yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1588)
  • medya (16)

  1588. sevgili günlük,

  son bir iki haftadır moralim o kadar bozuk ki. okulumda son dönemimdi ve üniversitem açılmadı.. şu an da canlı dersteyim hatta, ama artık canlı derslere girince kanım çekiliyor resmen. gerçekten sadece 1 dönem daha dayanabileceğimi biliyordum bu online eziyetine, gerçekten öyle oldu. geçen dönem 8 dersim vardı, bu dönem 5 tane ama ders kelimesini duymak bile istemiyorum.

  bir de sürekli aklım geçen yılki anılara gidiyor sözlük. şimdi marta da girdik. 10 gün sonra koronanın 1. yılı olacak ve 13 martta da benim arkadaşlarımı son kez görüşümün 1. yılı olacak. aklımda hep bunlar var, belirli tarihler, anılar... yani gerçekten üniversite yılları covid dönemine denk gelmeyenler o kadar şanslı ki... geçen yıl tam da güzel bir arkadaş grubu kurduğum bir yılda. ilk kez okulda olmaktan ve okula gitmekten zevk alıyordum. şimdi gerçekten 1 yıldır hayattan zevk aldığım hiçbir şey kalmadı. geçen yıl okullar ilk kapandığında hadi tüm ülke karantinada dedim üzülmedim. ama sonra hem güz dönemim hem de bahar dönemim de gitti. geçen yıl okullar ilk kapandığında üni son sınıflara üzülmüştüm son dönemleri gitti diye, şimdi kendime üzülüyorum. koskoca 3 dönemim boşa gitti. neden hem de? göstermelik yasaklardan, fakirine ayrı zenginine ayrı işleyen kısıtlamalardan. zaten ülkenin coronayı atlatabileceği tek dönem geçen yıl bahar dönemiydi. insanlar korkuyordu ve hepsi evdeydi. şimdi herkes bıktı. haklı da. siz kongreleri yapıp, yüz bin kişi cenazelere gidip halka da kısıtlama koyarsanız artık milletin aklıyla dalga geçmiş olursunuz.

  bugün normalleşmeler başlayacak. başlasın. artık herkesi salın. zaten yaptığınız kısıtlamaların bir anlamı yoktu. haftasonu eline poşet alan dışarı çıkıyor zaten. bana gelince de.. açılmayacağını biliyorum ama süslüler şöyle dönem ortası falan okuluma gidebilirsem o kadar ama o kadar mutlu olurum ki. güz dönemi evde olmak daha kolaydı ama şimdi bahar geldi, havalar ısınacak allahım kampüste olabilmeyi o kadar çok isterdim ki. lütfen artık güzel herhangi bir gelişme olsun herhangi bir ya küçücük bir mucizeye bile o kadar çok istiyorum ki. tek bir güzel haber allahım lütfen

  1 mart 11:37

  1587. taa aralık’ta gireceğim sınav ertelendi(gizlinot: yökdil) nihayetinde bu haftasonu yapılacak ama ben sınava nasıl gideceğimi düşünüyorum. özel aracım yok, belediye otobüsleri yasaklardan dolayı haftasonu çalışmıyor. bir haftadır büyük şehir belediyesini arıyorum ek sefer düzenlemesi yapılacak mı diye. “bilgi almak için siteyi takip edin ilan yayınlanacak” diyorlar. sonunda bugün servis koyacağız dediler ama güzergah bilgisi eksik yine. ilçe belediyesini arıyorum “bizim bilgimiz yok” diyorlar. tam kafayı yemelik haldeyim. bu  yasaklar halka var ama parti gençlik kollarına, parti kongrelerine yok. 

  26 şubat 17:44

  1586. Çok yorgunum sözlük, sabahın 10'undan beri veteriner kliniğindeyiz. Nişanlımla sabaha, kedimizin kanlı ishali ile uyandık. Burnunu kontrol ettim, kupkuruydu. Hemen kliniğe kostuk. Ateşi ölçüldü 41 dereceymis. Sonrası serumlar, ateş düşürücü ve antibiyotik iğneleri zaten...

  Çok şükür, ciddi ve ağır hastalıkların testleri negatif çıktı. Çocuk sevindireceğim, hayvanlara mama falan dağıtıcam sadaka olsun diye.

  O kadar ağladım ki. O minicik patisinden kan alındı, simdi o minicik patisinde damar yolu açık. Üç gün, hatta belki bes gun gidicez serum ve antibiyotiğe. Yeter ki, kızım iyi olsun.

  En iyi mamalarla besliyorum, en iyi yas mamalardan alıyorum, vitamin veriyorum, evi kedime uygun hale getiriyorum, aşılarını günü gününe yaptırıyorum asla aksatmıyorum ama yine de bir sekilde hasta oldu.

  Tabii ki yine de sukurler olsun normal bir hastalanma sadece, ciddi bisey yok.

  Ama ne bileyim evlatlar hasta olmasın, insanın sevdikleri hasta olmasın. Kızımı böyle halsiz gördükçe yüreğim sızlıyor.

  25 şubat 16:27 25 şubat 16:59


  1585. Bugün scully ile doğum günümüz. O 57 oldu, ben 31.

  23 şubat 10:29

  1584. Bugün son günüm... bir devir kapanıyor hayatımda. Önümdeki ayları çok güzel geçirmek dileğiyle bitiriyorum bugünü. Geçmişe minnet geleceğe heyecanla bakıyorum tam ortadayım. Kapıdan çıkıyorum her şey çok güzel olur inşallah.

  18 şubat 09:37

  1583. Sevgili günlük, bugün erken uyandım çok mutluyum. Son...

  10 şubat 09:03

  1582. Telefona su içmek için hatırlatıcı indirmiştim, pazar günüm mutfak ve banyo arasında geçiyor.

  7 şubat 16:07


  1581. zaman geçtikçe, bir şeyler yaşadıkça insan sanıyor ki bu hayatta her şeyi gördüm. hayatımda hep en önde tuttuğum şey ailemdi. yanlış yapmışım. her zaman önde tutmam gereken kendimmiş. bazı konularda yaptığım fedakarlıklara o kadar pişmanım ki. aslında değer verdiklerim o kadar bencil ve yüzsüzmüş ki. yine hata yaparım ama böylesi umarım bir daha başıma gelmez.

  25 ocak 22:57

  1580. bugün amerikalılarla ilk defa iş yaptım. yıllarca dizilerden filmlerden duyduğum o tuhaf aksanı, birebir bizzat duymak çok tuhaf ama güzel bir duyguydu. hayat gerçekten siz nasıl isterseniz o yöne doğru evriliyor. kozmik güç diyin, allah diyin, karma diyin ne derseniz diyin. mutluyum sözlük.

  25 ocak 22:15

  1579. Son bir hafta o kadar yoğun ve yorucu geçti ki, ev taşımak çok zor ve bu soğuk havada ekstra zor. 

  25 ocak 20:00