girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22876)
  • medya (126)

22876. Biraz önce ortaokuldaki Facebook mesajlarımı okumaya karar verdim ve adeta gözlerim kanadı. “Bn öle bşy dmedim sn öle dşünüyosn yapcak bişe yoq ” şeklinde mesajlar yazmışım. Aynı zamanda Facebook durumlarımı da b€ yourself gibi mottolar yapıp, bunları büyüklü küçüklü yazardım bir de. (gizlinot: Kim cool olduğunu iddia ettiyse) . Bir de athenanın ben mesela uçarım mesela yerlere göklere sığamıyorum şarkı sözünü yazmışım, yine büyüklü küçüklü. Ne yerlere göklere sığamaması ya, annemlere markete gitmemek için tavır yapardım o zamanlar. bunları havalı şeyler sanarken Yıllar sonra bir grammar nazi oldum işte. ama okurken gerçekten utandım. Facebook açmamıza belli yaştan önce izin vermeselerdi keşke. 

3 dk önce

22875. sinirden uyuyamam ki ben şimdi. haklı olsam bile, her şeyi kafaya takan bir insanım.

edit: sinirimin sebeplerinden biri olan şeyi de yazayım. yaz mevsimi, senden nefret ediyorum.

23 dk önce 15 dk önce

22874. 2 haftadır gece gündüz süslü sözlük okuyan sevgilime bugün gaza gelip hesap açtık. Sabah uyanır ilk süslüye girmiş oluyor, gece yatmadan yine son iş olarak süslüye bakıyoruz. soru cevabı sürekli yeniliyor bakalım bugün nolmuş diye sonra üzerine uzun uzun düşünüp aramızda münazara yapıyoruz ve sonunda artık o da bir süslücük sjzkkskskzkz seri artıla aşkım akış kurudu

55 dk önce


22873. Daha geçen hafta düğününe gittiğim 15 senelik arkadaşım tüm sosyal medya hesaplarından beni engelleyip silmiş. Defalarca arayıp düğününe davet etmişti, gerçekten şoktayım şuan, eşi bile yapmış olsa buna nasıl izin verdi anlam veremiyorum, sokakta annesini babasını gördüğümde bile durup konuşur ellerini öperdim. Böyle olacağını bilseydim vallahi düğüne gitmezdim, bir de takı taktım işsiz halimle değer verip. Gerçekten içime bir dana oturdu şuanda.

Ben bunun hesabını sorarım.

2 saat önce

22872. Alisveris bagimlisiyim. Elime bir sey alip kasaya giderken kalp atislarim hizlaniyor ve bariz adrenalin salgiliyor vucudum.

Cebimdeki son 50 lirayi verip cikiyorum gerisini asla dusunmeden.

Psikologa gideyim diyorum sonra onun seansina verecegim 300 lirayla alisveris yaparim diyorum..

2 saat önce

22871. içimi biraz tüp mide ameliyatıyla ilgili dökmek istedim. öncelikle çok sert konuşacağım, isteyen eksileyip geçsin. normalde takardım kafama eksi meksi niye atıyorlar yea diye de, bu konuda o kadar sıkılıyor ki canım...

danla'nın tüp mide ameliyatıyla gündeme geldiğini görüyorum bir süredir. bu o kadar kötü ki. insanımız yiyip yiyip oturmaya, üşengeçliğe, aldığı 2 kiloyu sağlıklı şekilde vermemeye o kadar alışmış ki... bunun için sağlıklı bir organını kestiriyor.

20 30 hatta 40 kilo için ameliyat yapan doktor, doktor değil kasaptır. ben bunu 65 kilo vermiş biri olarak söylüyorum. o doktor değil, ka sap tır. o doktor o ettiği yeminini çiğneyip, paragöz olmuştur. bu kadarda açık söylüyorum bunu burada.

bir insan eğer yüksek insülin direnci varsa, isterse günde kullanacağı 1000 mg diaformin ve düzenli bir diyetle kilo verebilir. diaformin insülin düşüren bir ilaçtır, diyetle desteklendiğinde kilo vermenize fazlasıyla yardımcı olur. yani hiçbir ilaç size oturduğunuz yerden kilo ver dir mez. benim kullandığım buydu, benim doktorum bunu verdi. bu ilacın muadilleri dolu, kan testleri sonucunda dahiliye doktorunuz size en uygununu verir zaten. ben burada örnek veriyorum sadece.

yapmayın arkadaşlar. bu ameliyatın bir geleceği yok. zaten mide yapısı gereği genişleyen bir organ, eski haline gelmese bile yeniden genişleyecek. kendi kafanızda kurduğunuz o güzellik algısı için sağlıklı bir organınızı yarım bırakmayın. onun bir suçu yok çünkü, ağzınızı tutamayan sizin suçunuz var. bu ameliyata gerçekten ihtiyacı olan insanlara yaptığınız küfür etmek gibi bir şey. ağır yaşamları izleyin, 200 300 kilo insanlar var bunları gözlemleyin. bu ameliyat yüzünden ölen insanlar var, ilk bir hafta ciddi olmak üzere emboli riski var. anemisinden tut, kilo verimini durduramadığı için kanser olan insanların hikayelerini okudum ben. kaldı ki ben kilo verdiğim an anemi oldum, yüksek kilolar vermek başlı başına vücuda yararı varken yavaştan da zararı dokunan bir olay. midenizi kestirdiğinizde ne olacak? düşündünüz mü?

kendinize bu kadar acımasız olmayın. bir tane bedeniniz var, onu yormanın, ona işkence etmenin hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. ağzını, kendini tutamayan emin olun isterse 10 kere kestirsin midesini üst üste, yine o verdiği kilonun yarısını alıyor. boşuna revizyon ameliyatları yapılmıyor. ilk önce beyninizde bitirin bu olayı. senelerdir bu işin içindeyim ondan böyle konuşuyorum. bu daldaki neredeyse hiçbir doktor sizi önceden bir psikologla, psikiyatristle, bir diyetisyenle konuşturmaz. direk size ameliyat gününü verir, parasını almaya bakar.

dün 23:43 bugün 00:09

22870. Dün hasanağada sevgilimle oturuyorduk. Pizza yapmıştım. Daha sonra yanımıza kedi geldi bir tane,çok aç belli. Salamları ve bir iki dilim pizzayı ona verdik bizde baya doyurdu karnını. Sonra geldi nasıl sırnaşıyo minnoş. Öyle sürekli çevremizde dolandı, yanımızda durdu. Çok seviyorum ya böyle sevgiye muhtaç hayvanları ve çocukları mutlu etmeyi. Hayat güzelleşiyor.

dün 23:28


22869. Babamı görünce gelecek kaygısı başladı yine bende . 1 aydır görmüyordum hayat toz pembeydi. Şimdi okul bitince iş bulamazsam bu adamla ne yaparım , ne der, hayatım mahvoldu galiba , benden adam olmaz , hayat için geç mi kaldım acaba ...tarzı sorular ve kötü düşünceler geçiyor aklımdan. Çok huzursuzum . Dün hayata çok güzel bakıyordum ve umutluydum , bugün ise depresif. Var mı acaba bunun bilimsel bir karşılığı ?

dün 23:16

22868. Koku alamıyorum. Bazen avantajlı olsa da genelde kötü bir durum. Yemeklerin kokusunu alarak yemek daha zevkli olabilirdi mesela. Bazen ne yediğimi anlayamıyorum sırf bu yüzden. Bilimsel bir açıklaması var mıdır bilmiyorum ama kokusunu alamadığım şeyin tadını da çok yoğun alamıyorum ya da tamamen psikolojik bir şey benimki. Parfüm,deodorant,duş jeli seçmek ise benim için ölüm. Geçenlerde bir mağaza çalışanı bana duş jeli satmaya çalıştı 2-3 tanesini kokladım ama koku sıfır. Kızcağız da anlatıyor şu daha ağırdır bunda şu çiçeklerin kokusu var falan diye. Mağazanın bir köşesine çöküp "koku alamıyorum anlasana" demek istedim. Bu koku olayının tek iyi yanı sanırım bu sıcak yaz günlerinde toplu taşımada her şeyden izole yolculuk edebilme :)

dün 22:28

22867. Ekşi sözlükteki kadın dışmanlığından ve şekilcilikten içim bunaldı süslü sözlüğe geldim, şimdi de hemcinslerimin erkeklerden daha acımasız bir şekilde birbirlerini eleştirip gömmeleri moralimi bozuyor. Soru cevap aparatına ise artık bakmıyorum bile.

dün 20:25