sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (57)
 • medya (0)

57. bendekiler babamın bizi yedirip içirmesini bize üst baş almasını kıskandılar. evet şaka gibi. babam bizi aç bırakmalıydı onlara göre. yıllarca kendimize ait işyerinde kardeşimle nöbetleşe çalıştık. annem o zamanlar bebek olan küçük kardeşime o buz gibi yerde baktı. orada emzirdi, uyuttu. üniversiteyi küçük dükkanımızda bir yandan test çözerek bir yandan müşteri ile ilgilenerek kazandık. lisede babamdan aldığım harçlıkla sadece poğaça alabildim suyu bile evden götürdüm okula. ama onların gözünde babam çalıştı biz de har vurup harman savurduk. hasta olduğu dönemde kemoterapiye bile götürmediler adamı, gezip tozdular hep bir gün bile yanında olup moral vermediler. vefat ettiğinde de yüzümüze bakmadılar. kıt kanaat geçindiğimizi bildikleri halde babamdan mal kaldığını yayıp vicdanlarını rahatlattılar. ama elimize ekmeğimizi alınca hortladılar kabus gibi. abisine bir kere bakmayan bize de öldünüz mü kaldınız mı diye sormayan amcam suriyelilere bakmamız gerektiğini savunuyor mesela. akıl fikir.

ruh hastası olmayan akraba yoktur. varsa da genelde uzaktadır o, sık gidilip gelinmez.

16 eylül 22:21

56. Bu sıfatı taşımayan herhangi bir sülaledaşımla tanışma şerefine nail olamadım henüz

16 eylül 00:27

55. Atsan atılmaz, satsan satılmaz sözü cuk diye oturuyor bunlara. Başından atamıyorsun kesinlikle, ya anne ya baba baskı kuruyor. "Yaşlı, biraz aksi, tabiatı böyle, iyiliğini istiyor idare ediver", "o benim dıdıdım sen de kızım, ne yapayım şimdi ben? Arada kaldım" gibi sözlerle kafamın ütülenmesinden bıktığım için artık bomboş bakıyorum ve "hıhı,aynen, evet evet, dinliyorum kulağım sizde" şeklinde devam ediyorum. Bıktım, illallah ettim resmen

15 eylül 23:52


54. her gördüğünde sınavdan kaç puan aldın??? ya sıralaman kaç bin??? nereyi yazacaksın??? diye darlayan akrabadır. ve özellikle bu soruları bütün akrabaların içinde sorar ki beni zor duruma soksun, gıcıklık yapsın, kendinden nefret ettirsin..

8 ağustos 21:51

53. bana öyle gelirki bu çoğunlukla dayı kişisidir. ailenin bütün psikolojik baskın genleri zavallı dayılarımızda toplanmıştır adeta. yine de kendisi en çok sevilenlerdendir, eğlencelidir, candır.

8 ağustos 17:21

52. Anne tarafım.. 

Aşırı yobazdır el bileği gözüken kız ucuz adidir diye diye büyüttüler beni. 

Ama ne hikmetse kuzenlerim ya okul öncesi öğretmeni ya da tıbbi sekreter. Aaa para candır..

Başka hiçbir mesleği yapamazlar. Çünkü bunlar bağyan mesleği.

Düğününe gidemediğim kuzenimin 1.5 yaşında kızı var görüntülü konuşuyoruz ve KIZININ BAŞI KAPALI. Ağlıycaktım düşünsenize çocuğunuzu okula götürüyorsunuz böyle bir öğretmeni var. 

Bir eniştemde kadınların topuğu koltuk altını parmakları rahmi andırır bu bilinçaltımızda olan bir şey bu yüzden kadınlar ayaklarını açmamalı derdi..

Bi teyzemde kapanmadığım için benimle konuşmuyor kapanırsam ipek eşarp alıcakmış. Canım ipek eşarpa mı kanıp kapanıcam ??

Bir başka kuzenim saçım açık, gözlerim renkli dikkat çekiyormuşum günahkarmışım diye benimle görüşmüyor numarasını vermiyor. Çok üzüldüm wp profil fotoğrafındaki gülleri göremiyceğim için birazdan ağlıycam dkfkgkg

8 ağustos 01:01

51. babamın kuzeni. kadın aşırı zengin olduğu için temizlik yapmak zorunda olmadığını düşünüyor, yanlış anlaşılmasın para verip başkasına da yaptırmıyor. halısının üzerinde kuruttuğu biberlerin çekirdekleri, mutfak tezgahında 3 sene önceden kalma reçel lekesi, masa örtülerinde öldürülmüş sivrisinek izleri var. onu seven böyle de sevmeliymiş çünkü o çok zengin.

8 ağustos 00:42


50. Hem babam hem annem tarafında bol bol var. Annem bana hamileyken babam ile zor zamanlar geçirmiş. Bir tartışma sonrasında annesinin evine gitmiş. Anneannem, annemin kürtaj olup tekrar başka biriyle evlenmesi için ısrar etmiş. Bunu duyan babaannem de bu olaya müdahale etmiş ve böyle birşeyi kabul etmemiş. Sanki ikisine de soruldu da. Tabi ki ben bunları bilmiyorum. Yıllar sonra doğu hizmetinde iken, kendimi yalnız ve kötü hissederken babaannemin 'seni aslında hiç kimse istemedi. Ben olmasam hayatta olmazdın. Çünkü sen benim kanımdansın' diye telefon edip, olayı anlatıp psikolojimi mahvetmişti.

Bir de bunlara ek bir halam var. Kpss'ye çalışmak için işe bir yıl ara vermiştim. Zaten birikimim vardı. Ancak yıl sonuna doğru param bitince bir kerecik babamdan para istedim diye 'düş artık babanın yakasından. Yıllarca sömürdünüz zaten' diyerek o dönemde sinirlerimi alt üst etmişti.

Daha bu ve bunun gibi çok olaylarımız var. Kendi hastalıklı dünyalarını ve düşüncelerini size de bulaştırmaya çalışıyorlar. Çareyi uzak durmakta, bayramdan bayrama görüşmekle çözdüm. Zira ne zaman yakınlaşmaya kalksalar sinirlerim tavan yapıyor.

8 ağustos 00:35

49. Adeta bütün baba tarafı

8 ağustos 00:12

48. Hep tombul bir çocuktum,ama obez falan değildim,sagliksiz bir durum degildi yani.

Annemin teyzesinin benden 8 yaş büyük kızı (gizlinot: Kendisi yaşına gore çok zayifti,küçük gosterirdi.bunu cok dert ediyormuş,sonradan anladim) her görüşmemizde bana "sen çok şişmansın,şişkosun,biraz kilo ver yaşına göre bu kilo çok fazla" benzeri şeyler söylerdi.mesela bir konuda anlaşamadık direkt bundan vururdu beni.zamanla içim aşırı daralmaya başlamış,tek düşündüğüm kilom olmuştu.en son bir daha bana böyle şeyler söylüyor,tak etti artık "sen bir kendine bak 20 yaşındasın ama çocuk gibi duruyorsun,çok zayifsin ve çok çirkin duruyor" (gizlinot: Lütfen yanlis anlaşılmasın,zayiflari ezmek uzmek gibi derdim de yok ama ona başka ne desem susardı bilmiyorum yani.tek caremdi.) demiştim de hem ağlamış hem de bir daha ağzını açamamıştı.(gizlinot: bak yani ben o zamana kadar seninle seni kırmadan ve ağlamadan mücadele etmiştim,ama daha ilk lafımda ağlayacaksan niye bir çocuğun psikolojisini bu kadar bozuyorsun) nefretlik bir insan kendisi.

7 ağustos 23:24