yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1571)
  • medya (12)

  1571. etrafımdaki insanların bi kısmı ne kadar beğense de vücudumu asla beğenmiyorum ama skinny fat olduğum için kilo almalı mıyım vermeli miyim bilmiyorum. kilom sağlık sınırında verirsem ciddi sıkıntı yaşarım gibi ama bacaklarım o kadar yağlı ki gözüme iğrenç görünüyorum. yeme düzenimi değiştirmeden egzersize başlıyorum bugün, bakalım neler olacak.

  dün 17:26

  1570. Ev arkadaşlarım ve üniversitede edindiğim 3-5 dost bunlar dediğim insanlar tarafından araya pandemi girince satıldım. Yalnız kaldım diye ağlanırken başka bir ev arkadaşı buldum. Elimde 2-3 insan kaldı. Başörtülü bi kadınım. Güncel siyaset, her şeyin kadınların giyimi üzerinden dillendiriliyor olması canımı sıkıyor. Başını açma kararı zor bir karar. Her şey belirsiz hayatımda işte. Bir işte çalışıyordum istanbulda pandemiyle ondan da oldum. Tüm gün baba ocağında the sopranos izliyorum. Öyle işte. Ümitliyim yine de. Allah daha güzel kapılar açsın hepimize süslüler. Dibi görmeden yükselişe geçilmiyo demek ki...

  dün 15:53

  1569. yavaş yavaş alıştırıyorum kendimi unutmaya çalıştığım kişiyi hayatımdan tamamen atma durumuna. bugün daha da iyi sayılırım. bakmadan duramam dediğim o profillerine falan da girmiyorum günlerdir. her gün hatırlatıyorum kendime mottomu ; "verdiğin değere sevgi ve saygıyla karşılık vermek yerine seni sadece ihtiyacı olduğunda hatırlayan kim varsa uzak dur" hedeflere odaklanmada birebir. yola devam.

  dün 15:38


  1568. Hayatımda ilk kez kendimi bir arabanın önüne atmak için bu kadar güçlü bir istek duyuyorum içimde. Kendime olan nefretim öylesine büyük ki anlatamıyorum. Kendimi sırtlamaktan yoruldum.

  dün 14:06

  1567. İçimde bir şeyler öldü sanki. Bir daha mutlu olamayacakmışım hissi, hayatımı nasıl toparlayacağım soruları. İki gün mutlu olsam üçüncü gün her şey tepetaklak. Yoruldum.

  dün 13:52

  1566. günlerdir (hayır belki de haftalardır ya da aylardır bilmiyorum bile) bir boşluğun içinde salınıyorum. güvendiğim ve hep yanımda olduğunu sandığım arkadaşlarım tarafından satıldım. değersizlik hissiyle boğuşurken geçmişimde sıfırdan başladığım anları düşünmeye çalışıyorum. umut edeceğim, hayattan keyif alacağım şeylerin arayışı içerisindeyim. kendimi seviyorum elbette. hainlik düşünemeyişimi, insanlara yüreğimi açıp hesapsızca güvenişimi (sonu hayal kırıklığı bile olsa) çok üzgünken bile umutlu olmaya çalıştığım gecelerimi seviyorum. korona da eklendi tüm bu dertlere... bir odanın içinde tüm olan bitenle başa çıkmaya uğraşıyorum. ellerimin yüzümün aşkla dolacağı günleri beklemeyeceğim artık. ben bizzat o kadın olacağım. yanımdaki insanın gözlerinden içine bakacağım. en önce kendime yatırım yapacağım. tembelliği hayatımdan çıkaracağım. beni sırtımdan bıçaklayanları hayatımdan çıkaracağım sonu yalnızlık bile olsa. elbet benim frekansımda tatlı iyi insanlar vardır. hayata belli olmaz. evimi odamı kendi küçük dünyamı daha yaşanılır kılacağım. bu boşlukta salınım yapma halimden çıkacağım. bunu okuyan her kimsen beraber çıkacağız. içimizdeki iyilik halini güzelliği tüm zerafetimizle tüm hayal kırıklıklarımıza rağmen yaşayacağız. güvensizliklere teslim olmayacağız, meydanı da başkalarına bırakmayacağız... hadi bakalım

  8 ağustos 18:08

  1565. Bir arkadaşımla buluştum fakat anladım ki kendi dipte olan seni de dibe çekmek istiyor. Tabiki bu tuzağa artık düşmüyorum. Bana iyi gelmeyeni gönül kapımdan içeri sokmam bu saatten sonra.

  8 ağustos 02:17


  1564. Günlerdir kedim çok hasta tam iyileşti derken yine hastalandı dua edin süslülerim içim yanıyor lütfen ona bir şey olmasın :(

  7 ağustos 23:17

  1563. gündem gittikçe korkutucu olmaya başlıyor. karantinayı psikolojim ve kendimi tanıma açısından verimli değerlendirsem de, diğer konularda zayıf kaldım. Dolar, euro almış başını gidiyor. Zamanında güvenli alanımdan çıkmaya korktuğum için istediğim bilgisayar mühendisliği olmuyor diye tıp yazdığım için pişman mıyım bilemiyorum. Okuduğum bölümü seviyorum, kendimi doktor olarak da görüyorum-özellikle psikiyatrist- ama yurtdışı seçeneğim neredeyse yok ya da psikiyatrist olacak kadar native olabilir miyim bilmiyorum. Hem eski hevesler hem de bana uygun mu diye bakmak için logo tasarlamaya karar verdim. Heves değil, gerçekten yapacağım bunu. Biraz gelişir ve para kazanırsam bonusu olur sadece. Yavaş yavaş araştırmalarıma başlıyorum. Udemyden kurslara baktım, birkaç video izledim, freelance işlere baktım. Sabırlı olacağım, heves edip bırakmayacağım modumu hemen düşürmeyeceğim. Kendimi hep ilk logom kullanılınca hissedeceğim mutluluğu düşünerek motive ediyorum. Umarım yapabilirim ve kendime hem hobi hem de yaşam kaynağı bulabilirim.

  7 ağustos 21:16

  1562. Şu an aştiden otobüse bindim. Otobüsteki bir kızın tüm aşk hayatını öğrendim. Otobüsteyken telefonda da bu kadar her şeyini anlatmazsın ya. Sus bi bacım da yolumuza bakalım.

  7 ağustos 18:54