yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (816)
  • medya (25)

  816. neden bilmiyorum, watsonsta alışveriş yaparken geriliyorum, gratiste biraz daha rahat rossmanda da mekana giriş yapıyorum gibi oluyor. samimi geliyor bana. temizlik bezlerini de ayrıca seviyorum.

  22 aralık 2019 00:10

  815. Benim hala çok severek alışveriş yaptığım mağazadır. Watsons mağazalarını zaten hiç mi hiç sevmiyorum, orda dolaşırken gerek satış elemanlarından dolayı gerek gözlerinin sürekli üzerimde olmasından dolayı gerek indirimleri beğenmediğimden dolayı keyif almıyorum. Gratis Watsonsa nazaran bir tık daha iyi benim için. İdare eder durumda yani. Birde bizim burda rossman yoktu, ihtiyaç olduğunda mecburen gratise gitmek zorundaydık. Ama artık açılmış, bundan sonra gratis watsonsa çok nadiren ayak basarım diye düşünüyorum. Ben çalışanlarından çok memnunum açıkcası burada yeni açılanın. Yeni açıldığından iyi bi izlenim bırakmak istediğinden mi bilemem ama bi ürün sordum stantta yoktu mağazayı alt üst etti çalışanlar bulmak için. Gerçi Bakırköy şubesindeki çalışanlar da öyle Rossmanın. Kısacası her gittiğim mağazasından memnun kaldım, fiyatlar konusunda gelince ise zaten domol alışverişi falan yapmıyorum ben o yüzden onlardan çok haberim yok. Ama bana kalırsa kozmetik alanında diğerleriyle en kötü aynı derecede hatta bazen çok daha iyi indirimleri var. Ailecek hastasıyız kısacası :D

  21 aralık 2019 14:22

  814. isana, alterra ve rival de loop isimli kendi markalarının ürünlerini eskiden türkiye'de en fazla 15 tl'ye satan; özellikle geçen seneden itibaren bu 3 markanın ürünlerini en az 10 tl'ye satan almanya menşeili drugstore mağaza zinciri.

  bununla ilgili ekşi'de yazılan bir entry dikkatimi çekti. entryi yazan yazarın almanya'da doktora eğitimini tamamlayan bir hocası, bir gün rossmann'ın türkiye'de kendi ürünlerine zam yapmasının nedenini anlatmış. yaklaşık 2-3 yıl önce watsons ile gratis'ten çok fazla tüketici alışveriş yaparken rossmann'dan çok az tüketici alışveriş yapıyormuş. rossmann o zamanlar zarar etmeye başlamış. rossmann'ın türkiye'deki yöneticileri ülke genelinde anket yaptırmış. ankete katılanların çoğu, patenti rossmann'a ait olan alman kozmetik firmalarının ürünlerinin fiyatlarından dolayı kalitesiz olduklarını düşündüklerini söylemişler. bu yüzden rossmann, kendi markalarının fiyatlarını türkiye'de yükseltmiş. fiyatlar yükseltilince rossmann'ın türkiye'de müşteri sayısı artmış.

  bu ülkede kozmetik tüketicilerinin çoğu, ilk önce rossmann gibi mağazalar temiz içerikli ürünleri 5-6 liraya sattığında ürünlerin içeriğine bakmadan "ıyyy bunlar kalitesiz." diye burun kıvırır. daha sonra aynı tayfa golden rose, pastel gibi firmaları ürünlerinin fiyatlarını yükselttikleri için eleştirerek pazarlarda satılan merdiven altı ürünleri ucuz diye alırlar.

  21 aralık 2019 13:37 21 aralık 2019 14:08


  813. Online mağazası beklemediğim kadar hızlı çıktı. Dün öğlene doğru verdiğim sipariş bu sabah geldi. Çok etkilendim açıkçası. Bunun dışında kozmetik gibi zaruri olmayan bir şey alırken internette en en en uyguna satan yerden alırım mutlaka. Aldığım her şey en uygun buradaydı. Fiyatlar yüzünden genel olarak rossmann aşkım azalmıştı ama online indirimleri şu an radarıma girdi.

  7 kasım 2019 20:15

  812. normalde benim favori mağazamdır rossmann, bu tür mağazaların çoğuna göre bence en kaliteli, en ferah yer çünkü. çoğunlukla rossmann'a özgü olup da aldığım bir üründen memnun kalmadığım olmadı, o yüzden hep önceliğim burasıydı. hala da diğerlerine nazaran çok daha fazla tercih ediyorum (gizlinot: gratisi boykot ediyorum watsonstan da pek haz etmiyorum) fakat bence son zamanlarda diğer mağazaların kötü diye yaftaladığımız özelliklerini rossmannda da görmeye başladık hafiften. eskiden gerçekten uygun fiyata alman kalitesini deneyimliyorduk lakin artık kendi ürünlerinin bile fiyatları uçmaya başladı. bindirip indirmeye de birkaç kere denk geldim ve çok üzüldüm çünkü rossmann benim göz bebeğimdi. yine de f/p olarak yüsek ürünleri indirim vs ile yakalamaya çalışırım veya mağazaya özgü beğendiğim ürünleri bütçem yettiğince değerlendiririm. umarım rossmann bir an önce eski muhteşemliğine döner de ülkedeki nadir bulunan kaliteli marketlerden birini kaybetmemiş oluruz.

  9 ekim 2019 22:03

  811. Rossmann'da furyaya katılıp indirim başlatmış. Diğerlerine nazaran bu mağazayı daha çok severdim. Artık sevmiyorum.

  Koleston saç boyalarının indirimsiz fiyatına 38.99 yazıp %47 indirimli hali 20.50 olmuş. Buna sevinmeli miyiz? İndirimsiz hali bile her yerde en fazla 20 liradır bu boyanın. 2 yıl önce 3 tl ye aldığım duş jelleri 20 tl olmuş. Ama sağolsunlar indirim yapmışlar.

  Ben almıyorum, ben ne yaptıklarını görüp biliyorum. Ama sanki lütfetmişler gibi indirim yaptığını düşünüp alanlar olduğu için tepemize çıktılar. Rossmann, gratis, watsons ve daha niceleri... Her birinde satılan ürünleri herhangi bir grosstan ve dahi marketten daha ucuza alabilirim. Siz de biraz uyanık olun allah aşkına. Her %50 indirim var diyene koşmayın.

  Biz mi muhtacız onlara, onlar mı muhtaç bize?

  9 ekim 2019 01:49

  810. Aşağıdaki süslünün yaşadığının benzerini Ankara Cebeci Rossmanda bir kaç sene önce yaşamıştım. Anlaşılan hiçbirşey değişmemiş. Annem ile mağazada gezerken heyecanlı heyecanlı bir çalışan yanımıza geldi. Elimizde penti poşeti vardı. Yüksek sesle poşetinize bakacağım dedi. Açtı baktı yetmedi. Çantama baktı o da yetmedi annemin çantasına baktı. Hiç birşey demeden yan tarafta bir kız vardı onun da çantasına baktı. Yalnız tavır çok kötü direk suçlayıcı bir tavır. Açıklama yapmadan yanımızdan ayrılacaktı ki sorunun ne olduğunu sordum. Yeşil bir saç boyasının içini boş görmüş. Biz de önünde bir hareketlilik oluşturmuşuz. O yüzden biz almış olabilirmişiz. Dedim bulamadın bak herkes bize bakıyor özür dilemeyecek misin. Yok dedi sizden dolayı şu anda size bakıyorlar. Peki dedim çıktım mağazadan. Oturdum şikayet var a yazdım. Ertesi gün 3 tane bölge sorumlusuna kadar arandım. Özürler özürler. Yalnız ciddi şekilde ilgili olduklarını hissettim çünkü bölge sorumlusu kamera kayıtlarını izledim siz haklısınız tavır çok hatalı zaten ürüne dokunmadığınız belli dedi. En son mağaza müdürü aradı mağazaya çağırdı. Tatildeydim dedim gelemem. Sonra yine aradı geçerken yolumun üzeriydi uğradım. Yine özürler özürler bir poşette kendi ürünlerini hediye ettiler. O çalışandan benden özür diletmek istediler çalışan o gün izinliymiş. Alarm çalıdığı zaman bakmak da bir sıkıntı görmüyorum ama keyfi bakmak nedir hadi diyelim bir yanlışlık yaptın en azından kusura bakmayın de bir açıklama yap. Zaten sen satış elemanısın milletin çantasını arama hakkın yok ki. Çok şüphelendiysen polis çağırırsın.

  27 eylül 2019 09:21


  809. Açıkçası bir şeye ihtiyacım olmadığında bile girip dolaşıp kafa dağıtıp çıktığım mağazadır. Sanırım bunun en büyük sebebi iş yerimin altında bulunmasından ötürü bir etkisi de var :)

  Ben bu mağazadan türlü türlü şeyler aldım ve ne aldıysam da hepsinden memnun kaldım. Özellikle Domoll markasında fırın temizleyicisi efsaneeee. Temizleme mendillerini hem evde hem iş yerinde kullanıyorum. Açılır kapanır sandalye almıştım kesinlikle çok kaliteli çıktı. Ütü masası için yeni bir örtü almıştım buradan ve gerçekten baya kaliteliydi. Fakat son zamanlarda galiba kurdan ötürü(bilemiyorum) fiyatlarda çok büyük artışlar oldu alet edevat kısmında. 1 yıl önce 40-45 TL ye aldığım açılır kapanır sandalye 1 yıl sonra 80TL olmuştu. Bunun gibi mesela. Ailecek seviyoruz memnunuz :)

  27 eylül 2019 09:17

  808. En sevdiğim mağaza. Özellikle isana ve domol marka ürünlerden kullanıp da memnun olmadığım yok sanırım.

  İsana'nın; Deodorantı, saç bakım yağları, şekillendiricisi, kuru şampuanından memnunum.

  Domolun ise bulaşık makinesi temizleyicisinden paketli mendillerine kadar her şeyinden memnunum.

  26 eylül 2019 20:33

  807. Ankara cebeci rossman'a yol üzeri olduğu için hiçbir şey almasam bile arada bi girer dolaşırım, hoşuma gider. Bi gün bikaç bi şey almıştım, çıkarken alarm öttü. o sırada da satış elemanı değil ama mağaza müdürü mü oluyor artık her kimse kapının oradaydı, ben direkt poşeti uzattım alarmı inaktive etmediler herhalde diye, adam da önce poşete baktı sonra direkt çantanıza bakabilir miyim dedi. Tabii böyle durumlarda sizde bi hata yoksa aslında hayır demek lazım ama o anda böyle bir şey tabii ki yapmadığım için kendimden emindim ve çantamda da görmemesi gereken bir şey yoktu ben de bakabilirsiniz dedim. Elini attı, bi ruj buldu.  Şöyle uzaktan bakıp inceledi, bobbi brown :d. Zaten sizin satabilceğiniz bi marka değil dedim, çıktım.  yine de insan kendini çok kötü hissediyor, hem orada başkalarının önünde bu olayın gerçekleşmesi hem de o tutum gerçekten bi afallatmıştı beni. Keşke daha farklı bi tepki verseydim. Bu insanlara bu işin nasıl işlemesi gerektiği öğretilmiyor mu merak ediyorum. Umarım kimse yaşamasın. 

  26 eylül 2019 13:39