girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1376)
  • medya (9)

1376. Günlük

Dün erkek arkadaşımın doğum günüydü. Evde kutladık, daha önce kendisine hiç sürpriz yapılmadığını, uzun zamandır da böyle pastadır, üflemedir şeklinde kutlamadığını söylemişti. Evi süsledim ve pasta yaptım ben de(gizlinot: Tadı güzel ama şekli çok kötü oldu sonradan maalesef swh) çok mutlu oldu. Yemek yaptık oturduk, birbirimize vakit ayırdık. Sonra da bir kahve içmeye çıktık.

Aslında doğum günü bugün, ve o bugün çalışıyor. Bana doğum günümde çalışıyorum ama olsun dün ne güzel kutladık dedi. O ksdar mutlu oldum ki. İnsan sevdiklerini mutlu ettikçe farklı bir huzur doluyormuş içi.

Bugün artık ders çalışmam lazım, umarım istediğim verimde çalışabilirim. Dönem içinde motivasyonum korkunçtu, geliştirmeye çalışıyorum.

Bir de tekrar düzenli olarak kitap okumaya başlama kararı aldım.

Güzel bir haftasonu oluyor sanırım.

14 temmuz 19:01

1375. bir buçuk yıllık işsizlikten sonra işe girdim.

işyerim çok uzakta. evime kadar servis yok ve ik uzmanı bana defalarca sordu bak emin misin evin çok uzakta diye. eminim dedim. aldığım maaş asgari ücretten azıcık fazla. sabah beşte kalkmam gerekecek. üstelik çok büyük bir taviz vermem gerekti. aslında pek taviz sayılmaz. hep aklımda olan, istediğim bir şeydi ama işe girmeme kısmetmiş. annemle çatıştık biraz. ama biliyorum ki her şey güzel olacak. çünkü bir şey başlarken pürüz çıkmazsa genelde sonu kötü bitiyor. belki böyle zorluklarla başladığı için güzel devam eder.

5 temmuz 22:39

1374. dün hayatımdaki en uzun telefon konuşmasını yaptım. 2 saat. ve bu adamı neden bu kadar sevdiğimi anladım. tek bir saniyesinde de sıkılmadım.

şu an zor bir karar vermek zorundayım. ama bu kararı vermek için de çok çaresizim, çelişkiliyim.

bildiğim tek bir şey var, ya ben onu çok seviyorum. ve kaderin iki zıt yaşamdaki insanı biraraya getirmesine de kırgınım biraz. onu tanımadan önce, onu görmeden önce eksikliğini hissetmeden yaşayıp gidiyordum halbuki.

4 temmuz 10:17


1373. Gün batımlarında daha çok özlüyorum seni, seninle konuşmayı.. Ama aklına bile gelmediğime o kadar eminim ki! Çünkü sen seni üzenleri hatırlarsın hep, senin için üzülenleri görmezsin.

3 temmuz 20:45

1372. Merhaba:) Biraz sonra babamla hastaneye gideceğiz sadece kontrol amaçlı. Çok şükür ailem sağ ve sağlıkllılar. Canım kardeşim Kur’an kursuna gitti. Bugün kankamın mezuniyeti var ona da yetişmeye çalışcam. Yarın sabah da Giresun’a yolcuyum, yine işimin başına:) gelecek ay çok önemli bir sınavım var, inşallah her şeyin hayırlısı olur. Allah’im verdiğin her şey için şükürler olsun:)

2 temmuz 09:33 2 temmuz 09:39

1371. Onunla mutlu bir birlikteliğimin olmasını çok isterdim ama olmadı, elime yüzüme bulaştırdım.

Ama tek suç benim beceriksizliğim değildir değil mi? O da beni sevse, beni biraz olsun sevse, her şey farklı olurdu değil mi?

Herşeye rağmen bir gün yine yollarımızın keşişmesini tüm kalbimle diliyorum fakat böylesine başarısız, iletişim kurmaktan aciz geçirdiğimiz dönem o büyük isteğime olan inancımı azaltıyor. 

Şu an sadece ona sarılıp uyumak istiyorum, her şeyi, her sorunu birlikte çözeriz demesini istiyorum, onu her gün yanıbaşımda görmek istiyorum.

O sadece benim hayallerimde yaşamış bir adam olarak kalmasın, lütfen.

2 temmuz 00:55

1370. Of oof bugün iki gözüm anılmak istemiş düştü yine aklıma ,kalbime. eşşek oturdu sanki üstüme inşallah huzurlusundur inşallah mutlusundur orada. Çok özledim be seni bazen sensiz yürümek bir şeyler yapmak falan o kadar saçma geliyor ki. O kadar hayal ediyorum ki seni yanımda bazen hayallerden uyanmak istemiyorum. Diyorum ki sınırı yok hayallerin kur iklim. Kimse anlamıyor seni niye bu kadar özlediğimi keşke sana vefa borcumu ödeyebilseydim hiçbir şey yapamadım senin için en çok bu koyuyor. Rahat uyu sen ama bu gece bana uyku yok.

2 temmuz 00:44


1369. havalar çok acayip son günlerde. insanın ne yemek yiyesi geliyor, ne bi şey içesi geliyor. put gibi yatıyorum sadece. dışarı çıktığımda da havadaki nem moralimi bozuyor, hava hem sıcak hem bulutlu anlamıyorum. sürekli de yağmur yağıyor. sanki tropikal iklime geçtik tayland’da falan yaşıyoruz. çok kasvetli hava. insanı bir şey yapmaya teşvik etmiyor. 

29 haziran 17:26

1368. bacağımda (diz kapağım ve aşağısı) kocaman bir taze yaranın izlerini taşıyorum. 

bugün regl oldum, her yerim ağrıyor ve resmen dökülüyorum.

yarın hiç gitmek istemediğim bir düğün var. elbiseyi ütüleyip, aksesuar kombinlemem ve geniş çaplı manikür pedikür yapmam gerek(ne renk oje süreceğim hakkında hiç bir fikrim de yok). ayrıca föndöten sürmek istemiyorum. 

Bkz: derdine söveyim

29 haziran 17:19 29 haziran 17:19

1367. 3 hafta önce üniversiteden tanıdığım ancak üniversite boyunca tanışmadığım biri takip isteği gönderdi. Siması tanıdık olduğu için kabul edip takip ettim. Geçen hafta bir hikaye paylaşmıştım, hikayeme mesaj gönderdi ve konuşmaya başladık. Sözlük çok garip ama sanki yıllardır tanışıyor gibiyiz, hiçbir tutukluk hiçbir zorlama veya kasıntılık yok. Sohbet akıyor, inanılmaz bir sinerji oluştu aramızda. Yeni tanıştığım insanlara çok mesafeli davranmama rağmen bu kişide öyle olmadı. Öyle içten ki ne düşünse pat pat söylüyor. Lafı evirip çevirmeden, imalarda bulunmadan konuşan kişileri çok severim. Etkilendim sanırım kendisinden. Konuştuğumuzda tesadüfen aynı şehirdeydik, yanına gelmek istiyorum gibi şeyler söyledi. Çok erken olduğu için şimdilik reddettim ama alınmıyor, tekrar yazıyor. Bayağı yakınlaştık, ben birkaç defa arkadaş vurgusu yapsam da kendisi pek oralı olmadı. Bayağı yürüyor ama o kadar tatlı ki <3 asla rahatsız olmadım, aksine çok mutluyum. Bir de konuşmayı kendisi domine ediyor, hep o yazıyor. Buna biraz bozuldu bugün galiba çünkü umut vermek istemiyorum emin olana kadar, bu yüzden de ara sıra soğuk cevaplar verebiliyorum. Sabah da yaptım bunu, güldü bir daha da yazmadı. Sanırım yazmamı bekliyor ama asla bir kenara koyamadığım gururum yüzünden yazamıyorum :( Kendisinden saatlerdir mesaj beklesem de mutlu olmama engel değil çünkü şu anda bir şekilde hayatımda ve ben hiç şikayetçi değilim. Akşam mesaj atacağını biliyorum ponçik *.* iyi ki geldin.

29 haziran 16:58