yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • medya (11)

  151. 15-20 tane ruja sahibim. bu kadar çok olmasının nedeni, kendi açımdan konuşacak olursam eğer, farklı markaların rujlarını denemek aslında. genelde daha önce kullanmadığım bir markanın tek bir rujunu alıyorum. eğer yapısı hoşum gidiyorsa, aynı markanın başka bende olmayan renklerini de alıyorum.

  bu şekilde beğendiğim birkaç markayı sabitledim kendi kafamda. şu anda ruj alımını tamamen durdurdum; hoşuma gitmeyenler de dahil kullanıp bitirmem gerekenler var. 5 tane daha bitirirsem aklımda denemek istediğim birkaç marka daha var, onların rujlarını da alacağım.

  ama bu kadar direnişe rağmen yine de bir mac mağazasının önünden geçerken müthiş bir çekim hissediyor muyum? tabii ki hissediyorum. rujlar vazgeçilmezim.

  22 temmuz 17:18

  150. Bağımlılıktan ziyade bir ihtiyaç gibi benim için. Tenim soluk ve dudaklarım da renksiz olduğu için ruj ya da renkli dudak balmları çok daha sağlıklı görünmemi sağlıyor. Evden çıkmadan önce hiçbir şey sürmesem bile ruj sürüyorum. Allık kullanmadıysam mutlaka yanaklarıma da biraz ruj dokundururum. Genelde mat-satin yapılı, kahve alt tonlu ya da nötr kırmızı rujlar kullanıyorum. Bu aralar en sık kullandığım ruj wnw spiked with rum. Bazen ruj paletimdeki renkleri karıştırıp fırça ile sürüyorum, bazen dudak kalemlerimi ruj gibi kullanıyorum. Bazen makyajıma göre farklı rujları karıştırıp, yeni renkler elde ediyorum. Nadiren lipgloss da kullanıyorum. 1-2 sene önce koyu bordo rujlar, likit mat rujlar vs. Denedim ama onları pek kullanamadım. artık Gün içinde kolayca tazeleyebileceğim, ağırlık hissettirmeyen rujları tercih ediyorum sadece.

  22 temmuz 16:32

  149. Benim burda yazılan kadar rujum yok 15,16 tane falan vardır, likit ruj sevmediğimden aldığım 2,3 tanesini de verdim başkalarına ruj bağımlılığından ziyade hepimizde bu var biliyorum bir rengin bir çok farklı tonunu almak, kendime bakıyorum gülkurusu, kahvelik barındıran 5,6 tane rujum var sadece rujun bir çok vardır bazısı pembe, bazıları bordo gibi bir çok farklı rengi barındırır anlarımda biz niye bir rengin farklı tonlarından alıyoruz ki. Swh

  22 temmuz 15:59 22 temmuz 16:00

  148. bağımlı olmasam da maybelline 745 favori rengim :)

  22 temmuz 15:39

  147. var olduğuna inandığım bağımlılık. yani 2 seferden daha fazla kullanmayacağımı biliyorum, renginden de emin değilim ama gidip 100 tlyi veriyorum parmak kadar şeye. çok beğendiğim bir kıyafet olsa ne bileyim başka bi şey olsa düşünürüm "acaba almasam mı?" diye ama ruj alırken aklım nerede bilmiyorum. 10 farklı çeşitten 100 tane ruj var kaç tanesini kullanıyorsun deseniz 3.

  22 temmuz 13:23

  146. bende de olan bağımlılık, sırf para israfı. bir de ben farklı bir malım bütün rujlarımın renkleri birbirine çok yakın aa bu da ne kadar farklıymış denecek tek bir rujum bile yok. bu da yetmezmiş gibi birebir aynı rujdan birden çok var, birini montumun cebinde buluyorum birini yazlık çantamda, birini kardeşimin elbisesinde, o kadar çok almışım ki ne rujum var onu bile unutmuşum. alışveriş bağımlılığı ve ruj bağımlılığı birleşince böyle kıtlıktan çıkmış bir tipe dönüşüyorum.

  21 temmuz 23:22

  145. İllet bir bağımlılıktır. Alkol veya sigaradan beterdir benim için. Girdiğim her kozmetik mağazasından 2-3 tane almadan çıkmıyorum.

  21 temmuz 21:16

  144. Artıp azalan bir bağımlılıktır benim için. Dönem dönem belli renklerin birbirine yakın tonlarını farklı markalardan alıp sayısını bile bilmediğim kadar rujum olmuştur. Bir de hic birini tamamen bitirebilmiş degilim. Tabi bir de ruj surmeden dışarı çıkamam ve her daim çantamda taşıdığım yegane makyaj ürünümdür. Hergün dışarı çıkarken hiç makyaj yapmasam bile mutlaka ruj sürmeliyim. Neyse son donemlerde almayı bayağı bir azalttim 3-4 ayda 1 ya da 2 ruj aliyorum. O da genelde mevsim değişimlerine denk geliyor ya da yeni bir ürün çıkınca alip denemek icin alıyorum.

  21 temmuz 20:59

  143. Bende de bir ruj bağımlılığı var fakat satın alma değil de ruj sürme bağımlılığı.Dışarı çıkarken ruj sürmezsem huzursuz hissediyorum ve onu sürmeden dışarı çıkamıyorum.Elimdeki tüm makyaj malzemelerini alsınlar bana sadece rujlarımı bıraksınlar ona bile razıyım.Sürekli ruj ve dudak kalemi bitiriyorum.Bu böyle nereye kadar devam eder bilemeyeceğim :/

  21 temmuz 17:51 21 temmuz 17:52

  142. kurtulduğum bağımlılıktır. yine de tam kurtulmuş sayılmam ama olsun. neredeyse 30a yakın rujum vardı ve çoğu neredeyse aynı tondu. bir insan aynı tondan niye alır ki? şimdi elimde 10 tane var ama sürekli kullanıyorum ve bitmediği sürece yenisini almıyorum. her tondan bir tane var. eskisi gibi gül kurusunun 3 tonu yok. mutluyum

  21 temmuz 17:23 21 temmuz 17:24

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar