girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • medya (0)

103. "evlilik nasıl gidiyor?" diye sorup "iyi gidiyor, zaten evlenmeden önce 3 yıldır birbirimizi tanıyorduk." cevabının üzerine "önceden tanıştığınızı biliyorum, onu sormadım, komşularınla aran nasıl?" diye soran annemin komşusudur. Evlilik anlayışın komşuluk mu teyzecim? :)

15 mart 10:27

102. üst katımda bir ruh hastası yaşıyor gerçekten. bekar ve vardiyalı çalışan bir erkek kendisi. bütün bina 1+1 ve hepimiz yakın yaşlarda insanlarız. koskoca 5 katlı bina ve 1 yıldır yaşıyorum. bu arkadaş taşınalı 2 ay oldu ama zehir etti herkese hayatı. gecenin 3ünde kendi kapısı zannedip benim kapıma anahtar sokmaya çalışıp, açılmayınca da kapıyı zorlayan bi insan. uyku sersemi ne kadar korktuğumu ve sonrasındaki günlerde çıt sesine bile zıpladığımı söylememe gerek yok sanırım. sürekli ses yapıyor ama alakasız saatlerde. spor mu yapıyor ev mi temizliyor anlamadım. bağıra bağıra konuşuyor, yerde birşeyler yuvarlıyor, son ses müzik açıyor delirmek üzereyiz hepimiz. iki kat altta oturanlar bile şikayetçi o derece manyak bi herif. en son karakolluk olacağız gibime geliyor. toplum içinde nasıl davranılır, nasıl yaşanır bilmeyen insanlardan nefret ediyorum.

13 mart 14:40

101. 1.katta oturuyoruz ve bu ruh hastası insan 4. Kattan aşağı kızartma yağını aşağı atıyor çamaşırlarınızın balkonda olduğunu düşünsenize !! Kaç kere uyardık hatırlamıyorum. Bahaneside lavaboya atmak zararlıymış. Bizde bunun farkındayız çöp denilen birşey var ona döküyoruz. 

12 mart 15:14


100. alt komşum.sürekli evinde hasta olur sürekli.istisnasız yani. ses mi oldu hastam var .kavga mı oldu hastam var.her an hastası var .hayır gerçekten olsa anlarım.yok öyle bir hastası.yılbaşında bile hastam var.allah hasta etsin seni diyorum:)

edit: gerçekten psikopat çıt sesine hastam var diyor .tek yaşıyor.eksiliyenler sizde onlardan mısınız acep?

28 şubat 14:42 28 şubat 16:19

99. eğer böyle bi komşunuz yoksa o komşu sizsiniz demektir.

28 şubat 14:37

98. bu tarz insanlar çok net toplum içinde yaşamanın adabını bilmeyen tipler. gece bağıra çağıra şarkı söyleyenleri mi dersin, alt komşusunu hiç umursamadan cam açıkken bir şeyler silkeleyenleri mi dersin, sevişmeyin demiyorum ama abarta abarta ses çıkaranları mı dersin ne ararsan var. keşke okullarda toplum içinde yaşamanın getirdiği bazı görgü kuralları da öğretilse.

28 şubat 13:05

97. Alt katımda oturandır.

27 şubat 18:38


96. BU girdiyi efsane yobazlıklara da yazabilirdim ama bu başlık daha uygun sanki.

üst katta ev arkadaşımla ayı dediğimiz bir komşumuz var. bizim ev sahibi almanya'da yaşayan bir kadın, ama burda bir akrabası var evle o ilgileniyor . bir gün 2 erkek arkadaşımız ve biz evde batak oynuyorduk saat 11 buçuk , normal sesle sohbet ediyorduk . kapıyı çaldı ve bağırmaya başladı bu ne gürültü uyuyamıyoruz diye, beyefendi düzgün konuşun dediğimiz halde tehditler savurdu bağırdı çağırdı polis çağırcaz diyince de geri vites attı gitti . kendi gürültülerini duymanız lazım evde küçük çocuk da yok , sandalyeyi kaldırıp taşımaktan aciz, her gün balkonumuza halı silkeleyen, gece 2 de elektrik süpürgesi çalıştıran , yediği yemeklerin ambalajlarını bile balkondan dışarı atan görgüsüz ayılar. evden çıkmak da istemiyoruz çünkü evden çok memnunuz , paramız da yok ama yok katlanılmıyor bunlara uyarsak laftan anlayan tipler de değiller .

Bu olayın üstünden bir iki hafta geçti ve ev sahibimiz bizi aradı. evde her gün gece 3 e kadar müzik dinleyip dans ediyormuşuz, her gün eve erkekler girip çıkıyormuş burası aile apartmanıymış , duvarlara vurup olay çıkartıyormuşuz ne iftiralar atmış. ev sahibi de ben size inanıyorum kızlar siz tıp öğrencisisiniz evde o saatlere kadar oturmanız bile mümkün değil ayrıca ev sizin eviniz isteyen girer çıkar ilgilendirmez ama başkalarını rahatsız etmeyin demiş .

adam bir daha aramış ev sahibini ve , ben bunlardan bıktım , eve sürekli erkekler geliyor aşağı katta neler dönüyor belli değil ben istemiyorum diyince ev sahibimiz bunu bir güzel haşlamış sağ olsun. şimdi hiçbir şey yapamıyor ama bıktım bu medeniyetsiz ayılardan keşke gerçek ayı yaşasaydı bunların yerine ya görgüsüzler.

27 şubat 16:25

95. 4 tane küçük çocuğu vardı, üst kattalardı ve dana gibi ordan oraya koştururlardı gece yarısı. Sadece gittik söyledik rahatsız oluyoruz çocuklarınızı uyarır mısınız diye. Kadın bana ne onlar çocuk oynayıp zıplayacaklar dedi. Ve bundan sonra evi süpürürken bile süpürgenin sapıyla yere vura vura gürültü yapıyordu. Sandalyeleri özellikle sürterek çekiyorlardı, kadın bile normal yürümeyi unutmuş sırf gürültü olsun diye rap rap yürüyordı. Bunlardan rahatsız olup bi daha da muhatap olmak istemediğimizde klasik komşuluk yöntemine başvurduk: uzun bi sopa alıp tavanı tıktıklamak. Ve ne oldu biliyo musunuz? Niye bizi rahatsız ediyosunuz orospulaaaarrrr diye kadın bize gördüğü ilk yerde yaka paça daldı. Neyse ki orada zayiatsız kurtulduk ama pes etmedik. Gürültüler iki katına çıkmıştı. Biz yine tavanı tıklatmaya devam. Bu sefer kapıya indi. Elimizde tavayla açtık buyur apla diye. Başta sakin başladı ama devam ettikçe yine bağırıp çağırmaya başladı. Kapıya dayanmasının gerekçesi bizi rahatsız ettiği için tavanı tıktıkladığımızda rahatsız olması asfafsda. Konuşması -daha doğrusu bağırması bitince hadi lan ordan deyip demir kapıyı suratına bam diye kapattık. Tatmin ediciydi. Sonra taşındık ama başka sebepten. Ne insanlar var halimize şükür :d

Not: işbu olaylar öğrenci evinde yaşanmıştır.

27 şubat 14:38 27 şubat 14:43

94. Üst katta şuan matkapla bir yerleri deliyor on dakikadır.

27 şubat 13:32