yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • medya (1)

  41. Bir önceki girdimde istediğim şey olduğundan yeni bir şey daha önereceğim.

  Eksilenen girdilerde şikayet kısmındaki gibi nedenlerin sıraladığını bir kısım olsa ve Eksilenen girdinin sahibi süslü neden eksilendiğini genel hatlarıyla buradan öğrense sözlüğün gelişimi için daha iyi olabilir. Çünkü bazen şikayet için önemli olmayan ama eksilenecek kadar önemli olan bir nedenimiz olabiliyor. Böylece herkesin keyfinden eksilendiği ön yargısı kırılır ya da eğer gerçekten keyfine eksileyen trol bir grup varsa çoğunluğu bilinir.

  12 ağustos 23:45

  40. Uzun zamandır sözlüğü kullanıyorum ve gerçekten uzun zamandır istediğim tek şey başlık takip etmek ve o başlığa yeni girdi geldiğinde bildirim almak.

  Çünkü uzun zamandır beklediğim ürünler hakkında az girdi olunca ya da yeterli bilgi olmayınca gelen updateleri kaçırmak istemiyorum ve sabrımın yettiği kadar takip ediyorum. Ya da "göz makyajı" ya da "muadil ürünler" gibi başlıklara yeni fikirler bulmak için çoğu zaman bakıyorum ama ne zaman ne eklendiğini bilmediğim için ya çok fazla girdi yazılmış oluyor ya da zaten önceden göz attıklarım karşıma çıkıyor.

  Ama takip özelliği olursa hiç olmazsa bu dertten kurtuluruz. Yeni bir girdi yazıldığını bildirim geldiği zaman anlayabiliriz.

  5 haziran 02:27 5 haziran 02:33

  39. Benim de bir kaç önerim olacak.

  • Ürün yorumları için:

  Artılanma eksilenmeden ziyade, süslü sekmesinde yer alan ürün girdilerinde "Bu yorum işine yaradı mı?" Sorusu ve altında evet - hayır olarak seçenek olmalı diye düşünüyorum. Girdilerde eksilenme olunca ister istemez "kişisele alma" durumu da söz konusu olabiliyor. Amaç yapılan yorumun faydasını ölçmek olmalı. yazarı değil diye düşünüyorum. bu tür bir oylama konulması, hem sadece ürün bazlı olarak yapılan yorumun faydasına yönelik bir istatistik oluşmasını sağlar, hem de eksilenen girdi sahipleri eksinin sebebini kişisel algılamamış olurlar. Ve girdi içeriklerini buna girdi belirlerler.

  • kabine düşen girdilerin düzeltme kısmında:

  Yazar misalen "türkçe yazım kurallarına uymadığı" için kabine gönderilmiş. Düzgün yazdığı kısımları silip yanlışını yazıyor çoğunlukla. Çünkü neyi düzeltmesi ile ilgili bir bilgisi yok. ( bunun yazarın suçu olduğunu düşünmüyorum bu arada türkçe yazım kuralları çok geniş bir şikayet konusu) Aslında bakıyorum şikayet eden kişi / ya da kişiler noktalama işareti kullanımından ötürü kabine göndermiş. Öyle anlıyorum en azından bunca yıllık tecrübemden. Yazarın ismi değerlendirmede çıkmadığı için mesajla tavsiye de verilmiyor. Türkçe yazım kurallarına uyumsuz olan şikayetler çok geniş bir konu. Noktalama, yazım kuralları, hatta klavye kullanımi kaynakli gibi alt başlıklara ayrılsa yeni yazar olan kişiler için asgari de olsa bir yönlendirme olur görüşündeyim.

  "Başka yazara ait yazı kaynak gösterilmeden alıntılanmış" şikayetini değerlendirme kısmı "sarı çizmeli mehmet ağa"... bu şekilde şikayet edilenlerin kıdemliler tarafından değerlendirilmemesi gerekir bana göre. Bu şekilde önlerine gelen şikayeti nasıl araştırıp değerlendirsinler?

  • büyük küçük harf yazımı:

  Büyük küçük harf yazımına dikkat ettiğim halde girdilerin küçük harfle devam etmesi. Kendim hata yaptığımı düşünüp girdi düzenlemeye kalkıyorum her seferinde. Girdinin içerisine bakıyorum büyük küçük harf yerli yerinde. yayına alıyorum yine uyumsuz. Anlaşalım bari noktalamadan sonrakiler büyük harf uyumuna dikkat edecek şekilde ayarlansın.

  • taslak olarak kaydedilen girdilerin ayrı bir sekmede görüntülenmesi.

  Ürünü yorumlamış mıydım diye kendi yazdığım sayfalarca girdi arasında kontrol ediyorum. Bu da yazı için şevk bırakmıyor bende.

  • daha önceki yıllarda akışla birlikte sistemin seçtiği eski girdilerin olduğu bir sekme daha olurdu. Böyle bir sekme, süslü sözlükte başlık canlandırılması ve daha çok konuda farklı şeyler yazılabilmesi hususunda ilham oluyor yazarlara nacizane görüşüme göre. Konu başlıklarının kısır döngü içerisinde olmaması için bunun gibi ilave bir sekme getirilebilir. Yapılamıyorsa da bugünkü girdilerin arasına daha eski senelerin girdileri konulabilir ki böylelikle "Süslü" ve "konu dışı" sekmesinde temerküze yol açmasın.

  Benim aklıma gelen iyileştirme önerileri bu yönde. Umarım öneriler sunuldukca, uygulamalar güncellendikçe daha kullanıcı dostu bir sözlüğe kavuşuruz.

  23 mayıs 00:16 23 mayıs 00:29

  38. eğer ingilizceniz varsa robert sapolsky'nin stanford üniversitesi'nde verdiği giriş seviyesinde bir ders olan human behavioral biology dersinin (link: https://www.youtube.com/playlist?list=PL150326949691B199 şu playlistte) yer alan video kayıtlarını boş vakitlerinizde izlemenizi öneririm. zaten kendisi çok anlaşılır biçimde ve yavaş konuştuğu ve ders çok akıcı olduğu için ingilizcenizi geliştirmek adına da izleyebilirsiniz. her halükarda herkese izlemesini öneriyorum, herkese bir şeyler katacağına da eminim. ben bitirmek üzereyim. çok zevk aldım dinlerken o yüzden burada da paylaşıyorum.

  26 şubat 19:45

  37. Bir başkasına özellikle bir erkeğe kendinizden fazla değer vermeyin bunu da belli etmeyin. Biz tek ve biriciğiz. Deneyimlendi ve karar verildi. İnsanlar özellikle 30’dan sonra değişmez sadece şekil değiştirir unutmayın.  Birde spor yapın her daim yapın. 

  26 şubat 13:35

  36. Okuyun, araştırın ve bilmediğiniz şeyleri bir zahmet öğrenin.

  Sizlere dayatılan basmakalıp düşünceleri sorgulamadan kabul etmeyin.

  Biliyorum çoğunuz gençsiniz ve çoğu şeyi bildiğinizi sanıyorsunuz ama maalesef gençler cahilsiniz.

  26 şubat 12:45

  35. çok rica ediyorum şuraya bir gece modu gelsin...

  7 kasım 2018 22:15

  34. önce düzeltilmesi gereken şeyler var ama ben belirteyim, kendi istatisiğimizin de olması. en çok cevaplanan sorularımız, en çok beğenilen yorumlarımız/ girdilerimiz.

  varsa da ben görmediysem kusura bakmayın.

  bir de benim gözlerimden de olabilir ama ben buranın mor yazı rengi ile siyahı birbirine çok benzettiğim için okurken bakınızları diğerlerinden ayırt edemiyorum. bakınızlar, gizli bakınızlar siyah yazılar arasında kayboluyor, keşke o renk daha canlı olsa.

  18 ekim 2018 22:45

  33. konu dışı bölümüne eklenen medyalar ne yazık ki akışta gözükmüyor. bu medyalar için ayrıca bir akış olsa ya da medya akış kısmında yer alsalar iyi olur diye düşünüyorum.

  17 ekim 2018 19:30

  32. Soru silme özelliğinin geri gelmesi kesinlikle.

  En güncel içeriğin 1.sayfada değil de atiyorum 50.sayfada görülmesi. En yeni girdi 1.sayfada oluyor sinirim bozuluyo resmen. Hangisi yeni hangisi eski belli değil. Her sözlükte en güncel girdi en son sayfadadır. Burada niye boyle anlam veremedim.

  16 ekim 2018 01:18 16 ekim 2018 02:45