süslü sözlük itiraf

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20940)
  • medya (111)

20940. la casa de papel izlemekten ödevimi yapamıyorum yaa çk zr drmdym. :(

3 dk önce

20939. Dünki troll değilimle başlayıp troll olan soru sahibinin hesabı askıya alınmış.

Yani ne bileyim değer miydi süslücüm. Ne gerek vardı.

Neyse artık bu vakalar daha da azalır.

1 saat önce

20938. şekersiz 21 günün ikinci haftasındayken arkadaşlar ile dışarı çıkmam sonucunda 21 günde almadığım şekeri 1 günde almış bulunmaktayım. sanırım cidden hayatımda daha fazla şeker görmek istemiyorum.

proje ve sınav dönemiydi derken çok yoğun bir zaman dilimine gireceğiz ve uzun bir süre alkol, dışarı çıkma falan gibi kavramları kafamın yakınından geçirmeyi düşünmüyorum, bu yüzden dedim ki bu hafta içeyim dağıtayım sonraki birkaç ay evdeyim nasılsa. akşam da alkol alıyorum bari şeker de alayım bundan sonra zaten yemeyeceğim diye bir mantık yürüttüm ki...neyse.

ama öyle böyle bir şeker alma yok.

sadece birkaç saat içinde 1,5 berliner, 1 tane hazır orman meyveli kek, 1 tane biscolatanın çıkardığı beyaz çikolata ve hindistan cevizli rulo, 1 tane albeni, 1 tane beyaz çikolatalı içecek, baya bir alkol aldım ki bu yediklerimin sadece şeker kısmı, bunların yanında yediğim patlamış mısırlar ve ton balıklı sandviçleri saymadım bile. (gizlinot: alkolü şekerden saydım çünkü kokteyldi ama kokteyl olmasa bile şekersiz 21 günde yasaktı :()

üstüne bir de *şeker sayımında* sabah yediğim bitter çikolata ve yemeyi durduramadığım tahin helvasını da eklersek tam olacak sanırım.

şu an karaciğerim iflas etmenin 1 adım ötesinde.

pişman mıyım? fazlasıyla.

2 saat önce


20937. az önce bir yazarımızın örgü örmek başlığına attığı örnek çok hoşuma gitti. ben de sevgilime yapmak istedim. ss alıp sevgilime attım ister miydin diye. verdiği cevap(noktalar alt alta):

vayy incesin. örsen çok güzel olurdu.

ben de bir sinirlendim vayy incesin ne dalga mı geçiyorsun örmüyorum iyi bir heves ettik falan. gelen cevap:

incesini demek istemiştim özür dilerim.

lakdlskdksdkshajsjajdkaks beni niye tribe sokuyorsun çocuğum.

bugün 02:49

20936. Neyapacagimi bilmedigim cok kotu bir durumun icindeyim. Demin kuzenim bir fotograf yolladi, kocasinin baska bi kadinla olan konusmasi, eski sevgilisiymis. Hicbir sey diyemiyorum, bunun tesellisi bile olmuyor malesef.. kelimeler yetersiz kaliyor ne yapacagim nasil yaninda olurum bilmiyorum. Onun icin guc diliyorum, siz de nolur onun icin iyi temennide bulunun susluler...

bugün 02:35

20935. Yörüklerin kalbi kırık.

bugün 02:12

20934. Azerice bir cümle görünce otomatik gülüp sonra kendimden utanıyorum.

bkz. Niye biz uzağı görmürük?

Bütün 12 puanları haram bana. 

Bu arada yaklaşık 100 azeriye sordum bir popüler cevap aldım: bizim dediklerimizin hepsini anlıyorlarmış biz onları bazen anlamasak da. Biraz daha utanayım.

bugün 01:50


20933. soru cevaptaki ilişki ve hazır değilim temalı sorulara, kendini kullandırma şeklinde gelen cevaplar kadın olarak yaşadığımız ikilemin en önemli yansıması. karşı cinsle yakınlaşma ve bunun sonucunda yapılabilecek seks, iki tarafın da buna rızası varken nasıl biri birini kullanıyor olabilir ki? bunu söyleyen insanları asla yadırgamıyorum ya da kınamıyorum bu arada. çünkü öyle yetişen, kız çocuklarını göster ama elletme zihniyetiyle büyüten bir toplumuz. herkes aynı şekilde benzer aile ortamlarında da yetişmiyor bunun da farkındayım. yalnız pişman olma ve kendinden emin olamama endişesi altında sorulan sorulara bu şekilde cevaplar gelince işler daha da karışıyor.

kadın ilişkide kullanılacak bir figür değildir bunu yıkmak lazım en başta. erkeğe bir şey olmuyor, çünkü sana oluyor ne olursa gibisinden yaklaşınca daha da panikliyor gençler. ilişkiyi bu boyuta getirme ya da ilişkiye girme korkusu, kafada dönüp duran acabalar, yanlış mı yapıyorum, hazır mıyız yoksa olmamalı mı derken iş değişiyor. seks, kimsenin vücudundan yararlanma ya da onu kendine kullanılacak bir eşya ya da mal gibi görerek, birinin zevki diğerinin ihtiyacını gidermesi için yapılacak bir fedakarlık değildir. iki taraf da özgür iradesiyle, bilinçli bir şekilde ve gerekli önlemleri alarak seks yaptığında kimsenin kimseden fayda sağlaması, sonra da onu bırakıp gitmesi gibi istenmeyen şeyler türünden bir sonuca varmaz. yeter ki doğru insana, kendinizi hazır hissettiğiniz doğru zamanda hayatınızda yer vermiş olun. ne dersek diyelim insanların birbirini keşfetmesi ilişkilerine farklı bir boyut katma isteğine bizde yanlış gözle bakılıyor maalesef. aslında hazır olamamanın en temel nedeni de bu..

bugün 01:33

20932. sözlük o kadar gergin ki herkese içki ısmarlayıp rahatlayın bebetolar demek istiyorum

bugün 01:30

20931. Anneannemin buz gibi yün yorganının içine girdim. Mutluyum huzurluyum

bugün 00:57