sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1432)
 • medya (10)

1432. bugün apartmanda beslediğimiz kediyi veterinere götüreceğim, ayağı kırık. her seferinde yolda hem kakasını hem çişini yapıyor. yıldım sözlük... umarım bugün sı*çmaz. 

14 şubat 11:28

1431. Bugün çok boş beleş işler peşinde koştuk ve aşırı yorgun hissediyorum sözlük. Sabah arkadaşım aradı, La casa de papel'deki berlin istanbuldaymış hem de Four seasons bosphorus otelde kalıyormuş derhal buraya gel bulcaz o adamı diye,dersimi ektim,otele gittim. Tabiki de bilgi vermiyorlar boşu boşuna gittik oraya deli gibi yağmurda ıslandık. Tam eve dönücez hop bir story gördük adam galata'daymış. Hemen taksiye atlıyoruz oraya gidiyoruz moduna girdi arkadaşım. Hop bi macera daha. Gittik galata'ya da orda sen berlin'i nasıl bulacaksın ki? Tabiki göremedik kimseyi ve eve döndük. Benim saçlar kafama yapışmış artık ıslanmaktan leş haldeyim,şimdi de öksürüyorum,hasta olucam galiba, hem de sadece bir kare fotoğraf uğruna..

13 şubat 22:53

1430. Yine iki arada bir deredeyim. Yine bir kararsızlık,bezmişlik

12 şubat 18:48

1429. Bir şey -muhtemelen çalışma koşullarım- bütün yaşam enerjimi çekiyor ama soruna tam olarak parmak basıp çözüm geliştiremiyorum.

12 şubat 18:22

1428. merhaba sözlük. yarın ve ondan sonraki gün ablamın kontrollleri ve mr çekimi var. günlerdir ailece karnımızı ağrıtan bir süreç bu. geçtiğimiz senelerde ablamın beyninde bir tümör olduğunu öğrendik. kendisi epilepsi hastası daha önce 2 kez beyin ameliyatı oldu. bir sonraki ameliyatı bünyesi kaldıramayacağından bu tümörün kötü huylu olmaması ve büyümemesi gerekiyor. her 6 ayda bir tümörün büyüyüp büyümediği ile ilgili kontroller yapılıyor. büyük gün geliyor işte. neredeyse bütün ömrümüz hastanede ve nöroloji servislerinde geçti. oralarsa büyüdüm de denebilir.. umarım güzel şeyler olur sözlük. hayatım yokuş aşağı yuvarlanıyor gibi bu aralar. umarım güzel haberler alırız. bugün geçtiğimiz günlere nazaran daha zor bir gündü benim için. ama biliyorum iyi olma sürecinde inişler ve çıkışlar var, olacak. umarım hayatımın bu döneminde daha iyi şeyler olur. 

11 şubat 00:54

1427. Bir ayın yarısını evden uzakta geçirmeme rağmen 400 lira doğalgaz faturası gelmiş, şofben yeni takılmıştı ama arızalanmış ve çamaşır makinesi banyoya yine su bırakıyor, Ben de hala pozitif düşünmeye çalışıyorum ashfjvjsjdjf

5 şubat 18:53

1426. Yeni tanıştığı insanlarla hemen senli benli konuşan insanlar beni ifrit ediyor sevgili günlük.

Geçen gün ofis telefonunda bir sorun olduğu için müvekkilin birini telefonumdan aramak zorunda kaldım. Ve şimdi kadın hem sürekli beni arıyor hem de benimle senli benli konuşuyor çıldıracağım en sonunda. Pasif agresif bir direnişle kadına inatla siz diye hitap ediyorum anlamıyor.

Zaten meselesi beni kaç gündür darladı. Kaç gün boyunca dilekçeyi baştan yazıp durdum. Engelleyeceğim bu gidişle kadını yaşam enerjim düşüyor adını duyunca bile.

1 şubat 10:15

1425. benim için hayatıma giren birçok insanı hatılatan bir şarkı var. bir insan bir şarkı yani. şu an youtubeda şarkılar sırayla karmaşık şekilde kafasına göre giderken o anı hatırlatan şarkılardan birisine denk geldim. yani sene 2015'e. eski zamanları çok özlüyorum. liseyi değil ama lise zamanlarımı. lise dışında o kadar güzel çıkarsız, mutlu, enerji ve neşe dolu arkadaşlıklarım vardı ki. insan kalabalığını sevdiğim tek zamandı o zaman. kızlarla hala görüşüyorum fakat erkeklerin birçoğu "sevgililerinin kızlarla konuşmasını istememesi" sebebi ile zaten aramız açılmıştı. ve onları, o zamanları çok özlüyorum. ve dinlediğim şarkının hatırlattığı insanı en çok. lise çağları arkadaş ortamına en bağlı olduğumuz zamanlar ve ben bu günlerde o arkadaş ortamını özlüyorum. üniversite, iş ortamı hiçbiri aynı tadı vermiyor. şu an durup kendi geçmişimi kıskanıyorum. günlüklerle, eski konuşma metinleriyle, fotoğraf ve videolarla kendimi geçmişe sürüklüyorum. birnevi kendime işkence ediyorum. özlem hissiyatım hiç bu denli, bu zamanki gibi yüksek olmamıştı. kendimi açmak istiyorum hiç tanımadığım birisine. duyulmak istiyorum ve daha fazlası ile anlaşılmak.

geldiğimiz zaman öyle ki, seni dinleyen ve anlayan, güvenerek kendini açabileceğin insan bulmak zorlaştı. birisine anlattığını bir başkasından duymak zor değil. artık sanırım her şey dedikodu değerinde görülüyor ve bu yüzden böyle çabuk yayılıyor. komple magazinci olmuşuz gibi bir şey. umarım istediğimiz hayatları elde edebilir ve yaşayabiliriz süslüler. geçmişe özlemle değil sadece normal bir şekilde mutlulukla bakıp geçebileceğimiz gün, ay ve yıllar bizim olsun.

30 ocak 00:57

1424. bir kaç saat sonra direksiyon sınavına gireceğim. ders günlerimde hiç ışık yoktu. yani hocaların dediğine göre. güvensizliğim yiyip bitiriyor beni sözlük. umarım bugünü de en az hasarla kapatırız.

edit : maalesef..

27 ocak 08:28 27 ocak 11:24

1423. Sosyokültürel açıdan dengimiz olmayan insanlarla ev arkadaşlığı bile olmuyormuş, günlük. Yaşam biçimi bir yana dünyayı algılayışımız bile o kadar farklı ki asgari düzeyde sağlıklı bir iletişim bile sağlanmıyor. 1 haftalığına ankara'da bir arkadaşımda kalıyordum. Ev arkadaşlarına ve ailesine son derece özen göstermeme rağmen muhtemelen saç, küpe, dövmem vs yüzünden arkadaşım evden kovulmaktan beter edildi. Bir yandan böyle insanlardan kurtulduğu için seviniyorum bir yandan kimseye haddini bildirememe sıkıntısı var içimde. Keşke onun değil de benim ev arkadaşlarım olsaydı da anne-babaya kendi çocuklarının gerçekte nasıl insanlar olduklarını ve başkalarını görünüşleriyle yargılamamaları gerektiğini öğretebilseydim.

25 ocak 04:19