girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (117)
  • medya (0)

117. Benim. Yani bundan sonra benim. Ama neden benim çünkü kendimi mecbur hissediyorum. 

Geçenlerde sabah koşmaya çıkacaktım, şıngır şıngır anahtarı sokacak yerim yok diye binanın giriş kapısındaki demiri ayarlayıp açık bıraktım. Zaten sürekli o şekilde duruyor ilk defa açık kalmayacak yani. Evin anahtarını da ayakkabımı kapının dışına koyup içine koydum kskabsjs çünkü onu da sokacak yerim yok koşarken. Zaten 1 saate falan dönücem dış kapıyı aynı şekilde bulurum heralde diye koşmaya gittim. sonra eve döndüm ki kapıyı kapatmışlar. Görüştüğümüz 2 komşu var ikisinin de ziline bastım evde yoklar, başka kimseyle görüşmediğimiz için başka zile basmadım ne de olsa yol geçen hanı gibi apartman birazdan biri girer çıkar diye beklemeye başladım ve o yorgunlukla tam 45 dakika kapıda kaldım. 45! Başka zaman aman kimseyle karşılaşmadan şurdan çıkayım desem tek tek 9 dairenin hepsinde 9 kişiyle karşılaşıyorum. Kapıda kalınca bina sus pus oldu bir allahın kulu girip çıkmaz mı ya? Başka zaman olsa kapıda giriş kuyruğu olur ben sokakta kalınca herkes deliğine girdi, allah kahretmesin sizi. Zaten çok yorgun gelmişim, o kapıyı kim kapattıysa ettiğim küfürlerin haddi hesabı yok. Ben de girip çıkarken aynı şekilde kapının açık bırakıldığını çok görüyorum demek ki biri markete falan gitti hemen geri dönecek ya da eşya falan taşıyacaklar uğraşmamak için açık bırakmışlar diye hiç kapatmıyorum. İlk kez işim düştü ve kapıyı kapatmışlar. İlk kez ya ilk kez, kaç senedir ilk kez. Ben de o an 45 dakika kapıda dikilmenin siniriyle orda şerefim ve namusum üstüne:d o kapıyı bir daha asla açık komamaya yemin ettim. Hepinizi sokakta bırakıcam, hepinizi. Az önce elim kolum poşet dolu binaya girdim kapıyı yine aralık bırakmışlar. Üşenmedim poşetlerimi düşürmeden akrobatik hareketlerle zor da olsa yere eğildim o demiri kaldırdım ve kapıyı kapattım. Giremezsiniz! Girmeyeceksiniz! Bu kapıdan öyle kolayca kimseyi sokmam! 

20 nisan 18:25

116. 4 dairelik bir apartmanda yaşıyorum. apartmanda zil yok. ilk taşındığımda zil yaptıralım diyince herkes “yok biz zilsiz iyiyiz” dediler. “ben iyi değilim ama” diyip kendime kablosuz zil aldım. pişman oldum süslüler. apartmana her gelen zile basıyor, hele o yemek siparişleri yok mu beni çılgınlıklara sürükleyen...... genelde kimseye kapıyı açmıyorum ama o ses beni delirtiyor. bir gün zili eze eze parçalıcam ama gelecek kargolarımın hatrına ses çıkarmıyorum.

o kadar sinirleniyorum ki aha yine dışardan yiyor diye bile kuruluyorum. 

18 nisan 02:40

115. Benim için bir üst kattaki adam. Annemle birlikte bahçenin ön kısmında kedilere bakıyoruz, gizlice gidip mamaları alıyor, arkaya otoparka götürüyor, koyduğu yer de öyle bir yer ki mamaların içine salyangozlar giriyor, küfleniyorlar, ıslanıyorlar vs. yenmeyecek hale geliyor. Bu kediler arabaların altında ölür mü kalır mı, umru değil. Hatta kışın daha az üşüsünler diye yaptığımız kedi evlerini bile bir şekilde yok etti. Çünkü kendisi istediği gibi zıkkımlanabilir ama el kadar hayvancıkların yemek yemeye, su içmeye hatta yaşamaya dahi hakkı yok onun gözünde. Karısına her gün ama her gün bağırıyor, en son sekiz yaşındaki çocuğuna bizimle konuşmaması yönünde bir şey söyledi herhalde. İyi dersler diyorum, başını çeviriyor ufacık çocuk.

Eski apartmanda da evde kedi/köpek besleyen dairelere dava açan başka bir insan müsveddesi vardı. Siz ve türevleriniz bir lokma ekmeğe, bir damla suya muhtaç kalırsınız inşallah. her gün bunun için dua ediyorum.

4 nisan 15:33


114. bir aile apartmanında yaşıyorum. yani annemler abim kardeşim ben hepimiz ayrı dairelerdeyiz ve ek olarak bahçemiz var. yan tarafımızda ise 4-5 katlı bir bina var ve bina çok eski. birgün bahçede köpeklerle ilgilenirken bir kadın geldi beni çağırdı ve bizim evi müteahit istiyor, ama sizde evi verin yoksa bizim binayı da yapmayacak bak bizim bina çok kötü vs dedi. gayet kibar biçimde biz düşünmüyoruz zaten mantıklı da değil 4 kata 4 daire, ek olarak köpeklerimiz var bahçeye ihtiyacımız var dedim. kadın ne kadar bencilsiniz aptalsınız söylesiniz böylesiniz diyerek evine gitti. hala bizimle konuşmazlar apartmanca. biz bu şekilde mutluyuz gidin başka müteahitle anlaşın bize neden bulaşıyosunuz anlamıyorum.

4 nisan 13:27

113. benim oturduğum yerde sadece bi tane komşumuz değil bütün kat komşularımız deli. biri ms hastası, alkolik ve şarkıcı. diğerini iki yıldır aynı yerde oturmama rağmen bi kere gördüm. diğeri her daim bütün katı kontrol etme halinde her kapı açılıp kapanmasında kim geliyor kim gidiyor kontrol ediyor. sırf bizi kontrol etmek için arada kısır falan getiriyor. geçen gün yaprak sarması yapmış ama 3 saat pişirmiş. bilmek isterseniz yiyemedik. 3 saat yemek mi pişer be ablam?? diğeri desen sürekli kavga eden bi çift. bizden bi kere ütü isteyip 1 ay getirmemişti. bi ara da elektrikli süpürgeleri bozulmuştu yine biz verdik ama 4.günün sonunda kapısına gidip istememiz gerekmişti. daha da kötüsü biz iki öğrenciyiz bizden gelip para istemişti..

bi yan komşumuz bizim yaşlarımızda çok tatlı bi çocuk onun dışında kat delilerle dolu :d

4 nisan 00:08

112. Burada okur şaşardım neler oluyor diye meğer bende de bir tane varmış kadın ,adam ,kavga, bağırma, koşma ,düşme ,aglama ....ne ararsan var ama ben gurultu yapıyorum öyle mi?

3 nisan 23:59

111. Bizim de boyle bir komşu vardı. Kadın temizlik hastasıydı ama kendi kuralları dahilinde. Çok değişik ritüelleri vardı. Bir aksam bizi aksam yemeğine davet etti, o hazırlıklarını yaparken de beni ve kardeşimi yanina cagirdi. Önce bulaşıkları yıkadı, sonra tezgahı aynı süngerle sildi sonra aynı süngerle lavaboyu sildi, süngeri suda duruladı ve aksama yapacağı tavuğu o süngerle yıkayıp düdüklü tencereye attı. Çocukluk akli biz yememize rağmen çok komik geldiğinden anne babamıza söylemedik, öyle yediler tavuğu.

3 nisan 17:32


110. bundan önce oturduğumuz apartmanda vardı bir tane böyle bir kadın. ben lise sondayken alt daireye ailecek taşınmışlardı. taşındıkları günden itibaren kavga kıyamet sesleri eksik olmadı. kavga ettikleri oda da benim odamın tam altına denk geliyor. bu yüzden bütün olan biten odamın içinde gerçekleşiyormuş gibi. o sene sınava hazırlanıyordum hayır yani soru çözmeye mi odaklanayım yoksa kadının ciyaklamalarını duymamaya mı çalışayım? ay bir de kadın öyle küfürler ediyordu ki abooo.

kapısına dayanıp da "az sessiz kavga edin ya kafa kalmadı." diyecek halim de yoktu. halim olsa cesaretim olamazdı çünkü o kadın beni paralardı kesin.

aman çok şükür taşındık oradan. şimdi benim yerime kimlerin huzurunu kaçırıyordur kim bilir, o daireye taşınanlara yazık.

o apartmandaki tek ruh hastası bu kadın da değildi ha. orada oturanların bir çoğu çok değişik tiplerdi. şükür kurtuldum.

edit: ekleme

3 nisan 15:36 3 nisan 15:37

109. Her sabah, okula giden küçük çocuğunu ağlatan bir kadın var. Neden bağırıyor anlamıyorum ancak o çocuğun “anne tamam özür dilerim” diye ağlaması beni bitiriyor. Çocuk sanırım 7-8 yaşında. bu kadını şikayet edebileceğim yer yok mu? Kadının sesinden, bağırmasından ben geriliyorum, çocukta psikoloji kalmayacak :( 

3 nisan 08:45

108. Sizi de delirtir böyleleri. Alt dairemizdeki ailenin ergen kızı her gün ama her gün aynı korkunç şarkıyı açıp şarkıya eşlik ediyor. Her gece 24-02 ise deli bir kavga başlıyor. Ailecek birbirlerini yiyorlar. Ergen kızımızın bağırtıları sokaktan duyuluyor o derece. Kapıların çarpılması ile üst katta titriyoruz. kalp çarpıntısıyla uyumaya çalışıyorum her gece. Kapılarına gitsek bu deliler bizi vurur öyle bir kavga.

3 nisan 02:48