girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

8. marmara üniv. göztepe kampüsü'ne ulaşımı kolay eşyalı bir oda arıyorum. (üsküdar-kadıköy) cumartesi evimi boşaltıp kuzenime geçeceğim. anlayacağınız acilen oda bulmam lazım süslüler.

16 mayıs 09:45

7. Merhaba, ben de gelecek sene için gaziosmanpaşa/Küçükköyde bir kolejde öğretmenlik yapmaya başlayacağım. Yakın çevresinde eve çıkmayı veya ev arkadaşı arayan birilerini bulmayı umuyorum. Hadi bakalım nasip.

17 nisan 21:26

6. Ben yazı geçirmek üzere istanbul'da kalacak bir yer arıyorum :( nasıl bir insan olduğum sözlükten anlaşılıyordur, Ev arkadaşı arayanınız ya da arayan tanıdığınız varsa ulaşırsanız çok sevinirim kalp

17 nisan 20:53


5. Önümüzdeki iki yıl içinde ev arkadaşına ihtiyaç duyabilecek beni aşırı mutlu etmiş başlıktır

2 nisan 05:47

4. Seneye için ev arkadaşı arıyorum ben de. Şimdiden yazmak istedim eğer çıkarsa biri şimdiden görüşüp birbirimizi az çok tanımak iyi olabilir diye düşündüm. Avrupa yakasında metroya yakın yerlerde eve çıkmak isteyen süslüleri mesaj kutuma bekliyorum <3

2 nisan 04:18

3. subat ayi itibariyle ankara asagi ayranci/kavakliderede kiraci oldugum ev icin ev arkadasi arayisindayim. kizilaya yurume mesafesi 15 dk tunaliya 10 dk. ilgilenen olursa msj kutuma beklerim :) gecici sureli de olur.

18 aralık 2017 12:49 18 aralık 2017 12:51

2. Bence öncelikle dikkat edilmesi gereken şey bi arkadaş değil de "ev arkadaşı" arıyor olduğunuzun farkında olmak. Yani normalde çok iyi anlaştığınız biri olabilir ama eve girince işler değişiyor.

ilk ev arkadaşım 2 yıl boyunca en yakın arkadaşımdı. Yurtta 2 kişilik odada kalıyorduk. 0 problem. Çünkü bi sorumluluğumuz yoktu. Karşınızdakiyle yakın olunca rahatsızlıklarınızı dile getirmek daha zor oluyor bence. Aman şimdi üzmeyeyim, belki aramız açılır derken karşı taraf da biraz rahatsa en son işler çığrından çıkıyor. Tavsiyem o ki en yakın arkadaşınız da olsa bütün şartları konuşmadan eve çıkmayın.

2. Ev arkadaşımı da facebooktan tamamen rastgele buldum. O acil kalacak yer arıyordu, ben de yanıma 2.kişi arıyordum. buluştuk, oturup konuştuk her şeyi. Ve hiç tanımadığım halde hem iyi anlaştık(gizlinot: Ufak tefek sorunlar olsa da)hem de bi arkadaş kazandım.

3. Ve Aynı zamanda şimdiki ev arkadaşımı ise fakültenin facebook grubundan buldum. Buluşunca nerdeyse bütün detayları konuştuk. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadık. 7 aydır beraber kalıyoruz. Aşırı samimi olmak da istemedim, çünkü sonra sıkıntıları veya talepleri dile getirmek ve karşı tarafın bunu ciddiye alması daha zor oluyor. Zamanla birbirimizi tanıyınca güzel bi paylaşımımız da oldu kendiliğinden.

Ev arkadaşı arayanlara en büyük tavsiyem karşınızdaki kim olursa olsun, ev hayatına dair her şeyi tek tek konuşun. Yemek, temizlik, faturalar, eve kimin girip çıkabileceği, bi sorun olursa bunu nasıl çözeceğiniz, kişisel alanlara saygı vs.

Dilerim hepiniz gönlünüze göre ev arkadaşları bulursunuz 💋

Not: bi gün tekrar ev arkadaşı ararsam bu başlığa koşarak geleceğim :d

13 eylül 2017 11:59


1. aslında çok işlevsel olabilecek bir başlık. ev arayan azımsanamayacak kadar insan var ve süslü sözlük de diğer sitelere nazaran daha güvenilir bir mecra sanki. güzel olur bu başlık.

edit: (yazar: foggy brain) uktesiydi bu arada :)

13 eylül 2017 00:55 13 eylül 2017 00:57