girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • medya (0)

41. evet hayat pahalılığı etken, bu atlanamayacak acı bir gerçek fakat bence bir diğer sebebi de youtube makyaj videolarının zamanında ciddi anlamda çok izlenmesi ve bir çok kişinin bu olaya el atmasıyla kaliteyi düşürmesi oldu. yani makyaj videolarına doyduk. video çeken kişi sayısıyla reklam yapma oranı da yükseldi. eskiden biri yeni bir ürünü ballandıra ballandıra anlatınca almam şartmış gibi davranırdım. benzerleri elimde olsa bile düşünmezdim. denemekten kaçınmıyordum. şimdi kullandığım ürünler belli, hiçbir youtuberın sözüne güvenmiyorum. eğer aklımda bir şey varsa buradan araştırıyorum. kullananların yorumlarına bakıyorum. bu da denediğim ürün sayısını azaltıyor ve eskisi kadar geniş yelpazade bir yorum çeşitliği de olmuyor.

4 ekim 09:59

40. ben hiç bir zaman zengin olmadım. hep orta şekerdim. doların 1.2 olduğu, strawberry.net'ten alışveriş yapıldığı, gümrük tarifelerinin ve taksit sınırının olmadığı dönemleri gördüm. o zamanlar girerdik ortalama bir markanın mağazısına alırdık bir kaç ruj, bir kaç far. internetten bir iki parfüm birden alabilirdik. bütçemiz de sarsılmazdı. şimdi bir parfüm 750 tl, bir far paleti 380 tl. kim nasıl alıp da yorum yapsın?

ayrıca eklemek istedim: eskiden diğer harcamalarımız sonucu kalan paramız vardı biraz, kozmetiğe ayırabiliyorduk. şimdi temel ihtiyaçlardan onlara sıra gelmiyor maalesef.

3 ekim 22:42 3 ekim 22:46

39. Çünkü ürün yok? Bakın şimdi diyeceksiniz e yuh gözün doysun ama her gün gratise watsonsa sephoraya vesaire girip dönüp dolaşıp aynı şeyleri görmekten sıkılan bir tek ben miyim? Fiyat konusunda bir şey diyemem nars zamanında rujlarını 95tlye satarken de bana pahalı gelirdi zamlanması eskiden de pahalı olduğu gerçeğini gözümde değiştirmiyor ama alacaksam iştahım varsa gözümü karartır alırım üzgünüm... 

ama ülkemizdeki kozmetik sektörü belli başlı markalardan (çoğu birbirinden sıkıcı ve kalitesiz) oluşmakta ve insanın iştahını kapatmaktadır. Seveni varsa buyrun the balmın her 10 kişiden 12sinde olan rujlarını amerikayı keşfediyormuş gibi alıp yorumlayın bana ne ama yok yani

Valla yokluktan kardeş, yerim mi dar geliyo acaba nedir anlamadım ki. 

3 ekim 17:32


38. Süslüler bu çok normal değil mi? kişisel bakımdan, kozmetiğe zam üstüne zam..

Alım gücümüz düştü hemde fazlasıyla. Maaşlar sabit bir düzlemde ilerliyor malesef ki. Yılbaşında da ekonomik krizi bahane eden işverenlerin zam oranı oldukça merak konusu. Ben ürün yorumunu geçtim, gündelik hayatta mutfak ve temizlik gıdalarını karşılayabilmek bile oldukça güç oldu. El ele verip bizi bu hale sokanların hiç birşey umurlarında değil. Zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğu bir ülke burası. Allah sonumu hayırlara salsın!

3 ekim 16:38

37. Kimsenin yeni ürün alamamasından kaynaklıdır. Çöpe atacak kozmetiği geçtim mecburen aldığımız yüz temizleme ürünleri bile zor alınırken normal bir durum...

3 ekim 13:45

36.  Tamamen desteklemekle birlikte minimalizm akımının  popüler olmasından da kaynaklandığını düşünüyorum. Kendi açımdan bakacak olursam kapsül bir bakım oluşturup kafamı onu mu alsam bunu mu alsam diye yormak istemiyorum. Haliyle sınırlı ürün sınırlı yorumu da beraberinde getiriyor. 

30 eylül 14:55

35. bence en büyük sebeplerinden biri, kendimiz için en uygun ruju, allığı, parfümü bulmak için eskiden daha rahatça yaptığımız deneme-yanılma yöntemini artık kriz dolayısıyla pek yapamıyor olmamız. alır da beğenmezsek ve elimizde patlarsa, paramız da boşa giderse diye korkmamız. bu sebeple de elimizdekiler bittikçe, geçmişte denediğimiz ve nispeten beğendiğimiz risksiz ürünleri edinerek kendimizi garanti altına almamız.

30 eylül 14:06 30 eylül 17:59


34. her şeyin çok pahalılaşması, elimizi bilmediğimiz yeni bir ürüne attığımızda “fiyatına değecek mi?” korkusu. akabinde sözlükte o ürünü aratmak, ama ukte olduğunu görmek. diyeceklerim bu kadar.

30 eylül 13:46

33. Açıkçası genelde drugstore kullanıyorum onlar da zaten yüzlerce yorum almış oluyorlar o yüzden yazmıyorum.

30 eylül 12:47

32. Kendi adıma konuşayım kozmetik işlerinden sıkıldım ve param yok

30 eylül 12:15