yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  15. var bu sözlükte bu. bunun tam tersi durum da var ama. bekaret aşağılayanlarla bekaret kutsayıcıların birbirlerini aşağılama sebepleri aynı: "herkes cinselliğini benim gibi yaşamalı" düşüncesi.

  sevgili bekaret düşmanları;

  öncelikle anlaşılması gereken konu şu: herkes seksi sevmek zorunda değil. "yhaa ama seks su içmek, yemek gibi bi şey sonuçta tatlım" gibi açıklamalar son derece ilkel. çünkü aseksüeller vardır. ve aseksüellik de bir cinsel yönelim biçimidir. psikolojik veya fiziksel bir hastalık değildir.

  ikinci olarak; seksi seven herkes bir partnerle seks yapmak zorunda değil. çünkü otoseksüeller de vardır.

  hatta seksi seven herkes mastürbasyon yapmak zorunda da değil. çeşitli duygusal, inançsal ya da düşünsel farklılıklar sebebiyle insanlar mastürbasyon yapmak istemeyebilir ya da mastürbasyon yapmaktan da hoşlanmayabilirler.

  ayrıca seksi seven, bunu bir partnerle eyleme dönüştüren herkes cinsel birleşme yaşamak zorunda değildir. önemli olan kişinin hem arzuladığı hem hazır olduğu hem de eyleminin sonuçlarını rahatlıkla kaldırabilecek güçte olduğu zamanda, ve kendi istediği şekilde cinselliğini yaşamasıdır.

  sevgili bekaret kutsayıcıları:

  seksi seven ve bunu kendi kendine ya da bir partnerle yaşayan herhangi biri, sevdiği şeyi sevdiği biçimde, hazır olduğu için ya hazır olmasa bile hazır olmamasının getireceği sonuçları kaldırabileceğini düşündüğü için cinsel birleşme yaşıyor demektir. belki hymen denilen o dokunun şekil değiştirmesi senin için kabul edilemez olabilir. fakat seninle aynı derecede buna ehemmiyet vermeyen bir insan için endişelenmeni gerektirecek bir durum yok. namus, ahlak gibi kavramlar görecelidir. birine vajinal birleşme ahlaksızca geliyorken, diğerine anal birleşme ahlaksızca gelebilir. hatta bir diğerine bunların tamamı son derece ahlâklı da gelebilir. ve hatta birinin başka birine bakması bile bazılarına son derece ahlaksız gelebilir. sana son derece normal gelen bir durumu, sevdiğinle el ele tutuşmanı ve bunu ayıplayan insanları düşün, "bozulmuş" derken sen daha fazlasını yapıyorsundur belki de diğerlerine.

  sonuç olarak, bence bekaret kavramı için ne düşünüyorsak düşünelim, eğer bunu birine saldıracak kadar, onu "yobaz" ya da "patlak" diyerek küçümseyecek kadar önemsiyorsak, önce kendi içimize bakmalıyız. ben karşımdakini suçlarken, kimi aklamaya çalışıyorum aslında? karşımdakini suçlayarak kime merhamet ediyorum? sevişmek istediği halde sevişmeyen kendime mi? ya da sevişmiş ama kendi içimdeki geleneksel sesi susturamayan kendime mi?

  bir de şey ya, hymen diyince sizin de içinizden "gölgelerin gücü adınaoov" diye bağırmak geliyor mu?

  edit: eksileyen süslülerden uyarı ve eleştiri bekliyorum.kendi doğrularını anlatarak belki bu konudaki fikirlerime yeni bir bakış açısı getirirler?

  22 mart 02:00 22 mart 13:25

  14. Sibel üresin’in açtığını düşündüğüm ‘kıymetlimisssiiii çekemiyorlarrrr’ tıslaması tadında başlık. 

  Bir kere de mağdur olmayın bıktırdınız artık. 

  20 mart 23:16

  13. Geçenlerde burda bi soru okumuştum. Artık erkek arkadaşımla bir şeyler yaşayıp özgür bir kadın gibi olmak istiyorum gibi bir şey diyordu. Cinsellik yaşamakla özgür kadın olmanın ne ilgisi var anlayabilmiş değilim. Özgür kadın kendi ayakları üzerinde durabilen, kimseye bağlı olmadan yaşayabilen güçlü kadınlardır. Cinsellik yaşamak ise tamamen kişinin kendi değer yargıları ve yetiştirilme biçimiyle ilgili bir olay. Ben dini değerleri olan ve mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışan biri olarak evlilik dışı ilişkiye sıcak bakmıyorum. Fakat bu konuda öyle düşünmeyen bireyler elbette olacaktır ve varlar da zaten. Bu konu ne kimseyi önemli yapar ne de önemsiz. Herkesin kendi yargılarıyla alakalı bir durum. 

  Edit: eksileyen süslüler, aynısını erkek için de düşünüyorum bu arada. Lafım sadece kadınlara değil. 

  20 mart 19:51 20 mart 23:42

  12. bekaretini allayıp pullayıp gözlere sokan ve kendilerini bu sebeple hemcinslerinden daha üstte konumlandıran kadınlar eleştiriye gelemiyor diye ortaya çıkmış bir başlık sanki bu. aşağılama filan olduğunu sanmıyorum.

  20 mart 14:05

  11. öncelikle tanım: olmayan aşağılamadır.

  bir kez de türkçe karakterle tekrarlayayım:

  gidip soru cevapta seks yapan kadınları kışkırtıyor, yerin dibine sokuyor, türlü hakaretlerle çileden çıkartıyorsunuz. sonra o kadınlar gelip size haddinizi bildirince “sözlükte bekaret aşağılaması” oluyor. yok öyle yağma.

  20 mart 00:54

  10. turnusol kağıdı gibi bir başlık. yukarıdaki entrylerde anonim olunamayacağı için hırlaşan yazarların gelmeyeceğini yazmışlar, ne kadar doğru. çünkü onlar gizli kapılar arkasında her türlü "günah"ı yapıp mahalle kimliklerinde hanımdırlar, beyefendidirler.

  berbatsınız ve bu berbatlığın içinde ölmeye de mahkumsunuz. çünkü bu dayatılmıyor, bu içinizden geliyor.

  bekaret, 13 yaşından kızların evlenmeye uygun görülmesi, tecavüzün meşrulaştırılması, açık giyinmeseydi savunmaları herbir cümle aynı dürtüden besleniyor. ama siz çok dini bütün insansınız.

  tanım: isteyen istediği ile sevişir, istemeyen de sevişmez. bi salın.

  16 mart 20:43

  9. Herkesin kendi bekaretinin derdine düşmesi gereken konu. İsteyen cinselliği doya doya yaşar istemeyen yaşamaz. Saygı duyulması gerekir iki düşünceye de. Ancak kişilik haklarını kimse kimsenin zedeleme hakkına sahip değil. Siz cinsellik yapanlara saldırmayın onlar da size.... (gizlinot: kim başlatıyorsa yapmasın)

  16 mart 12:49 16 mart 12:52

  8. Ben bakireyim diye bakire olmayanın benden üstünlüğü de yok aşağı kalır yanı da yok. Milletin hymeniyle bu kadar çok uğraşacağımıza çevremizi, ailemizi, ülkemizi güzelleştirmeye kalksaydık belki bi Norveç, Danimarka falan olabilirdik. Kadınların içindeki gücü bi türlü idrak edememesi üzücü.

  16 mart 01:07

  7. Bekaret muhabbeti yapan insan boş insandır, net. 

  16 mart 00:51

  6. biz türk milleti olarak gerçekten bizi ilgilendirmeyen bir duruma “bana ne”, kendimizi ilgilendiren şeylerle ilgili hadsizce yorum yapan insanlara da “sana ne” demesini bilmiyoruz. Halbuki şunu öğrenebilsek, kavgalar gürültüler minimuma inecek. Birinin bakire olması neden aşağılanma sebebi olsun yahu olmaması da aşağılanmak için bir sebep değilken?

  15 mart 18:25