yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1469)
  • medya (12)

  1469. yüksek lisans okumaya karar verdim bugün sözlükcüğüm. yds ve ales'e hazırlanacağım. bu yüzden buraya çok giremeyeceğim. zor olacak, ama çalışmam lazım sınavlara az kalmış. keşke daha önce karar verseydim. neyse yarın başlıyorum çalışmaya. hakkımızda hayırlısı.

  16 ağustos 23:56

  1468. Hayatı gelişine rövaşata yaşıyorum. Aptallığıma doymadım

  16 ağustos 21:55

  1467. Ben güven problemi olan bir insanım özellikle romantik ilişkilerde... Bir kaç ay önce biriyle tanıştım ve her buluşmamızdan sonra aşırı mutlu oluyordum. Kendi kendime sürekli 'enheduanna bak sakın duygularının güçlenmesine izin verme ve güvenme çünkü zaten üzüleceksin barı en az yara ile atlat' dedim. O kadar güzel davrandı ki bana.. İnanılmaz bir güven duygusu verdi. Sonunda ulan kaç kere yaşayacağım böyle şeyleri diyip saldım kendimi ve o'nu gerçekten sevdim ve güvendim. Sonra ne oldu.. Önce yalan söyledi, sonrasında da çekip gitti zaten. Kaç ay geçti ama hala o kadar açıyor ki içim anlatamam. O'na olan hislerim yüzünden değil çünkü o hislerim zaten söndü. Ama beni iğrenc bir psikolojide bıraktığı için çok sinirliyim hem ona hem kendime. Şimdi düzeltmem gereken hastalıklı düşüncelerime daha da sıkı sarılıp insanlara güvenmemeyi bir zırh gibi giyiyorum. Aklıma geldikçe hep diyorum ki bak haklıydım... Duygularımın bu kadar büyümesine izin vermemeliydim ve güvenmemeliydim... Gerçekten düzgün bir ilişkiye olan inancım sıfır şu an. Asla inanmıyorum. Kızlar siz de inanmayın ve zengin birini bulup evlenin çünkü hepsi aldatıyor en azından zengin biri aldatsın vereceği nafaka fazla olur

  11 ağustos 13:29

  1466. Umarım bunları da atlatırım.umarım dimdik ayakta durmaya devam edebilirim.sırtımda bir ton ağırlık var gibi.nefes alamıyorum sanki boğuluyorum.sürekli uyuyorum, sonsuza dek uyumak isterdim.

  9 ağustos 13:32

  1465. ilk defa konuşmaktan sıkılmadığım muhabbetin bir şekilde döndüğü biri var sözlük gerçi arada bir tıkanıyoruz ama bir şekilde halloluyor daha doğrusu çoğunlukla bu sorunu o çözüyor, inanıyorum ki yüzyüze görüşünce -ki birkaç gün sonra gelecek- bu tıkanıklığı da halledicez bir de okul açılınca ortak noktalarımız çoğaldığında herşey daha da güzel olacak yalnız çok korkuyorum benden kısa çıkarsa diye dünyanın sonu değil ama erkekler genelde bu konuda kompleksli bir karış boy için bozulmasını istemiyorum :(

  9 ağustos 02:46

  1464. daha da bana attığı adımdan bir adım daha atmam. Ne ona ne başka birine. Yazık gerçekten. Verilen emeklere veya yapılan fedakarlıklara değil, kendime yazık. Hep aynı terane. Aynı yalanlar ve aynı değersizlik. 

  Unutma bunları canım kendim. Unutma. 

  9 ağustos 00:55 9 ağustos 00:55

  1463. hayatım boyunca mızmız ve karamsar insanları kınadım durdum. ne olursa olsun yaşadıklarımın beni karamsar birine çevirmesine izin vermeyeceğim. inanıyorum her şey çok güzel olacak.

  dün kızlara yaşadıklarımı anlattım. "yani geçen yılın geçmek bilmemiş" dediler. gerçekten bitmek bilmeyen bir yıldı. ama önümüzün arkamızdan daha güzel olma ihtimali her zaman vardır sözlük, inanıyorum. inandıktan sonrası salt teslimiyet değil çabadır da. çabalayacağız ve hayatlarımızı daha güzel hayatlar yapacağız.

  çok güzel fotoğraflarım oldu. çok güzel insanlar tanıdım. çok güzel kahveler içtim. bir sürü karar aldım. o kursa gideceğim, kyk kredimle de olsa o siteyi de açacağım. belki part time iş bile bulurum.

  "senin elinde olmadan kötü giden şeyler okey de senin kontrolünde olduğu halde kötü gidenleri ne yapacağız" diyen, suçlayan ve yargılayan iç sesim yerine şefkatli iç sesimi dinlediğimden beri daha huzurluyum.

  8 ağustos 23:56

  1462. Sana baktığımda gördüğüm tek şey kocaman bir hayal kırıklığı. 

  Sabah arayıp nasıl olduğumu sormak istedi, ne diyecektim? Bayat mı? Bilemedim. İyi dedim sadece. İki senelik emeğim, sevgim günün en bayat öğünü nitelemesini hak etmiyordu. 

  Seni kalbimden çıkaramadım henüz ama aklımdan ve hayatımın en güzel yerinden çıkarıyorum sessiz sedasız. Artık asla birlikte gülemeyeceğiz, birlikte uyuyup uyanamayacağız, yeni yerler keşfedemeyeceğiz. Hoşçakal hayallerimin gerçeği olan adamdan hayal kırıklığıma evrilen adam. Seni seviyorum, ama yapamam. Hoşçakal. 

  8 ağustos 15:36

  1461. Hayatımın en büyük aşağılanmasını yaşadım bugün. 

  “ güzel bir günün en bayat öğünüsün. “

  Bundan daha iyisi olamazdı, ben seni hayalini kurduğum adamın yaratılmış hali olarak nitelendirirken bana bu sıfatı layık gördüğün için teşekkür ederim. Hayır bunu sen bana layık görmedin, doğru olan cümle aslında ben bunu kendime layık gördüm. Kendimi tebrik ediyorum.  

   

  8 ağustos 03:05

  1460. Sevgili Günlük, bunu sana gecenin 3.45inde yazıyorum. Hayatım belirsizlikler silsilesi olduğundan uyuyamıyorum. Ne olacak nasıl olacak diye düşünmekten gözüme uyku girmiyor. Sanırım birkaç haftaya taşınacağım. İş bulmam gerekiyor. 5 senelik ilişkim evlenmek istedim diye bitmişti geçenlerde yeniden başladık. Bu kez evlilik lafı etmeden manipüle etmeyi deneyeceğim. Ama artık 28 yaşında olmama rağmen evlenmek bile istemiyorum sanırım. Kırıldım be günlük.. Bizim neslin bu belirsizliklere tahammülü kalmamış gibi geliyor bazen sonra niye hiçbirimiz çıldırmıyoruz diyorum. Belki de şarkılarımı bestelemeliyim. Geç gelen ergenlik gibi.. eee ne demişler şimdinin 28i eskinin 18i. Sosyal medyaya baktığımda herkesin hayatı aşırı yolunda herkes herşeyi zamanında yapmış gibi hissediyorum. Bendeyse emre aydının da dediği gibi hep bi geçkalmışlık hissi. Rotayı yeniden mi oluşturmalıyım bilmiyorum. Birtek benim hayatım mı bu kadar rayından çıkmış merak ediyorum...

  5 ağustos 03:51 5 ağustos 03:52