sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (812)
 • medya (26)

812. Bugün ankara/Kızılay mağazasına girip fiyatlara göz attım. Dün Migrostan %50 indirimle 7.50 TL ye aldığım rexona roll-on %40 indirimle 16.50tl’ydi. 

9 mayıs 01:17

811. Canı sıkıldıkça yaptıkları indirimleri değiştiren kozmetik mağazası.

Biliyorsunuz ki her yerde anneler günü indirimleri başladı. Bende aylardır kendime bir çöp bile almadığımdan ve bu ay fazla mesai yaptığımdan kendime uzun bir alınacaklar listesi çıkarttım ve indirimleri araştırdım. Dün instagram'da rossmann'ın yaptığı indirimlere bakarken bir de ne göreyim? Rival de loop markasına tüm ürünlerde %50 indirim yapılmış! Bunu gören ben kısa süreli bir şok geçirdim ve direk ekran görüntüsü aldım tabi (gizlinot: Alışveriş listelerimi her zaman telefonda ss alarak hazırlıyorum, satın aldığım ürünlerin sslerini de siliyorum) Benim aklımda olan şey bugün iş çıkışı koşa koşa kendimi rossmann'a atmak ve bu %50lik indirimi kaçırmamaktı. Ama ne mi oldu dersiniz? Öylesine instagram'da gezinirken rossmann'ın aynı indirim gönderisini bir daha paylaşması üzerine meraktan fotoğrafları kaydırırken rival de loop ürünlerine " 2. Ürüne %50 indirim " olduğunu gördüm. Acaba yanlış mı hatırlıyorum diye düşündüm ve galeriden aldığım ekran görüntüsüne baktım ve hayır, yanlış hatırlamıyordum. İndirim değiştirilmişti. Bunun üzerine paylaşılan gönderinin altına durumu açıklayan bir yorum bıraktım ve 10-15 dakika sonra yorumum ortalarda yoktu. Neden acaba :d

Senelerdir denk geldikçe uğradığım ve severek alışveriş yaptığım bir mağazaydı, hatta (no: 844796) bu girdimde bahsettiğim olay ile beni kendilerine daha çok çekmişlerdi. Ama şu sıralar sürekli burada gördüğüm 'bindirim'leri ile yavaşça kendilerinden uzaklaşıyor gibiydim, bu olayın başıma gelmesiyle de tamamen soğudum.

Ah be rossmann, olmasaydı sonumuz böyle.

Edit: ekran görüntüsünü medyaya ekledim.

ilgili medya:
2
3 mayıs 14:13 3 mayıs 14:16

810. makyaj ve cilt bakım ürünlerinin dışında, tüm temizlik malzemelerimi buradan alıyorum. domol marka ürünlere bayılıyorum, fiyatları da uygun, ne aldıysam güzel çıktı.

25 nisan 10:11

809. gratis ve watsons'a göre çok daha uygun fiyatlarda ürün satışı olan mağaza. sağlıklı atıştırmalıklar bölümüne de bayılıyorum.

24 nisan 11:20

808. Bugün ankara’da şube adını vermeyeceğim bir rossmann’da aşırı saçma bir olay yaşadım.

Şampuanlara bakarken hep kullandığım otacı şeftali aloe vera şampuanının 17.50’ye düştüğünü gördüm etikette. Hatta eğildim, şeftali olan mı diye etiketi dikkatlice okudum. Normalde 35 tl ürün. Annem de vardı hatta yanımda, o da okudu etiketi. 

Şampuandan bir tane aldım. İçimden neden sadece hindistan cevizli ve şeftali olan indirime girmiş acaba kaldıracaklar mı diye bir sorguladım. Tam raftan ayrılırken dur bi daha bakayım diye döndüm indirim yazısı olan iki etiketi de tekrar okudum. Şeftali ve hindistan cevizi olandı. Diğer ihtiyaçlarımı hallettikten sonra dur skyfall bunları bi daha bu kadar indirimde bulamazsın eve’de bile en fazla 21 liraya düşüyor diyip bir tane daha almak için rafa döndüm. Etikete tekrar baktım, emin oldum ve ikinciyi de alıp sıraya geçtim. Kasada ürünün ikisi de 35 tl çıktı. Durumu açıkladım kasadaki çalışana, etikete nerden baksanız 5 kere baktım bu çeşit ve hindistancevizli indirimde ve 17.50 dedim. Kasadaki çalışan bir arkadaşını çağırıp kontrol etmesini söyledi. gelen çalışan rafa gitti ben de sırada bekliyordum. Hindistan cevizli olandan bir tane aldı geldi ve “bunu bir okutur musun” dedi kasadaki çalışana. Kasadaki çalışan da okuttu ve o ürün 17.50 çıktı. “Evet” dedim “bu çeşiti ve şeftali olanında var indirim.” “Hatta gidip tekrar bakacağım” dedim. Hindistan cevizli olanı getiren çalışanla rafa tekrar gittiğimizde benim aldığım şeftali olanın indirim etiketinin olmadığını ve Yanımdaki çalışanın eline bakınca indirim etiketini buruşturup elinde tuttuğunu gördüm. Sesimi çıkarmadım, kasaya döndüm. Arkadaşı “şeftali olanda etiket yok” dedi ve ortadan kayboldu. Kasadaki çalışan da “ben bir ofisi arayayım” dedi, ofisten sordu ve ofis, ürünün şu anki fiyatının 35 tl olduğunu söyledi. Kasadaki çalışan da “siz hindistan cevizli olanı okudunuz heralde yanlış görmüşsünüz” demez mi afralı tafralı ? Tabi sigortalarım attı benim, “hanımefendi sürekli aldığım şampuan olduğu için normalde en fazla 21 liraya düştüğünü biliyorum ve 17.5 olunca tekrar tekrar o etiketleri okudum ben. Arkadaşınızla gittiğimde etiket yoktu ve elinde etiketi buruşturduğunu gördüm. Yanlış basmışız ya da kaldırmayı unutmuşuz deseniz sizi anlayacağım ama lütfen şizofrenmişim gibi davranmayın, dürüst olun” dedim. “aa arkadaşım mı kaldırmış yani etiketi, ben bilmiyordum” dedi. “O zaman bana afra tafra yapmayın, düzgünce yanlış olmuş deseniz boğazınıza yapışıp zorla almayacağım ürünü, tüketiciye saygı duyun lütfen okuma yazmam var çok şükür” dedim ve elimdekileri de bırakıp çıktım.

Gelse güzel güzel bunun indirimi bitmiş, unutmuşuz kaldırmayı kusura bakmayın dese insanlık halidir kalsın o zaman diyeceğim ama ben gittiğimde çakallık yapıp etiketi ortadan kaldırmak nasıl bir çalışma prensibidir ya ? 

Ülkede çalışanları düzgün bir rossmann vardı, o da cozuttu.

23 nisan 16:35

807. dün indirim sebebiyle uğradığım mağaza. fakat gözüme özellikle çarpan bir şey oldu, yaklaşık 2-3 hafta önce çıkan bir boyanın fiyatı geçen haftaya kadar 22.90 iken indirim başladığı zaman 29.90a yükseltmişler. ve bu sadece rossmann'da böyleydi. görsel ekleyeceğim. (b)indirim devam ediyor.

ilgili medya:
2
20 nisan 15:28

806. bir de senin online'ın açılsa artık be canım.gratis açtı sen açmadın.

8 nisan 10:04

805. Az önce yaşadığım olayı anlatacağım çünkü hafiften sinirim bozuldu. Rossmann'ı çok severim. Gratis, watsons ve rossmann üçlüsünde çoğumuzda olduğu gibi rossmann bir tık öndedir gönlümde. Yalnız her şubenin çalışan faktörü nedeniyle nasıl değişkenlik gösterdiğine bir kez daha şahit oldum.

Bugün ankara'da izmir caddesi'nin sonunda murat eğitim'in karşısında kalan rossmann'a girdim. Girmemle uzun siyah saçlı zayıf bayanın yüzüme yüzüme bakması ve bakışlarını ayırmaması bir oldu. Sanıyorum ki hoşgeldiniz falan diyecek baktım o da yok. Güneş gözlüğümü çıkartıp merhaba dedim. O da karşılık verdi. Buraya kadar hiçbir soeun yok açımdan. Olabilir bakılır edilir. Sorun şu ki kız diğer arkadaşının yanına gidip hakkımda konuşmaya başladı. Öyle baktı ki falan kaldım gibisinden konuştu gülüştü. Ya pardon da aynısını sana karşı ben düşünüyorum. Öyle bir baktın ki hoşgeldiniz demek yerine bakmaya devam ettin. Anlam veremediğim için merhaba diyip işime baktım. Keşke sen de işine baksan.

Bilmiyorum müşteri hakkında konuşulması kulağı duya duya beni sinir ediyor. Yanımda teyzem olduğu için seslicr bu şubeden de pek hoşlanmıyorum diyip çıktım. Bir dahaki sefere bizzat bu arkadaşa yaptığının hoş olmadığını ve her seferinde aynı şeyi yaptığını dile getirmekten çekinmeyeceğim. Sahiden de bu uzun siyah saçlı zayıf arkadaş bu şubeye ne zaman girsem ben veya başka bir müşteri hakkında diğer çalışma arkadaşıyla dedikodu vari boyutlarda konuşmalar yapıyor. Evet ilk kez şahit olmadım. Ya şu işsizlik güçsüzlükte insanların işi varken enerjilerini işine vermek yerine böyle saçma sapan davranışlar sergilemeye vermesine sinir oluyorum.

24 mart 19:07

804. Catrice markası için konuşuyorum,

hangi rossman olduğunu söylemeyeceğim ancak istanbul anadolu yakasındakilerden birinde satıcı kız kendi ağzıyla bazı ürünleri kendilerine ayırdıklarını söyledi. Ben de satın aldım değil ben de kendime ayırdım diyor. Yani ben buradan şunu anlıyorum, onu mağazanın bir yerine sakladım, o ürünler günlerdir orada, benim onu satın almamı bekliyor ve duruyor. Yani müşteriden kaçırmışlar. Belki almayacak, belki alacak bilemiyoruz. Ama biz mağazaya gidiyoruz, ellerimiz boş çıkıyoruz, aradığımız ürünleri bulamıyoruz.

(gbkz: ruvisinmakyaji) adli instagram kişisi de aynı problemi bir başka avm içi rossman şubesinde yaşadığını anlattı storylerinde. Kendi iddiasında, çekmeceyi açıp baktığında orada ürünler olduğunu ve çalışanın kendilerine ayırdıklarını dile getirdiğini anlattı.

İşin özü arkadaşlar, o çekmeceleri kontrol etmelerini talep ederek ellerinde olup olmadığına baktırın, gerekirse mağaza yetkilisine de çıkın. Kendine ürün ayırmak nedir ya? Gün sonunda kalır satın alırsın senin olur. Ama ayırmak, lastikleyip tomarla saklamak nedir?

Görevli kızların Benzer davranışına geçen günlerde the balmın 10 tl ye düşen kalem farlarında tanık olmuştuk.

(link: https://www.suslusozluk.com/gratis?i=971992 Gratis vakası)

23 mart 23:09

803. Bugün kıbrıs şehitleri şubesinde bir görevli arkadaşına (arkadaşı görevli değil)  "bu allıklar kırıldı artık indirime koyar satarız" diyip güldü. Üstüne ona indirimden ürünler ayırmış onları verdi. Gratis rossmann fark etmiyor anlayacağınız her yer aynı

7 mart 17:02