girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22041)
  • medya (116)

22041. dün bir soru sorulmuştu. öğrenmeden gözüm açık gider dediğiniz olaylar gibisinden. ismi lazım değil(çünkü korkuyorum) bir olay yüzünden tüm gece uyuyamadım. annemi de uyandırdım tek kalmayayım diye. kadın en son dayanamadı koltukta uyuyakaldı. fazla merak gözümü çıkardı gibi bir şey. radyoda haber falan dinliyorum şimdi.

1 saat önce

22040. Sizi bilmem ama ben bugün soru-cevap aparatından iyi verim aldığımı düşünüyorum. Üzüldüm, kızdım, şaşırdım. Son olarak da güldüm.

bugün 01:03

22039. Eskiden ara ara deniz tekin-ben bugün ülkemden gitmek istedim çalardı beynimde şimdi nerdeyse hergün çalıyor. Bulunduğu yere adaptasyonu kolay sağlarım her yerde geçerliliği olan bir mesleğin olacak az biraz da dil geliştirsen yapamayacağın şey yok diyorum kendime ama hep bi ses de sıfatın ne olursa olsun insanların gözünde mülteci olarak kalacaksın diyor. 

bugün 00:59


22038. Kullanmadığınız ya da hiç deneyimlemediğiniz ürün hakkında nasıl oluyor da “almayın-aldırmayın, almaya değmez, alanın aklından şüphe ederim” şeklinde ahkam kesebiliyorsunuz?! 

Bunu kullanıp beğenmediğiniz bir ürünle ilgili de yapmamalısınız/yapamazsınız. 

Fikir belirtmek, neden sevmediğini anlatmak ya da bir daha satın alıp almayacağını söylemek değil kastım. Başka yazarlar olarak, bahsi geçen ürünü satın aldığımız taktirde neyle karşılaşacağımızdan bahsetmeniz de değil. Ürünü merak edenleri veya kullananları yargılamayı kastediyorum. 

Örneğin; golden rose velvet matte 01 numara benim cildim, dudaklarım, makyaj stilim ve beğenilerim için tam bir fecaat. Ya da el alışkanlığından sebep, likit eyeliner kullanamıyorum. Ama burda ‘rezalet, berbat, almayın-aldırmayın, alanın da aklından şüphe ederim’ deme cüretinde bulunamam.

Haddim değil. Kimsenin haddi değil.

Saygılar.

bugün 00:18

22037. Kuşum sürekli babamın çift kuşlarının kafesine uçup kafesin dışından doğru dişi kuşu öpüyor. Hatta bildiğiniz öpüşüyorlar. Benimkini almaya çalıştıkça ısırıyor, başka bir karaktere bürünüyor hayvan. Oğlumun cazibesine dayanamıyor zilli...

dün 23:27

22036. Çok gurursuz bir insanım. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilmiyorum. Yerine göre avantajlı yerine göre kötü. Ama iletişimsizliğe tahammülüm yok küfür yesem de o konuşma yapılacak. Kendime kolpa'dan gurur benim neyime şarkısını armağan ediyorum

dün 23:24

22035. şu dünyada seyahat etmeyi sevmeyen tek insan ben olabilirim. bu konuya hiçbir ilgim yok. insanların yer değiştirmek için kudurmalarına, "hayatımın anlamı yeni yerler görmek" demelerine hiçbir anlam veremiyorum.

"internette her yeri görebiliyoruz zaten. neden kendimi yorayım ki? belgeseller, kitaplar, videolar var. neden rahatımı bozayım?" diye düşünüyorum hep.

dünyada bir eşim benzerim yok. hayret...

dün 23:18


22034. Dün geceden beri enkaz gibiyim.

Daha dün bana hoşlandığını itiraf eden adam, tam elli dakika sonra eski sevgilisini unutamadığını söyleyerek artık görüşmemizin/konuşmamızın doğru olmayacağını söyledi. Böylece beş yıldır tanıdığım adamı bir dakika içinde hayatımdan çıkarmak zorunda kaldım. Beş yıldır iyi kötü her zaman yanımdaydı. Hep ağladığım omuz, dert ortağımdı. Şimdi napiçam bilmiyorum. Yediğim ilk kazık değil, ama ben şimdi bu boşluğu nasıl dolduruçam bilmiyorum. Hayatımda hiç boşluk, hiç eksik yokmuş gibi sen neden bizi bu hale getirdin? İçimde asla bitmeyen bi hırs var. Bitmeyen bir sınır.

Sanki bilmiyordun yaralarımı. Defalarca kez duygularımla oynandı, sen hepsine sayıp söverken neden şen de onlar gibi davrandın bana? Neden aynı yeri yine kanattin? Bunları hak etmedim. Hiç hak etmedim.

dün 23:11

22033. mesajlaşmaktan sabahladığım, saat gece 3.30 gibi annem üstümü örtmeye geldiğinde telefonu saklayıp, uyuyor taklidi yaptığım o günleri özlüyorum. biriyle konuşurken saatlerin farkına varmamak, yıldızları görerek başladığın konuşmayı sabahın ilk ışıklarıyla sonlandırmak ne kadar güzeldi. dünyanın en tatlı şeyinden (uyumak) benim için vazgeçebilen birinin olmasını özledim. 

dün 22:59

22032. sosis, mısır ve turşulu makarna salatası yaptım gece yatarken alnıma iradesiz köpek yazmayı düşünüyorum :(

dün 22:57