girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22958)
  • medya (128)

22958. Az önce (bkz: Süslülerin satın aldıkları son giyim ürünü) başlığındaki girdimi okurken sonunda "Keşke l ya da m bedeni kalmış olsaydı." Yazdığımı fark ettim. ve bu beni aşırı mutlu etti. Son 2 senedir 42-44 beden bandında seyreden ben 38-40 aralığına düştüm resmen, şaka gibi. 40 bedenin bana kaç kere küçük geldiğini, kabinde verdiğim savaşları hatırlıyorum. Bir 10 kilo vererek hepsine son verdim sanırım, hedefim kendimi 36-38 bandında sabitlemek ama bir 10 kilo daha vermem lazım. Onu da vereceğim, 40 bedene burun kıvırdığım günleri de getireceğim. Xl bedene giremeyen hatta xxl beden isteyen ben, "Keşke l ya da m bedeni kalmış olsaydı." Dedim ya hala inanamıyorum. Üniversite birinci sınıfın ortasına yakın neredeyse 72 kiloydum, etrafımdaki kızlar ise maksimum 50. Yahu bunların hepsi incecik, bir de bana bak farkındalığıyla ve içlerinden birkaçının desteğiyle şu an 62-60 sularına inmeyi başardım. Kendi arkadaşlarımın haricinde de okulun geneli incecik, hepsi şıkır şıkır giyiniyor (gizlinot: bir de zengin bebelerin barındığı özel üniversitede olunca) bir gazla başladım başlayış o başlayış. En son durum ne bilmiyorum, suan kaç kiloyum bilmiyorm neredeyse bir aydır tartılmıyorum.

Önceden istediği kadar sıra olsun yürüyen merdivenleri beklerdim, şimdi kadıköy metrosunun merdivenlerini tek bilemediniz iki nefeste çıkıyorum. Bilen bilir o merdivenleri, her neyse. Hayat kalitem gerçekten arttı, hadi bugün siz de kendiniz içn bir şeyler yapın ve sağlıklı beslenme kararı verin. Ben hep sağlıklı besleneceğim dedim diyet fikri yoktu aklımda (gizlinot: Ama diyetisyen yardımı aldım, bir profesyonele danışmasam vermeye çalışırken daha çok kilo alma ihtimalimden korktum) etraftaki zayıflar ya da dış görünüş ya da birine kendinizi beğendirmek için değil, kendiniz için bir yerden başlayın. İnanın farkı göreceksiniz. Giden 10 kilo fazlam varken de mutlu ve pozitif biriydim, özgüven konusunda hiç sıkıntım yoktu. Ama şimdi daha mutlu ve daha pozitif biriyim, ikisi arasında dağlar kadar fark var.

Gerçekten biz istedikten sonra başaramayacağımız hiçbir şey yok kızlar, kendinize inanmaktan asla vazgeçmeyin.

1 saat önce

22957. Hayatımda ilk defa başka birine makyaj yaptım, çok sevdiğim bir arkadaşıma. Arkadaşım çok beğendi ve görenler de "farın ne/rujun ne/ nasıl yaptın bu makyajı?" Tarzında sorular sorup çok beğendiklerini söylemişler. Bunları duymak çok hoşuma gitti sözlük, gururum okşandı.(gizlinot: 😌)

1 saat önce

22956. Çamaşır makinesine deterjan koymadan çalıştırdığımı fark ettim. Rezillik...

2 saat önce


22955. zaten kaç haftadır diyetteyim, kendimi adeta sağlıklı yaşam kampına aldım. Çikolata ve bilimum sevdiğim şeyler burnumda tütüyorken burda hande erçel için poğaça surat yazıldığını okudukça burnuma dumanı üstünde poğaça kokusu geliyor. Kaç zamandır poğaça kokusu aldığım bir yerden geçerken bile nefesimi tutuyorum, yapmayın etmeyin, diyette olanlar var.

not: nasıl 125 kilo verdim videosu yakında geljdklsnfcıozısşd.

bugün 09:49

22954. Tom Hardy’e feci yükseliyorum. hele de gecenin şu saatinde.

bugün 04:16

22953. Enerjimi düşüren birkaç insanı hayatımdan çıkardım bir ay kadar önce. Yaş aldıkça tahammül edemediğim tek şey negatif insanmış. Mış çünkü bunu idrak etmekte toyum. 

bugün 02:30

22952. Şehirler arası otobüslerde kokulu-baharatlı cips vs yiyenlere sinir oluyorum.

bugün 02:04


22951. Anlam yükleyemiyorum.

bugün 01:40

22950. karsu’nun jest oldu coverı takıldı dilime. tüm gün, “kız seni alaan yaşadı, dertlerini de boşadı... mest oldum vallahi jest oldum...” diye diye dolanırken evde, akşam annemle mutfaktayken şarkının tam üstüne, “valla seni alan yaşamadı çağla.” demesiyle kısa bir şaşkınlık yaşadım...

anne sen bari yapma ya...

bugün 01:38 bugün 01:41

22949. elimdeki bütün farların nasıl da kalitesiz, pigmentsiz ve yaldır yaldır dökülen farlar olduğunu şu an detaylı bir göz makyajı yapmaya kalktığımda farkettim.

bugün 01:09