girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

33. anne tarafım komple bunlarla dolu. aşırı dinciler ve üniversite okumuş olmamı, ailemden ayrı yaşayıp kariyerime yoğunlaşmamı, evlenmiyor oluşumu falan herşeyi sorguluyorlar. her konuda yorum yapma hakkına sahipler çünkü onlar akraba. dünyanın en gereksiz oluşumu akrabalık zaten. elimden gelse çekirdek ailem ve sevdiğim bir kaç akrabam dışında hiçbiriyle görüşmem. annem üzülüyor diye bayramlarda falan gidiyoruz mecbur. her gittiğimde de "anneni üzüyorsun, bir tane kız evladı var ama yanında değil" gibi bir ton saçmalıyorlar. evlilikten girip buralara kadar geliyor mevzu. hatta bir kere anneannem "inşallah dindar birine aşık olursun da sayesinde kapanıp dine dönersin, biz seni yola getiremedik" demişti. aileme yaptığım maddi yardımı, üniversitede okuyan kardeşimin okul masraflarını karşıladığımı vs. kimse konuşmuyor ama. bu kadar da ikiyüzlüler işte.

adettendir tanım gireyim: ruh emici insanlar topluluğu.

edit:imla

15 mart 10:49 15 mart 10:57

32. Başlığı gordum ya anlatmadan duramam. Şimdi genel olarak bütün akrabalarım ruh hastası ancak bir tanesi çok garip olmasıyla aralarından siyriliyor.

Eniştemde tren hastalığı var ama şöyle ki;

- Eminönü'den ve başka heryerden eve tren maketleri toplar.

- bilgisayardan giden tren videosu açar ve dakikalarca sıkılmadan izler.( Videoda giden trenden başka hiçbir şey yok subliminal video gibi tövbe tövbe)

- bir keresinde yeni tren hattı açılmıştı Halkalı ya sanırım yanlış olmasın. Kuzenimi gezmeye çıkardı hadi seninle gezelim. Trene bindiler halkalı istasyonuna(son durak) gelince etrafa soyle bir bakıp aynı trenle geri döndüler. Sırf yeni trene binip istasyonları görebilmek için ve gezme anlayışı bu.

E Sonra kuzenimde neden küfür sorunu var?

14 mart 18:00

31. bende bunlardan çok sayıda var, o zaman size mükemmel bir olay anlatayım. altın gününde ailemizin yeni gelini halam tüm akrabalara sallarken ses kaydını alıyor sonra halama kızdığı bir anda whatsapp grubu kurup salladığı herkesi gruba alıyor, ses kaydını atıyor. sonra olaylar tabii. herkes birbirine küs şimdi(gizlinot: lollll)

14 mart 13:27


30. Eşimin ailesi bunlardan kaynıyor.

Bizi ayırıp kuzeniyle evermek isteyen mi ararsın, durmadan şeyime bakıp belli oluyor mu diye kontrol eden mi ararsın (belli ise kızacak çinkü bahane arıyor) eşimi benim ailemin evine asla göndermeyen mi ararsın (çünkü ayıpmış) kendi ailemi aklımdan silmemi isteyen mi ararsın (çünkü evlenmişim ve artık onlarınmışım) eşim ölürse hala onlarda kalmak zorunda olduğumu söyleyen mi ararsın (çünkü evlenmişim-artık onların kölesiyim) düğünümüzde takı iğnesini kendisi tutmadı diye titreye hıçkıra ağlayan, aylar sonra görştüğümüzde yine sinir krizi geçiren mi arardın (bu şahıs 20 yaşından büyük) daha aklıma gelmeyen zırvalıklar.. 

14 mart 13:21

29. akrabalık kan yoluyla bulaşan bir hastalık gibi.. tek görüştüğüm akrabam çekirdek ailem dışında anneannem. yıllardır geri kalan kimseyle görüşmedim. telefon numaraları bile bende yok. görüşmek zorunda değilim. kafa yapıları,hayat görüşleri,hayata baktığımız pencereler çok çok farklı. bu tarz insanlar sırf akrabam diye neden görüşmek zorunda olayım ki ? akrabasız çok mutluyum.

14 mart 10:44

28. Hakkınızda kendimizin bile bilemedğimiz şeyleri bilebilme özelliğine sahiptir. İnsanlar boş yapmayı ne kadar seviyor ya asdfgşl. 

Düşünsene hep beraber bir araya gelip akrabandan konuşuyorsun, var mı böyle muhabbet ya hahhah.

13 mart 22:32

27. "size rağmen ne güzel yetiştirdim kendimi ama" dedirtenler de olabilir.

13 mart 19:18


26. bende bunlardan sürüsüne bereket. yeni evli kuzenlerime çocuk baskısı yapan mı dersin, seni kendi çocuğuyla kıyaslamadan duramayan mı... hele her sülalede mutlaka harca borca giren bir dayı (gizlinot: amca da olabilir) vardır mutlaka.

yaşı büyük akrabalar bir yana, benim kuzenlerden de çok değişik tipler var (gizlinot: kuzenlerimin hepsi kötü değil çok şükür ama sevdiğim kuzenlerimle de çok uzağız) mesela içlerinden biri ciddi ciddi kendini dünyanın en güzel ve en zeki kızı zannediyor (gizlinot: bak sen??) hani kazara bi iltifat etsen gider victoria's secret seçmelerine başvurur. diğer kuzenleri de kendi etrafında topladı bu. birlikte arkamdan çevirdikleri gıybetin haddi hesabı yok tabi. e diğer kuzenler de kız hakkında laf söyletmiyorlar (gizlinot: bu arada kuzenler içinde 3 kızız. 3. zaten yüzümüze bakmıyor o kendi aleminde)

bir de sülaledeki yeni evlilere çocuk baskısı yapmaları yok mu? neymiş, çocuk yapmayı düşünmüyorlar mıymış, canları bebek sevmek istiyormuş. pardon da, sen 5 dakika çocuk seveceksin diye bu insanlar niye hayatlarını kalıcı olarak değiştirsinler? istedikleri vakitte çocuk yaparlar, istemezlerse o zaten seni ilgilendirmez.

kıyaslanma ayrı bir dert. sevmediğim kuzenlerimle yaşlarımızın yakın olduğunu söylememe gerek yok sanırım. o yüzden hep de bunlarla kıyaslanırım. tabi onların işine geliyor, övülen taraflar onlar sonuçta. bir elin beş parmağı bile aynı değilken, hepimizin aynı başarıda olmasını nasıl bekliyorlar? sanki sana soran var da ne yapıp ne yapamadığımla ilgili bu kadar yorum yapıyorsun.

ay düşün yakamdan be. kendi çocuklarınızın yediği haltları sizlere bi anlatsam çocuklarınızı zincire vuracak toplum yüzü göstermeyecek yobazlıktasınız, onlara sahip çıkamadınız sözünüzü geçiremediniz, bari başkalarının hayatlarıyla uğraşmayın.

13 mart 18:39

25. daha evlendikten 1 ay sonra bebek bekleyen akrabadır.

evet şaka değil, evlenmişiz 1 ay olmuş tam, başım ağrıyor ağrı kesici sordum eşimin teyzesine "Aman kızım bir zararı olmasın.", "neyin zararı teyzecim?" "Ne bileyim bebek mebek vardır belki." wtf?

1 sene sonra erkek tarafındaki bütün yengelerin, teyzelerin, halaların istinasız "bebek yap, yok işte bilmem kimin olmuyor,tedavi görüyor bilmem kaç yıldır.yok iş bulamadın bari bebeğini büyütürsün" ya ne olsun istiyorsunuz anlamıyorum ki, hem bebek istiyorsunuz hem de evrene saçma sapan mesajlar gönderiyorsunuz.

Yaşımız daha genç, yiyelim içelim eğlenelim gezelim, bebek için hem maddi hem de manevi hazır olmak gerekir düşüncesindeyim, bebek makinesi miyim ben ya? Siz yaptınız diye yapmak zorunda mıyım? çok üstüme geliyorlar bu ara, bir gün olmuyor bizim çocuğumuz diyeceğim sinirle bu sefer daha kötü, dedikodu dedikodu, sorun kimde falan.

İstemiyoruz daha hazır değiliz diyorum yok arkadaş kanmıyorlar, ısrarla devam.

hem bu konular özeldir, belki biz de istiyoruz deniyoruz olmuyor ya da tedavi görüyoruz siz böyle sorunca daha da üzülüyoruz olamaz mı? Ohh be yazdım içimi döktüm rahatladım bir nebze

13 mart 14:28

24. Benim kızının kep ve cübbesi ile fotoğraf çekinip, çerçeveletip, üstelik salonun en güzel köşesine koyup kendini matematik öğretmeniyim diye tanıtan teyzem vardı. (gizlinot: Konuşmuyoruz şu an ) kendisi ilkokul mezunu bu arada.

5 ocak 10:58