girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22485)
  • medya (120)

22485. Başım çok ağrıyor ve uyuyamıyorum. Kafamda milyonlarca şey var. Neyse ki her gecenin bir sabahı vardır...

30 dk önce

22484. Sözlüğe Memleketle ilgili eleştirel, öfke ve umutsuzluk dolu girdiler yazdığımda ’bir gün kapıma gelip beni tutuklarlar mı acaba?!’ Diye düşünüyorum.

Ifade özgürlüğü ve huzur konusunda da hayli iyi durumdayız yani..

35 dk önce

22483. Fazla kilosu olan, bıyıklarını almamış, birçok yerinde saklamaya çalıştığı kıllar görünen, her gün duş almayan, dişlerine gerekli özeni göstermeyen kadınları Ne yaparsa yapsınlar beğenmiyorum.

 Her gün fondötenli, Kontürlü, rujlu, eyelinerlı kısacası full makyaj yapan ama yukarıda bahsettiğim temel bakım kurallarına uymayan  kadınlar bana itici geliyor. Kaşlarını iki katına çıkaracak şekilde dolduran, dudak kalemi ve likit mat ruju olmadan dışarı çıkamayan ama bıyıklarını almaktan aciz  kadınları beğenmiyorum. 

Yine aynı kadınların sabah yürüyüş yaptıgım İçin zaman kalmamasından dolayı   cok az makyaj yaptığım günler  beni “bakımsızlıkla” itham etmesini anlayamıyorum. Her gün düzenli duş aldığım İçin, saçlarım yıpranmasın diye sürekli ısıya maruz bırakacak işlemler yapmayıp kendime yakıştırdıgım şekilde topladığım saçlarımdan dolayı yine aynı tarz kadınlardan kendi yağlı saclarına bakmadan sac şekillendirme tavsiyesi duymak beni şaşırtıyor.

  Kıl/tüy problemim neredeyse olmamasına rağmen yine de dikkat ederim. Duş almadan asla sokağa çıkmam. Eve girince de mutlaka vücudumu yıkarım. Düzenli yürüyüş yaparım. El ve ayak bakımımı aksatmam. Az makyaj yaptıgım İçin, saçlarımı sürekli acık bırakmadığım İçin, tırnaklarıma her zaman oje sürmediğim için “bakımsızlıkla” itham edilmek korkunc. 

Ben size  bıyığınızı almadığınız, dişlerinizi dogru düzgün fırçalamadığınız  halde bir de likit mat rujla neden o bölgeyi daha da ön plana çıkardığınızı  soruyor  muyum? Hayır.  saçlarınız yağ içindeyken bir de sac şekillendirme hakkında niye konuşuyorsunuz da demiyorum. Kıllarınız koltuk altından taşarken,  ter kokunuzdan durulmazken parfüm sıkmanız bunu bastırmıyor da demiyorum. Peki siz bana neden “aaa kadın dediğin parfüm kullanmalı” diyorsunuz? 

Ortamda biraz güzel, tarzını oturtmuş, kişisel bakımına önem veren ve  sade olmanıza rağmen dikkat çekecek özelliklere sahip bir kadınsanız maalesef bu tip seyler yasamak kacılınmaz oluyor. 

Keske herkes suratına fondöten sıvayıp bir eyeliner, kırmızı ruj sürünce bakımlı ve güzel olsa. Gerçek bakım maalesef bu kadar basit bir şey değil. Bu yüzden de gerçekten bakımlı bir kadın görünce kendisi asla başaramadığı İçin bu tarz saldırıya geçenler cok rahatsız edici oluyor.

2 saat önce 2 saat önce


22482. Bugünlerdeki sinirim ve stresim üzerine yazdığım ikinci girdim olacak. Hem ülkemizdeki iğrençliklere, kötü şeylere çook çok sinirliyim hem de sınav stresi üzerimde. Kısacası sinirliyim. Sürekli bir şikayet halindeyim. Bazen bazı şeylere öyle gereksiz tepkiler veriyorum ki haksız olduğumun veya tepkimin yersiz olduğunun farkındayım ama yine de kendimi frenleyemiyorum. Hayırlısı.

2 saat önce

22481. İlk çıktığı dönem bir-iki tane ben de almış olsam da uzun zamandır mat oje görüntüsü sinirlerimi bozuyor.

2 saat önce

22480. Kankimle nişanlanan ya da evlenen bazı duyduğumuz , bildiğimiz kişilerin fotolarını merakımızdan ss yaparak birbirimize atıyoruz.

Acaba biz nişanlansak ya da evlensek başkaları da bunu bize yapar mı :):)

bugün 01:09

22479. Ölmek istiyorum.

bugün 00:51


22478. Yine mi kanka oldum ya sensin kanka çıkamıyorum bu paradokstan

bugün 00:31

22477. Bir çok hoparlörden aynı anda farklı seslerle selalar başladı. Sindiremiyorum, geriliyorum, sinirleniyorum ama içimdekileri açıkça buraya bile yazamıyorum çünkü muazzam bir ifade özgürlüğümüz var.

bugün 00:15

22476. Şuan kanal d de 120 filmi var. Ben bu filmi ilk sınıfça sinemaya gittiğimizde izlemiştim. 2 ya da 3. Sınıftayım sinemada öyle bir hıçkırarak ağlamıştım ki asla unutamam.19 yaşındayım hala ağlıyorum. Sarıkamışı gerçekten çok güzel anlatan bir film. Ne zaman izlesem ağlarım. Yeri bende çok başkadır. Eskiden sadece ölen çocuklar için üzülürken şimdi ise ülkenin durumunu düşünerek daha da üzülüyorum. yazık gerçekten çok yazık. 

bugün 00:13