yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1473)
  • medya (14)

  1473. Dün kardeşime kız istemeye gittik. Annem önceden konuşmuş. Biz istemeye gidiyoruz. Kız tarafı ise konuşmaya geliyoruz sanmış. 

  Çaylar geldi önce, dedim heralde uzun konuşma olacak kahve bu yüzden sonra gelecek. 

  Çay içildi, sohbet ediliyor. Sonra tekrar çay içildi, sohbet devam ediyor. En son demlik bitti, hala sohbet devam ediyor ama kahve gelmiyor. 

  Ailenin büyüğü, Allahın emri dedi peygamber dedi. Kız tarafı kalakaldı.

  Onlar da bu yüzden aile büyüklerini çağırmamış. 

  Zaten ben işkillenmiştim kahve gelmeyince, salı günü tekrar davet ettiler bu sefer kahve içmeye. 

  O kadar gergindi ki damat adayı, ikram edilen ne varsa yiyip de üstüne 7 bardak çay içince; Daha ne yiyeceksin bırak artık deyip kızarmaya başlamıştı.

  Yalnız Ankara çok soğukmuş, ben bu biten hafta İstanbul da tişört ve üzerine hırka ile dolaşıyordum. Burda 32 dişime horon tepdirdi.  soğuk. 

  dün 00:13

  1472. Burun ameliyatı oldum. Arkadaşım işine gitti, hastanede yalnızım, evde de yalnız olacağım. Youtubedaki haplanmış tiplere kanıp kolay bir ameliyat sandığım ve halamı çağırmadığım için köppekler gibi pişmanım. Ağrımı arttırmayacağından emin olsam anıra anıra ağlardım.

  Dipnot. Voldemort bundan sonra canımsın.

  23 ocak 07:22

  1471. bir türlü içinden çıkamadığım, en büyük düşmanım olan ataleti yenmek ile ilgili okumalar yapmaya başladım. tembel biri hiçbir zaman olmadım. ama bu üzerimdekine ölü toprağı mı dersin, büyük şeylere başlarken yaşanan cesaretsizlik mi, büyük planlama isteyen işlerden kaçınmak mı bilemiyorum ama hayatımdan çaldığı kesin. yine de sana teslim olmuyorum atalet duygusu, bugün bir aksiyon alamasam da en azından seninle ilgili bir şeyler okudum ve izledim. umarım sana rağmen hareket halinde kalmayı er geç öğrenebilirim.

  20 ocak 21:11


  1470. çok alışveriş yapıyorum sevgili günlük. hayır param da yok hani. kendime dur demeliyim artık.

  17 ocak 21:24

  1469. Ateş ve ağrıdan uyandım. İlaç alamıyorum. Sabah olsun da doktora gideyim diye bekliyorum. İnsanın böyle durumlarda arayacağı birinin olmaması fiziksel acıya katlanmaktansa ölmek daha iyi düşüncesini benimsemesine sebep oluyor.

  Edit. Merak eden olursa acile gittim, kum döküyormuşum.

  17 ocak 04:22 17 ocak 06:37

  1468. uzun zamandan sonra ilk defa bu kadar mutluyum ve asigim. tesekkurler ve iyi geceler diliyorum herkese

  13 ocak 22:31

  1467. Bugün kardeşimle camından perdesine kadar ev temizliği yaptık. Odalar mis gibi beyaz sabun ve yumuşatıcı kokuyor. Ben de yıkandım, nevresimimi değiştirdim, tertemiz hissediyorum kendimi. Temizlik sabahtan akşama kadar sürse de ve perşembe günü bir bütünleme sınavım olsa da huzur doldum resmen. Uzun zamandır rahatsız ve içten içe sıkıntılı hissediyordum. Böyle genel ev temizliği yapmaya çok üşensem de cidden çok iyi geldi bana. Sanki hayatımdaki sorunların biri çözülmüş gibi. Evin işi bana ve kardeşime ait olmasa belki bu kadar sıkıntı etmeyecektim temizlik olayını ama mental olarak bu rahatlamayı sağlamasını çok sevdim.

  Güzel bi çay, çikolata eşliğinde keyif tavlası oynayıp yaprak dökümü izledik kardeşimle. Resmen terapi gibi bir gündü.

  13 ocak 22:22


  1466. YKS sınavına çalışmaya ara verip uzun bir süre sonra şarkı dinleyeyim dedim.. Youtube üzerinden, otomatik oynatta karşıma sevdiğim beye aşkımı itiraf etmeden 1 ay önce attığım şarkı çıktı. Utanarak kızararak sözleri dinledim. Çünkü sözleri unutmuştum. Hangi gazla attım o an hiçbir fikrim yok.

  "Perdenin ardındakiler - kendime"

  Seni öpmeden gülersem topluma kanser yayılır

  Dudaklarından soluklanayım

  Seni öpmeden uyursam rüyalarım yarım kalır

  Reddedildim tabii... Acaba itiraf ettikten sonra şarkıyı hiç dinlemiş midir? Benim nasıl çekingen ve utangaç olduğumu çok iyi bilir. Sözlere bakınca benim için fazlasıyla cesur kalıyor. Haliyle kızarıyorum şimdi. Neler düşünüyordur çok merak ediyorum. Hala onu seviyorum ve kalbim nasıl soğur ne zaman uzaklaşır ondan bilmiyorum. Tek istediğim onun yanında olmak. Umarım bir gün buraya artık unuttum başardım diye edit yapabilirim veya öyle bir unutayım ki bu girdi aklıma bile gelmesin..

  12 ocak 04:21

  1465. Uzuuun zamandır ilk defa ilaca rağmen uyuyamıyorum.

  12 ocak 03:32

  1464. O kadar heyecanlıyım ki yarın konsoloslukta görüşmem var ufak bir Almanca testi yapacaklar basit düzey olsa bile umarım heyecandan herseyi berbat etmem .

  6 ocak 22:20