girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (106)
  • medya (0)

106. ruh hastası değil de bizi 3-4 günde bir sabah 6 gibi, gacur gucur yatak sesiyle uyandıran komşu diyelim. adamın ne iş yaptığını bilmiyorum, tek bildiğim gece evde değil. genelde de ben işe giderken (08:30) o eve yeni gelmiş ve kapıyı açıyor oluyordu. du çünkü bir süredir yine geceleri yok ancak sabah 6'da çatır çutur seks sesi var. bir yandan sinir bozucu çünkü alarmımdan önce uyandırılmaktan nefret ederim bir yandan da komik zira sabahın köründe sekse enerji bulabilen insan, nasıl bir insan? hayretler içindeyim. (adamın tek yaşadığını da hesaplarsak "vay anam kamil neler dönüyor orada" moduna girebiliriz ancak girmiyoruz) (gizlinot: yüksek doz ironi)

22 mart 18:22 22 mart 20:16

105. Saat tam 00:07 patates kızartan kalpsiz insandır.

22 mart 00:08

104. oturduğum daire apartmanın en üst katında. yeni bina güya, süper bir ses yalıtımı var. haftanın çeşitli günlerinde alt katımızda yaşayan brazzers'taki kel adam ve sasha grey'in maceralarını dinliyoruz. "bak bak elalem neler yapıyor" tadında söyleniyor sevgilim de. muhtemelen normal standartlarda ses çıkararak sevişiyorlar fakat işte olduğu gibi duyuyoruz. eve anamı babamı çağıramaz oldum, ne ara "hoa haa hoaa haa şlak hoaa haa sev beni gani gani hoaa şlak *'+!<*^%" diye başlayacakları belli olmuyor çünkü.

geçenlerde okuldan çok sevdiğim bir hocamı davet ettim, utançtan yerin dibine girdim. hocam gittikten, bunların da cimaları da bittikten sonra olabildiğince güleryüzümü takınarak alt kata indim. ustruplu bir şekilde binada yalıtım problemi olduğunu falan anlatıp, bir yandan dert yanarak bir yandan da her haltı duyduğumuzu söyleyeceğim. öyle dan diye "hayvan gibi sevişiyorsunuz burası seks otobüsü değil" deme niyetim yok. insanların da suçu değil neticede, sorun her şeyi duyuyor olmamız. neyse, çaldım kapıyı. diyalog şöyle:

ben: merhabalar :DDDDDDD. kusura bakmayın rahatsız ediyorum. ben üst komşunuz. nasılsınız?

komşu: evet

b: şey için rahatsız ettim sizi, binanın ses yalıtımı çok kötü de. muhtemelen siz de bizim her sesimizi duyuyorsunuzdur.

k: insanlara ahglag bekciliği yapmayın seni ilgilendirmez

b: hanımefendi eve misafir çağıramıyoruz, birazcık daha sessiz olmayı denerseniz alacaklı gibi kapıya dayanmam ben de?

k: terbiyesizlik yapma bak (içeriden sevgilisi mi kocası mı her kimse artık o bağırıyor "karıyı mı göndermiş kapıya" diye)

karşı karşıya kaldığım olağanüstü hırboluktan yılmış şekilde bir şey söylemeden yukarı çıktım. ben çıktıktan sonra roman havası açıp bağıra bağıra oynamaya başladılar. hatta herif avluya bakan camdan kafasını çıkarıp "oynaayın laan köçekleeeeeer üst kattaki köçek sen de oynaaaa" diye bağırıyordu. bu insanlar apartmanda köpek istemiyorlar.

19 mart 13:37 19 mart 13:39


103. "evlilik nasıl gidiyor?" diye sorup "iyi gidiyor, zaten evlenmeden önce 3 yıldır birbirimizi tanıyorduk." cevabının üzerine "önceden tanıştığınızı biliyorum, onu sormadım, komşularınla aran nasıl?" diye soran annemin komşusudur. Evlilik anlayışın komşuluk mu teyzecim? :)

15 mart 10:27

102. üst katımda bir ruh hastası yaşıyor gerçekten. bekar ve vardiyalı çalışan bir erkek kendisi. bütün bina 1+1 ve hepimiz yakın yaşlarda insanlarız. koskoca 5 katlı bina ve 1 yıldır yaşıyorum. bu arkadaş taşınalı 2 ay oldu ama zehir etti herkese hayatı. gecenin 3ünde kendi kapısı zannedip benim kapıma anahtar sokmaya çalışıp, açılmayınca da kapıyı zorlayan bi insan. uyku sersemi ne kadar korktuğumu ve sonrasındaki günlerde çıt sesine bile zıpladığımı söylememe gerek yok sanırım. sürekli ses yapıyor ama alakasız saatlerde. spor mu yapıyor ev mi temizliyor anlamadım. bağıra bağıra konuşuyor, yerde birşeyler yuvarlıyor, son ses müzik açıyor delirmek üzereyiz hepimiz. iki kat altta oturanlar bile şikayetçi o derece manyak bi herif. en son karakolluk olacağız gibime geliyor. toplum içinde nasıl davranılır, nasıl yaşanır bilmeyen insanlardan nefret ediyorum.

13 mart 14:40

101. 1.katta oturuyoruz ve bu ruh hastası insan 4. Kattan aşağı kızartma yağını aşağı atıyor çamaşırlarınızın balkonda olduğunu düşünsenize !! Kaç kere uyardık hatırlamıyorum. Bahaneside lavaboya atmak zararlıymış. Bizde bunun farkındayız çöp denilen birşey var ona döküyoruz. 

12 mart 15:14

100. alt komşum.sürekli evinde hasta olur sürekli.istisnasız yani. ses mi oldu hastam var .kavga mı oldu hastam var.her an hastası var .hayır gerçekten olsa anlarım.yok öyle bir hastası.yılbaşında bile hastam var.allah hasta etsin seni diyorum:)

edit: gerçekten psikopat çıt sesine hastam var diyor .tek yaşıyor.eksiliyenler sizde onlardan mısınız acep?

28 şubat 14:42 28 şubat 16:19


99. eğer böyle bi komşunuz yoksa o komşu sizsiniz demektir.

28 şubat 14:37

98. bu tarz insanlar çok net toplum içinde yaşamanın adabını bilmeyen tipler. gece bağıra çağıra şarkı söyleyenleri mi dersin, alt komşusunu hiç umursamadan cam açıkken bir şeyler silkeleyenleri mi dersin, sevişmeyin demiyorum ama abarta abarta ses çıkaranları mı dersin ne ararsan var. keşke okullarda toplum içinde yaşamanın getirdiği bazı görgü kuralları da öğretilse.

28 şubat 13:05

97. Alt katımda oturandır.

27 şubat 18:38