girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1378)
  • medya (10)

1378. Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlara çalışıyorum ve cidden psikolojim bozuldu. Bugün bu konu bitmeli yoksa kafayı yiycem.

3 kasım 11:39

1377. Tez çalışmamla ilgili anket dağıtırken ilginç bir hocaya denk geldim bugün. Kapıyı çaldım

N: merhaba, kolay gelsin hocam

H: (bağırarak) ne kolay gelsin sana sordum mu ben

N: neyi hocam

H: sen ne istiyorsun benden

N: hocam birşey istemiyorum ben bu bölümde değilim. anket vardı ama müsait değils..

H: ne anketi bu? İzin aldın mı sen?

N: ne izni, rektörlükten mi

H: nerden alınıyorsa işte

N: evet hocam, rektörlükten iznimiz var 

H: bana ne senin izninden

N: (gözlerim faltaşı gibi açıldı, gerçek bir psikopatın karşıdında olduğumu o an anladım çakıldım olduğum yere) wtf?!- pe peki hocam

H: neyin pekisi bu o arkadaşlarına söyle bi daha bana ankete gelmesinler

N: hangi arkadaşlar

H: işte kim geliyorsa

N: olur tamam.

Kapıyı çektim kapattım bir 10 saniye ben ne yaşadım şimdi diye kendimi sorguladım.

Gerçekten sağlam sinirlerim varmış bu kadının saçını başını yolmadığım için çıkıp kendime bi kahve ısmarladım yaktığım sigarayı birkaç çekişte bitirdim, nedense kadınla empati kurmaya çalıştım yapmam gereken en gerekli şey buymuş gibi. Öğrencilerine üzüldüm. Benim her hafta dersime giren böyle bir hoca olsaydı herhalde bir seneyi bulmaz bölümden atılırdım.

30 ekim 23:59

1376. kimseye bir şey ispat etmeye çalışmamak en iyisiymiş. Seni ısrarla yanlış mı anlıyor? Bırak anlarsa anlasın. Ne gerek var ömründen tüketmeye, o insan zaten ne kadar çabalasanda anlamayacak. Her zaman nasıl anlamak istiyorsa öyle anlayacak. Ve insanları fazla kafaya takmamaya karar verdim bu zor olacak baya ama ben çok yoruldum her gün baş ağrısı çekmekten, çabalamaktan. Salıyorum artık hayatı ve insanları. Kim ne yaparsa yapsın geceleri stresten ağlamayı hiçbirimiz haketmiyoruz günlük. 

30 ekim 23:31


1375. Doğum günüm, en yakın arkadaşım günler öncesinden hediyemi hazır etmiş. Sabah erkenden görür görmez bir sürü insan kutladı, geçen seneden çok farklıydı her şey. Hayatım Her yıl daha iyiye gidiyor gibi hissediyorum, bu bir günlük olay bile kıyasladığımda o kadar farklı sonuçlar veriyor ki pozitif anlamda geçen seneyle. Sağlam bir dostum, iyi giden bir eğitim hayatım, sağlığım ve ailem var. Şükretmek için çok neden var, şükür ettikçe daha iyiye gidiyor süslüler. Belki enerji belki psikolojik ama kesinlikle pes etmemeliyiz, kötü bir olay geliyorsa başımıza kabullenip oturmayalım. Evet, oldu ama bu da geçecek.

30 ekim 22:37

1374. Kalbim çok kırık.

30 ekim 22:22

1373. Hava yağmurlu, su birikintisine bastım. Çoraplarım ıslandı. Çorap almak için yol üstünde bir doncuya girdim. Çoraba 6 lira verdim, kalbimde bir sızı hem de büyük bir sızı. iyi günler. 

18 ekim 09:16 18 ekim 16:17

1372. Bugün yine komşumun piyano sesiyle uykuya dalarım diyordum. şu saat oldu projeyi bitirip ancak arkadaşlarımı uğurlayabildim, zaten piyano çalan da yoktu. Şimdi de delice bir yağmur başladı, sesine kulak kesilmemeye çalışıyorum ama olmuyor. Yağmurlu havalar beni hep çok mutlu etmiştir ama bugün etmiyor. Anıların dehşet verici şekilde tazelediği hislerimden kaçmıyorum. Bazı şeyler için keşke demeyeceğim ama geçen yıl bugün o pencerede birlikte yağmuru izlerken sana söylediğim o cümle için üzgünüm. söylemeseydim her şey bambaşkaydı belki, bilmiyorum. ben sadece o an hissettiklerimi şu an farkediyorum. Özür dilerim.

18 ekim 03:34


1371. Dün akşam beni evime bıraktı. dün ilk defa evimin yakın olmasına üzüldüm, o yol hiç bitmesin, hep öyle yan yana yürüyelim istedim. Bugün tek başıma dönerken o yollar o kadar boş ve anlamsız geldi ki...

Hoşlanıyorum diyordum ama galiba aşık olmuşum...

17 ekim 22:46

1370. birazdan eve gidicem ve hiç yemek yapmak istemiyorum ancak para da harcayamam 2 ay sonra yurtdışına gidiyorum euro yapmam gerek, bir de çok fena bademciklerim ağrıyor, saat sabah 4 de ağrıyla kalktım, viks sürdüm chpnin eşantiyon atkısı vardı onu alıp boynuma dolayıp yattım. sevgili günlük.

16 ekim 17:02

1369. eşimin ailesi köyden geldi. harakiri nasıl yapılıyordu?

16 ekim 08:15 16 ekim 08:15