sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (25313)
 • medya (158)

25313. muson ikliminden bir köye yerleşmek istiyorum.

37 dk önce

25312. Eski manyak sevgilimden ayrılalı yaklaşık 1 sene oluyor (Ağustosun kaçıydı ben bile hatırlamıyorum) o zamandan bu yana kısa kısa o kadar çok kisi gelip gitti ki. En son 2 ay öncesinde iyiden iyiye ayarlarımın bozulduğuna kanaat getirdim. Tabii ki tek neden bu değil başka sebepler de var. Majör depresyon tanısı konuldu(çünkü gölgem gibi hayat boyu takip etmese beni olmaz). Spora başladım ilk harika hissediyordum şu anda ise yalnızca sağlık için devam ediyorum. Bu aralar daha öncesinde kaçanların geriye dönüşü oldu. Amerikada birisi birisi burada. Amerikaya gidene aşık olmuştum baya komikti. Sanki eskiden hayalini kurduğum adamın gerçek hali gibiydi ama fark ettim ki ben onun sadece sığınma limanıyım. Evet bana çok güveniyor, muhtemelen arkadaş olarak da seviyor ama aynı duyguları paylaşmıyoruz hiçbir zaman. Bu nedenle onu sevmekten vazgeçtim. Bu enteresan çünkü eskiden bunu başaramazdım artık hepsi çok kolay geliyor. Bakıyorum gelecek görmüyorsam direkt o kişi ile olan ilişkimi sonlandırıyorum. Sabretmenin anlamsız olduğunu daha önce gördüm çünkü. İngilizcedeki "what is done is done" kalıbı oturdu sanki hayatımın merkezine hiçbir ilişkinin hiçbir zaman eski haline geri dönemeyeceğini kabullendim. Belki de çok karamsarım. Belki başka bir zamanda başka bir yerde bana benzeyen birisi vardır.

Yaşamı sorgulamamak için aptalca hedefler koyuyorum kendime. İçimdeki neden ben buradayım ne yapıyorum düşüncelerini baskılasam da her sabah uyanınca, her akşam uyurken bunlar aklıma geliyor. Sadece uyusam ve hayat geçse kolay olurdu.

Gençken kendi kendime verdiğim söz 12 ağustosta doluyor. İşin acı tarafı ise şartlar değişirse yapmayacağım dedim ama hala her şey aynı. O günden sonra ne yapacağım, kendimi nasıl avutacağım bilmiyorum. Günler bomboş geçiyor. Yarın çarşamba sonra perşembe sonra hafta bitti. Zaten haftasonu 2 gün sonra yine pazartesi. Yine salı. 1 hafta değil sanki 2 gün aradaki. Neyse ki zaman hızlı geçiyor neyse ki işte saçma sapan seylerle uğraşıyorum.

43 dk önce

25311. soru cevap aparatı formatı değiştiğinden beri süslü sözlüğe girmiyorum :( yani yaklaşık 2 aydır doğru düzgün girmemişimdir. eski tadı alamıyorum sanki..

2 saat önce

25310. Bu zamana kadar yapmadığım, yapanlara kızdığım bir şeyi bu sabah saatlerinde yaptım. Bir türlü sevgili olamadığımız flörtümün bilgisayarını karıştırdım. Biliyorum yapmamam lazımdı ama lanet olası şeytan dürttü. iyi ki bakmışım mı demeliyim, keşke bakmasaydım mı bilmiyorum.

Çok kötü şeyler yakaladım süslüler. Bana anlattığı, gösterdiği karakterinden çok farklı adam olduğunu öğrendim. Hepimizin hayatına birileri giriyor buna takılmıyorum. Fotoğraflar, Mesajlar olabilir. Ben de yaptım aynılarını. Ama bana kendini çok başka tanıtmış. Benim tanıdığım adam bu değilmiş. Kahve içmeye çağırdığımda arabayla 10 dk olan yolu gelmeye üşenen adam başka kadınlar için 500 kilometre yollara gitmiş hep. Bana “ben cafede falan oturmayı sevmiyorum ya” diyen adam, benden başka herkesle gezmiş, dolaşmış. Bana “canım” demesi için gözlerinin içine baktığım adam, başkalarına çok rahat bir şekilde söylemiş bunu. Yine Bu zamana kadar bir kere “sana ihtiyacım var” demeyen adam benden başka herkese kurmuş bu cümleleri. Ben onu 5 dk da olsa görmek için delirirken, başka kadınlar hiç uğraşmadan görmüş onu. 

Kızgın mıyım yoksa mutsuz mu bilmiyorum. Bundan sonra ne yapacağımı da bilmiyorum. Bomboş bakıyorum etrafa. Kafamı toplayamıyorum.

2 saat önce

25309. Bugünlerde dizlerim o kadar ağrıyor ki neneler gibi ayaklarımı uzatıp  saatlerce dizlerimi ovmak istiyorum. 

bugün 15:00

25308. bugün de başkası adına utandık çok şükür, bilip bilmeden her konuda yorum yapanlar sağolsun.

bugün 13:35 bugün 14:07

25307. Uzun zamandır sanalda beğendiğim biri vardı. Ne ortak tanıdık, ne de karşılaşma ihtimalimiz olan biriydı. Okuduğu okulu bildiğim için itiraf sayfası açmıştım. Ordan takip ediyordum. Baya meşhur bir özel üniversitede okuyor. Millet itiraf yapmaya başladı falan. Sonra bir dm geldi. Bölümünden biri. Anlattım olayı. Tanıştırayım istersen, çok iyi ama çok da çapkın dedi. O zaman boş erdim. Tanıştırmak dedim. Pişmanım. Keşke tanıştır deseydim.

bugün 13:22 bugün 13:53

25306. Sırf ikisi de fantastik edebiyat diye lotr ve got karşılaştırmayı gerizekalılık belirtisi olarak görüyorum. Ayrıca ülke yüzüklerin efendisi okumadan 'lotr fanı' olduğunu iddia eden 'poser'larla dolu. Tolkien iyiliğin kötülüğe egemen geldiği bir masal anlatmış, martin'in yazdıkları tamamen güç üzerine siyasi bir metin bile kabul edilebilir. Binlerce sayfalık kitapları okumadan yapılan yorumlar göz kanatıyor, yapmayın.

bugün 11:34 bugün 11:34

25305. Game of thrones başlığını engelledim, bir rahatlama geldi.

bugün 10:55

25304. Benden bir şey isteyen bir sonraki kişinin yüzüne dönüp yeteeeeeer! Diye bağırmak istiyorum.

bugün 08:36