yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (389)
  • medya (0)

  389. daha önce yazıldı mı bilmiyorum.

  her ürünün sayfasında, o ürüne ait bir soru cevap bölümü olmalı. mesela maybelline fit me fondötenin x renginin sıcak- soğuk alttonlu olduğunu merak ediyoruz, o sayfada bunu soralım, ürünün başlığına girdi girmiş kişilere bildirim gitsin. aliexpress'teki ürünlerin sayfalarında da böyle bir uygulama var, onun gibi yani. 

  bu tarz spesifik ürünlerle ilgili sorulara sözlüğün kendi soru-cevap kısmında yanıt bulmak çok zor, zaten kaybolup gidiyor arada hemen. bence çok yararlı olur.

  16 mayıs 20:29

  388. gece modu gelsin artıııık. hassas gözlere sahip gece kuşlarının buna ihtiyacı var.

  28 mart 02:41

  387. Kesinlikle her konuda başlık açılması engellenmeli. “Kalkan götü indirme yöntemleri” nedir ya?

  25 mart 10:16


  386. "Türkiye'nin doğum haritası" vb. temalı soruları soru - cevap akışında görmemek adına istediğimiz soruları gizleyebilsek güzel olurdu.

  24 mart 20:25

  385. Medyada şikayet kısmına içerik listesi değil ya da benzer bir seçenek eklenmeli

  13 aralık 2019 20:44

  384. anonim soru soran bir kişi cevaplarda kimliğini belli etmeye karar verirse eğer nickinin yanında (soru soran) yazmalı. öteki türlü anonim olup cevap da yazabilir, hatta bunun bir örneğini gördüm ama isim vermeyeceğim.

  11 ekim 2019 10:27 14 ekim 2019 16:48

  383. 1) Başlığı değiştirebilme özelliği gelmeli. Böylece yanlış girilen başlıklar düzeltilebilir. Bu özellik gelince ve başlık değiştirilirse o başlığa yazan herkese bildirim gitmeli.

  2) Bir yazı (eğer yazım hatasından dolayı şikayet edildiyse) şikayet edilirken (şikayet eden tarafından) ya da kabinden gönderilirken (kontrol eden tarafından) hangi yazım yanlışı olduğu belirtilebilmeli. Bu özellik olmadığı için yazı elli defa gidip dönüyor.

  3) Anlatım bozukluğu/ eksik anlatım/ anlam kayması gibi sorunlar yüzünden şikayet edilebilmeli. Bunu düzelten ya da şikayet eden kişi yazana da iletebilmeli neyin yanlış olduğunu ya da yanlış anlaşılabileceğini.

  4) Ürün anketlerinde ürünü bir daha almıyorsak bu fiyatından mı performansından mı belirtebilmeliyiz. (ya da fiyatını mı hak etmiyor, belirtebilmeliyiz.) (kısacası paramız olsa o ürünü alır mıydık, bunun için ayrı bir seçenek olmalı.)

  5) Girdi, başlığın tanımını yapsa ama yine de bilgi vermese de girdi olarak sayılabilmeli, sonuçta bir sözlük burası. Buna ilişkin olarak şikayet kısmında "bilgi içermiyor." kısmı "bilgi içermiyor/ tanım yapılmamış." olarak değiştirilmeli.

  6) Şikayet eden kişi sorulan sorunun daha önce sorulduğunu iddia ediyorsa benzer soruyu da linklemeli. (kimisi yapıyor ama yapmayan çok var ve o benzer soruyu bulamıyorum bazen.)

  7) Bir ürün/ durumla ilgili daha önceden sorulmuş bir soruyu tekrar sormak isteyen bir yazar, önceki soruları da kendi sorusuna linkleyerek sorabilmeli. (çünkü mesela 2 sene önce birisi "mikrodalga fırın alacağım, hangisini önerirsiniz?" diye sormuş. 2 sene içinde değişen ürün gamı ve dolar kuruyla bugün alacağı yanıtlar bambaşka olacaktır. bu yüzden yeni sorulan sorunun silinmesi sadece sorunun yeniden sorulmasına sebep olur.

  8) Sorudan fotoğraf soru sahibi tarafından silindiyse soru otomatik olarak silinmeli.

  aslında soru cevap kısmına dair çok sıkıntı var ama şimdilik süslüden aldığım yanıt önerilerimi buraya yazmam oldu.

  4 ekim 2019 15:11


  382. soru cevapta sadece anonimlere numara vermekle olmuyor. eskiden ne güzel soruyu soran kim biliyorduk altta yazıyordu. şimdi çıkıp da kişi soruyu ben sordum demese, kim soruyu soran, kim cevap veren belli değil. daha da karışıklık olsun diyorsanız o numaraları da kaldırın, hepten yansın devrelerimiz. labirentte yolunu kaybetmiş fare gibi kim kime ne dedi diye bakıp duruyorum bazen cevaplara. iyice kafa buluyorsun herhalde bizimle sözlük.

  10 nisan 2019 22:40

  381. Yazar profillerindeki girdilere sıralama ölçütü gelsin ; en çok beğenilen, en çok pinlenen gibi.. Bir de debe' yi çok özledim belki burda he?

  10 nisan 2019 21:49

  380. soru cevaba hashtag temelli bir engelleme yöntemi getirilsin. #hamilelik, #bekaret, #geriçekilme, #koku bunların geçtiği soruları engellemek istiyorum. ağız tadıyla bi procastination yapamaz olduk:(

  12 nisan 2018 22:41