15+ dakika) görevliye rengini sordum, istediğim rengi yokmuş vs. vs. (5+ dakika)

yani fondöten ben ve görevli baya vakit geçirdik. hatta ürün koruma bandını beraber açtık denenmiş çıkmasın diye. oje falan aldım, kasaya gittim. ödemeyi hedeflediğim mebla 30kusur tl idi. ama kasada toplam fiyat 41 tl tuttu. fondöten 29.90 tl imiş. ben de standda yazan fiyatı söyledim. "güncelleme olmuş."muş. "stand komple güncellenmiş."miş. e fit&fresh gayet günceldi? benim bildiğim böyle durumlarda ürün eski fiyattan verilir. ya da ben mi ölücüyüm? eski fiyatla vermeyi kabul etmediler ben de ürünü kasada bıraktım, şimdi her yere şikayet mailleri döşüyorum. bakalım yüzde kaç bebeksisin rossmann?

gıcık bir günümdeyim.

edid: ilgili şubenin müdür yardımcısı tarafından arandım, olayı tekrar benden dinledi, bir sonraki ziyaretimde ürünle ilgili yardımcı olacağını söyledi. onlar da eleman sayısıyla ilgili genel şubeye yakınıyorlarmış ancak bir sonuç alamamışlar, az elemanla yetiştiremediklerini söyledi. telefonu kapatırken ben onu teselli ediyordum(gizlinot: swh x 10) sonuç olarak aranmak ve dinlenmek hoşuma gitti. bebeksilik puanım 8,5/10. 

12 eylül 19:55 19 eylül 11:59

720. geçenlerde 3 lü set halinde çamaşır filesini 10 küsür tl'ye aldım. 2 küçük (iç çamaşırı çorap vs sığar) ve 1 büyük (elbise, mont vs bile sığar). büyük olanı, yaklaşık olarak tchibo'da (link: https://www.tchibo.com.tr/buyuk-camasir-filesi-p400120766.html 49 tl'ye) satılan 2li paketteki boylara yakın.

3 eylül 12:46 3 eylül 12:48


719. bugün makyaj süngeri aldığım alman menşeili kozmetik zinciri. ve 10 liralık bir alışverişin, itibar için ne kadar önemli olduğunu anladım.

makyaj süngerini alırken orada fiyat olarak 9,99 yazıyordu. kasaya gittim 15 lira olduğunu söylediler. ben de orada fiyatını 10 lira gördüğümü söyledim.

gittiler gerçekten de 10 lira yazıyordu. müdürle konuştular ve bana süngeri 10 liraya sattılar. kendi hatalarını müşteriye mâl etmemek için özel indirim uygulamış oldular. ve güleryüzleri ile de beni çok mutlu ettiler. ben pek tabi 15 liraya o süngeri alırdım ama mutlu ayrılmazdım. bana o fiyata satabilirlerdi bir yanlışlık olduğunu söyleyip.

zaten seviyordum, daha da sevdim rossman’ı. çalışanları müşterilerini sıkmaz, mağazaları ferahtır. ve en önemlisi de müşterilerini mağdur etmiyorlar. şahsi olarak bunu deneyimlemek hoştu.

30 ağustos 01:53

718. En iyi indirimlerin burada olduğunu düşünüyorum ben. Üstelik uygun fiyatlı alternatif ararsanız kendi markaları da oldukça iyi bence.Shisedo'nun göz maskelerinden istiyordum bir ara ancak 350 tl olduğunu duyunca acaba demiştim. Sonra o patchlerden gördüm rossmanda,aldım ve göz kremimi sürüp o patchlerden taktım,göz çevrem ipek gibi oldu,şimdi diyorum ben niye shiseido alayım? neticede çıkarılıp atılacak bir maske,mis gibi isana varken diyorum.İkisini kıyaslama diyenler olacaktır ama bu tarz kullan at ürünler için markalrı aşırı pahalı buluyorum bazen.İsananın deodorantları da çok güzel,fiyatları da nispeten uygun rexona ya da niveaya göre.güneş ürünleri oldukça bol,denemedim ama denenebilir bence.minik minik ampül serumları var isananın,e vitaminli,yüz için ama ben ellerime ve dekolteme kullanıyorum hoşuma gidiyor.çok güzel kokulu,çok çeşitli duş jelleri,el-ayak bakım ürünleri bulabiliyorsunuz.Tchibo gibi ürün çeşitliliği de fazla,bir mağazaya girip herşeyi bulabiliyorsunuz açıkçası ,sigaraya kadar. parfümlerde de çok güzel indirimler gördüm,güzel fiyatlar gördüm,indirim döneminde parfümlere de kesinlikle bakılmalı.hem koklayarak da alabilirsiniz internetten değişik birşey denemek isteyip kararsız kalacağınıza.Rossman iyidir,gezelim görelim.

29 ağustos 14:28

717. geçenlerde her zaman aldığım perlodent marka arayüz (diş) fırçalarından (metalsiz olanlar) almaya gittim. fiyatı en son sanırım 7-8lira gibi birşeydi. baktım 13 küsür lira yazıyor, daha fazla zam gelmeden alayım dedim. kasaya gittim 59.90 çıktı fiyatı, diyorum ki herhalde yanlışlık oldu daha bir ay önce 7-8 lira olan şey bir anda nasıl 60 lira olabilir ki? kasadaki kız sizin gördüğünüz fiyat diş iplerinin fiyatı dedi. evet doğru, tekrar baktım, yanlış görmüşüm. büyük ihtimalle on tane kürdan kadar küçük plastik fırçanın 59.90 gibi saçma bir fiyatı olacağına ihtimal vermediğim için etiketi okumadan fiyatı sanmışım. perlodent markasının adı "prokudent" olunca fiyatları yükselmiş, böyle de bir açıklama yaptı. ambalajı dahil herşey aynı, üstündeki isim değişince bir anda 8 katına çıkan fiyatlar. bunun adı nedir? sadık bir müşteriydim fakat gözümden düştü rossmann.

edit: (gbkz: purenude) uyardı, sorun rossmann'da değilmiş, devletimizin diş bakım ürünlerine uyguladığı yeni vergi politikasi sebebiyle fiyatlar bir anda zıplamış. büyük ihtimalle rossmann da az zam yapmamıştır, bir de üstüne katlanan vergiler binince durum bu.

28 ağustos 15:32 28 ağustos 22:53