sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  16. var bu sözlükte bu. bunun tam tersi durum da var ama. bekaret aşağılayanlarla bekaret kutsayıcıların birbirlerini aşağılama sebepleri aynı: "herkes cinselliğini benim gibi yaşamalı" düşüncesi.

  sevgili bekaret düşmanları;

  öncelikle anlaşılması gereken konu şu: herkes seksi sevmek zorunda değil. "yhaa ama seks su içmek, yemek gibi bi şey sonuçta tatlım" gibi açıklamalar son derece ilkel. çünkü aseksüeller vardır. ve aseksüellik de bir cinsel yönelim biçimidir. psikolojik veya fiziksel bir hastalık değildir.

  ikinci olarak; seksi seven herkes bir partnerle seks yapmak zorunda değil. çünkü otoseksüeller de vardır.

  hatta seksi seven herkes mastürbasyon yapmak zorunda da değil. çeşitli duygusal, inançsal ya da düşünsel farklılıklar sebebiyle insanlar mastürbasyon yapmak istemeyebilir ya da mastürbasyon yapmaktan da hoşlanmayabilirler.

  ayrıca seksi seven, bunu bir partnerle eyleme dönüştüren herkes cinsel birleşme yaşamak zorunda değildir. önemli olan kişinin hem arzuladığı hem hazır olduğu hem de eyleminin sonuçlarını rahatlıkla kaldırabilecek güçte olduğu zamanda, ve kendi istediği şekilde cinselliğini yaşamasıdır.

  sevgili bekaret kutsayıcıları:

  seksi seven ve bunu kendi kendine ya da bir partnerle yaşayan herhangi biri, sevdiği şeyi sevdiği biçimde, hazır olduğu için ya hazır olmasa bile hazır olmamasının getireceği sonuçları kaldırabileceğini düşündüğü için cinsel birleşme yaşıyor demektir. belki hymen denilen o dokunun şekil değiştirmesi senin için kabul edilemez olabilir. fakat seninle aynı derecede buna ehemmiyet vermeyen bir insan için endişelenmeni gerektirecek bir durum yok. namus, ahlak gibi kavramlar görecelidir. birine vajinal birleşme ahlaksızca geliyorken, diğerine anal birleşme ahlaksızca gelebilir. hatta bir diğerine bunların tamamı son derece ahlâklı da gelebilir. ve hatta birinin başka birine bakması bile bazılarına son derece ahlaksız gelebilir. sana son derece normal gelen bir durumu, sevdiğinle el ele tutuşmanı ve bunu ayıplayan insanları düşün, "bozulmuş" derken sen daha fazlasını yapıyorsundur belki de diğerlerine.

  sonuç olarak, bence bekaret kavramı için ne düşünüyorsak düşünelim, eğer bunu birine saldıracak kadar, onu "yobaz" ya da "patlak" diyerek küçümseyecek kadar önemsiyorsak, önce kendi içimize bakmalıyız. ben karşımdakini suçlarken, kimi aklamaya çalışıyorum aslında? karşımdakini suçlayarak kime merhamet ediyorum? sevişmek istediği halde sevişmeyen kendime mi? ya da sevişmiş ama kendi içimdeki geleneksel sesi susturamayan kendime mi?

  bir de şey ya, hymen diyince sizin de içinizden "gölgelerin gücü adınaoov" diye bağırmak geliyor mu?

  edit: eksileyen süslülerden uyarı ve eleştiri bekliyorum.kendi doğrularını anlatarak belki bu konudaki fikirlerime yeni bir bakış açısı getirirler?

  22 mart 02:00 22 mart 13:25

  15. Sibel üresin’in açtığını düşündüğüm ‘kıymetlimisssiiii çekemiyorlarrrr’ tıslaması tadında başlık. 

  Bir kere de mağdur olmayın bıktırdınız artık. 

  20 mart 23:16

  14. kadın olunca her durumunuz aşağılandığı için sorun değil. Regl olursunuz ayıplanır, olmazsınız küçümsenir. Bakire olursunuz ezik olursunuz, değilseniz yollu. en çok da biz kadınlar birbirimize yapıyoruz bunu. Yani arkadaşım bedensel bir tercih bu önem veren korur, vermeyen salar. Herkes zaten kendi kafasında erkekle birlikte oluyor. Birbirinizin potansiyelini dahi etkilemiyorsunuz; nedir bu çekememezlik ? Kimse kimsenin cinsel ve beden tercihlerini aşağılayamaz. Bakireyi de bakire olmayanı da aşağılayanın beyni tek taraflı çalışıyordur; başka aşağılayacak şey bulamadıysa demek ki. 

  20 mart 14:18

  13. bekaretini allayıp pullayıp gözlere sokan ve kendilerini bu sebeple hemcinslerinden daha üstte konumlandıran kadınlar eleştiriye gelemiyor diye ortaya çıkmış bir başlık sanki bu. aşağılama filan olduğunu sanmıyorum.

  20 mart 14:05

  12. öncelikle tanım: olmayan aşağılamadır.

  bir kez de türkçe karakterle tekrarlayayım:

  gidip soru cevapta seks yapan kadınları kışkırtıyor, yerin dibine sokuyor, türlü hakaretlerle çileden çıkartıyorsunuz. sonra o kadınlar gelip size haddinizi bildirince “sözlükte bekaret aşağılaması” oluyor. yok öyle yağma.

  20 mart 00:54

  11. turnusol kağıdı gibi bir başlık. yukarıdaki entrylerde anonim olunamayacağı için hırlaşan yazarların gelmeyeceğini yazmışlar, ne kadar doğru. çünkü onlar gizli kapılar arkasında her türlü "günah"ı yapıp mahalle kimliklerinde hanımdırlar, beyefendidirler.

  berbatsınız ve bu berbatlığın içinde ölmeye de mahkumsunuz. çünkü bu dayatılmıyor, bu içinizden geliyor.

  bekaret, 13 yaşından kızların evlenmeye uygun görülmesi, tecavüzün meşrulaştırılması, açık giyinmeseydi savunmaları herbir cümle aynı dürtüden besleniyor. ama siz çok dini bütün insansınız.

  tanım: isteyen istediği ile sevişir, istemeyen de sevişmez. bi salın.

  16 mart 20:43

  10. Herkesin kendi bekaretinin derdine düşmesi gereken konu. İsteyen cinselliği doya doya yaşar istemeyen yaşamaz. Saygı duyulması gerekir iki düşünceye de. Ancak kişilik haklarını kimse kimsenin zedeleme hakkına sahip değil. Siz cinsellik yapanlara saldırmayın onlar da size.... (gizlinot: kim başlatıyorsa yapmasın)

  16 mart 12:49 16 mart 12:52

  9. Ben bakireyim diye bakire olmayanın benden üstünlüğü de yok aşağı kalır yanı da yok. Milletin hymeniyle bu kadar çok uğraşacağımıza çevremizi, ailemizi, ülkemizi güzelleştirmeye kalksaydık belki bi Norveç, Danimarka falan olabilirdik. Kadınların içindeki gücü bi türlü idrak edememesi üzücü.

  16 mart 01:07

  8. Bekaret muhabbeti yapan insan boş insandır, net. 

  16 mart 00:51

  7. Bütün girdileri okuduktan sonra şu düşüneceye vardım. Sağcı ve solcu insanları bir araya getirip tartıştırmak neredeyse bu olayla eş değer.

  Yıl olmuş 2019, biz cidden bu konuda ilerleyemiyoruz. Seks yapmak yemek yemek, su içmek gibi bir temel ihtiyaç evet. Bunu her dakikada bir yapmak zorunda değilsin. İşin duygusal boyutunda da değilim. Kendini iyi hissetmek, mutlu olmak için yaparsın. Malum orgazm güzel bir şey. Bazı insanlar hayatlarında mutluluğu öncelikli tutarlar ve amaçları evlenmek olmayabilir. Bu yüzden seks yaparlar. Bazı insanlar da onlara bu tarz dünyevi gelen zevklerdense manevi olarak tatminliği isterler. Bunun da bir takım kuralları vardır evlenmeden önce seks yapmamak, bakire kalmak gibi.

  Bu yukarıda anlattığım şey artık alfabenin ilk harfinin “a” olması gibi bir şey. Herkes zaten bunun farkında. Ben sadece insanların hala bunu tartışabildiğine anlam veremiyorum. Şunu söyleyeyim bekaret denilen olay o kadar da büyük bir şey değil. O lanet olası, kahrolası, insanların hayatını bitiren, şu ana kadar onun yüzünden binlerce kadının öldürüldüğü zar bozulduğu esnada hissetmiyorsunuz bile. Ben gerçekten anlamıyorum bazı insanlar boyut falan atladığını düşünüyor seks yapıldığında. Kimse kimseyi seks yapmak için zorlamıyor. Tecrübesi olan insanlar sadece seksin güzel bir şey olduğunu ve abartılacak bir şey olmadığını anlatıyor. Hani hiçbirimizin bakire olan insanlara bir garezi yok, aksine saygımız var. Ama bir tanesi de kalkıp “Adam seni zaten kullanıyor, patlaksın, sen evlenemezsin seni kim alır?” (Bundan sonra yazacağım her bir cümle, bu cümleyi kuran insanlar için.) Gerçekten tek tartışma konumuz bu mu sizce? Ne bu kadar nefretiniz? Sanki biz o gece sevişirken sizi de zorla seviştirmişim de hepimizin bekareti yokmuş gibi davranıyorsunuz. Gerçekten hata hepimizde aslında. Biz hala zannediyoruz ki cinsellik konuşuldukça hallolur, insanlar tabularını yıkar, birbirine saygılı davranır. İktidarı bile yıllardır yıkamıyoruz, herkes neler konuşuyor. Bu konuda kimsenin şansı yok. Herkes inandığını yaşayıp susup otursa ve asla bu konuyu açmasa sonsuza kadar böyle ilerlese kimse kimseyi öldürmeyecek. Bir insana istediğin kadar bir şeyi empoze etmeye çalış, o insan oturup düşünmedikçe sen onun beynindekini değiştiremeyeceksin. O insan eğer düşünmek istiyorsa da oturup araştırır, kendisi için doğru olanı bulur. Ben direkt bu millete “Aman yapmayın, birbirinize ön yargıyla yaklaşmayın, birbirinizin ayıbını kapatın örtün, saygılı olun, konuda uzlaşamasanız bile uzatmayın, yeter ki tartışmayın.” demekten yoruldum. İnsanlar düşünmedikçe ön yargılı davranmaya devam edecek, hala edecekler, sonsuza kadar edecekler. Dünya yüzbinlerce yıldır var ve ilk insanlıktan beri kadın daima ezilen, alınıp satılan bir mal olarak görülmüş. İnsan bunu düşünüp üzülür biraz. Bize ne yapıyorlar, neden bizi bir kalıba sokmaya çalışıyorlar, neden erkekler bu kadar özgürken biz sürekli ötekileştiriliyoruz? Diye bir düşünür. Biz kadınlar olarak içten içe ezilmeyi kabul etmişiz zaten. Bir şeyleri yok saymayı öğrenmişiz. Zayıf olmamız söylenmiş, zayıf olmuşuz. Kız gibi konuşmamız söylenmiş, yapmışız. Topluca mazoşistiz. Hoşumuza gidiyor galiba. 

  Neyse ya, tıpta da bilimde de çok önemli gelişmeler oluyor. Arabalarda otomatik pilotlar tamamen geliştirildi, yavaşça herkes elektrikli çalışan arabalara yöneliyor. Mikro robot cerrahlar çıktı. Yapay zeka bağımsız hareket edebiliyor. Bırakın kızlık zarını artık Türkiye’de bunlar tartışılmalı. Hayat erkeklerden ibaret değil. Evlendiğinizde bakire olsanız da olmasanız da hayat sizi çok kötü noktalara getirebilir. Erkeklerden bahsediyoruz, aldatılmak var, yarı yolda bırakılıp terk edilmek var. O adam gönlünü hoş eden bir başkasını bulduktan sonra kızlık zarınız swarovski taşlarından yapılmış bile olsa kıymetiniz olmaz ortada kalırsınız.

  16 mart 00:46