sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23760)
 • medya (145)

23760. Her telefonu elime aldığımda açıklanan final sınavım var mı diye bakmaktan yoruldum. Lütfen geçeyim tüm derslerimi de kurtulabileyim artık bu stresten.

Dua edin lütfen.

45 dk önce

23759. geçen perşembe günü yaklaşık 5 yıldır düzelmesi için ilacını kullandığım hastalığımdan dolayı ameliyat oldum. aslında çok zorlu bir ameliyat değildi yaklaşık 2 veya 2.5 saat sürmüş doktorun söylediğine göre. sonraki 3 gün de hastanede kaldım herhangi bir sorun çıkmasın diye. 

benim ameliyatım boyun bölgesinden yapıldığı için dikişler ve dren beni o kadar zorladı ki hayatım o iki günde 22 yıldır kısıtlanmadığı kadar kısıtlandı. tek başıma yatamadım, kalkamadım bile. 

sonra düşündüm ki benim ameliyatım zor bir ameliyat bile değildi. bu onlarca ameliyat olan insanlar neler çekiyor kim bilir. gerçekten o kadar çok sağlık problemi olan insanlar var ki.. minicik çocuklar bile.

 keşke bu dünyada savaş alanına yapılan yatırımın kat ve kat daha fazlası sağlık alanına yapılsa da artık insanlar böyle hastalıklarla uğraşıp aylarca hastanelerde yatmasa. umarım sağlık problemi olan herkes iyileşir. kimse sıkıntı çekmez.

bugün 13:52

23758. insanları kesinlikle ama kesinlike anlayamıyorum. genelde pek makyaj yapmıyorum dışarı çıkıcaksam falan, bazende içimden geliyor yapıyorum. her neyse bunları açıklıyorum ki iş yerindekilerle ilgili problemim iyice anlaşılsın. yaptığım makyaj günlük oluyor bb kremdir, hafif far, allık, ruj vs. hatta geçen gün bb krem farklı, fondöten farklı şeydir diyorum. aynı şeymiş 10 dakika bunu tartıştık, en son tamam dedim aynı şeyler. her neyse vay efendim bu ne 5 kilo makyaj yapmışım, yok efendim yakışmıyormuş, yok nereye gidecekmişim. hayır kibarca sizene, benim kendime yakıştırmam önemli fikrinizle ilgilenmiyorum diyorum anlayan yok. sivilce problemi yaşıyorum bu sefer gündem sivilcelerim, sivilce izlerim oluyor. çoğuda benden yaşça büyük bir şey demek istemiyorum fakat burama kadar geldi. saçlarımı ışıltı attırdım haftasonu, ben de böyle aşırı beğenmedim ama değişiklik sonuçta. birisi pek beğenmemiş, olabilir dedim kimse beğensin diye yaptırmıyorum sonuçta. bakınca herkesin bir fikri olabilir diyorsunuz ama söyleniş şeklinden, mimiklere kadar herşey enteresan geliyor. bir başkası da nasıl bir meraksa artık görüştüğüm çocuğu facebooktan arattırmış, bana bir şey gösterirken tesadüfen gördüm (gizlinot: bunu yapan kadın neredeyse 50 yaşında). ki ondan öncede bana çocuğu göstersene falan dedi gösterdim yani, hiç bakmamış haberi yokmuş gibi davranıyor ben gösterirken. boğuluyorum artık başedemiyorum. niye bu kadar mutsuzlar, başkalarının hayatlarına neden bu kadar müdehale etmeye çalışıyorlar, eleştirmeyi görev edinmişler bilmiyorum. ohh birazcıkta olsa rahatladım. alnıma herkes işine baksın yazıp dolaşmaya başladım mı iyice rahatlarım.

bugün 12:08 bugün 12:41

23757. İtiraf ediyorum, kısmetse olur u hala izliyorum, youtube a “kısmetse olur kavga” yazıp, kısa paçalı reislerin kestiği raconları, varoş güzellerin daldan dala atlamasını hala bayıla bayıla izliyorum, kabul edin çok eğlenceli değil miydi?

bugün 12:02

23756. Bugün benim için son. Nelerin olduğunu söylemek istemiyorum,bir daha görüşemeyebiliriz.

Çok yoruldum,borçtan,insanların çenesinden,sevgisizlik ve utançtan..

Çok yoruldum gecelerimi sabah edememekten..

Ben büyük bir hatanın başındayım,ben daha 26 yaşındayım.

Çiçeklerim soldu,onca çabama sevgime rağmen.

Avuçlarımı,dizlerimi kanattılar yapmayın dememe rağmen.

Bugün benim için son.. Yaşasın.

bugün 08:59

23755. İlk iş günümdeyim karnıma sancılar giriyor kızlar.  Uzman olarak başlıyorum. Bu günü çok bekledim ama çok korkuyorum. 

bugün 08:45

23754. Bu ay sözlük maaşları yatmadı mı ya? Yoksa sadece benlik bir durum mu? Hayır her ay düzenli yatıyordu niye böyle oldu ki ...

bugün 07:37

23753. uyku tutmadı, netflix te bişeyler izleyeyim dedim. kafa yormayan, basit bişey. incir reçeli 2 yi izledim. beklentim yoktu açıkcası, vıcık vıcık aşk acısı temasından, rakı edebiyatından da hiç hoşlanmam. Neyse ileri sara sara izledim. Aksi takdirde tahammül edilcek yanı yok skdjdkz. İzlerken hüzünlendim ya ama filmden ötürü değil. Ben istanbuldaki üniversite yıllarımı özledim. Galatayı, beyoğlunu. Simdi oralarda olsam biliyorum aynı tadı vermez. neyse anılarım depreşti öyle. filme gelirsek izlemeye değmez. Fazla kasıntı, bayık aforizmalardan ibaret. yalnız basroldeki kızın binbeşyüz kere tekrarlayıp durduğu replik barış bıçakçıdan arak gibi geldi. Sevmeden önce çalkalayın, seven yanları dibe çökmüştür gibi bişey. Barıs bıçakçının kitabında okuduğum cümle de buna benzerdi ama bu kadar ergence değildi. 

bugün 06:15

23752. Ben finallerim için bu saatte ders çalışırken sevgilim peluş yastığıma sarılmış(gizlinot: 27 yaşında adamsın ulan ne peluşu)(gizlinot: Ama çok tatlı göründüğün için ses etmiyorum) bebek gibi uyuyor. Arada ona bakıp hüzünlenerek derse geri dönüyorum. O peluş yerine ben isterdim kollarının arasında olup mışıl mışıl uyumayı :(

bugün 03:32

23751. Ruhen çökmüş durumdayım. Kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum. İntihar etmeyi bile düşünüyorum. Keşke şimdi uyusam ve bir daha uyanamasam.

bugün 02:27