girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (0)

26. 1 haftalık tatil+1 hafta okulun ygs dersleriyle birlikte birkaç ygs konusu bitimeyi planlıyorum.

edebiyata başladım,2 hafta içinde halk edebiyatına kadar bitirmiş olurum sonra sadece divan kalıyor zaten

coğrafya kitabım gelince başlayacağım ama konuları bir düzenledim.2-3 ünite bitirmeyi planlıyorum.

ygs mattan test kitabımdaki eksikleri tamamlayıp videolar+yeni bir test kitabı ile tekrar baştan başlamayı planlıyorum.

müfredat matematiğini de tekrar etmem lazım çünkü trigonometri...

türkçeden 2 test kitabım var onlar bitmek üzere onları bitirip yenisine başlayacağım.

paragraf için yeni kitaba başlayacağım

tarih çalışmıyorum...aferin bana gerizekalı.

ben yıllardır sabah erkenden çalışıp bitirmeyi seven biriydim şimdi sabah çalışasım gelmiyor hiç.Hatta tüm gün evde olduğum için akşama kadar çalışmıyorum.

bir iki deneme de çözsem iyi olur.

şuan coğrafya kitabım gelmediği ve ygs matematik hakkında kaygılarım olduğu için huzursuzum.Tatil başlayalı 2 gün oldu ama zamanım boşuna geçmiş gibi hissediyorum.

23 ocak 18:07

25. daha önce demişimdir sırf türkçe çalışıyorum şaun,arada coğrsfya falan da oluyor ama yoğun bir şekilde değil.Haftayadan itibaren kesin coğrafya ygs'ye başlıyorum ki zaten dersini de görüyoruz yanı daha yeni başlamış olmayacağım.

Ama beni sıkan şey türkçe çalışmanın gereksiz gelmesi.Yani biliyorum ki ben şuan bıraksam seneye sınava 3 hafta kala başlasam da dil anlatım kısmını %100 hallederim çünkü kolay.

paragraf evet çözmek lazım ama hala çözdüklerimin bir etkisi olduğunu sanmıyorum çünkü okurken kafamı veremiyorum,0 teknikle çözmüş oluyorum.

edebiyat kısmını şuan halletmek en mantıklısı çünkü işledikçe pekiştirirseniz sonraya bir yığın kalmaz,şuanda bunu yapıyorum ve zevkli oluyor ancak bilgiler kalıcı olmuyor asla,hafızam 2 yıldır kötüleşti cidden.

haftaya ya da 15 tatilde 9-10 edebiyatını başlayıcam ki bu kimsenin yapmadığı bir şey,seneye rahat edeceğimi düşünüyorum ve yine edebiyat beni sıkmayan derslerden.Sadece unutma korkum çok fazla.

genel olarak test çözmem okul sınavlarına çalışmadan yüksek almamı,rahat olmamı sağlıyor ve illa bir getiri var ancak sanırım benim sorunum sadece türkçe çalışmamın beni rahatsız etmesi.

lys coğrafya kolay,ygs coğrafya da fazla konu var ve coğrafya dolaylı yoldan sorduğu için öyle ''çalıştım,bilgim tam.Her şeyi yaparım.''olayı yok.Bağlantı kurmayı falan anca hayvan gibi test çözmekle öğrenebiliyorsunuz.Bu yüzden ağırlık vermem lazım.Bir dönem bitti ama asla geç kaldığımı düşünmüyorum çok kısa bir süre içinde toparlayabilirim,sadece tam anlamıyla başlamam gerek.

tarih çalışma gibi bir planım yok,seneye başımı taşa mı vurarım duvara mı bilemiyorum.

ve starımız:Matematik :(

önceki lys konularını boşverip trigonometriyi hallediyim diye düşünüyorum çünkü önceki konuları tekrar yapmaya çalışmak sadece strese sokar beni,en azından taze işlenen konuyu hallediyim ki önemli bir konu zaten.

Ygs matematikteki sorunum dersi dinlememem ve asla tekrar yapmak istememem.Keşke konuları bilsem de direk soru çözsem :(

ama ygs matematiğe kesin başlamam lazım.

başka ders yok zaten gözünü sevdiğimin eşit ağırlığı fkndlfdl

hocalarla da konuşamadım bugün,pazartesi okulda kimse yokken gitmek zorunda kalmak istemiyorum ama...

bugün yine sadece türkçe çözdüm bu arada djknldmld

12 ocak 19:21

24. bu başlığı nasıl kaçırdım be. başlıyorum.

1- odamı bi güzel havalandırırım,çayımı demlerim. ders çalışmayı -eğer çok sıkışmadıysam- kendime işkence haline getirmem.

2- program hazırlarım. eksik olduğum,çok da anlamadığım ya da tekrar etmem gereken konular. bunları ayrı ayrı başlıklarım yalnız. çalıştıkça tik.

3- sözel ders çalışıyorsam eğer not alırım. ya postitlere ya da kağıtları 2ye böler duvarıma yapıştırırım. cidden faydası çok oluyor.

4- üniversite sınavı veya işte herhangi bir yere giriş sınavıysa konu, çok biriktirmem. günü gününe olmasa da haftasına tekrarımı yaparım.

7 ocak 16:06


23. yarın sınavım var ama çok yorgunum çalımak istemiyorum.Sadece test çözecek olsam tamam ama gereksiz şeyleri ezberlemem gerek...En nefret ettiğim şey şu ezber işi,ygs-lys de işe yarayacak olsa da neyse diyicem ama çıkmıyor ki sınavda.

bugün testleri çözerim biter.çok uykum olduğu için başka bir şey çalışamayacağım ama deneme sınavı var ona çalışmam lazım off

7 ocak 11:29

22. ders çalışmayı, kendime yaptığım bir iyilik, kendime ayırdığım bir zaman olarak düşünürsem yaptığımda çok keyifli oluyor.

bugüne enerjik başlamamla matematik, tarih ve edebiyat silip süpürdüm.

şimdi izlediğim dizi bittiğinde de kalkıp diğerlerinden çalışacağım biraz.

çünkü, yeni yıla ders çalışarak girmek ve bütün yıl ders çalışmayı ummak. <3

31 aralık 2017 19:50

21. bugün yılbaşından dolayı çalışmak istemedim.Bari o kadar kötü geçmesin diye kejnflelfl

ama böyle yapınca da her şey birikti.

Yarın salı günü olacak sınava çalışmam ve yine o gün teslim etmem gereken ödevi yapmam lazım ama matematik :( Olduğu kadar yapıcam.Umarım çabuk biter ve beni çok sıkmaz.

Coğrafya çalışmam lazım ama büyük ihtimalle son güne kalacak :((((

dil anlatım ödevini bitirmek yerine edebiyat çözücem çünkü sınavı daha yakın.

Bi günvük daha tatil olsaydı nolurdu?

31 aralık 2017 19:37

20. sabah kalkıp bugün 20 sunum bitirmem gerektiğini fark ettim ama burada takılıyorum yılbaşı falan olduğu için değil onu gözümden çıkardım zaten de ne yapıyorum ben de bilmiyorum.

31 aralık 2017 09:45


19. sınav haftası yaşasın :(

Sosyoloji ve felsefeden korkuyorum en çok.Ya hiçbir şey bilmiyorum ve full ezber.of of

edebiyat kolay zaten çalışmam büyük ihtimalle ama baya yüksek almam lazım.Belirlediğim sınırın altında alırsam çatlarım kldfllgjlf

dil anlatım da yapılır zaten test çözerek çalışıcam ona da ama ezber kısımı var ve defterim bomboş :/

Coğrafya :( aslında :( kolay :( ama:( harita :( var :( ve :( korkuyorum :(

Pazartesi sosyoloji çalışırım.Bugün dil anlatım testini çözerim ama araya bir hafta girecek,başka testim yoksa bunları şimdi çözmesem daha iyi olur.

Yarında coğrafya çalışırım ama yılbaşı ya :////

Edebiyat testine ihtiyacım var,haftasonu gidip alsam mı ki.

Ya coğrafya da hangi bitki nerede yetişiyor onu bilmek sıkıntı.Gerisi kolay ama işte bunu nasıl hallediyim ben :(

sonuç olarak test almam ve test çözmem lazım.Felsefe ve sosyoloji diye dersler neden var onu da merak ediyorum.

30 aralık 2017 11:22

18. regl ağrsından öldüğüm için bugün çalışmıyorum ama haftasonu aşırı mat kasmam lazım.Dersi dinlemedim konu bilmiyorum,şenol hocaya kaldık yine :/

Test çözmek sorun değil ama en en en nefret ettiğim şey aynı konuyu ikinci defa tekrar etmek ve mat çalışmak.Oysa özel ders alsam böyle mi olurdu :(((

Sınavlarda çok hırs yapıyorum,benden daha iyi yapanı bıçaklarım diye korkuyorum resmen.Denemede baya düşmüşüm önüme kim bilir kim geçti,çıldırcam.

Normalde sonuçlara bakarsınız,dersiniz bidahaki sınavda net arttırıcam falan ama benim için türkçe dışında bu düşünce asla yok.Olursa olur modundayım.Sebebide türkçedeki yanlışlarımın yarısının dikkatten olduğunu ve paragrafında geliştirilebilir olduğunu bilmem.

-Şimdi ben mat kassam bile o netler bir sınavda yükselmez,bu kesin.

-Coğrafya yanlışlarımın yarısı da harita.Harita bilgimi geliştirsem hadi tamam ama coğrafya soruları daha bi ksıntı ya bilemedim.

-Tarih soruları bilgi+yorum.Yorum test çöze çöze gelişir ama işte tarih çalışma motivasyonum 0 ve sorulan sorular 1-2-3 tarzı.1-2diyorsun 1-2-3 çıkıyor mesela.Gel de çıldırma.

şu haset arkadaş önüme geçtiyse önce onu sonra kendimi öldürcem.

bir de insan hırs yapıp daha iyi olmaya çalışır ama benim motivasyonum sıfırlanıyor,her şey boşa gitti diye görüyorum.

22 aralık 2017 19:03

17. bugünkü deneme sınavı felaket geçti.Yani diyemem ki çok çalıştım ama olmadı çünkü coğrafya çalışmaya yeni başlamıştım(gizlinot: başladığım yerden soru yoktu tabi fjkfdkld),tarihi ise hiç çalışmadım.Ama çözdüğüm paragraflar falan boşuna gitmiş gibi hiseetim çünkü Türkçe zordu ve iki tane çok iyi bildiğim sorunun birini yanlış okuduğum diğerini ise doğru bulup yanlışı işaretlediğim için yanlış yaptım.Tarihte de konuları düzgün bilmediğim halde bilgi sorularını falan yaptım ama iki şık arasında bırakan soru çoktu o yüzden gitti sorular.Coğrafyada yanlışlarımın yarısını haritalar oluşturuyor zaten.

hırsımdan öldüm ölücem zaten,sen git bildiklerini yanlış yap.

din sorularını da allah sormuş,maşallah.

bu moralle test falan çözemedim hiç yani ama edebiyatta aşırı bilgi yüklemesi yaşayan ben,yanlış okumaktan soruyu kaybet.Allahım çıldırıcam.Bilip de yapamamak kadar kötü bir şey yok.

Bir de haset arkadaşımın gelip pis pis gülüşü var,inşallah yanlış kitapçığı işaretlemişsindir.(gizlinot: pis köpek )

kendime deneme alıp onları çözmeye başlıyıcam çünkü cidden ne kadar bilirsem biliyim,ne kadar test çözersem çözüyüm o deneme gibi olmuyor.

20 aralık 2017 19:03