girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23885)
  • medya (135)

23885. en yakınım dediğim arkadaşlarımın dahi fikirleriyle çoğunlukla uyuşamıyorum, anlam veremiyorum dengesizliklerine, nasıl yani diye kalıyorum ve bu durum beni yordu, artık elimden geldiğince az fikrimi paylaşıyorum sözlük çoğunuza saçma ve huysuzca gelebilir ama anlayanınız vardır illa ki içinizde 

1 saat önce

23884. ne hayatlar var be, harbi hayatsızmışım. kendimi yaşıyor sanıyormuşum falan.

1 saat önce

23883. Sözlüğü bazen gerçekten anlayamıyorum. Burada 10 dk takıldıkça afakanlar basıyor artık.

Birkaç yıldır tüm cilt bakımı ve kozmetik alışverişimi sözlükteki yorumlarına göre yapıyordum zaten, çok aktif olmasam da yakın zamanda ben de yazar oldum. 

Youtuberların önerdiği tek 1 ürünü almayan ben sitedeki kadınların yorumlarına sonsuz güveniyorum çünkü objektif yorumlar diye düşünüyorum hep. 

Ama şöyle bir şey var ki, ne zaman konu dışı sekmesine girsem ya birileri ya da kadınlara ait belirli bir özellik eleştiriliyor. Tamamen karşı çıkmıyorum benim de bir sürü eleştiri girdim vardır. Ama yalnızca bu konuda girdi yazılması beni acayip daraltmaya başladı. 

Bir de soru cevap aparatı, insanlar ilişkileri hakkında bir şey soruyor mesela, erkek arkadaşıyla kavga etmiş, altında tonla şöyle yorum: “süslüm çok üzüldüm benim sevgilim hiç öyle yapmaz bence sizi sevmiyor:((((“ 

Bundan zevk mi alıyorsunuz cidden? Bulunduğu her ortamda kendi yaşantısını öven, kendi elde edemediklerini kötüleyen, kendisinden olmayanı ezikleyen eğitimsiz boş beleş insanlar gibi davranılıyor. Ve biliyorum ki buradaki kadınların çoğu iyi yerlerde okuyan/çalışan insanlar. Anlam veremiyorum bu tür olaylara. Sözlükten soğuyorum ve üzülüyorum bu duruma. 

bugün 00:00


23882. 2 yıl önce yenmeye karar verdiğim korkumu bugün ilk defa tamamen yendiğimi fark ettim süslüler. kendimle inanılmaz gurur duyuyorum; bunu başardıysam, inanarak her şeyi başarırırım modundayım şu an. İnancın bu kadar güçlü bir etkisi olabileceğini somut anlamıyla yaşadığım için oldukça mutluyum.

dün 23:24

23881. High-end ürünler için önerilen muadillerin de muadile ihtiyacının olması beni üzüyor.

dün 22:51

23880. Sağ yanağımda 8 tane ufak sivilce çıkmış. Kurcalamamak için kendimi zor tutuyorum. 

dün 22:14

23879. ben çok değer verdiğim birini kırdım. bunun yükü altında o kadar eziliyorum ki.. istemezdim ona yaptığım şeyi yapmak. ama bir bakıma mecburdum o her ne kadar mecbur olmadığıma diretse de. burada ondan özür dilemek istiyorum tekrar ve tekrar. çünkü okuyor yazdıklarımı tek tek, biliyorum...

dün 22:02


23878. 2 yıl önce alyans alırken kuyumcu kadın “parmakların çok tatlı, tombik tombik” demişti.

Bugün hastanede kan alan hemşire “kolların incecik, ne kadar güzel” dedi.

iki olay arasında 6 kilo var, o zaman 53 kiloydum şimdi 47. 2 yıl önceki yüzüklerim bol geliyor. mutluyum süslüler.

dün 22:00

23877. uzun zamandır dışarda fazla vakit geçirmiyodum. Bugün çalıştığım yere arkadaşımın yanına gidiyim dedim. Gördüğüm şeyler beni ciddi anlamda şok etti ya da ben abarttım bilmiyorum. Diyoruz ya yeni nesil gümbür gümbür geliyo diye aynı şekilde fazlasıyla saygısız geliyo. Uzun bir girdi olabilir kusura bakmayın şimdiden.

Bugün yiyecek bir şeyler alıp yandaki parka geçtik bankın yanında da köpekler oynuyo biz onlarla oynuyoruz işte, 10 dakika sonra falan bize elma gelmeye başladı birileri atıyo ve ağaçlara attıkça hem elmalar hem de kozalaklar düşüyo. Biz noluyo falan derken 7-8 tane taş çatlasın 10 yaşındaki çocukların elma attığını gördük. Yapmayın etmeyin bağıra bağıra attılar, köpekler korktu ne yapacağını şaşırdı garibanlar. Bi adam geldi bunlara kızdı kovdu falan derken adama küfür Edip dalga geçmeye başladılar ve tekrar attılar. Ellerinde elmalar bitince gelip yanımızdan topladılar, masadaki yiyeceklerden istediler verdik kalktık gidiyoruz bu sefer arkamızdan attılar. Bunlar çocuk olamaz dedim ya ebeveynleri hiç mi öğretmemiş, bu çocuklar bu seviyeye nasıl gelmiş? Eve dönerken de 18 yaşlarında bi kız bağıra bağıra ille de sen söylüyo. Tiktok mu ne zıkkımsa ona video çekiyolar arkadaşlarıyla. Ya eğlenin iyi güzel hoş ama çevreyi rahatsız etmeye ne hakkınız var? Cidden aramızda mesafe olmasına rağmen çok net duydum sesleri. Garip geldi güldüm o sırada da berberin önündeydim çocuk laf attı. Dediği lafta "oo esselatu rahmetullah ne hoş karı" döndüm ve sadece baktım. Benden küçük çok belli, neyse dedim döndüm gittim ve çocuk güldü. Çok normal algıladı ki bakışım normal bi bakış değildi. "Keşke utanmayı da öğrenebilseniz bu lafları öğrendiğiniz gibi" dedim bu sefer de domates oldu.

Dediğim gibi eğer ben abartmışsam mesaj falan atın ne biliyim bana çok garip geldi. Benim de yaşım çok büyük değil 21 yaşındayım ama hiç böyle yapmadım, düşünmedim de. Nereye kadar böyle devam edecek, serseri tipli olmayı, dikkat çekmeyi bırakıp ne zaman kendileri için bir şeyler yapmaya başlayacaklar merak ediyorum. En zoruma giden de Atatürk'ün cumhuriyeti bize, bu gençliğe emanet etmiş olması. Sanırım bu gidişle biz emanetimize sahip çıkamayacağız..

dün 21:44

23876. Alt kirpiklerim çok kısa ve altlı üstlü rimelleyip örümcek bacağı gibi yapanlara çok şaşırıyorum.

dün 21:16