sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (122)
 • medya (0)

122. 2 üst katımdakidir. dikkat çekiyorum 2 kat üstü.aşırılı gürültülü bir yaşam tarzları var. evde o kadar rahatsızım ki. tv sesini bile duyamıyoruz.çocukarı var evde at koşturuyorlar resmen. tabiki çocuk bu konuda anlayışlım ancak gece 12:30 da o çocuk ne yapıyor. okula gitmiyor mu ?ya da çocuğa mı suç atılıyor anlayamadım. çok dertliyim.

21 aralık 2018 15:20

121. (link: https://m.youtube.com/watch?v=mzcz8TIwgdk ) Videodakinden bir adet de bizim apartmanda mevcut

21 aralık 2018 14:57

120. Bir çapraz komşu meselesi de bende var. Sokağın her genç kızına karışan bir teyze oturuyor çaprazımızda. Yanımızdaki evde benden 2 yaş büyük ve 10 yaş kadar daha büyük iki kız kardeş var, onlar da aileleriyle yaşıyor(gizlinot: -du, biri evlendi sonra). Malum teyzemizin benden 10 yaş kadar büyük ablayı erkek arkadaşı eve motorla bırakıyor diye annesine demediği kalmamıştı, çok kınamıştı onları. Evlenene kadar da susmamıştı. O zamandan beridir bana ve benden 2 yaş büyük kıza sardı bu teyze. Giyimimize karışıp makyajımızı eleştiriyor. Komşu kızının giydiği şortları askılı bluzları annesine, benim kırmızı rujlarımı ve dekoltemi anneanneme şikayet ediyor. Elimde kitaplarla karşılaştığımız hâlde sen nereye gidiyorsun, okulun niye bu saatte başlıyor diye hesaba çekiyor beni.

Kötü bir şey demek istemiyorum elbette kendisine, öyle kabul ettik biz sokağın birkaç genç kızı olarak. Tek eleştirdiğim noktası kendi oğullarının sevgilileriyle aynı evde yaşamasından dem vurulunca onlar erkektir yaparlar ama kızlarınız yapamaz, ayıp demesi anneanneme ve yan komşumuza.

Bir süredir bize çok sarmıyor tabii, oğullarından birinin sevgilisi hamile olduğu için apar topar düğün yaptılar ve minik bir eleştirisinde bunu dile getirme ihtimalimizden çekiniyor herhalde.

2 ekim 2018 20:56 2 ekim 2018 20:57

119. Çapraz komşumun artık ruh hastası olduğunu düşünüyorum.

Evde baktığı çok güzel bir köpek var ama köpek gece yarısına kadar evde yalnız. Şu saat oldu eve gelen yok mesela. Köpeğin havlamaktan canı çıkıyor her gün. Kim bilir tuvaleti mi geldi maması suyu mu bitti. Eve gelişi 11 falan sanırım çünkü köpek her gün anca o saatte susuyor. O kadar üzülüyorum ki bir yere şikayet etmeyi düşündüm sonra dedim ya sokağa salarsa. Kapısına da asansöre de not bıraktım yok anlamıyor. Köpek havladıkça kapıyı kırıp dışarı çıkarasim geliyor valla.

2 ekim 2018 20:36

118. Evleneli ve evimize taşınalı neredeyse 4 sene oldu. Oturduğumuz bina 5 katlı ve ben 3. katta oturuyorum. Benim üzerimde 2 kat daha var ve burada oturan kadınlar gayet okumuş, güzel meslekleri olan ve birer çocuk sahibi olan insanlar. Anlıyorum çocuklarıyla güzel vakitler geçirmek için birşeyler öğrenmeleri adına evlerinde güzel etkinlikler yapıyorlar. Ancak neden üzerinde etkinlik yaptığın çarşafı ön balkondan silkeliyorsunuz ? Ön balkon mutfak tarafında yani silkeledikleri herşey bir rüzgarda benim mutfağıma giriyor.(gizlinot: simler, oyun hamurları ve daha anlamlandıramadığım bir sürü pislik) Halı yıkıyor (gizlinot: makinede yıkanan ince halılardan) olduğu gibi ön balkodan salıveriyor. Halıdaki bütün su damlacıkları benim balkon camımı ve çamaşır olduğu zaman üzerlerine geliyor. Dün akşam artık gerçekten sinirendim elime telefonu aldım arıyordum ki eşim bu sefer birşey deme bu sinirle. Daha sonra normal bir zamanda söylersin diye biraz sakinleştirdi beni. Normalde de çok uysal ve sabırlı bir insanımdır. Ama artık yeter..

12 temmuz 2018 17:59

117. ayy benimki bayagı bir sıkıntılı üst komşu denen ruh hastası eşimin ailesinin akrabası, ve biz konuşmuyoruz. illetlik hallerini bütün aileden çok bütün mahalle biliyor. hanımefendi dışarıdan gayet güzel alımlı birisi olmasına rağmen terbiyesizin önde gideni. ne zaman balkonu yıkayıp evi temizlesem, ertesi gün içeride onun saçı..Nasıl mı? balkonun kapısını bir açıyorum ev havalansın diye, bir bakıyorum ki teeee antre de yumak halinde hanımefendinin saçları.. inadına yapar gibi.. balkonda ki bütün pislikler benim evimin içine doluyor. en sonunda dayanamayıp o yumak saçlarını aldım kapısının önüne koydum!

koskacaman caddede oturuyorsun, benim balkonuma gelmese aşağıdan geçen insanların kafasına düşçek. hiç olmadı çevreyi kirletiyorsun. Edep adap bilmeyen insan hakikaten bina da oturmasın. Çünkü hak etmiyor!

bir de alt komşu var ki illetlik yani. kapının önünde ayakkabılar... mümkün değil geçemezsin ayağınla ittire ittire ilerleyeceksin merdivene.. bir de o ayakkabıların leş kokusu....

12 temmuz 2018 17:24

116. bizim eski evdeki üst kat komşumuz anneme sinir krizi geçirtirdi. pis halılarını her gün silkeler, bizim yeni temizlenmiş evimize ve yıkanmış balkonumuza olduğu gibi pislik gelirdi. annem bin kere konuştu olmadı. balkonu temizliyor ertesi gün komşu halısını sarkıtıyor. annem cinnet geçiriyor.

biz de çocuğuz o zaman, abimle üzüldük, ne yapalım dedik. abim gitti şaka dükkanından bir osuruk yağı aldı. bu halısını sarkıttığı bir akşam biz yağı güzelce sürdük. leş gibi kokmuştur...

daha o oldu, halısını falan sarkıtmadı.

12 temmuz 2018 15:29

115. Tam komşu sayılmaz ama apartta yan evde kalan kişiler merdivende mangal yapıyor 3 gündür evet merdivende fjjsjc

12 temmuz 2018 12:05

114. abartısız, yılın 365 günü sabaha yakın üst kattaki komşu zıplıyor ya da yürüyor, pat pat ses geliyor. gece rüyamdan uyanıp korkuyorum. kendi ses yapmıyormuş gibi kuş sesinden dolayı sürekli yöneticiye şikayet ediyor. her gün sabah 7'de evi süpürmeye başlıyor.

diğer ruh hastası, kimliği bilinmeyen komşu, posta kutumu karıştırıyor, aliexpress paketlerim kayboluyor. hep posta kutusunun kapağı açılmış şekilde buluyorum. kutu üzerindeki isim etiketini yırtıyor. apartmanda çocuk da yaşamıyor ki, koca koca insanlara yakıştıramadım.

gerçekten ev alma komşu al sözünün doğruluğunu test etmiş oldum.

12 temmuz 2018 04:00 ed.12 temmuz 2018 10:58

113. Bizim üst kattakilerin çocukları.... geçen hafta bizim balkona 4 5 parça sabun atmışlardı. (gizlinot: Balkonu da yıkamıştım halbuki nasıl bir mesaj vermek istedi acaba ? )Dün de sabahın 7sinde bir tanesi bilgisayarın şarj kablosunu odamın penceresinin ordan sarkıtıp eheöhe yılaaan tsssss kssss filan diyordu. Bazen de bahçedeki kedilere tuz, cips, jelibon, kraker fırlattığını sanıyor ama hepsi odamın penceresininden içeri giriyor (gizlinot: Iyi niyet var ama :D)

7 temmuz 2018 20:31