girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22709)
  • medya (127)

22709. Dün koca bir makyaj hatası olarak gezdim. Komple ama tüm vücut. Yüzümü güneşten koruduğum için beyaz, kollarımın rengi hafif dönmüş, bacaklarım hiç güneş görmediği için peynir gibi. Kolumla bacağım, yüzümle kolum farklı renkti.(gizlinot: swh)

25 dk önce 22 dk önce

22708. Gebelik bunalımında mıyım bilmiyorum. Eşim dahil etrafımda kimseyi istemiyorum. (Annem ve babam dışında.) Sürekli yatıp uyumak istiyorum. Hep bir yorgunum. Evimiz üç katlı ve beni birazda yoran bu. Ikinci ayımda merdivenlerde ayağım kaydı g.t üstü düştüm. Iki yıl önce evimizi döşedik. Aslında 80m2 aşmayan kutu gibi evdi hayalim. Yatak odası için sadece bir baza ve bir gömme dolap istemiştim. Olmadı. Salonlardan nefret ederim. Kocaman bir salonum var en alt katta, evin orası bize ait değil gibi. Sadece oturma odasına büyük sandıklı bir köse koltuk ve kenara bir yere yemek masası istemistim, o da olmadı. 4. Ayda olduğumdan daha ağırlaşmadım ama çok yorgun hissediyorum. Oturma odasında uyuyorum, merdivenleri sadece tuvalete çıkmak için kullanıyorum. Eşimin bazen çok kaba ve anlayışsız olduğunu düşünüyorum. Maalesef çok dağınık biri. Üstünden çıkardığı herşey yerlerde ve benim inanın toplayacak gücüm yok. Evimizi alırken ailemden maddi olarak destek aldık. Eşim bu borcu unutmuş durumda ve saçma salak yatırımlar yapmak peşinde. Son zamanlarda eve geç geliyor ve pazar günleri dahil çalışıyor. Para hayatımızı idame ettirmemiz için bir araç ama eşim için yaşam amacı haline gelmiş durumda. En kötüsü aramızdaki aşkın bittiğini hissedebiliyorum. Zaten aşk dediğimiz şey baki olan birsey değil. Bir süre sonra yerini sevgiye bırakıyor, ben o sevgiyi kaybetmekten korkuyorum. İkinci evliliğimi altı yıl sonra yaptım şimdi geri dönüp bakınca keske biraz daha bekleseymişim diyorum. Doğduğum, büyüdüğüm şehri bıraktım. Akrabalarımı, dostlarımı... burada dertleşecek tek bir arkaďaşım yok. güzel bir işim vardı, burada işsiz kaldım. Apayrı kültürden biriyle evlendim. Birbirinizden o kadar farklıymışız ki... aşık olduğum dönemde herşey daha mümkün, aşılabilir geliyordu fakat hiç de öyle değilmiş. Zaten bu evliliğin bitmesi gibi birşey söz konusu bile değil. Boşanan kadınların yaşadıkları zorlukları biliyorum, ikinci defa bunları yaşayacak taakatim yok. Şimdi bir bebeğimiz olacak. Hayatımın amacı o artık. Onu en iyi şekilde yetiştirmeyi istiyorum. Ona sımsıkı sarılacağım ve onu çok seveceğim.

36 dk önce

22707. Sıkıntı yaşayıp sevgili değiştirene "kaşar", bir erkekle sıkıntı yaşayıp da devam edene "namuslu" gözüyle bakan hemcinslerim siz hayırdır?? Iffetin anlamının ömrünü sıkıntılı da olsa bir adama harcamak mı olduğunu sanıyorsunuz?? Yoksa bu bakış açısı sizin takıntılı olduğunuzu göstermiyor mu? Şu kadının sevgili değiştirince ikinci el eşya muamelesi gördüğü zihniyete çanak tutmayın lütfen. Bir kadın da deneyip olmuyorsa zorlamak yerine ayrılıp başka birini deneyebilir. Herkes ilk aşkıyla evlenecek diye bir şart yok.

1 saat önce 1 saat önce


22706. Allam bugün kendimi çok güzel hissediyorum nolur görmek istediğim herkesi göreyim amin

1 saat önce

22705. Lisede sınıfımda bir kız grubu vardı. Nedensizce bana karşı nefret besliyorlardı. Yaklaşık 3 sene boyunca kelimenin tam anlamıyla zorbalığa uğradım. Hiç arkadaşım olmadığı için sürekli kendi kendimi teskin etmek durumunda kalıyordum. Değiştiremeyeceğim fiziksel kusurlarımla alay etmeler, ailemin maddi durumunu küçümsemeler, harçlığımı çıkartmak için çalıştığım yere gelip fotoğraflarımı çekip kahkahalara boğulmalar, dedikodular, iftiralar ve daha nicesi. Beynim uyuşuk bir şekilde okula gidiyordum her gün. Her gün en az 2 , 3 kez bu zorbalıklara maruz kalıyordum. Çok konuşkan biri olmama rağmen sınıfta sesim çıkmıyordu çünkü sınıfımız 13 kişilikti ve o grup zaten 7 kişiydi geriye kalanlar da onların destekçisi. Dersime giren öğretmenler ile bile konuşamıyordum çünkü öğretmenler de çoğunluğu tutuyordu, onlarla iyi anlaşıyorlardı. Ben onlar için kenarda köşede takılan bir öğrenciydim. Halbuki hepsinden başarılıydım bunu onlar da çok iyi biliyordu. Sınıfta umursamaz gibi görünsem de ders çıkışı adeta koşarak kaçıyordum o okuldan. Eve gidiş yolunda, evde, okula giderken sürekli ağlıyordum. Öyle böyle derken lise bitti. Benim için sadece karanlıktan ibaret dönem ve yine benim için " kötü" ama gerçekten" çok kötü" insanlar. Şimdi o insanlar ne yapıyor biliyor musunuz? Sosyal medyalarında Yunus emre minvalinde " sevelim,sevilelim bu dünya kimseye kalmaz" gibi paylaşımlar yapıyorlar. Hepsi hümanist ve feminist olmuş. Hepsi iyilik meleği olmuş ve tek dilek hakları olsa eminim dünya barışını isterler... Aklımda tek bir soru var: Gerçekten hepiniz büyük bir değişim yaşayıp iyi insanlar mı oldunuz yoksa ikiyüzlülükte ödül almaya devam mı ediyorsunuz?

bugün 12:48

22704. Dün gece katıldığım düğünde gelinin çiçek atma merasimi sırasında kenarda bönbön olayla alakasız bir şekilde oturuyordum kii atılan çiçek kendiliğinden kucağıma düştü. Bu bir işaret olabilir mi?? Ayy lütfen olsun artık olsun. Tanrım duy şu gariban kulunu yaa

bugün 10:43 bugün 10:44

22703. bu sözlükteki bazı yazıları okuyunca çok gülüyorum. gerçi bazıları sinirleniyor galiba. ama gerçekten çok komik. kitap falan yazsa keşke.

bugün 10:17


22702. Az önce uyku sersemi tuvalete gittim. Girerken yatak odasının ışığını açtım banyo yatak odasının içinde. Tam çıkıyordum ki 4 numara miyop gözlerimle anlamlandıramadığım kocaman, siyah bir şeyin odada uçtuğunu gördüm ve kendimi çığlık çığlığa tuvalete kapattım (gizlinot: Özür dilerim komşular) allahtan tuvalete telefonla girme gibi bir huyum var :d babamı aradım adam uyandı geldi kapıyı pencereyi açtı tanımlanamayan uçan şey odadan çıktı. Ama hala yarasa mı kuş mu başka bişey mi bilmiyoruz :d

bugün 06:02

22701. Hayat boyu zorla didinip edindiğim kariyerimi bir kenera bırakıp tır şöförü ya da kebapçı olmak istiyorum. Ya ne gerek vardı akademik kariyer vesaireye, kebapçı olsam uyurdum hem en azından arada. Hay lanet ya.

Euro truck simulator da az oynamadım, tır şöförlüğü de olur.

bugün 02:46

22700. şu anda çok buruk hissediyorum. evet tam karşılığı buruk. 8.30 - 22.00 arası ayakta çalıştım fiziksel olarak aşırı yorgunum. emir can iğrek - beyaz dinleyerek valiz hazırladım. bu sıralar beni ne kadar tanımlayan bir şarkı olduğuna karar verdim hem umut doldum hem yutkunamadım. öncesinde çamaşır ve bulaşıkla uğraştım. evde tek başımayım. hala alışamadım buna. içimde dinmek bilmeyen bir acı var kendimi bildim bileli, yine gün yüzüne çıktığı vakitler sanırım. zaman zaman sevgilimle bile paylaşamadığım kendime bile itiraf edemediğim şeyler düşünüyorum, hissediyorum. herkesin tahammülü ve acı sınırı kendi dünyasına göre şekilleniyor, farkındayım. daha zor günler beni bekliyor bunu da biliyorum. kimseye anlatamıyorum çünkü anlatsam da anlamıyorlar, kendileri de söylüyor. 3 yıl öncesine kadar aşka inanamıyordum ve her şekilde kabulüm yeter ki aşık olabileyim diye dua ediyordum. ama hep hayırlısını istemek gerekliymiş. dört dörtlük olmasa bile kendi küçük dünyama göre aşkların en güzelini yaşıyorum ama bu kadar ağır olabileceğini göremedim, bilemedim. eylemden çok niyete önem verdim her zaman, çünkü benim inandığım tanrı da böyle düşünüyor. burada da iyi niyetli güzel kadınlar görüyorum. bu gece kendimi pas geçip sizler için dua edeceğim hak ettiğiniz güzelliklere kavuşmanız için. umarım kabul olur.

çok uzun, saçma cümlelerle dolu oldu farkındayım ama okunsun diye değil birine anlatma ihtiyacı hissettiğim için yazdım. teknolojinin nimetleri.

huzurlu uykular süslüler, yarın güzel bi gün olsun da azıcık yüzümüz gülsün

bugün 02:22