sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (132)
  • medya (0)

  132. Alt komşumuz olur kendisi. Elim ayağım titriyor resmen. Kadına şiddet haberlerini hep internette veya haberlerde görürdüm,ilk defa şahit oldum. Sarhoş olmuş karısı ve kızını dövüyor pis herif.Sebebi de kızını kocası aldatıyormuş nasıl olurmuş.  Hayatımda ilk defa canhıraş bağırmak nasılmış onu anladım bu gece. Yazık kadına öyle çok bağırıyordu ki benim içim acıdı. Hemen polisi aradık ama adam yağ gibi üste çıkmaya çalışıyor yarım saattir. Binanın içinde bas bas bağırıyor. Allahtan kadını alıp gitti polisler,umarım o adam gereken cezayı alır ve o teyzeyle kızı bir nebze olsun rahatlar. 

  30 nisan 00:55

  131. üst komşumuz gecenin bir saatinde süpürge tutup koltukları çeken bir komşu hatta bir kere matkap sesi bile geliyordu. taşındıklarından bu yana sürekli evle uğraşıyorlar ve bunu inatla gecenin bir yarısı yapıyorlar. bir diğeri ise alt katımızda ama o çok ayrı bir boyut, sabahın 7’sinde kalkıp pencereden dışarıya oda parfümü sıktığına şahit oldum. bunun dışında çok daha spesifik hareketleri olan bir kadın, bir ara balkondan arabasına su tutuyordu daha sonra bir kere gece hapşurup kendi kendine bela okuduğunu da duyduk. en son bir akşam yine oturuyoruz tak tak ses geliyordu, ablamla kapısına gitmek zorunda kaldık çünkü saat çok geç olmuştu ve gürültüden uyuyamıyorduk. neden bu kadar gürültü yaptığını sorduğumuzda gayet rahat bir şekilde çekirdek kırıyordum kardeşim diye bir yanıt aldık. (gizlinot:dalga geçer gibi :d) şimdilerde pek bir vukuatı yok ama başlığı görünce aklıma direkt o geldi nedense. hadi temizlik ve tadilat yapan bir nevi diyelim, alt komşumuz gerçekten çok çok garip birisi galiba gerçekten ruh sağlığında sıkıntı var. 

  14 mart 01:33

  130. karşı binadaki komşulardır (taşındık o ayrı )

  karşı binamızda zil yok. daha doğrusu var ama isim falan hiç bir şey yazmıyor. bide koca apartmanda her daireye 2 3 çocuk düşüyor bunlar nisan ayında havaların ısınmasıyla dışarı atıyorlar kendilerini ve sabahtan akşama kadar anneeeeeaaa diye bağırıyorlar. (hep bir ağızdan bağıran tek bağıran) . anne su anne para anne dondurma alacam dşye sabahtan akşama kadar bağırıyorlar ve anneleri asla ilk bağırışta duymuyor. asla. annem her gün söyleniyor sıfır. ben en son çıldırdım yahu zil mil bişey yaptırın basıp girsinler yeter artık mecbur muyuz şunları duymaya diye gelen cevap şu "eve hırsız girer o yüzden zile isim yazdırmıyoruz (!)" wtf? sonra 1 yıl sonra taşındık haber geldi bugün apartmana hırsız girmişsklakslkaj

  14 mart 01:16

  129. Alt komşumdur. camı bırakın balkona bile sadece benim yanımda çıkan kedime bizim cama işiyor diye iftira atmış, gitmiş bir de herkese anlatmış bunu bizim arkamızdan. Güya kedim cama çıkıp aşağıya işiyormuş, çişi de onun camlarına geliyormuş. İlginç gerçekten.

  10 mart 17:26

  128. Üst komşum. Gerçekten bazen 'toplu ortamda yaşamayı bilmiyorsanız mağaraya gidin!' diye bağırmak geliyor içimden ki daha önce yaptım. Bu konuda çok dertliyim süslüler, dökülüyorum. Apartmana yeni taşındığımız sıra çok tanımazdım haliyle kimseyi. Asansör beklerken bir gün üst komşu kadın bana selam verdi, Türkçesi de bir bozuk anlatamam. Kadın muhabbet etmeye çalışıyor tabi ben kazulet gibi duruyorum kadını anlamadığım için. Ben de sırf konuşmuş olmak için 'siz de 4. Katta oturuyorsunuz sanırım.' dedim. O bozuk Türkçeli kadın bir anda adeta sosyetik bir Türkçe ile bana '4. Kat değil canım dubleks' dedi? Dedim ev dört katlı değil, dördüncü kat demek istedim diyince de bu defa rezalet Türkçesiyle cevap verdi, yine aynı şeyi anladım. Evi dördüncü katta değil süslüler dubleks. Bilin yani. :D  

  O konuşmada anlamıştım biraz sıkıntılı insanlar diye ama bu kadarını beklemezdim şöyle ki, apartmanda bir şey sirkelemek yasak. Bunlar elektirik süpürgesinin torbasını -evet torbayı- aşağı döktüler. Yetmedi, şişelerce ojeyi de öyle. Çekirdek yiyip kabuklarını da. 

  Evde adeta sürüyle yaşıyorlar, gece bunlara gelen akrabaları okuma yazma bilmedikleri için bizim zili çalarlar hep. Zilimiz en üstte çünkü. Yetmez, gecenin ikisinde her gün ama her gün süpürge çalışıyor. Çünkü gündüz ev halkı uyurmuş. Biz de gece tabi alem yapıyoruz uyumak ne haddimize? Evlerini su bastı, biz söyleyene kadar umurlarında olmadı. Tuvaletleri patladı umursamadılar, babam tamirci getirdi onlar için. Sürekli müzik sesi, bağırışlar... Bir gün dayanamadım çıktım yukarı patladım. Eve bir girdim yerdeki fayans ve parkeleri sökmüşler. Sebebi de çocuklar onlarla oynuyormuş? Onları söküp Lego gibi diziyorlar bildiğiniz. Ne kadar da elit oyuncaklar gerçekten.

  Kapının önünde ciddi pahalı araçlar ama evlerini yaptırmaktan aciz, komşularına saygıdan bihaber, toplu yaşamdan habersiz mağaralarından çıkmış gelmiş insanlara sırf paraları var diye ev satarsanız böyle olur. 

  Katil olacağım bir gün, kaç defa şikayetçi olacağım dedim ki oldum da akıllanmadılar. Evi satmaya kalktık. Sırf bunlar yüzünden. 

  Ha bir de gece araba park ettim garaja. Kadın beni görmüş sanırım. Ertesi gün yüzsüz gibi kapının önünde bana 'gece gece garajdan apartmana giriyorsun, neden kimseye görünmeden apartmana giriyorsun bir haltlar mı karıştırıyorsun?' Dedi. O an kendimi kaybettim. Öfke kontrolümü ilk ve sağlam kaybettiğim andır kendisi. 

  Uzun bir girdi oldu kusura bakmayın süslüler çok dolmuşum, demem o ki ruh hastası komşu pişmanlıktır.

  10 mart 01:02

  127. Bizim binada da ruh hastası bir mahlukat var. İki kızı olan, babam yaşında bir mahlukat. ismini oturduğu daire numarası olan 6 numara koydum, yüzüne de öyle hitap ediyorum. Her akşam inadına yapar gibi gelir arabasını benimkinin önüne atar. Sabah erken çıktığım için de genelde ben uyandırmış olurum, çek diye çağırdığımda keyfini beklerim. o mahlukat kalkar, üstünü değiştirir, elini yüzünü yıkar, saçını yapar, tamamen hazırlanır da öyle çıkar evden. Ben rahat yirmi dakika beklerim. Laf ettiğim zaman da bak seni döverim diye üstüme yürür. Gelir iki kişilik yere yanlamasına araba koyar, yer bulamayıp çağırınca yine üstüme yürür. Keşke bir kere gerçekten eyleme geçse de polise gidebilsem. Ya anlatamam o kadar saygısız ki. öyle böyle nefret etmiyorum, yüksek ihtimalle ölse falan gram üzülmem.

  10 mart 00:50

  126. Üst katımızda oturan insanımsı yaratık.

  Kendisi günün 24 saati temizlik yapmasıyla meşhurdur. Hatta üç gündür kafamızın dibinde pat pat halı dövüyor. (gizlinot: Ki annem camları daha yeni silmişti) yaptığı toz dumanı kenara bırakıyorum ama o ses afedersiniz kafamın içine etti. arada canı ister yerde çat çat fındık kırar, saatlerce. Sabahın 6’sında uyanır, ayağına topuklu bir ev (?) terliği giyer, tüm evi dolaşır, çarşaf yorgan silkeler, asla ama asla başkalarına rahatsızlık vermekten çekinmez. Şikayet edince de suçu kocasına atar. 

  10 mart 00:40

  125. 8 daireli binamızdaki 3 komşumuzdur kendileri. çeşit çeşit manyaklıkları bünyelerinde barındırırlar. biri kocasını döver, biri akrabalarına ev bastırır, biri evine su bastığını alt kata akmaya başlayınca uyarma sonucu farkeder. millet deliye biz akıllıya hesabındayız, poff

  9 mart 23:04

  124. İyi ki o komşuluk ilişkileri zayıfladı diyorum bazen ya. İnsanın gerçekten özeli kalmıyordu, çat kapı çıkıp geliyordu millet.

  Bu ruh hastası komşudan bizde de var. Alt komşumuz gecenin 10unda çıkıp, bizden gelmeyen müzik sesi için bizi suçladı. Halbuki kendileri her gün son ses müzik açarlar, bas bas çocuklarına bağırırlar, küfürlü kavgalar ederler. Napacağım hakkında en ufak fikrim yok bu kendini bilmezlere. Çok sinirliyim sözlük.

  9 mart 19:37

  123. komşuluk iyi güzel hoş da bundan 10 yıl önceki komşuluk kavramı ile bugünkü aynı değil. Yıl 2019 oldu azalarak bitsin lütfen. Üst komşumun çocuğu ilgisizlikten atlıyor zıplıyor kahrını ben çekiyorum. çocuğa zaman ayırmayı öğrenseniz keşke.

  9 mart 15:18 9 mart 15:21