girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21901)
  • medya (119)

21901. Tek yapmak istediğim şey belki de kordona gitmek denizin karşısında sigara içmek ve hüngür hüngür ağlamak. Uzun zamandır bu kadar hayal kırıklığı yaşamamıştım. Muharrem İnceyi çok sevmiş ve inanmış biri olarak başkan olmasını çok istedim ancak olmadı.. Gene olmadı..ama bu demek değil ki pes edicez, hayır daha da hırslanıcaz. Gidecekler,eşyalarını toplayıp göndereceğiz onları.

2 saat önce 2 saat önce

21900. dün ilk kez sandıkta görev aldım.

başvurduğumdan beri düşünüyorum bu çok saçma. sandıkların güvenilirliğini sorguluyoruz.

sandıklara her partiden bir görevli koyuyoruz, yetmiyor bütün gün müşahitler bekliyor, sayımı izliyorlar.

bunlar da yetmiyor seçmen şüphe ile yaklaşıp zarflarını resmen mühürlüyor.

ardından da oy verdiği sandığın sayımını izlemeye geliyor.

bunlar haklarımız ama bu kadar güvensiz olmak çok acı, çok saçma.

2 saat önce

21899. Çılgıncasına ürün yorumu yaptığım, okuduğum ve bundan inanılmaz keyif aldığım günler... 

sekiz sene önceydi sanki. Umutsuzdum zaten. Bu şekilde Eğleniyordum.

Şimdi yine kara bir bulut başımızda. 

bugün 14:32


21898. sevgilimle karar verdik 2023 yılbaşına kadar taşınıyoruz buradan. balkanlarda sinema ve çeviri işleri kovalayacağız ilk plan bu. o yüzden her şeyi bırakıp okula ve çalıştığım film festivallerine yöneleceğim. o da senaryolarını satmaya başlayacak. 2023teki rezaleti görmeden gitmeliyiz. dünden beri yorgunluğun, yılgınlığın, biz ne için savaşıyoruzların içinde kaybolduk. bu ülke çok kötü bi yola girdi. umudum da kalmadı düzelmeye dair. çünkü yargı onların, haber ajansları onların, herkes her şey onların. hiç bu kadar ciddi düşünmemiştik bu meseleyi ama yapacak bi şey kalmadı. türkiyedeki halk ciddi bir bozulma, yozlaşmanın içinde ve halinden çok memnun. niye boşa kürek çekelim ki. ağlayarak dinledim planları. sonra gözyaşlarımı silip ben de ortak oldum. zor bi şey değil. bu sene bitmeden balkanlarda birer ikişer ay yaşayıp işlerimize ve bize en uygun en özgür yaşam alanının peşine düşeceğiz. daha derin yaralar almadan kurtulmamız lazım bu bok çukurundan. henüz yirmili yaşlarımızda yaşadığımız travmalara bak. korka korka yaşamak istemiyorum artık. meydanlarda bizleri yuhalatanlarla karşı karşıya kalmaktan yoruldum. polis şiddetinden, tüm haklarımın gasp edilmesinden yoruldum. bunlar elbette yeni hisler değil. fakat dün geceden sonra emin oldum burada kaldıkça istediklerimizi asla gerçekleştiremeyeceğiz. hayalini kurduğumuz o sabaha asla uyanamayacağız. çok üzgünüm ama yaşadığım hayatı böyle boktan sebeplerle hiç edemem.

bugün 14:13

21897. Zamanında senin hakkını boşa yemişiz, sen ne güzel öngörüye sahip bir kadınmışsın aysun kayacı, boşuna linç etmişiz seni yeni anlıyoruz kusura bakma.

bugün 14:03

21896. şu an ülkem için pek umutlu değilim. şunu söylemeye geldim, dün akşamdan beri buradayım, sürekli konu dışında, soru-cevapta akışı yenileyip durdum. tüm bu umutsuzluğun içinde kendimi yalnız hissetmememe sebep oldunuz. gelecekten korkusu olan tek ben değilmişim dedirttiniz. bunun için ufak bir teşekkür etmek istedim sadece.

edit:eksik me

bugün 13:35 bugün 13:53

21895. Ben çok net bir şekilde söyleyebiliyorum, ailem de ben de yıllardır chp'ye oy veririz,Muharrem İnceyi destekledik, hala da destekliyorum hala inanıyorum bir gün harika bir başkan olucak. Ailece Atatürkçüyüz, babamın mükemmel bir arşivi vardır, tarih hocaları gelir babamla konuşur. Ben göğsümü gere gere bunları söyleyebiliyorum.

Peki soruyorum, dün soru cevapta ortalığı karıştıran, anonimden soru sorup kaçan akpliler nerde? Niye anonimsiniz? Madem çok destekliyorsunuz, kararınızdan gurur duyuyorsunuz ve memnunsunuz bu korkunuz neden? Çünkü cahilsiniz ve korkaksınız. Sadece saklanarak ve geriye giderek var oluyorsunuz. İçten içe utanıyorsunuz ve bence de utanın.

bugün 13:31


21894. 6 gün sonra üniversite sınavına gireceğim. Ama benim geleceğe dair bütün ümitlerim, bu ülkeden tüm beklentim bitti. 

Genetik okuyup akademisyen olacaktım ben. Beyin göçü yapmayıp ülkem için çalışacaktım. "Bir gün bilimle çelişirsem bilimi seçin" diyen atamın izinden gidecektim. Umudum ve heyecanım vardı ama şimdi tek hissedebildiğim çaresizlik. 18 yaşında bunları hissetmemeliydim ben.

bugün 12:54

21893. Dün gece dışarıdan geldiğim kıyafetlerim üzerimde uyuyakalmışım, bir saat önce uyandım. Uykumda ağlamışım, gözlerim şiş. Her seçim sonunda bundan sonra olacak her şey müstehak desek de ilk gördüğümüz kötülükte zulüm görenin yanında oluyoruz yine. Ama zulüm gören de halinden memnun. Ayağa kalkar kalkmaz ilk iş reyisime zeval gelmesin diyor. Hakkını savunduğumuz hiçkimse hakkının çiğnenmesinden rahatsız değil. Biz bir avuç insan kimsenin iyiliğini düşünerek bir yere varamıyoruz. İşçiymiş, köylüymüş, emekliymiş, asgari ücretliymiş hakkını savunduğumuz ne kadar adam varsa hepsi ilmeği boğazımıza geçirip bizi astı dün. Türkiye, türk milleti, türk olmak bana gurur yerine utanç vermeye başladı. Bundan sonra ne kimsenin hakkını savunurum, ne birini ya da bir şeyi boykot ederim ne 1 mayısta sokağa çıkarım. Bitti benden bu kadar. Kendimi akp seçmeninden izole ederek onlar yokmuşçasına gerekse haber bile izlemeyerek, sadece kendim gibi insanları görerek yaşayacağım izole bir hayat. Bu ülke ve sorunları beni ilgilendirmiyor bu saatten sonra ne olacaksa olsun. Hiçbir hak hukuk arayışında da yokum. Yüzeyselim sığım. Mutluyum. Ülke yansın ben taranırım. Bu saatten sonra banane?

bugün 12:51

21892. fazla romantik olmaya gerek yok. Her şey bitti. Adam istediğini başkanlığı aldı. Bundan sonra da bir şeyin düzeleceği veya iyiye gideceği yok.2023 de Görüşmek üzere. 👋🏻 

bugün 12:10