sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (24149)
 • medya (146)

24149. Bu ülkede kadın olmak gerçekten zor. Ne yapsak hata, ne yapsak eleştiriliyoruz veya yanlış anlaşılmaya yer aranıyoruz. 

Bugün bimden alışveriş yaptım.Kasadaki çocuk gülümsedi hafifçe bende gülümsedim nezaket gereği. İnsanlara kolay gelsin, iyi günler vs gibi şeyleri demeyi severim ve böyle kibarlıklara hala önem veririm. Eve geldim ınstagramdan adımı bulmuş ve “doğru buldum oh be” yazmış dmden. 

Ufak bir olay gibi görünse de gerçekten kadın olmanın zorluğunu bir kez daha yaşadığımı hissettim. Kibarlık nezaket adı altında yaptığımız her davranış karşındakinin sana yürümesine yol açmamalı. Gerçekten kapana kısılmış gibi hissediyorum. Aslında daha pozitif daha neşeli ve konuşkan bir insanken toplumsal algı ve bu tarz olaylara maruz kalmamak adına odun gibi davranmak zorunda hissediyorum. 

49 dk önce 47 dk önce

24148. bir hamilelik korkusu atlattım, düşman başına. günlerdir yapmadığım test kalmadı, hepsi negatif, adaçayı içmekten içim buruştu. hayır öyle bir korunuyoruz ki üstelik, yatağa bir zırhla girmediğimiz kaldı yani. sadece geri çekilme yöntemini kullanıp, hamile kalırım korkusu olmadan kafası rahat yaşayabilenlerin psikolojisine muazzam saygı duyuyorum şu an. Nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum gerçekten. Bence bu kafa rahatlığıyla 1000 sene yaşarsınız. Ben Firdevs’e, “ölüyorum anlasana” diye ağlayan bihter modundaydım günlerdir. allahtan geldi de 2 gözümün nuru, rahat bi nefes aldım. 

1 saat önce

24147. Bazen cidden şanslı olduğumu düşünüyorum .Garip bir şans benimkisi .Sanki genelin ulaştığına ben ulaşamıyorum ama kimse de benim sahip olduklarima ulaşamıyor gibi .Kibirlenme değil bu.Şöyle ;hayatımda ilk başta hata gibi gözüken şeyler bazen pozitif sonuçları oluyor .Apayrı bir şey .Bunu anlatamıyorum.Her sabah dua ederek uyanıyorum ve güne pozitif başlıyorum.Böylece daha güzel geçiyor günler .Şu ara tek olumsuzluğum anladım ki herkes gibi beslenmeye kalksam hep kilolu olacağım .Su içsem yarıyor gibi .Galiba bu da benim imtihanım.

1 saat önce

24146. Bi insan gibi insana denk gelemedik ya. Bugün de başkaları adına utandık yine. Yazık valla verilen değere de yazık, zamana da yazık güvenimizin zaten içinden geçmişsiniz. Neyse..

2 saat önce

24145. Bu aralar çikolatayı abarttım ondan mıdır, yeni cilt bakım ürünlerine geçtim ondan mıdır bilmiyorum ama yine suratımı sivilce bastı. Hemde öyle böyle değil çenemde var beş tane gerisini siz düşünün. Sürekli oluyor bu cildim bir süre stabil sonra aniden sivilce basıyor. Sanki bir şey tetikliyor da oluyor gibi. Adet döneminden diyordum hep ama yok o da değil. Şuan regl tarihime çok var mesela.

Sırf bunun için doktora gittim. alerji testi yapalım diye neredeyse yalvardım ama yüzüme bile bakmadı. Özel hastaneye gitseydim o testten elli kere yapılırdı, paranın gözü kör olsun...

2 saat önce

24144. bugün de eski flörtümüzün bahtını açtık, hayatına renk kattık, hayatının aşkıyla karşılaştırdık sözlük.

ya ben anlamıyorum, bu hayata birilerinin 'şükür kurtuldum artık çok mutluyum' demesi için mi geldim ben? bi insanın ayrıldığı her sevgilisi, konuşmayı bitirdiği her flörtü mü gerçek aşkı bulur, mutluluktan havalara uçar ya?

yok sözlük, kurşun döktüreceğim. hatta o kurşunlu suyu direkt içeceğim. anca öyle geçecek çünkü bu şanssızlık.

ulan eski sevgililerim hepiniz mi benimle birlikteyken dünyanın cefasını çektiniz, hayatın tüm zorluklarına göğüs gerdiniz de benden sonra hemen mutlu oluyorsunuz ödüllendiriliyorsunuz?

yeter rabbim, yeter canım allahım. bi kez de şu kızın yüzünü güldür ya. bi kez de şu kız doğru kararı versin, mutlu olsun sevsin sevilsin ya. neden bu adamlar benleyken dünyanın en kalleş en vurdumduymaz adamlarıyken benden ayrıldıkları anda sevgi yumaklarına dönüyorlar?

duvarları kemiriyorum sözlük. sevgisizlikten, şanssızlıktan, sürekli yanlış kararları vermekten çok bıktım.

2 saat önce

24143. çok kötü insanların hiç bir şey yapmamışlar, kimsenin hayatını mahvetmemişler gibi yaşamaları hem de mutlu mesut hayatlarını sürdürmeleri çok zoruma gidiyor. adaletin her türlüsüne inancım sarsıldı.

dün 22:50

24142. Benden büyük aile fertlerimin hepsi gözlük kullanıyor ben kendimi bildim bileli. Her göz kontrolümde Allah'a yalvarırdım ne olur bu defa gözüm bozulmuş olsun diye. Geçtiğimiz yazın başında aniden görmekte zorlanmaya başladım ve şakaklarımın ağrısından oturup ağlamaya kadar vardı bu iş. Sonunda gözlerim bozulmuş ve gözlük aldım. Hiç de beklediğim kadar güzel bir şey değilmiş, nefret ediyorum şu an. Gözlük kullanmak çok zormuş, bilseydim o duaları etmezdim. Çok pişmanım.

En büyük acım da şu, yüz tipimden dolayı beğendiğim birçok gözlük yüzüme oturmuyor. Bari afili gözlüklerim olabilseydi ama üzgünüm.

dün 22:11

24141. 3 gün önce markete gitmek için dışarı çıkmıştım. alacaklarımı aldım tam dönüyordum ki bir kediye araba çarptı. ilçe belediyesinin veteriner işlerini aradım hemen. yarım saat kadar başında bekledim, can çekişmesini izledim o hayvanın. geçen bir araba yolu tıkıyor diye güç bela nefes alan kediyi çöpe attı. daha sonra belediyenin aracı gelip götürdü kediyi. bana verdikleri takip numarasından mail attım durumunu öğrenmek için. ölmüş. yaşasın istemiştim. ya da acı çekmeseydi en azından. canımı sıktı bu durum.

dün 17:50

24140. tüm haftasonu boyunca işle ilgili x şeyi yapmamış olmanın pişmanlığını yaşadım. bugün o x şeyi yaptım ve şimdi de "acaba bu x şeyi yapmam yanlış mıydı?" pişmanlığını yaşıyorum. rahat bi' 2 gün de buna dair bir reaksiyon beklerim. 2 gün içinde müşteri arayıp "x şeyi neden yaptınız" dedi dedi, demedi rahatlarım. ama bu 2 günde de her telefona hop oturup hop kalkarım.

insan istiyor ki dert, stres, keder başkaları sebepli gelsin yapışsın bünyeye, pişmanlık ve öz hatadan kaynaklanan stres insanı kanser eder kanser.

hayata bakar mısınız? evrene "yaşayacağım üzüntünün sebebi n'olur ben olmayayım allaaaam nolur" diye yalvarıyorum.

dün 17:14 dün 19:07