girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23613)
  • medya (134)

23613. bıktım. hayatımdan bıktım. ben dolu dolu yaşamak istiyorum. kanımda adrenalinin gezinmesini istiyorum, farklı insanlarla tanışmak, farklı yerler görmek, sırılsıklam aşık olmak istiyorum. şu an ise dolu dolu yaşamak bir yana kendime bile vakit ayıramıyorum. saat 8'de okula gidiyorum ve 18'de dönüyorum. öyle çok yoruyor ki okul eve gidince yatağa yatıp telefonda boş boş takılıyorum. eski okulumda 4-5 saat uyusam bile verim alabiliyordum ama şu an 7-8 saat uykuyla bile zor duruyorum, teneffüslerde uyuyorum. okulda sıkılmamak için test çözüyorum onda da ya matematik çözüyorum ya da geometri çünkü ikisinden başka yapabildiğim ders yok.

robot gibiyim sıkılmak dışında hiçbir his hissetmiyorum. hissedersem bu da öfkeden başka bir şey olmuyor. hayatın filmlerdeki heyecanlı ve olaylı geçmeyeceğinin farkındayım ama bana gençliğimi hissettirecek şeyler lazım. İÇİMDE GEÇEN ÖYLE ÇOK ŞEY VAR Kİ CÜMLE BİLE KURAMADAN EKRANA BOŞ BOŞ BAKIYORUM.

BEN ARTIK ŞARKI DİNLEMEK DEĞİL, ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUM.

2 saat önce

23612. yaşadığım yeri sevmemek için çok fazla nedenim var. ailevi sorunlardan evde nefes alamıyorum. bir temiz hava alıp yürüyüş yapayım desem, insanlar birbirini durdurup '' ne dedikodu var? '' diye soruyor. bütün hayatları bu. burada dedikodu yapmaktan insanların kafası gitmiş.

iş olanakları yok denecek kadar az, o kısıtlı işlere de bilmem ne ilçe başkanlarının yeğenleri alınıyor. kültür-sanat faaliyetlerini ara ki bulasın. queen hayranı biri olarak yıllardır bohemian rhapsody filminin gösterime girmesini nasıl merakla bekliyordum. hevesim kursağımda kaldı. yahu hadi yaşadığım yerde sinema yok. bari çevre ilçelerdeki birkaç sinemaya gelsin bu film diye çok uğraştım, bir dünya yol tepip gidecektim ama filmin gelmeyeceğini söylediler.

sanırım artık risk alıp cesaret yüklenip buralardan uzakta kendime yeni bir hayat kurma zamanı geldi de geçiyor. bulunduğunuz ortamda mutlu değilseniz bir şeylerin düzelmesini beklemek boşuna, onun yerine size daha iyi geleceğine inandığınız bir şehirde gelecek kurma planlarına başlayın. ben başlayacağım ve sonucu buradan paylaşacağım. her şeye rağmen, denemeye değer...

bugün 02:15

23611. naber ya?

şöyle süslenip püslenip, suratına bak(a)madığım far paletlerimi, rujlarımı filan kullanarak güzel bir makyaj yapıp gecelere akasım var.

ama ben gecelere nasıl akıyorum?? :)

power point'le..

bunları nasıl yazıyorum??

tabi ki melisa çayı ve pijamalarım eşliğinde sırtımı kütleterek.

ve şu an minnoş kedim dosyamın üstünde uyuyakaldı :')

ben uyumalı mıyım artık?

tabi ki hayırr!!

yoksa yetişmeyecek :'))

bugün 01:44


23610. Her şey geçiyor sözlük, zamanla her şey geçiyor. Yaklaşık 7-8 sene önce anksiyete teşhisi koyuldu. Hemen hemen bir aydır da ağır anksiyete/obsesyon atağı geçiriyorum. Kendimi metronun önüne atmayı düşündüğüm zamanlardan geçtim. Sürekli uyuduğum, kustuğum, ağladığım, düşüncelerden ve o sıkışmışlık hissinden nefes alamayıp, bayılacak gibi olduğum, bu halime sinirlenip kendime vurduğum zamanları atlattım.

Berbat zamanlar geçirdim, hayatımın en zor dönemi, en zor atağıydı. Bilet bakıp, çanta hazırladım yanımdakilere de zarar vermemek için. Çünkü bazen kaygılarıma inanacak dereceye geliyordum. Her şey kabus gibiydi. Ama geçti. Gittiğim terapiler, okuduğum şeyler, annemin beni dizine yatırıp bana okuduğu dualar, beni karşısına alıp oturup ağlayıp seni böyle görmek beni çok üzüyor ama geçicek biliyorsun demesi, kan çanağı olan yolduğum dudaklarım, hepsi gözümün önünden geçiyor. 20 yaşındayım ama ruhen kaç oldum bilmiyorum. Beni yıprattı, yordu, ama olgunlaştırdı bu hastalık. Şimdi artık toparlamaya çalışıcam kendimi. Vitamin kullanmaya başladım cunku dirençsiz kaldım, seveceğim şeyler bulmaya çalışıyorum,uğraşacak ve beni mutlu edecek şeyler. En önemlisi kendimi sevmeye çalışıyorum çünkü uzun zamandır aynaya baktığımda sadece acınası bir insan görüyordum.

bugün 01:30 52 dk önce

23609. Bel fıtığım için fizik tedavi görüyorum ve hala aynı ağrılar devam ediyor sözlük (gizlinot: 20 gündür fizik görüyorum:( ) . Sol ayağımı sürüyerek kullanıyorum resmen. Canım acıyor, yürümede zorlanıyorum. Grip salgınını geçirdim ama hala etkisini gösteriyor. Hayatımdaki en uzun gribi yaşıyorum. (gizlinot: 3 haftadır ) Geçiyor dediğimde tekrar baş gösteriyor en olmadık yerde. Bir türlü toparlayamadım. Ek takviye bile kullanıyorum ama nafile. 2018 ekim-kasım benim için sağlık ayları oldu. Umarım bir an önce toparlarım. Kendimi çok gereksiz hissetmeye başladım.

bugün 00:35 bugün 00:36

23608. buradaki yazarlardan birisi sima olarak anneme benziyor. annem hırçın bir kadındı, büyük kişisel problemleri vardı. çocukluğuma dair hatıralarımın çoğu onun paranoya ve şiddetleriyle alakalı. ama nadiren de olsa "normal"leşirdi, "normal" anneler gibi bana sevgi göstermeye çalışırdı. buradaki anneme benzeyen yazar ise o kadar naif, kibar ve sevecen ki, onun fotoğrafını görünce annemin bu nadir insani zamanları aklıma geliyor. ama bunlar tam anı bile değil, çok kısa kareler halinde. mesela bir karede saçımı okşamıştı. başka bir karede sakince soğan kavururken "kızım şunu uzatır mısın?" demişti. 

tahmin edeceğiniz üzere kendisiyle görüşmüyorum, görüşmeyi de düşünmüyorum.

itiraf ediyorum, bazen bu yazarın fotoğraflarına açıp bakıyorum dakikalarca. sebepsiz yere, dakikalarca.

bazen bu yazarla buluştuğumuzu ve saçlarımı okşadığını hayal ediyorum. biliyorum manyakça ve çok saçma ama, ne bileyim.

bugün 00:30

23607. Gardırobumu düzenlerken henüz giymediğim bir kazağa gitti elim ve annemin parfümünün kokusu yayılınca duygulandım şu an kazağı aldım koklaya koklaya bunu yazıyorum.(gizlinot: Yurtta kalmak)(gizlinot: Anne özlemi)(gizlinot: Keşke bu kadar sulugöz olmasam)

dün 23:59


23606.  En önemli şey hayatta gerçekten sağlık. Anksiyetem tutuyor yemin ederim ya. 

dün 23:50 dün 23:51

23605. soru cevapta kavga görmekten sıkıldım, eskiden deli gibi okurdum soruları artık soru cevap aparatına doğru dürüst girmiyorum bile.

insanların yüzüne söylemediklerini anonim olarak saldırırcasına ifade edenlerden bunaldım. istisnasız ne sorulsa hemen altında bir hakaret, bir ters cevap.

dün 23:40

23604. rüyamda öpüştüğüm biriyle şu an konuşuyorum. şu an onun şokundayım biraz. konuşma nasıl devam edecek, devam edecek mi bilmiyorum.

dün 23:29