süslü sözlük günlük

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1410)
  • medya (9)

1410. günlük çok kötüyüm ve konuşacak kimsem yok gibi hissediyorum...

nişanlımla problemliyiz zaten sürekli yazıyorum buraya. ayrılma-ayrılmama kararını vermeye çalışıyoruz ve ben açıkçası pek umutlu değilim sonuca dair. neyse dün ailesi şehirler arası bir yolculukta istanbul'dan geçerken bize uğrayıp bir şeyler bırakıp yola devam edeceklerdi. fakat uğrama saatleri gece en erken 12-1 falan olacaktı. ben o saatte gelecekleri için strese girdim çünkü çalışıyorum (nişanlım işsiz 2 aydır o yüzden rahat) ve gece 1'de gelseler, hiç oturmadan gitmezler, 1-2 saat otursalar, benim uyumam 2-3'ü bulacak sabah da 8'de kalkıp işe gideceğim,uykusuz kalacağım diye mutsuzdum ve o süreçte çay yap, bir şeyler hazırla, olur da yatmaya karar verirlerse yatak hazırla falan uğraşacağımı,yorulacağımı söyleyip nişanlıma programları neyse öğrenmesini söyledim. ona göre önden çay yapayım, yatak hazırlayayım da gece 1'de uğraşmayayım diye... ve kavga ettik. ben onun ailesini ne sanıyormuşum o kadar gelenekseller miymiş, o saate gelip hizmet bekleyecek, çay yok diye laf insanlar mıymış onlar, gerekirse beraber yaparmışız sanki her şeyi ben mi yapıyormuşum...

neyse 1'i geçerken geldiler, hoşgeldiniz dedim içeri geçtiler vs, annesinin bana karşı kurduğu ilk cümle sitemli bi şekilde "bi çay koyaydın" oldu. zaten kavganın etkisiyle gözlerim dolu dolu duruyorum, bir yandan uykum var işi düşünüyorum... neyse dedim çaya su koydum falan, o arada etrafa baktı ve ikinci cümlesini kurdu "ayy mutfağa bak darmadağın" ki mutfak topluydu, sadece o akşam kullandığımız birkaç bardak vardı lavabonun yanında ve marketten aldığımız şeyler bir torbada masada duruyordu... "bu toplu hali" dedim ama gözlerim falan doldu. kızdın mı, aa bunun için kızılır mı falan diye sanki hiçbir şey yokmuş gibi davrandı. ha bu arada nişanlım mutfağa yardıma hiç gelmedi...

biraz zaman geçti, evi gezerken kedilerimin kapalı olduğu odaya gelip sanki yeni görüyormuş gibi "hala duruyor mu bunlar, neyse sen de zamanla alışıp vazgeçersin" dedi.

ha bi de bizim eve perde almışlardı onu bırakmaya gelmişlerdi. nasıl istediğimi sormuştu daha önce, ben de nasıl istediğimi anlatıp istemediğim özellikleri saymıştım. onlar gittikten sonra perdelere bakayım dedim, istemiyorum dediğim ne özellik varsa hepsine sahip perdeler yaptırmış saolsun evimize...

nişanlımla da aramız kötü, üstüne bunlar...oooffff

edit: okuduktan sonra mesaj atan süslüler oldu bi de az önce seri artılandım. ne güzel insanlarsınız ya. hepinize çok teşekkür ederim <3

dün 15:28 dün 16:09

1409. bugün diş ağrısından kıvranıp, ağlayıp, sırtımdan terler akıtacak kadar acı yaşadıktan sonra gidip ağrı kesici iğne yaptırdım. o kadar ağrım vardı ki iğne yapılana kadar gözümden yaşlar akıyordu. şimdi yüzde yüz ağrısızım diyemem ama şükürler olsun daha iyiyim. yarı uyur halde yazıyorum bunu da. hastaneye giderken yolda, gerçekten fiziksel olarak canın yanarken dünyadaki her şeyin nasıl boş geldiğini bir kez daha gördüm. allah çözümsüz hastalık vermesin, çözümü olsa da ağrılı acılı hastalık da vermesin kimseye. 

18 şubat 21:17

1408. Aşırı stresliyim, günlük. Geçen yıl okulum değişsin diye bilerek çalışmadığım için kaldığım aday öğretmenlik sınavından bu yıl geçmem lazım yoksa meslekten atılıyorum. İzlemem için youtube kanalı önerdiler, 657 sayılı Devlet memurları kanunuyla ilgili video tam 1 saat 40 dakika. Ne yaptın, uzun metraj film mi çektin sevgili kanal sahibi? 1 saat 40 dakikalık ezber yapacak hafızam var mı bilmiyorum ki sınavdaki tek konu da bu değil. Yanlış doğruyu götürüyor da demiş miydim jkhkh ve maalesef hayır diploma, formasyon, kpss ve bilmemkaç yıl doğu hizmeti meslekte kalmanıza yetmiyor.

18 şubat 21:06 18 şubat 21:07


1407. son 5 aydır sadece 1 kez arada maaş aldım. az önce hesabımdaki paraya bakayım dedim ve 0,18 TL'yi gördüm.

yaklaşık 3 aydır maaş almadığım iş yerimde, yaptığımız işin parasını ödemeyen, aradığımızda telefonlarımıza bile çıkmayan işverenin işini düzgün yapmak için uğraşıyorum 1 yıldır ve motivasyonum o kadar düşük ki 10 dakika çalışıp yarım saat oyalanıyorum. çünkü neden parasını ödemeyen kişinin işini düzgün yapayım ki... gerçekten göğsüm sıkışıyor artık bu işi yapmaya çalışırken, suratım sivilce doldu... benim kadar mesleğini seven kişiyi bile bezdirmeyi başardılar.

16 şubat 11:17

1406. Bu sıralar her gün için bir söz buluyorum. Aslında isteğim dışı gerçekleşiyor ve telefonumun notlar kısmına yazıyorum. Az önce yazdığım ise; ne bir şeye başlayacak cesarete ne de bir şeyi bitirecek güce sahibim. Bugünün sözü bu benim için.

11 şubat 23:35

1405. yine kariyer.net ve türevlerindeki tüm ilanlara başvurduğum bir gün-idi.

2 şubat 22:53

1404. Allah belanı versin pms ya patlamaya hazır bomba gibi geziyorum. içimden ne çıkacağı belli değil mehmet ali erbil gibi kuş çıkacak civciv çıkacak kafasındayım.

ya aşırı mutlu oluyorum ya aşırı mutsuz. zaten pek dengeli bir insan değilim iyice şaftım kaydı. depresyona mı girdim acaba

ayrıca ankara soğuğuna da (gizlinot: ne zıkkımsa :D) ayrıca tesüf ediyorum.

26 ocak 15:33


1403. öğrenciyim. part time iş arıyorum, bulamıyorum. "part time almıyoruz" diyorlar ancak. bir yere girdim, saati 3 lira. hiç yoktan iyidir napalım dedim. resmen işten çıkayım ister gibi öyle çalıştırdılar ki, insan yerine konulmadım sanırım hiç. dayanamadım çıktım. şimdi yine iş arıyorum. artık süründürseler yerden yere vursalar mecburum. okulumun bitmesine 2.5 sene var ben şimdiden kendi işimi yapıp ayaklarımın üzerinde durabilme hayallerindeyim. tabii ondan öncesinde yaz tatili hemen gelsin de tam gün bir işe gireyim, öbür sene için para biriktirebileyimin peşindeyim.

şimdi sınıf grubuna bildiği part time çalışan arayan yer var mı diye sormaya gidiyorum hoşçakalın.

22 ocak 19:16

1402. merhaba günlük, az önce uzun araştırmalar sonucu inglottan yaptığım alışverişi ödedikten sonra kargonun 7 lira olduğunu öğrendim. içim öküz oturdu, hadi hayırlı geceler.

21 ocak 21:50

1401. Dün eli boş döndüğüm alışveriş macerası yüzünden o kadar yorulmuştum ki bugün dinlenmek adına biletim olduğu halde oyuna gitmedim ve evde kaldım. Evde internet olmadığı için bütün günü trt çocuk, minika go ve cartoon network arasında zap yaparak geçirdim. Hala minika go izliyorum.

21 ocak 20:52