girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23348)
  • medya (135)

23348. Arkadaşımın dogum günündeyim, kimseyle tanıştırılmadım ve köşemde süslü okuyorum. Niye geldim beee

9 dk önce

23347. dünden beri kokusu aniden burnuma gelip gelip duruyor. Sonra sabahtan beri bulundugjm hicbir degisiklik olmayan ortamda geldi gitmiyor dakikalardir. Astral seyahat yapıcam diyordu acaba basardi da yanima mi geldi?

1 saat önce

23346. 9 yaşındaki kız öğrencim, ingilizce dersinde:

ben: how old is your mother?

o: ama kadınların yaşı sorulmaz kii!

1 saat önce


23345. Gazi öğrenci girişi sen beni sinir hastası ettin

bugün 10:02

23344. uzun bir yazı olacak sanırım. insanlara hayır demeyi öğreniyorum, sırf yalnız kalmamak için bana hiçbir yararı olmayan insanlara katlanmamayı öğrendim. son birkaç gündür kendimi yalnız hissediyorum ama iyi anlamda bir yalnızlık bu. yani tercih ettiğim bir yalnızlık. daha geçen haftaya kadar her gün evden çıkmak isterdim, şimdi evde oturup kitap okumak, spor yapmak, film izlemek, güzel müzikler dinlemek istiyorum. daha geçen gün yağmur sesi açıp kitap okudum. bu çok normal bir eylem ama bana o kadar iyi geldi ki. çok huzurlu hissettim.

twitter ve instagram kullanmıyorum, sadece facebook hesabım var. hedefim hesabımı dondurup kendimle kalmak. elim sürekli telefona ve facebook'a gidiyor çünkü. interneti kapatıp telefonu bıraktığım an bana bir hayat kalmalı. telefonu bıraktığım an yaşamıma devam edebilmeliyim.

güzel bir çocukluk geçirmemiş, ailesinden sevgi görmemiş biriyim. bir erkekten ilgi görünce ya da hoşlanınca hep taviz verirdim, hayır diyemezdim. hep kaybetme korkusu yaşadım. şu an o halimi hatırlayıp kendime kızıyorum. prim verdiğim insanları düşündükçe sinirleniyorum. kendime sürekli "her an her şey yarım kalabilir" cümlesini hatırlatıyorum. bunu hatırladıkça kimseye bağlanmamam gerektiğini de kabullendim.

birkaç haftalığına flört ettiğim, vakit geçirdiğim, bir şeyler yaşadığım erkekler oldu ama tam anlamıyla hiç sevgilim olmadı. sadece bir tanesini çok sevdim. o daha en başından bana çok fazla umut vermişti. zamanla çok sevdim ve sevgimi de belli ettim. tabii sonra beni elde edince uzaklaştı ve soğudu. bana çok iyi bir ders oldu. bir erkeğin her söylediğine inanmamayı öğrendim. taviz vermemem gerektiğini de anladım. sonra da hiçbir erkek samimi gelmemeye başladı. hiçbirinden bir şey ummamayı, beklentiye girmemeyi öğrendim.

artık görüşmek istemediğin bir insanı hayatından çıkarmak meğer ne güzel bir şeymiş. benim için müthiş bir özgürlük bu.

kafama taktığım insanları, beni sinirlendiren olayları düşünmemeye çalışıyorum. bazen düşünmekten ve içten içe kinlenmekten uykum kaçıyor. nefret öyle yorucu ki. kimseyi affedemiyorum.

kendimi öyle yıpratmışım ki. keşke saçma sapan insanlara muhtaç hissetmeseydim kendimi.

bugün 05:59 bugün 06:06

23343. Yıllarca hayalini kurduğum bir erkek profiliyle kendi kasvetli dünyamın en güzel ilişkisini yaşıyorum. Içimdeki o güzeller güzeli kadını görmemi ve tanımamı sağladığı için ona minnet borcum var.

O kadar mutluyum ki ilk defa, mutluluğumu dağıtmak istiyorum. Dua ediyorum her kadın en az benim şuan olduğum kadar mutlu olsun. Her kadın içindeki o güzeller güzeli kadını bir gün böyle görebilsin. Çünkü kimse üç günlük dünya da kötü bir ilişkiyi hak etmiyor.

bugün 04:40

23342. türk kadınları sahiden boş mu yoksa bir kaçış mı?

oldum olası bir şeyleri analiz etmeye yönelimim olmuştur. hatta bu ilgimi besledim ve profesyonel olarak analizler yapıyorum şu anda.

sözlükte sol frame'de gördüğüm başlıklar:

süslü sözlük itiraf

süslülerin sevgilileriyle 'bizim şarkımız' dediği şarkılar

sabah duş almak vs gece duş almak

yazarların bugünkü mutsuzluk sebebi

ufak tefek cinayetler

instagram'da korkunç pedofili tuzağı

yazarların bugünkü mutluluk sebebi

efsane çiftler

ince ayak bileği

duygu özaslan

ece targıt

kova burcu erkeği

erkekleri çekici yapan detaylar

tabii sözlüğün sanırım %95'ini oluşturan kadın ahali bu konuları konuşmakla meşgulken dünya 1930'lu yıllarda yaşanan buhrana doğru ilerliyor.

ülkemizde sanat bitmiş, batıda bilim, kültür, sanat, almış başını gitmiş. hemen kapımızda savaşlar var, ekonomimiz gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor.

fakat kadınların gündeminde bambaşka konular var. genelleme yapıyorum evet, zaten sol framedeki başlıklar da genelleme yöntemi ile sıralanıyor :)

soru-cevap kısmındaysa sevgilisinin babasına hoşlantı besleyenler, dedikodu arayanlar falan var.

şu başlıkları incelediğimizde sadece "instagram'da korkunç pedofili tuzağı" başlığı belki bir şeyler ifade ediyor bana.

bu, sadece sözlükte gözlemlediğim bir durum değil. dışarıda da böyle. bütün olay dedikodudan ibaret. kim ne yapmış, kim kime ne demiş, erkekler şöyle böyle.

yabancı kadın arkadaşlarım da var bir sürü. bir onlarla konuşuyorum, onların konuştuğu ve ilgilendiği şeylere bakıyorum, bir de memleketimin kadınlarına bakıyorum. gerçekten garip bir milletiz.

türk erkekleri için de elbette söylenecek çok söz var fakat gözlemlerim bana gösteriyor ki kadınların vurdumduymazlığı 10 üzerinden 9'sa erkeklerinki 5 veya 6.

mühendislik alanında mesela türk kadınları çok geride. yok mu? var. oranı nedir? bunu sormak lazım. varsa yoksa boş işler.

sözlükte bile bilgi içerikli girdi sayısı yerlerde sürünüyor ürün incelemeleri haricinde...

kültür, sanat ile alakalı bir girdi de yok. bir film hakkında, tiyatro hakkında, kitap hakkında bir kritik sayısı da bir elin parmaklarını geçmiyor. 

üniversitede, lisede, sokakta her yerde böyle. türkiye'deki kadınların genelinin öncelikleriyle dünyanın gerçekleri arasında büyük bir fark var.

bütün olay kimle nasıl flört edilir, sevgilim böyle yaptı, hoşlanılan kişi, burçlar, aşk. erkekler, kadınların erkekleri konuştuğu kadar kadınları konuşmuyorlar bir erkek olarak teminatını verebilirim arkadaşlar.

beklentim bile bu girdinin eksi manyağı yapılması yönünde mesela.

şimdi o yüzden soruyorum, türk kadınları aslında bu sorunlardan bir şekilde kaçmak için mi böyle davranıyorlar yoksa gerçekten çok mu boşlar?

bugün 03:50


23341. Yorgunum,üşüyorum.

Yanındayım ama yalnız, ne çare?

Yalnızlık bugün ücretsiz nev konseri olması ama, arkadaşsızlıktan gidememektir....

bugün 03:33

23340. Bu benim 1000. Girdimmiş. Bakıyorum da yazar olduğumdan bu yana, mutlulukların yanısıra hiç umamayacağım kadar da büyük acılar yaşamışım... umarım bundan sonraki girdilerimi hep mutlulukla yazarım sözlük... çok dik durdum, daha doğrusu durmak için çok çabaladım. Bundan sonra bütün güzellikler kendiliğinden gelir inşallah. Yorulmasın bir daha ruhum, lütfen...

bugün 03:15

23339. Tüm o kız kardeşlik kazanacak laflarının sosyal hayatta pek bir yeri olmadığını ancak sosyal medyaya özgü olduğunu her gün daha iyi fark ediyorum, bir de en çok da bu role en uzak olanların sanki gerçekten öyleymiş gibi davrandığını. Bu o kadar üzücü ki...

bugün 02:19