yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26024)
  • medya (172)

  26024. Tüketmiyoruz kampanyasını desteklemek istemiştim ama olmadı bende bu alışveriş tutkusu bir bağımlılığa dönüştü. Tüketmiyoruz kampanyasını kendimce değiştirerek uygulamayı düşünüyorum. Artık olabildiğince high-end yada mid-end ürünler alıp olabildiğine minimalist bir makyaj çantası oluşturmak istiyorum. buna karar vermemi sağlayan şey ise taşınırken kullandığım makyaj malzemelerini taşımak bana azap gibi geldi ve elimde 12 tane açılmış maskara olduğunu gördüm bunların indirimli fiyatlarını hesapladığımda ise acı bir tablo çıktı önüme 400₺ den fazla ama içinde hiç yüksek fiyatlı bir ürün yok loreal yada maybelline her indirim dönemde bir tane nasılsa 35₺ diyerek aldığım için hiç bir maskaranın hakkını vererek kullanamadım bu maskaraların çoğu kuruyacak ve 6 ay ömrünü geçince atmak zorunda kalıcam belki daha az bir sürede gözlerim fazla alerjik ve hassas. Aynı şekilde birden fazla fondöten bronzer allık ve en önemlisi aydınlatıcılarım ve far paletlerim. Yavaş yavaş elindekileri bitirip yada tarihi geçenleri atarak o büyük organizerlere veda etmek istiyorum. Yüksek fiyatlı da olsa bir maskarayı hakkıyla kullanıp bitirmek istiyorum. Elimde her ürün grubundan bir iki tane kalmasını istiyorum artık. Fark ettim ki bu ürünlerin çoğunu kullanmıyorum öylesine çekmeceler de duruyor. Bunu yaparsam cebimin ve minimalist yaşam tarzını seven ruhumun rahatlayacağını düşünüyorum, artık o ürünlere bakarken mutlu değilim içim daralıyor. Cilt bakımında ise bu taktiğimi denediğimde hem cildim hemde ben rahat ettik. Artık gratis yada watsons tarzı yerlerden yüz temizleme jeli, nemlendirici, tonik almıyorum. Kendime ve yaşıma uygun bir rutin oluşturdum ve bunun dışına çıkmak istemiyorum. Böyle yerlerden almadıkça elimde stokta olmuyor indirim var diye iki tane almıyorum eczaneye gidip biten ürünüm alıyorum.

  Biraz uzun bir yazı oldu, artık minimalist bir yaşam tarzına 2020 yılında geçmek istiyorum herhalde vazgeçemeyeceğim tek şey kıyafet dolabım olacak onuda yavaş yavaş törpüleyebileciğimi biliyorum. Kıyafetlerim bana yük olmasada artık bu makyaj aynımın önünü boş görmek istiyorum, swh.

  25 dk önce

  26023. iste bu sebeple türk vloggerları, instacıları takip etmiyorum. arada iyileri mutlaka vardır ama sıra geliyor mudur bu varoş takımdan?

  ben kendim bile bazen, yok duygusu, yok ağzı bozuk danlası, bilmem ne gökce'si... kafa patlattığımız şeylere bak.

  hepsinde bir sakillik, bir aşağılık kompleksi, bir kibir. koluna bacağına chanel takan birden bir halt oluyor.

  ama çoğuna baksan ne okul okumuş, ne kendini geliştirmiş, yabancı dil kasacağım diye yamulup yumulan tıpler.

  burhan altıntop karakteri bunların yanında sönük kalıyor yemin ederim.

  artık sözlük'te de bütün başlıkları engelliyorum. gidin işinize cidden, görmemiş cahil takımı.

  1 saat önce 1 saat önce

  26022. iyi olmaya çalışan insanların iyileşme çabasını anlamayıp “iyisin işte” diye geçiştirdiğim için, acılarını görmezden geldiğim için, gördüklerimi kendime yeter kıldığım için herkesten özür dilerim.

  2 saat önce

  26021. Orada bir aile acılar içindeyken, herkes hala duygu özaslan çekiştirme peşinde. Instagramda duygu stalkı yapıp, linç etmek yerine Neslican'ın ailesine sabır dilemeniz, onlar için dua etmeniz daha yerinde olur. Açın bir dua okuyun, eğer ki o kız için bir şeyler yapmak istiyorsanız, bu saatten sonra yapılacak en yerinde şey bu olur herhalde. Ya da geride kalan ve acı çeken milyonlarca kanser hastası için "elinizden geleni" yapın. Gidin kaçuv gönüllüsü olun. Onlara yardım edin, moral olun. Duygu öyleymiş böyleymiş. Bize ne ya? Bizim neyimiz oluyor ki onun nasıl bir insan olduğu bizi ilgilendirsin. Gerçekten milletimiz kaostan besleniyor ya. Bu yaklaşımın kimseye faydası yok.

  bugün 12:53

  26020. Üzücü bir olayda bunu yaşamak yerine acaba şu nasıl paylaşım yaptı diye bakıp nerden vursam diye düşünenleri ya da sürü psikolojisiyle aslında o an önemsediği bir şeyi başkaları öne sürdü diye bundan kaos çıkaranları anlayamadığım bir gün oldu 

  bugün 12:08

  26019. Ne zaman 20’li yaşlarım geldi bilmiyorum, 18’e kadar geçen zaman sanki 50 sene gibi 20’den sonrası akıyor,  bugün 23 oldum! 

  bugün 11:47

  26018. İflah olmaz bir got fanı olarak hâlâ instagram keşfette got capsleri (gizlinot: Meme) beğeniyorum.

  Dipnot. Winds of winter 2020'nin ikinci yarısında bekleniyor.

  bugün 11:35

  26017. Ne zaman rüyamda dişimin kırıldığını görsem mutlaka bir ölüm haberi aldım. En korkunç kabuslar bile dişimin döküldüğü rüyalar kadar içimi sıkmıyor. 

  bugün 10:02

  26016. yether ya yetherrr diye naralar atıyorum, ya insan mahkemeye çıksa bu kadar savunma yapmaz midem kalkıyor artık düşük iqlu fan club yazısı görmekten. anneler babalar çocuklarınızı iyi yetiştirin lütfen, sonra 14 yaşındaki veletleriniz hayatlarında görmedikleri, görseler bile kendisine sümüğünü sürmeyecek insanları adeta kendini parçalarcasına savunmaktan hayattan kopuyor, hem de bu kadar acı bi günde. rezillik gerçekten. 

  bugün 02:20

  26015. dışardan çok soğuk görünüyormuşum.

  insanların beni buna göre yargılamasından bıktım.

  gerçekten, birisiyle konuşurken güleryüzlüyüm. sadece bazen içimden gülücükler saçmak gelmiyor.

  bugün 01:52