girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

27. anne tarafım komple bunlarla dolu. aşırı dinciler ve üniversite okumuş olmamı, ailemden ayrı yaşayıp kariyerime yoğunlaşmamı, evlenmiyor oluşumu falan herşeyi sorguluyorlar. her konuda yorum yapma hakkına sahipler çünkü onlar akraba. dünyanın en gereksiz oluşumu akrabalık zaten. elimden gelse çekirdek ailem ve sevdiğim bir kaç akrabam dışında hiçbiriyle görüşmem. annem üzülüyor diye bayramlarda falan gidiyoruz mecbur. her gittiğimde de "anneni üzüyorsun, bir tane kız evladı var ama yanında değil" gibi bir ton saçmalıyorlar. evlilikten girip buralara kadar geliyor mevzu. hatta bir kere anneannem "inşallah dindar birine aşık olursun da sayesinde kapanıp dine dönersin, biz seni yola getiremedik" demişti. aileme yaptığım maddi yardımı, üniversitede okuyan kardeşimin okul masraflarını karşıladığımı vs. kimse konuşmuyor ama. bu kadar da ikiyüzlüler işte.

adettendir tanım gireyim: ruh emici insanlar topluluğu.

edit:imla

15 mart 10:49 15 mart 10:57

26. Başlığı gordum ya anlatmadan duramam. Şimdi genel olarak bütün akrabalarım ruh hastası ancak bir tanesi çok garip olmasıyla aralarından siyriliyor.

Eniştemde tren hastalığı var ama şöyle ki;

- Eminönü'den ve başka heryerden eve tren maketleri toplar.

- bilgisayardan giden tren videosu açar ve dakikalarca sıkılmadan izler.( Videoda giden trenden başka hiçbir şey yok subliminal video gibi tövbe tövbe)

- bir keresinde yeni tren hattı açılmıştı Halkalı ya sanırım yanlış olmasın. Kuzenimi gezmeye çıkardı hadi seninle gezelim. Trene bindiler halkalı istasyonuna(son durak) gelince etrafa soyle bir bakıp aynı trenle geri döndüler. Sırf yeni trene binip istasyonları görebilmek için ve gezme anlayışı bu.

E Sonra kuzenimde neden küfür sorunu var?

14 mart 18:00

25. Eşimin ailesi bunlardan kaynıyor.

Bizi ayırıp kuzeniyle evermek isteyen mi ararsın, durmadan şeyime bakıp belli oluyor mu diye kontrol eden mi ararsın (belli ise kızacak çinkü bahane arıyor) eşimi benim ailemin evine asla göndermeyen mi ararsın (çünkü ayıpmış) kendi ailemi aklımdan silmemi isteyen mi ararsın (çünkü evlenmişim ve artık onlarınmışım) eşim ölürse hala onlarda kalmak zorunda olduğumu söyleyen mi ararsın (çünkü evlenmişim-artık onların kölesiyim) düğünümüzde takı iğnesini kendisi tutmadı diye titreye hıçkıra ağlayan, aylar sonra görştüğümüzde yine sinir krizi geçiren mi arardın (bu şahıs 20 yaşından büyük) daha aklıma gelmeyen zırvalıklar.. 

14 mart 13:21


24. "size rağmen ne güzel yetiştirdim kendimi ama" dedirtenler de olabilir.

13 mart 19:18

23. bende bunlardan sürüsüne bereket. yeni evli kuzenlerime çocuk baskısı yapan mı dersin, seni kendi çocuğuyla kıyaslamadan duramayan mı... hele her sülalede mutlaka harca borca giren bir dayı (gizlinot: amca da olabilir) vardır mutlaka.

yaşı büyük akrabalar bir yana, benim kuzenlerden de çok değişik tipler var (gizlinot: kuzenlerimin hepsi kötü değil çok şükür ama sevdiğim kuzenlerimle de çok uzağız) mesela içlerinden biri ciddi ciddi kendini dünyanın en güzel ve en zeki kızı zannediyor (gizlinot: bak sen??) hani kazara bi iltifat etsen gider victoria's secret seçmelerine başvurur. diğer kuzenleri de kendi etrafında topladı bu. birlikte arkamdan çevirdikleri gıybetin haddi hesabı yok tabi. e diğer kuzenler de kız hakkında laf söyletmiyorlar (gizlinot: bu arada kuzenler içinde 3 kızız. 3. zaten yüzümüze bakmıyor o kendi aleminde)

bir de sülaledeki yeni evlilere çocuk baskısı yapmaları yok mu? neymiş, çocuk yapmayı düşünmüyorlar mıymış, canları bebek sevmek istiyormuş. pardon da, sen 5 dakika çocuk seveceksin diye bu insanlar niye hayatlarını kalıcı olarak değiştirsinler? istedikleri vakitte çocuk yaparlar, istemezlerse o zaten seni ilgilendirmez.

kıyaslanma ayrı bir dert. sevmediğim kuzenlerimle yaşlarımızın yakın olduğunu söylememe gerek yok sanırım. o yüzden hep de bunlarla kıyaslanırım. tabi onların işine geliyor, övülen taraflar onlar sonuçta. bir elin beş parmağı bile aynı değilken, hepimizin aynı başarıda olmasını nasıl bekliyorlar? sanki sana soran var da ne yapıp ne yapamadığımla ilgili bu kadar yorum yapıyorsun.

ay düşün yakamdan be. kendi çocuklarınızın yediği haltları sizlere bi anlatsam çocuklarınızı zincire vuracak toplum yüzü göstermeyecek yobazlıktasınız, onlara sahip çıkamadınız sözünüzü geçiremediniz, bari başkalarının hayatlarıyla uğraşmayın.

13 mart 18:39

22. daha evlendikten 1 ay sonra bebek bekleyen akrabadır.

evet şaka değil, evlenmişiz 1 ay olmuş tam, başım ağrıyor ağrı kesici sordum eşimin teyzesine "Aman kızım bir zararı olmasın.", "neyin zararı teyzecim?" "Ne bileyim bebek mebek vardır belki." wtf?

1 sene sonra erkek tarafındaki bütün yengelerin, teyzelerin, halaların istinasız "bebek yap, yok işte bilmem kimin olmuyor,tedavi görüyor bilmem kaç yıldır.yok iş bulamadın bari bebeğini büyütürsün" ya ne olsun istiyorsunuz anlamıyorum ki, hem bebek istiyorsunuz hem de evrene saçma sapan mesajlar gönderiyorsunuz.

Yaşımız daha genç, yiyelim içelim eğlenelim gezelim, bebek için hem maddi hem de manevi hazır olmak gerekir düşüncesindeyim, bebek makinesi miyim ben ya? Siz yaptınız diye yapmak zorunda mıyım? çok üstüme geliyorlar bu ara, bir gün olmuyor bizim çocuğumuz diyeceğim sinirle bu sefer daha kötü, dedikodu dedikodu, sorun kimde falan.

İstemiyoruz daha hazır değiliz diyorum yok arkadaş kanmıyorlar, ısrarla devam.

hem bu konular özeldir, belki biz de istiyoruz deniyoruz olmuyor ya da tedavi görüyoruz siz böyle sorunca daha da üzülüyoruz olamaz mı? Ohh be yazdım içimi döktüm rahatladım bir nebze

13 mart 14:28

21. Benim kızının kep ve cübbesi ile fotoğraf çekinip, çerçeveletip, üstelik salonun en güzel köşesine koyup kendini matematik öğretmeniyim diye tanıtan teyzem vardı. (gizlinot: Konuşmuyoruz şu an ) kendisi ilkokul mezunu bu arada.

5 ocak 10:58


20. Bazısı ruh hastası olsa da sevilendır. Mesela bir eniştem var. Hatay gibi bir yerde yaz vakti güneş gözlüğü kullanmaz ve bir eliyle gözünü kapatıp parmak aralığından araba kullanır. Şu zamana kadar hasta olduğunu düşünsek de zararını görmedik, seviyoruz.

Konu ruh hastası komşulardan, akrabalardan ilerliyorken biz acaba kimin ruh hastasi yakınıyız?

4 ocak 22:32

19. eniştemin dayısı. şimdi okuyunca oha diyebilirsiniz, ne alaka diye ama görüşüyoruz ailecek. kendisi o kadar deli bir insan ki çayı beğenmeyince bir seferde dikeyim kafama da haşlanayım, yemek borum kanser olsun, siz de bana kötü çay yapmanın vican azabını çekin diyor?! saykolukta yeri doldurulamayack bir boyut.

4 ocak 21:12

18. Cilt kanseri riskiyle acil ameliyat olmam gerektiğinde yaşadığımız şehre gelip destek olmak yerine alışverişe çıkan. Bu olaydan yıllar sonra senin ufacık yaran için ben çoluğu çocuğu bırakıp senin yüzünden yollara düştüm(gizlinot: 2 saatlik yol) diyen teyze buna dahil mi ?

4 ocak 18:52