yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1453)
  • medya (12)

  1453. sevilmiyorum. her zaman ikinci plandaki kişi oldum. kimsenin en sevdiği olamadım. herkesi çok sevdim, düşen herkesin elinden tuttum. elimden geldiğince yardım ettim. kalktıktan sonra yine başkalarının yanında yürüdüler. sanırım kendimi sevdirmeyi beceremiyorum sözlük.

  bugün 01:02

  1452. Sokak hayvanlarına işkence eden birini görürseniz dövün. Artık sinirlerimi kontrol edemiyorum bu konuda. Ben öğrenci halimle bazen 1 hafta 100 lirayla geçinirken bile sokakta yaşayan hayvanlar için mama alıyorum karınlarını doyurmaya çalışıyorum. İşi gücü yerinde olan komşum koyduğum mamaları döküyor,kedi evlerine zarar veriyor. Artık tahammül edemeyecek seviyeye geldim. Tüm site yavru kedilerin bakımını üstlenip,sahiplendirmeyle uğraşırken birilerinin bu kadar vicdansız olmasına dayanamıyorum. Kediyi köpeği tekmeleyen,onlara zarar veren birini görürseniz çakın suratının ortasına. Laftan anlamıyor bu insanlar biliyorum artık. Şu dünyada tek bedduam sokaktaki canların rızkına göz diken onlardan beter olsun. Sevmeyebilirsiniz,iğreniyor olabilirsiniz (ki ben bu durumlarında normal olduğunu kabul etmiyorum.) ama ZARAR VEREMEZSİNİZ.

  dün 18:08

  1451. Bugün benim doğum günüm sözlük, herkesin özel günlerine dikkat ederim, hastalıkta, ölümde, düğünde muhakkak giderim. Gidemezsem de ararım, ama o insanlar yılda bir kez olsun hatırlamazlar beni, bu doğumgünüm de yalnız geçti.

  Aramadılar bile, aramayı geçin, artık uzvumuz haline gelen 2 dk ayrı kalmadığımız telefondan bir mesaj bile atmadılar, neyse canları sağolsun...

  14 ekim 22:07

  1450. Uzun zamandır farkettiğim bir şey var ben kendimi sevmiyorum, asla değer vermiyorum, kendime hata yapma payı bırakmıyorum yaparsam da kendimi o kadar acımasızca eleştiriyorum ki bu artık beni çok yıpratıyor. Bu yüzden özgüvensizim. Dışarıdan gören birisi benim hakkımda asla bu yorumları yapmaz tam tersi olduğumu söylerler hatta ama ben maalesef kendimle barışık olmayan tam da saydıklarım gibi birisiyim. Her zaman beğenilme kaygısı taşıyorum ve bunu sözel olarak duyma ihtiyacı hissediyorum. İnşallah kendimle barışık öz saygısı ve güveni yüksek bir kadın olmayı başarabilirim. Başarabilenler varsa bir mesaj uzağınızdayım...

  14 ekim 20:25

  1449. Yarın ilk iş günüm. Daha doğrusu bugün, heyecandan uyuyamıyorum. 5 buçuk saat sonra uyanmam gerek ama gözler hala fıldır fıldır.

  Sabah editi: nazarcı ve kötü niyetli komşumun ters bakış atması üzerine dümdüz yolda düştüm, pantolonum yırtıldı ve dizim yarıldı. Geç kaldım, metrobüs bozuldu. İlk iş günüm harika geçiyor.  

  14 ekim 02:26 14 ekim 09:54

  1448. Şuanda neden buraya düştüm bilmiyorum sevgili günlük. Sanırım anlatma ve anlaşılma ihtiyacından. Şu sıralar sevdiğim herkesten uzakta yurtdışında okumakta olduğumdan kendimi biraz yalnız hissediyorum. Günlerim genellikle büyük bir yalnızlıkla, eve gelip düşünerek ve trafiği tersten akan bu yerde bilmediğim sokakları adımlayarak geçiyor. Hayata dair tüm neşemi kaybettim. Huzurum yok. Son günlerde sürekli 90lara dair bir özlem duyuyorum. 90ların sonu 2000lerin başı. Ne güzel günlerdi. Kendimi o zamanlarda çekilmiş dizileri izlerken buluyorum. İnsanların ne olursa olsun hayat güzel tavrı, iyiye güzele dair umutları, yaşam kaygılarının azlığı ve her anın bir lütuf olduğunun farkında oldukları basit yaşamlarına hayran kalıyorum. Günümüze dönüyorum sonra. Neden bunca stresin içinde hiç durmadan koştuğumuz sonu gelmez bir stres çarkının içindeyiz? Neden herkes bu kadar sığ ve güvenilmez oldu? Neden o eski arkadaşlıklar yok o eski dünyayı kurtarma hayallerimiz ne zaman suya düştü? Biz nasıl bu kadar ruhsuz insanlar olduk? Eski benliğimi ve eski zamanları özlüyorum. Oysa daha sadece 20lerimdeyim. Böyle olmamalıydı. Sanki birşey oldu ve yanlış bir paralel evrene geçiş yaptık. Kıyamet koptu ve biz farkına varamadık. İçimde birşeyler öldü ve nasıl diriltilir hiç bir fikrim yok. Zafer kazansak tatmin yok, çok üzülsek yanağımızda gözyaşı yok. Ne oldu bize? Nasıl düzelir? Cevabım yok.

  14 ekim 00:56

  1447. RuPaul's drag race izlerken yüz kat makyajl dışarı çıkma isteği geliyor. Sabah erken kalkınca da geçiyor. Halbuki o makyajlara nasıl özeniyorum. Makyaj şahane bir şey.

  Instagram başkaları neleri beğenmiş bölümünü kaldırmış. ÜZgünüz. Artık seni stalklayamayacağım cancağızım. 

  Spora başladım. Aerobik yaptık. Belden aşağımda olan her kası hissediyorum. Umarım bacaklarım ve kalçalarım şekle girer, sıkılaşır. Artık kilo vermede son roundum. Son 10 kilo vermek istiyorum ama 5 kilo bile versem yine de güzel bir vücuda kavuşmuş olacağım. 

  8 ekim 23:59

  1446. Bugün kocaeli'de 33 numaralı otobüse binip umuttepe son durakta inen, telefonla konuşurken konuştuğu kişiye "oo onu yapabilmem için karıyı boşamam lazım, benim karı ikna olmaz biliyosun kesin boşayacağım karıyı" diyerek bağıra bağıra kahkaha atan davar: seninle aynı otobüste olduğuma lanet olsun.

  2 ekim 17:21

  1445. Normalde işe sabah kalktığım gibi giderim. Bunun sebebi şu..evet ben de süslenmek istiyorum ben de saçımı makyajımı yapmak elbise etek giymek istiyorum lakin fabrikada teknik bir iş yapıyorum. Her ne kadar beyaz yaka olarak masa başında çalışsam da günümün yarısı atölyede geçiyor yeri geliyor eğiliyorum kalkiyorum yeri geliyor elim kirleniyor.

  Bugün liseden eski arkadaşlarla buluşacağız (hemcinslerim), onlara güzel gözükeyim diyerek süslendim. Süslendim dediysem haftasonları nasılsam öyle, bi far bi yarım eyeliner bi rimel nude tonlu ruj(gizlinot: Golden rose velvet matte 16 numara <3). Kiyafetim de nispeten daha derli topluydu sadece. Lakin işyerinde beni gören herkes iltifatlara boğdu. Herkes ama herkes. normalde çok az konuştuğum ketum denilecek insanlar bile. Evet bir yandan mutlu oldum sevindim bu hoş sözlere ama bir yandan da bu iltifatlar beni cok kötü hissettirdi. Normalde ne kadar ameleysem artık insanlar normal halimi görünce bi beğendiler. Sağolun bu acı gerçeği yüzüme vurduğunuz için. Teşekkürler yani (gizlinot: ;(((. )

  1 ekim 18:44

  1444. Hasta olmadan geçirdiğim max gün sayısının 60 olması kalbimi kırıyor.

  Dipnot. Antibiyotik kullanımımı kontrol edebilmek adına not alıyorum da oradan biliyorum. (gizlinot: 💔)

  30 eylül 22:44